Sa ei ole sisse loginud.
Tere!
Niisiis selline küsimus, et kuidas saab kõige ilusamini peegliga tehtud fotosi arvutisse. Mis hinnaklassis oleks kõne alla tulev skänner?Või negatiivsk.?
Ja mida arvate fotopoodide kvaliteedist kui lasta kohe ilmutamisel ka cd-le panna?
Kas enamus kvaliteetsetest neti piltidest siis digipeegliga tehtud?
Ette tänades,
Pamela
Hmm....ei teadnudki, et siia foorumi peab eraldi sisse logima:)
St. ei ole ma midagi niisamu külaline!
Eemal
Siin looduspildis on päris palju juba digipildistajaid. Ning küsimus ongi, kas kogemuse põhjal saaks vabalt hakkama juba ka ainult digikaameraga. Vaatsin just kettale kogunenud ja slaidilt Minolta SE II skännitud pilte, no päris paljud kustusid ära. Negalt skännitud olid pehmemad aga selle skänn ajab vahel hauda. Järeldus, liiga kehv skänner?
Eemal
mhh...siis ei ole vist mõtet üldse arvutisse pilte panna enne kui rikkaks ei saa ja digipeeglit ei muretse kahju... jäävad ainult enesele imetleda...
Eemal
Pamela, nii kategooriliselt ma seda ei võtaks. Kõige parem viis on kidnlasti ühe filmi ilmutamisel ka see CD teha lasta, siis saad juba ise arvutiekraani taga jälgida, kas oled pakutud kvaliteediga rahul või mitte.
Näiteks on looduspilt.ee'ski väga palju pilte, mis on sisse skännitud. Tõsi, mõned õnnestunumalt kui teised. Otsi mõni meelepärane pilt üles ja jäta autorile oma email, olen kindel, et Ta on nõus näpunäiteid jagama.
Edu,
Sven
Eemal
Aitäh Sven! Nii ma teengi
Eemal
Sven Z. kirjutas:
..... Kõige parem viis on kidnlasti ühe filmi ilmutamisel ka see CD teha lasta.....
Väga hea nipp kusjuures. Olen ise juba paari viimase filmi puhul seda varjanti kasutanud. Hea tulemuse annab. Oma tehnika peab ikka hea olema, et nõutav kvaliteet kätte saada.
Eemal
Viigimari kirjutas:
Et nagu kui teen tavalise fotoaparaadiga pilti ja pärast lähen lasen filmilindilt cd-le?
Täpselt nii. Viid filmi ilmutusse (sellest ikka ei pääse) ning paberpiltide asemel lased pildid cd-le kirjutada. Pärast valid juba cd pealt, millist tahad paberile, millist mitte. 36-kaadrilise filmi puhul tuleb see variant odavam, kui 36 paberpilti võtta. Aga seda ainult lahtilõikamata filmiga, kui juba pakitud on, siis on ühe kaadri hind päris kobe.
Kindlasti lase tiff-formaadis salvestada, siis kannatab ka järeltöötlust teha.
Eemal
Seal, kus mina lasen teha, on 99.- krooni terve filmi skänn + cd-toorik 7kr. Need pildid on 1228x1818 px, ehk tavalise 10x15 foto jaoks. Väikese möendusega kannatab ka 15x20-ni suurendada. Suurema resoga skänn on tunduvalt kallim. Ilmutamine muidugi eraldi, 35.- vist oli.
Kohta ei tahaks öelda, siin pole ilus reklaami teha. Ütleme siis, et masinaks on Fuji Frontier
Eemal
Tozz, ega sa ometi skännitud failidest pilte ei hakka trükkima? Selleks on ikka negatiiv.
Viigimari, iga asi maksab raha. On ka odavamaid kohti, kui tozzi oma, nt. paljukirutud K-arvutisalong: ilmutus 15.-, skännimine koos CD-ga 15.-. Kogu moos.
Eemal
Ikkagi läks reklaamiks ;(
Eemal
Jyrka kirjutas:
Tozz, ega sa ometi skännitud failidest pilte ei hakka trükkima? Selleks on ikka negatiiv.
Failist trükki ikka, mis ma neist siis skännida lasen? Muidugi oleks hea, kui pildistaks niimoodi negale, et absoluutselt korrigeerimist ei vaja, aga mis teha, mul pole sellist kätt ega silma...
Eemal
Tallinnas on maksifotos võrdlemisi odav ja hea skänn. Ainult et värvid võivad kergelt muutuda skänni käigus (nad ei tundu sulle samad kui fotol näiteks ja nad kohendavad ka neid oma suva järgi vist seal skännis).
Eemal