Sa ei ole sisse loginud.

#1 24-07-2012 23:52:05

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Canon EOS-1D X

Hea ülevaade nikonimehelt Andy Rouse'ilt: http://www.andyrouse.co.uk/?link=blog

Eemal

 

#2 25-07-2012 18:17:01

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Canon EOS-1D X

Asjalik ülevaade. ISO võimekus on muljetavaldav.

Eemal

 

#3 26-07-2012 01:08:50

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Canon EOS-1D X

Jaa, täitsa mahlakas lugemine oli. Minu jaoks kaks tähtsamat asja kaamera juures AF ja ISO olid ka ära testitud. ISO puhul kahjuks valesti, sest säriaeg 1/1000 või kiirem, mida Rouse kasutas ei näita kuidagi tegelikku ISO kvaliteeti kätte. ISO-t tuleb tesitda ikka säriajaga 1/30 või sealkandis, ehk siis selles situatsioonis, kui valgust tõesti pole. Seda võib igaüks proovida ja saab aimu, millest ma räägin. Tee samast asjast kahe erineva säriajaga pilt ja kiirem on alati puhtam. Seega, ma olen veendunud, et ISO on sellel kaameral väga hea, kuid sellest ülevaatest ei selgunud kui hea ja kas ka sama hea või parem kui Nikonil. Rouse hoidis muidugi poliitiliselt korrektset joont ja ei soovinud võrrelda, kuid mina tahaks küll teada, mitte sellepärast, et hoobelda, vaid juhul, kui mõne situatsiooni puhul jääb pilt saamata, siis ma saan arutleda, kas see on üldse võimatu või pole mul õiget vahendit.

AF osas ma olen ka natuke skeptiline, sest valikuid on liiga palju ja looduses on võimatu teada, milline situatsioon ennast järgmisena esitleb. Teada on aga see, et siis pole enam aega õiget valikut teha. Eks Andy jäi ka sellega hätta, millest tulenes tema soovitus Canonile võimaldada re˛iimide valikist otsenupu abil. Spordifotograafidele muidugi ideaalne, sest nad teavad täpselt mida pildistavad, kas sprinti, kaugushüpet või trekisõitu. Praegu tundub see võimaluste tekitamine natuke selline, et kui midagi peaks vussi minema, siis saab kaameratootja alati öelda, et oli vale seade kasutusel.

Eemal

 

#4 26-07-2012 11:20:41

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Canon EOS-1D X

Sven, lase minna. Ühel hetkel jõuab Canon nagunii Nikonile neis punktides järele, kus kolmanda seeria kaamerate tulemisel räigelt peksa saadi. Äkki ongi see hetk käes.

PS! Kui ma (põgusast 1DX-i proovimisest) õigesti mäletan, siis need AF-i valikud on lihtsalt valmistehtud presetid, neid ei pea tingimata kasutama.

Eemal

 

#5 26-07-2012 11:52:02

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Canon EOS-1D X

Mis lase minna? Kui minu arvates on kuskil midagi valesti tehtud, siis ma ikka ütlen. Pole vahet, kas Canoni või Nikoni puhul. Ma usun ka, et küll ükskord järgi jõutakse, kuid uskumise asemel tahan näha ka fakitilist kinnitust, mida Rouse'i ülevaade küll ei pakkunud, lõi hoopis valearvamuse.

Eemal

 

#6 26-07-2012 22:56:01

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Canon EOS-1D X

Kommentaariks Sven viidatud säriaja kohta leian, et ei saa väita üks või teine aeg on testi jaoks "õige." Pildi müra sisuliselt avaldub ja leiab oma faktori praktikas tehtud piltides. Test, millel puudub sidusus praktikaga, on asi iseeneses. Praktikas enamkasutamist leidev säriaeg aga sõltub pildistatavast objektist, objektiivi fookuskaugusest/avast ja loomulikult valgusoludest. Mina näiteks üsna harva kasutan aega alla 1/250sek, tavalisem on 1/500sek, 1/1000sek ning veel kiirem. Ehk too 1/30sek test oleks sellise profiili puhul ainetu. Küll aga võib olla 1/30sek asjakohane mõne teise profiili puhul.
Nüüd mõne reaga 1DX ja D4 võrdlusest, milline võis eelpoolsetest kirjetest nagu läbi kumada: ootame ära põhjalikud erapooletud testid. Praegu pole neid netiavarustes eriti silmanud. Küll aga näib need masinad on üsna heade näitajatega mõlemad. Kuigi jah, osade allikate väitel kuvab Nikon pilti liiga roheliselt (vt http://xerodigital.ca/canon-1dx-nikon-d4/), samuti olla probleeme ka D4-l teatud teravustamissensoritega nagu D800-l (vt Thom Hogani hinnang D800 kohta "soovitan" muuta "mittesoovitan": http://bythom.com/nikond800review.htm ja http://bythom.com/).

Eemal

 

#7 27-07-2012 16:52:51

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Canon EOS-1D X

Kilvar, sa pildistad päris palju rannikualadel, kus valgusolud on midagi muud kui metsas. Seal on pikk säriaeg üsna sagedane tegur, millega peab silmitsi seisma ja ma olen Sveni jutuga nõus, et testidel võiks ka hämaramates tingimustes pikema säriajaga pilti teha, sest müra tase on siis kindlasti teistsugune kui heades valgusoludes lühikese säriajaga. Eks mõlemad, nii Canoni kui Nikoni lipulaevad on tegijad ja usun, et kummalgi on omad trumbid ja miinused.

Eemal

 

#8 30-07-2012 20:08:56

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Canon EOS-1D X

Pole hetkel 1dx'i käepärast, seega test 1dmk4'ga .. ehk siis kaks paari pilte, erineva säriajaga, muud parameetrid samad. heledust reguleerisin ND filtriga.

http://kaido.tradenet.ee/test22/

oleks võinud kiiremat säri ka kasutada, aga 1/30 vs 25 sekundit peaks vahe välja tooma küll ..

Eemal

 

#9 31-07-2012 23:53:36

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Canon EOS-1D X

Erik - pole vahet, kas rannikul või mitte. Soovisin öelda, et teatud objektide puhul - nt väiksemad-kiiremad linnud - ei ole 1/30sek enamjuhtudel reaalselt kasutatav. Seetõttu ka vastava säriajaga test ei pruugi olla siin sobiv.
Kaido - tahad Sa neid fotosid kommenteerida, kuna minu silm siin müra mõttes fotopaaris justkui mingeid olulisi erinevusi ei tuvastanud.

Eemal

 

#10 01-08-2012 12:29:30

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Canon EOS-1D X

Seiraja kirjutas:

Erik - pole vahet, kas rannikul või mitte. Soovisin öelda, et teatud objektide puhul - nt väiksemad-kiiremad linnud - ei ole 1/30sek enamjuhtudel reaalselt kasutatav. Seetõttu ka vastava säriajaga test ei pruugi olla siin sobiv.
Kaido - tahad Sa neid fotosid kommenteerida, kuna minu silm siin müra mõttes fotopaaris justkui mingeid olulisi erinevusi ei tuvastanud.

Kilvar, on küll vahe smile valgustingimuste vahe on väga suur ja see loob sootuks erinevad pildistamisvõimalused. Mis need väikesed linnud ISO mõttes asjasse puutuvad? Kui neid on vaja jäädvustada lühikese säriajaga, siis ju kõik ok, müraprobleemid ei ole siis teemaks. Jutt käis aga olukordadest, kus pikk säriaeg on paratamatu ja kus iso müra mängib suurt rolli. Muide ka väikelinde, ükskõik kui kiireid, on vahel vaja 1/30 ja pikemagi säriajaga pildistada wink

Viimati muutnud Erik Mandre (01-08-2012 12:42:35)

Eemal

 

#11 01-08-2012 13:43:01

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Canon EOS-1D X

Kaido, päris nii see test ei tööta, sest sul olid mõlemad pildid juba müra mõttes "paha" ajaga tehtud. Minu mõte oli, et võrdle näiteks ISO kvaliteeti 1/1000 ja siis 1/30 puhul, sealt tuleb vahe sisse. Ja muidugi tasub testida ikka seda ISO, millel ka müra on, mitte ISO 1600, mis on juba viimased neli-viis aastat täitsa puhas olnud.

Kilvar, 1/30 on ikka väga oluline säriaeg, sealsed lähemad samuti (1/100 - 1/15). Paljud pildid just nende näitajatega sünnivadki. Ka väikeste lindude omad. Liikumist külmutada ei saa, aga portreesid ja põnevaid kaasavedamisi aga küll.

Eemal

 

#12 01-08-2012 17:01:54

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Canon EOS-1D X

Erik, mul on tunne, et meie mõttevahetus moondub. Mina oma teises kommentaaris kirjutasin, et teatud tüüpi fotoprofiili puhul on 1/30sek säriaeg ainetu, asjakohane mõne teise puhul. Raske on väita, et mingi säriaeg on "õige" kas testi jaoks või muidu. Erik väitis seepeale, et ma pildistan heades valgusoludes (rannikul) ja seal on võimalikud kiired säriajad. Kilvar täpsustas seepeale, et teatud objekti puhul - kiire väikelind - tuleb liikumise teravaks külmutamiseks kasutada kriitilist pikimat säri (nt 1/250sek). Erik seepeale kirjutas, et mis väikesed linnud puutuvad iso mõttes asja. Kui on vaja kasutada pikka säri, siis on nii vaja ja see mõjutab ka pildi kvaliteeti.
Kordan üle. Teatud profiili puhul, näiteks teleobjektiivi kasutav linnufotograaf, ei ole 1/30sek keskne teema, kuna selle säriaja kasutamine on üsna harv. Jah, seda võib teatud kaalutlustel kasutada, eriti suuremate lindude dünaamika jäädvustamiseks. Julgen siiski väita, et "paljud pildid... ka väikeste lindude omad" ei sünni 1/100-1/15 säriajaga, kuna fookuskaugusest tingitud ja tavapärasele fotole seatud eeldused tingivad just lühemate säriaegade kasutamist. Vt nt ka Varesvuo et al lk 101-114.
Kokkuvõtteks. Lõpetaks selle säriajateema. Ootame põhjalikke ning erapooletuid 1dx ja d4 võrdlusteste. Seejärel vajadusel arutame edasi.

Eemal

 

#13 01-08-2012 17:31:35

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Canon EOS-1D X

Seiraja kirjutas:

Kordan üle. Teatud profiili puhul, näiteks teleobjektiivi kasutav linnufotograaf, ei ole 1/30sek keskne teema, kuna selle säriaja kasutamine on üsna harv.

Kilvar, teatud profiili puhul pole üldse ISO ega säriaeg oluline  smile smile smile aga antud temaatika tõsisem vaidlus läks lahti just ISO teemal ja selle suhtest säriajaga. See, kes millist nö profiili kasutab on täiesti omaette teema, tippkaamera peab väljundit pakkuma erinevatele nö profiilidele. See sinu läbiv mõiste "teatud profiil" on tore küll, aga samas teed sa selle najal ka koheselt ekslike üldistusi - nt teleobjektiivi kasutav linnufotograaf ei pea automaatselt võrduma rannalinde pildistava fotograafiga, kel sageli valgusolud tõesti väga head. Linnufotograaf võib nt olla ka pühendunud kakkude pildistaja ja võttes arvesse kakkude eluviise, siis seal tuleb päris sageli silmitsi seista pikkade säriaegadega, sest nende aktiivne eluviis langeb hämarale ajale ja ööle. Aga see selleks.... huvitav oleks näha ka hämaramates tingimustes tehtud erapooletuid teste. Mind isiklikult väga ei koti kumb seljatab kumma, nii D4 kui 1DX mõlemad on tegijad kaamerad elukutselistele fotograafidele. Mina viimaste hulka ei kuulu ja hobipiltnikuna katsun toime tulla tagasihoidlikuma tehnikaga.

Viimati muutnud Erik Mandre (01-08-2012 17:32:42)

Eemal

 

#14 01-08-2012 20:21:02

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Canon EOS-1D X

Sa ei taha ikka väsida? smile Kakkude ja teiste suuremate metsalindude osas olen ise vait, kuna kogemus puudub. Seetõttu pöördun avalikult kättesaadavate andmete poole. Nt siinses portaalis märksõnaga "kakk" leitud ja paremusjärjestuses esimestest fotodest, millele oli säriaeg märgitud leidsin ühe 1/20sek. Teised olid 1/160, 1/250, 1/500, 1/800, 1/1250 ja 1/2500. Lisaks, ajakirja LOFO 1/2008 numbri Sveni artiklis Händkaku elust avaldatud 11 fotost oli kaks alla 1/100 (1/30 ja 1/50), teised üheksa 1/800 (2), 1/1000 (2), 1/640 (2), 1/400, 1/500 ja 1/1250. Teise pimedamal ajal tegutseva linnu - tedre - puhul ajakirja LOFO 4/2008 numbri Margus Mutsi artiklis Mustade kukkede mäng avaldatud 15 pildist kolm olid säriajaga alla 1/100, ülejäänud julgelt üle. Nende andmete alusel saab üldistada, et keskmisel ka pimedamas tegutsevate metsalindude puhul kasutatakse alla 1/100 säriaega pelgalt 15-20% juhtudest.
Veel kord, väidan oma kogemuse ja ka kättesaadavate andmete alusel, et lindude pildistamise puhul ei ole 1/30sek keskne teema, kuna selle säriaja kasutamine on üsna harv.

Eemal

 

#15 02-08-2012 12:47:13

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Canon EOS-1D X

Kilvar, need ei ole adekvaatsed andmed, sest just tol ajal 2008. aastal ei saanudki ISO tõttu nii pimedas pilti teha, et 1/30 sek säriaega kasutada. Tänavu ja möödunud aastal tehtud piltide numbrid räägiksid hoopis muud keelt. See on ainult lindude poole pealt. Loomade osas on aga seis ikka väga 1/100 juures ja allagi. Seega on just see säripiirkond 1/100 ümbruses väga oluline ja tunduvalt teistsuguse müraga, kui 1/1000 sek.

Veel üks asi. Sellist sõna nagu fotoprofiil pole olemas (vähemalt mitte selles tähenduses nagu sina seda kasutasid) ja ma ei sovoitaks seda kasutada, sest muidu ei saa tavalugeja aru, millest käib jutt.

Eemal

 

#16 02-08-2012 13:47:05

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Canon EOS-1D X

Kilvar, ma ei väsi nii tagasihoidlikest vaidlustest, pigem tüdinen. On siililegi selge, et loodusfotograafi jaoks, kes metsas ka hämaraga pilti teeb ei ole alla 1/100s säriaeg mingi eriline erand ja pikast säriajast tingitud suurenev ISO müra on probleem, millega tuleb silmitsi seista. See, kuidas fotokere erinevate säriaegadega kõrgetel ISO-del toime tuleb on näitaja, mis on  loodusfotograafi jaoks oluline. See kui me looduse pildistamisel paljudel juhtudel kasutame lühemat säriaega ei vähenda pikema säriaja tähtsust loodusfotograafias.

Eemal

 

#17 03-08-2012 13:45:03

Karel Kravik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 100
Veebileht

Re: Canon EOS-1D X

Mis puudutab vahet müras pildil sama ISO, aga erinevate säriaegade/valguse juures, siis oma katsetuste tulemusena jõudsin järeldusele, et vahe võib ikka märgatav olla.

Pilt 1 - ISO 25600, 1/90, f8: http://www.flickr.com/photos/kravik/770 … otostream/
Pilt 2 - ISO 25600, 3s, f4: http://www.flickr.com/photos/kravik/770 … otostream/

Esimesel pildil põlevad toas tuled, teisel ainult aknast tulev hilisõhtune valgus. Kes tahab põhjalikumalt uurida, siis 4 viimast pilti siin: http://www.flickr.com/photos/kravik/ (valgust jääb järkjärgult vähemaks, erinevad suurused, exif jms).

Minu test on tehtud enda jaoks ja kindlasti saab siin metoodika kallal norida (valgus langeb eri suunast ja varjualad on erinevates kohtades, valgusbalanss ei ole sama - hõõglambi valgel võimendatakse sinist kanalit rohkem jms), aga üsna selgeks sain ma enda jaoks selle, et kui ISO teste tehakse heas valguses ava ja säriga mängides, siis tasub neisse eluterve skepsisega suhtuda ning tähistaeva pildistamise võimaluste kohta sealt järeldusi teha ei saa.

Eemal

 

#18 03-08-2012 17:08:05

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Canon EOS-1D X

Ärge nüüd ISO-müra analüüsiga nii pealiskaudseks kah jääge. Komakohtasid saab alati juurde testida. Näiteks pole seni veel testimis(t)el arvesse võetud sensori temperatuuri. Ometi on ka temperatuur tugev müra mõjutaja.

Kui ma oma mälus sorin, tuleb meelde üks kena pilt tuuleveskist tähekaatega. Tõnu Ling tegi selle hea mitu aastat ka mitu kaamera põlvkonda tagasi. Tänaseid arutelusid (lisaks sellele teemale ka laiemalt) vaadates tundub, et seda pilti ei tohiks olemas olla.

Eemal

 

#19 03-08-2012 17:47:33

Karel Kravik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 100
Veebileht

Re: Canon EOS-1D X

Minu kogemus (võibolla ei nimetakski seda testiks) oli lihtsalt vastupidine kasutaja tommy postitusele eespool, see ajendas ka kirjutama. Püüdsin pealiskaudsusest hoiduda, aga näed, välja tuli nagu alati.

Exifisse salvestunud temperatuurid (ei tea, kust ja kuidas seda mõõdetakse ja kui palju see sensori temperatuuri kajastab, kuid ilmselt on selle soojenemise taga siiski töötav sensor) vastavalt pilt1 - 33 C, pilt2 - 38 C.

Eemal

 

#20 03-08-2012 19:35:43

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Canon EOS-1D X

Karel, ära nüüd kõike liiga tõsiselt kah võta. Kena suveaeg, mitte liiga kuum, aga pildistamiseks putukaid jätkub.

Eemal

 

#21 31-08-2012 22:36:24

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Canon EOS-1D X

Fred Miranda hinnang 1DX kohta: http://www.fredmiranda.com/1dx-review/index.html

Eemal

 

#22 20-05-2013 23:42:12

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Canon EOS-1D X

Eemal

 

#23 19-06-2013 19:46:30

Urmas K
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104

Re: Canon EOS-1D X

EOS-1D X-l pidi puuduma ka vaikse pildistamise reziim, mis on olemas justkui klass madalamaks peetaval Mark III-l. Selle info peale kadus mul igasugune huvi 1D X vastu. Praegu selle silent mode`ga on võimalik kerges vastutuules ka 10-15 m pealt metsloomale märkamatuks/kuuldamatuks jääda - see on ikka väga suur väärtus

Eemal

 

#24 19-06-2013 23:21:03

margusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 68

Re: Canon EOS-1D X

Urmas K kirjutas:

EOS-1D X-l pidi puuduma ka vaikse pildistamise reziim, mis on olemas justkui klass madalamaks peetaval Mark III-l.

Et naised saunas rääkisid smile?

S rezhiim on 1dx-il muidu olemas küll, aga see on märksa lärmakam kui 5d III oma. Hädapärast töötab. Nt. talvel emase rähniga (~2-3m kaugusel) tuli üli-ettevaatlikult toimetada, rohkem kippus ära ehmatama. Isast aga jällegi ei häirinud smile

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB