Sa ei ole sisse loginud.
Jagaks natuke teiega ka infot uue fotovarje kohta.
Tegemist on veel arendamisjärgus projektiga, aga esimesed fotograafid on juba sees käinud ja rahule jäänud. Lindudest käivad poseerimas praegu peamiselt rongad, aga nähtud on ka merikotkast, kes küll fotograafile ennast veel näidanud ei ole. Loomadest käib pidevalt rebane, aga tema käimisajad on veel täpsustamisel, aga käimisjälgi on väga palju.
Asukohaks on Tartumaa ja mitte eriti kaugel Mooste uuest fotokeskusest.
Keda huvitama hakkas siis natuke lisainfot saab järgmistelt lehtedelt:
http://www.facebook.com/pages/Jarvselja … 9309433159
http://www.wix.com/elor26/fotovarje-poolik
Igasugused küsimused ja sisukad kommentaarid on teretulnud.
Eemal
Kuna viimases postituses sai kirja pandud et varje on veel pooleli, siis see on praeguseks muutunud. Varje on täiesti kasutamisvalmis. Sööda peal on nähtud kotkast, ronki ja rebast, jälgede järgi on näha, et ilves on ka mingil hetkel varje eest läbi jalutanud.
Kuna loomade käimised on praegu täpselt määramata, siis on veebruari lõpuni võimalik varjet proovida üliodava hinnaga. Hetkel on hinnaks 30.- inimene või 75.- kogu varje (3 inimest).
Elor
5217789
elor2@hotmail.com
Eemal
Facebooki lehel on uuendusena üleval rajakaamera pildid viimase nädala aja külalistest.
Eemal
elor, need rajakaamera pildid on samas suunas kuhu isegi pildistad? st kohe vastu koledast võsa?
Eemal
kindlasti mitte:)
varje asub rajakaamera poolt vaadatuna umbes kella 2 suunas, ehk taustaks jääb vasakul olev kõrge mets. Seal on päris kena tõusev pind ja madala alustaimestikuga täiskasvanud segamets.
Kaamera on sellisest suunast, kuna varje poolt ei ole kaamerat kuhugi panna, sest pildistamisala on võimalikult laiaks aetud ja ühtegi tõsiseltvõetavad puud ei ole sööda ja varje vahel.
Eemal
kotkast ei ole veel korralikku fotot keegi teinud. asi on veel uus ja ise ei ole vaba aja puudumisel veel jõudnud tõsiselt seal pildistamist ette võtta. ma võin panna feissbuuki üles pildi rongast, mis on tehtud 420mmga. lindude jaoks oleks hea kui oleks üle 300, aga minu enda umbkaudne arvestus on, et kui põder seisaks söödal, siis 300mm+poolkaader peaks põder kaadri täiesti ära täitma.
Eemal
Canoni kasutajatel, kellel ei ole pikka toru, on võimalik rentida ka 300 f4 +1,4x konverterit.
Kas sellise variandi vastu oleks üldse huvi? Sellest torust piisab täiesti antud varje kasutamiseks.
Feissbuuki lehel on olemas ka foto varje sisust kasutamise käigus.
Eemal
Kotkas on nüüd asja omaks võtnud ja rajakaamera pilte on näha feissbookis. Nädalavahetusel käisin katsetamas kuidas on varjes -25 kraadiga olla, küte ikka päris soojaks ei teinud, aga täitsa talutav oli kui soojad riided seljas on.
http://www.facebook.com/#!/photo.php?fb … mp;theater
Eemal
Täna hommikul olid varjest natuke eemal esimesed KARU jäljed. Lähiajal leiab ta ilmselt ka sööda üles. Täna hommikul jäid rajakaamera pildile ka korraga 2 kotkast ja rebane.
Kuni karu külastused ei ole täpselt teada on võimalik varjet kasutada endiste (odavaimate) hindadega.
Ilmselt kui karu tõsisemalt käima hakkab siis läheb sööta nii palju, et tuleb hinda ka natuke tõsta.
Seni aga on hea võimalus proovida karu nägemise õnne. Samas kotkad ja rebased on väga regulaarsed külalised, neid peaks ikka nägema.
Elor
5217789
elor2@hotmail.com
Eemal
Need rajakaamera pildi on nii võttenurga, tausta ja kui ümbritseva mõttes päris jubedad - kindlasti varje pidamisel info kogumiseks väga vajalikud, kuid varjet külastada soovivale fotograafile pigem eemaletõukavad kui ahvatlevad. Nagu ma aru olen saanud siis tegelik vaade varjest on midagi muud kui rajakaamera poolt ülesvõetud, kuid paraku puudub senini hea arusaam sellest, milline vaatepilt sealt varjest siis tegelikult avaneb ja milliseid võimalusi varjeesine oma taustaga fotograafile pakub. Siit ka minu sõbralik soovitus - varje omanikud võiksid teha ka mõned asisemad pildid varjeesist külastavatest loomadest/lindudest. Valgust on ju praegu selleks juba piisavalt.
Eemal
Facebooki lehel on olemas eraldi kataloogis ka fotod mis on tehtud varjest, nende valik ei ole väga lai, aga järjest täieneb. Rajakaamera pildid on välja toodud et näidata kes reaalselt seal käib, et vältida ähmaste lubaduste andmist.
Eemal
Jah vaatasin neid pilte, kuid ega neist väga palju aimu ei saa. Küll aga torkas silma asjaolu, et taustaks olevad puud jäävad söödale päris lähedale ja seetõttu head ühtlast tausta sealt linde pildistades ilmselt saada pole võimalik - viimane on aga minuarust lindude pildistamise juures siiski päris oluline, tõsi karuvarjena selline keskkond võiks täitsa töötada. Lindude puhul tuleks püüda ilmselt sööta kõrgemale sättida, praegune varjest pildistamise võttenurk tundub jäävat lindude suhtes liiga kõrgeks. See kõik on aga puhtalt minu arvamus, milles tuginesin avaldatud piltidele, kohapealne kogemus puudub.
Eemal
Oleme nüüd ausad, et ega sisulist vahet varjest tehtud ja rajakaamera võetud piltidel küll ei ole. Üks sigrimigri kõik. Ma arvan, et isegi karu puhul võiks asi palju puhtam olla. Sööta külastav kaljukotkas on muidugi kõva sõna, juba selle nimel võiks taustaga veidi vaeva näha.
Eemal
Ma tänan teid sisuka tagasiside eest, aga kas te oskaksite ka nõu anda mida reaalse kohaga teha? Enamik peenest oksarisust on pärast viimast pildistamist ära koristatud ja varje asukohta ei ole ka plaanis muuta.
Mulle isiklikult meeldib taustaks olev mets, see on muidugi oluliselt ilusam kui lumi ära sulab ja maapind roheliseks muutub.
Eemal
Sööta lindude jaoks kõrgemale tõsta ei ole lumega just eriline probleem, aga nüüd on selleks juba liiga hilja - linnud on sööda asukohaga harjunud. Nõustada selles osas, mida reaalselt kohaga teha on väga raske siit arvuti tagant. Tausta valik ja selle kaugus varjest kipub olema pigem aktuaalne teema siis kui varjet püstitatakse, hilisemalt aitab ainult varje asukoha muutmine.
Eemal
Lindede jaoks saab ehitada platvormi, kuhu ka rebased jms. ei pääse. Platvormi välimust võib samuti muuta. Nt. katta mulla ja samblikega, äärtesse paigutada horisontaalis, või kuis iganes tüvesid või oksi jne. jne. sel juhul maas toimetajate jaoks võid teha hoopis teise koha sinna lähedusse.
Eemal
Kotkas sellise puki otsa ei tule.
Eemal
"Pukk" peab olema osa maastikust, siis tuleb. Suvalise laudise otsa tõesti mitte.
Eemal
jah, platvorm, mis on alt lahtine kotkastele ei sobi, aga neid on lihtne ära petta:D Ümberringi katad serva platvotmi äärest kuni maani miskite okstega nii, et pole aru saada, et see alt lahti on, aga rebane ikka ülesse ei saa:D Ja platvorm ei tohiks väga väike samuti olla. Samas viud ja kullid tulevad iga toki otsa, aga see pole enam päris kotkateema.
Eemal
Kotkast nii lihtsalt ei peta. Ta tunneb isegi sinu pilgu ära, rääkimata igasugu tehislikest moodustistest. Talvel on võimalik kõik see lumega üle kuhjata, aga siis pole alumist ehitist enam vajagi
Eemal
Valmar, eile tahtsid kotkast ära petta. Kotkad olid kavalad, saatsid majakakoera luurele - koeral parem nina. Koer meelitas Sind varjendist välja ja oligi pilt tehtud.
Eemal
Tegelt on väike vahe, kas on kohalik või rändaja. Kotkas vajab natuke harjutamist. Ma olen aru saanud, et seal on kohalik(ud). Kohalikud harjuvad selle "pukiga" ära küll. Ja kui ta veel paistab suur mätas(et alt lahti poleks), siis seda kiiremini.
Eemal
Mehed, mis paganama pukkide teemal siin diskussioon käib - on olemas lumi ja vajadusel järgmiseks talveks saab mullakoormaga olukorda maitsekalt parandada. Jah see kõik nõuab tööd ja vaeva, et saavutada kena keskkond, aga kui soov saada häid pilte, siis ega paljut teisiti metsas saagi va kui kohe algselt kõiki neid nüansse silmaspidades see koht üles leida ja varje vastavalt sellele sättida. Mina ei poolda mingite pukkide ja ei tea mille veel ehitamist - mida vähem tehiselemente, seda parem.
Eemal