Sa ei ole sisse loginud.
Tere,
Küsiksin nõu siis teleka valimisel. Praegu on silmapiiril järgmised variandid:
Nikkor AF-S 300mm F4 D IF-ED + 1,4x konverter
Nikkor AF-S 70-200mm F2.8 G ED VRII + 2x konverter
Sigma AF 120-300mm F2.8 EX DG HSM OS + 1,4x või 2x konverter
Sigma AF 70-200mm F2.8 II EX DG MACRO HSM + 2x konverter
Sigma AF 70-200mm F2.8 EX DG OS + 2x konverter
Huvitavad just pikemad otsad (200/300) koos konverteriga. Kuidas teravus, kiirus, vastupidavus looduses. Hea oleks, kui saaks nõu just inimestelt, kes nimetatud optikat ka ise kasutanud on, sest igasuguseid kirjeldusi ja spetsifikatsioone võib google'st lahti lüüa sadu. Millised on head ja vead jne. Äkki oskate teha mingi pingerea...
Pikemat aega olen olnud juba kindel Nikkori 300mm valikus kuid viimasel ajal on kallukausile tekkinud veel variante ja ei teagi, mis oleks antud juhul parim valik võimalikest.
Suured tänud!
Eemal
Aga miks ei ole valikus Sigma 300 F2.8-t? Kas hinna pärast? Hea teema kuna olen varsti sarnaste valikute ees. Kui peaksin Nikoni vastu välja vahetama raua. Proovi otsingut kasutada. Olen näinud teemat 70-200 F2.8 ja TC.
Urmo.
Eemal
Urmo, just nimelt! Eks rahakott seab omad piirid. Kui eelarvet jätkuks piisavalt, võtaks juba hoopis Nikkori 300mm f/2.8 ja asi mutt! Esialgu tuleb leppida odavama hinnaklassiga.
Eemal
Hmhh... mitte ühtegi varianti kasutamata on siililegi valik selge. Muidugi juhul, kui ei ole kaasnevaid agasid, mis avalikustamata jäänud. Alati eelista fiksi ja originaali, mitte zuumi ja/või kolmanda tootja asju. Ja nii lihtne see valik ongi
Eemal
miks fix parem on, kui zoom?
Eemal
Nikkor 300mm F4 on iseenesest väga hea objektiiv. Nikkor 70-200mm pakub seevastu paindlikkust ja on ilma konverterita valgem. Fikseeritud avaga objektiivi puhul võib eeldada veidi paremat optilist täpsust ja seeläbi kvaliteeti, aga see ikka sõltub objektiivist, mida omavahel võrrelda. Professionaalsed zoom-objektiivid on optiliselt väga head ja 70-200 2.8 VRII on kindlasti üks neist, mille optiline kvaliteet pettumust ei valmista, va et pildinurgad jäävad veidi pehmekesed. Aga kõik sõltub vajadustest. Sigma jätaksin ma valikust antud juhul välja. Muidugi kui plaan loomi/linde jäädvustada, siis minu arvamusel oleks parim valik järelturu kaudu kasutatud Nikkor AF-S 300mm 2.8 soetamine, mille mitte-VR versioon enam-vähem uue 70-200 2.8 VRII hinnaklassis.
Eemal
Sigma 70-200 jätaks kindlasti valikust välja, kuna antud tegelasel on suurimaks probleemiks kromaatiline aberratsioon, konverteriga kasutamisel fookuskiiruse oluline langus, lisaks veel matt pind, mis kogub kõikvõimalike kriipse ja kraapse lausa magnetiga. Mis muidugi ei tähenda, et temaga pilte ei tee, enamus minu linnukaid on siin just Sigmaga tehtud (ilmselt ka veel lähitulevikus). Kuna on olnud ka kogemus nii Nikkori 300mm/F4 kui ka Nikkori 70-200mm+2x konverteriga siis soovitaks valida nende kahe vahel.
Endal plaanis just soetada 300mm/F4+1,4 konverteriga, põhjuseks just fokuseerimiskiirus.
Eemal
Mina julgeks seda objet soovitada Sigma AF 120-300mm F2.8 EX DG HSM OS + 1,4x . Looduse Aasta Fotol proovisin ja just stabikas oli sellel torul puudu.
Eemal
Kui su eesmärk on looduses linde ja loomi pildistada, siis mina soovitaksin esimest varianti: AF-S 300mm F4 D IF-ED + 1,4x konverter. Elukate pildistamisel tuleb reeglina ikka millimeetritest puudu - suumidel ei näe erilist mõtet, sest enamikel juhtudel kasutad niikuinii suumi pikemat otsa. Kui aga arvad, et ka 70, 100 jne mm on vajalikud, siis on teine asi.
300 mm F4 objektiiv on väga terava joonise ning kiire AF-ga. Toimib hästi ka koos 1,4x konverteriga, kuid nagu eeldada võib, teravus ja kiirus mõningal määral vähenevad. Samas on teravuse vähenemine suhteliselt väike ning võiks öelda, et suvaline KIT-objektiiv ei joonista ka nii teravalt, kui 300mm F4 koos 1,4x konverteriga.
AF-i kiirus sõltub natuke ka kerest ning valgusoludest. Kui lind "otse kaamerasse lendab", jääb 300 F4 koos 1,4x konverteriga amatööri kere ees hätta. Aeglasemalt liikuvate objektidega saab enam-vähem hakkama. Lisaks kaamera suutlikkusele määravad siin ka sinu enda oskused tehnikat kasutada.
Eemal
Tänud arvamuste eest!
Proovisin samuti LAF-il 120-300 Sigmat, aga jube raske kobakas oli. Tahaks midagi sellist, millega metsa vahel jalutada ka kannatab ning Nikkori 300 f4 (proovisin poes) täitsa sobis selles suhtes. Mul omal ka hing ikka Nikkori poole tõmbab ja küllap selle ka valin.
Priit, kereks on D90 - eks ta selline keskklassi kere ole.
Nii palju veel, et kuskilt kirjeldustest olen Nikkori 300 kohta lugenud, et: "not sealed against dust and moisture". Oskab keegi selles osas ka arvamust avaldada, kuidas ta niiskust/tolmu kannatab? Ilmselgelt ma loodusfotograafina steriilsetes tingimustes ei pildista ja nõrgemat vihma/lumesadu võiks ka kannatada.
Eemal
Nikkor 300 tagumine (bajoneti poolne) ots "lahtine" - kui näiteks konverter küljes ,siis ei ole nii otseselt avatud tolmule ja niiskusele.
Ega üks objektiiv väga tolmu ja niiskuse käes "kannatama" ei peaks
Eemal
d90 kere pole niikuinii ilmastikukindel? sellisel juhul pead kaitsvat katet vihmapuhul ikka kasutama.
tegu on ka harrastajaobjektiiviga, nii et see tihendite puudumine on täitsa mõistetav.
Eemal
300 mm F4 on üsnagi ilmastikukindel. Mina olen sellega 2 korda tugeva hoo- ja äiksevihma kätte jäänud. Suurema saju suutsin dressipluusiga küll ära varjata, kuid nii kere kui objektiiv said vihma ja tilkusid veest, aga vesi sisse ei pääsenud ning läätsedele ühtegi jälge ei jäänud. Nõrgem vihm ja lumesadu lühiajaliselt ei tee midagi, kuid targem on tehnikat selliste mõjurite eest kaitsta. Sama kehtib ka tolmu kohta.
Eemal
Sigma AF 100-300mm f/4 EX DG HSM APO - mis te sellest arvate ?
Eemal
tiith kirjutas:
Sigma AF 100-300mm f/4 EX DG HSM APO - mis te sellest arvate ?
Oma hinnaklassis kindlasti üks parimaid zoome, kuid samas mitte eriti konkurentsivõimeline eelmainitud Nikkor torudega. Ise olen seda veel endiselt aeg-ajalt kasutanud - hea zoom vahemik.
Eemal