Sa ei ole sisse loginud.
Tere! Olen algaja fotohuviline ning põhiliselt meeldib mulle jäädvustada maastikke ning linnavaateid. Mõttes on soetada endale lainurk, kuid ei oska valida. Kere on muidu Canon 350D EOS (olemas on Canon EFS 18-55 ja EF 50 objektiivid).
Kuna mul on Photopointi kinkekaart, siis mõtlesin seda kasutada lainurga soetamiseks. Seega peaksin valiku tegema nende pakutavate toodete seast:
Canon:
http://www.photopoint.ee/toode/3741/can … 8-usm.html
Sigma:
http://www.photopoint.ee/toode/7577/sig … ex-dc.html
Tamron:
http://www.photopoint.ee/toode/6984/tam … di-ii.html
Tokina:
http://www.photopoint.ee/toode/17205/to … ro-dx.html
http://www.photopoint.ee/toode/12956/to … 45-dx.html
http://www.photopoint.ee/toode/6501/tok … m-f40.html
On kellegil nimetatud objektiividega kogemusi? Kuidas Canoni kaamera suhestub muidu teiste tootjate objektiividega? Mis erinevate tootjate hinna-kvaliteedi suhe on? Olen kuulnud, et nt Sigma objektiividel võivad zoomid lagunema hakata...
Hinnaklass on 10000 ringis. Väga üle selle ei tahaks välja käia.
Tänan, kui keegi kommenteerida oskab!
Eemal
Tere
Ise soovitaksin sulle canoni 17-40mm F4,0 L seeria objektiivi
kasutan nimetatud objektiivi ka ise ja olen siiani rahul - kiire ja hääletu teravustamine, ilmastiku ja tolmukindlus ning väga hea värviedastus.
Canoni kasuks räägib ka asjaolu et teenindus asub eestis ning möödateravustamise probleemide korral saad lasta objektiivi ning kaamera teeninduses kalibreerida.
Eemal
Kui 18-55 olemas, siis kindlasti 10-22. 17-40 kattub ja ei näeks vajadust! Foorumist otsides saab selle 10-22 alla 10K katte ka.
Eemal
Ei maksa unustada ka Sigma 12-24mm, hind on küll veidi 12 tuhande.
http://www.photopoint.ee/toode/3685/sig … ex-dg.html
http://www.juzaphoto.com/eng/articles/s … review.htm
http://fotoluks.ee/?op=body&id=113& … =0&b=0
Eemal
Sigmal muidu sellest 10-20mm objest avaga 3.5 variant ka välja tulemas, ma ootaks selle ära ja vaataks mis värk on, vana 10-20 oli küll igatahes väga hea obje.
Eemal
Sigma 12-24 on täiskaadrile, crop kaamera ees muutub 19-38ks.
Eemal
Eemal
Njah, on küll jah, aga laiem ikkagi ta praegusest(?).
Ma nüüd natuke uurisin veel foorumeid ja tundus, et enamus soovitavad valida Canon 10-22mm crop factoriga kaamerale.
[tunnistan, et ise ma tegelt seda teemat hästi ei jaga]
Eemal
Harri > enamvähem. Nii need vaatenurgad ja tähistused peaks olema,
mul oli see sigma paar aastat crop kaamera ees.
Loomulikult fookuskaugus ei muutu, see siililegi selge. Truuta rääkis
lainurga ostmisest, sel puhul ikka primaarne vaatenurk.
Eemal
Ma ise kasutan Tokina AT- X 11-16mm F2,8. Ei oska midagi paha öelda. Terava pildiga, kiire fookus, väga hea konstruktsioon. Väike viga on, et vastu päikest või valgusallikat pildistades tekivad kergelt nähtavad värvilised rõngad/kaared
Eemal
Marks kirjutas:
Ma ise kasutan Tokina AT- X 11-16mm F2,8. Ei oska midagi paha öelda. Terava pildiga, kiire fookus, väga hea konstruktsioon. Väike viga on, et vastu päikest või valgusallikat pildistades tekivad kergelt nähtavad värvilised rõngad/kaared
Flare - ära muretse, see vaevab suht paljusid objesid
Eemal
Aleks > ja 10-20 EF-S mis crop kaamerale mõeldud ei "muutu"?
Olin kunagi sama valiku ees Sigma 10-20 vs 12-24 ja otsus langes just flare tõttu 10-20 kasuks. Looduses on 10mm isegi cropi ees ikka väga räige lainurk. Ise üritan võimalikult sinna 20mm poole kaadri komponeerida.
Eemal
Harri> jajah see 10-20 EF-S ongi ülilainurk APS-C kaamera ees.
Kui kasutad aint 20mm juures siis ei ole päris sinu joks see toru.
Sigma 12-24 on ikka väga kapriisne vastu valgust - varjuk on olematu
ja esilääts on jube klaaspunn :-). Minu arvamus on, et crop kaamera ees
täiesti mõttetu toru. Samas täiskaadrile ei ole vist nii laia ja vähese
mooutusega toru olemas. (parandage kui eksin).
Eemal
Alex > mu jutu mõte oli selles, et pole mõtet segada selle täis või poolkaadri ees jutuga. Fookuskaugus torudel on jääv suurus ja crop faktorit arvestad vastavalt kaamerale. Ja vaatenurkadega on kah asi jama, sest alati pole infos antud täiskaader torudel vaatenurka poolkaadrile ja pealegi antakse vaatenurka kas horisontaal, vertikaal või diagonaal ja tihti pole üldse märgitud milline neist.
Eemal
Alex kirjutas:
varjuk on olematu ja esilääts on jube klaaspunn
Need, kulla Alex, ongi ju peamised asjad, mis iseloomustavad lainurka: lai nurk = kumer lääts = (pea) olematu varjuk (mis muidu laia nurga ära varjaks). Füüsikaseadusi juba nii nagu inimeste tehtuid, ei vääna.
Eemal
Jyrka kirjutas:
lai nurk = kumer lääts
Tegelikult mitte päris.
Kui võrrelda Sigma 10-20 ja 12-24 esiläätsesi, siis need on oluliselt erinevad. 12-24 esiläätse välimine osa on ikka täielik muna võrreldes 10-20-ga.
Eemal
ok, ok, täiskaadri värk, peab suuremale pinnale seda laia nurka painutama, sestap ilmselt.
Eemal
Kas Tokina 12-24 f4 on pildikvaliteedi poolest parem kui Canon 17-40 f4. Lihtsalt neti pilte vaadates oleks Tokina pilt nagu üle.
Eemal
Eemal
Tokina 12-24 ja Canon 17-40 ei saa nagu päris ühe etaloni alusel võrrelda. Tokina 12-24 on lainurkobjektiiv poolekaadrisele digikaamerale ning Canoni 17-40 on lainurk täiskaadrisele kaamerale. 17-40 töötab ka poolekaadrise ees, kui seda normaalzuumina, mitte lainurgana (sõltub muidugi, mida lainurga all silmas peetakse). Kui sa küsid lainurkobjektiivide võrdlust poolekaadrisele digikaamerale, siis Canoni valikust peaksid sinna lisama 10-22 objektiivi. Ja soovi korral veel Sigma 10-20mm.
Milline neist kõige kvaliteetsem on? Kui sa paed kvaliteedi all silmas "lainurksust", siis sinu võrdluses on Tokina 12-24 poolekaadrise digika ees laiema võttenurga kui Canoni 17-40.
Muidu aga... Sigma10-20-ga on mul kogemus olemas - muidu OK, kuid kerge flare oli olemas. Teiste objedega kogemus puudub. Julgen arvata, et eriti suurt vahet neil pildikvaliteedis pole... võib-olla Canoni 10-22 on neist kvaliteetseim (kui 17-40 välja arvata). Aga weebi üleslaetud väikesemõõduliste piltide põhjal ei saa küll lõplikult otsustada, milline objektiiv on hea ja milline mitte.
Eemal
Vabandan, et ei esitanud hästi arusaadavat küsimust. Asi ei ole lainurga laiuses vaid kvaliteedis-joonises ja värvis. Priidu vastusest aru saada siis peaks Canon 17-70 parem olema. Kas ka poole kaadri puhul?
Eemal
Jyrka kirjutas:
Alex kirjutas:
varjuk on olematu ja esilääts on jube klaaspunn
Need, kulla Alex, ongi ju peamised asjad, mis iseloomustavad lainurka: lai nurk = kumer lääts = (pea) olematu varjuk (mis muidu laia nurga ära varjaks). Füüsikaseadusi juba nii nagu inimeste tehtuid, ei vääna.
urrr, urrrr - seda ma ju koguaeg räägingi - Sigma 12-24 on TÄISKAADRI (üli)lainurk
obje koos oma punni, flare, varjuki ja vaatenurgaga (millest poolkaadri sensor osa
ära lõikab).
Eemal