Sa ei ole sisse loginud.

#26 22-11-2010 01:17:33

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Mul protsessor max 87W. Eraldi graafikaprotsessorit pole. Emaplaadi chipset oli vist kuskil 5W, kettad 2x7W, muu vist juba marginaalne. See 500W toitekas võiks selle välja vedada küll.

Eemal

 

#27 22-11-2010 04:10:08

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

kettad 7w? võibolla jah reziimis, kus pead paigal on ja ketas veerandi kiirusega ringi vuhiseb .. käivitamisel võetakse 4..5 korda rohkem voolu, peade liigutamine nõuab ka oma ..

käivitamisel võtavad kõik asjad voolu - tühjad kondensaatorid tahavad laadimist jms ..

aga jah, 500W toitekast ilmselt piisab ...

Eemal

 

#28 22-11-2010 13:29:00

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Tommyl õigus, käivitamisel on ketta voolutugevus 2,2A ehk siis 26W. Tavaolukorras siiski vaid 7W.

Ma ostmisel toiteka peale väga ei mõelnud ja usaldasin müüja arvamust - antud juhul siis õigustatult. Kes võimsamat masinat tahab kokku panna, see peaks seda teemat siis põhjalikumalt vaagima. Leidsin hea lehe, mis sobiva võimuse välja arvutab. Minu konfi korral 295W kui arvesse võtta ka 20% kondensaatorite mahtuvuse vähenemiseks.
http://www.antec.outervision.com/PSUEngine

Eemal

 

#29 04-12-2010 17:15:50

Diamond Dog
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 13

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Ma ei saa sellest „brändi arvuti“ kultusest küll absoluutselt aru. Ükskõik, mis silti valmiskomplekt ka ei kanna, selle komponendid on sisse ostetud erinevatelt tootjatelt. Kusjuures sisseostu aluseks on suure tõenäolisusega odav hulgihind, mis omakorda ülimalt suure tõenäolisusega ei tähenda kvaliteeti.

Te võite ju proovi teha: küsige kauplusest näiteks müüja käest, millise tootja ja mis seeria kõvaketas masinas sees on, kes on toiteploki tootja, kes korpuse tootja. Ma julgen oletada, et vähemalt üheksal juhul kümnest on vastuseks kas „eeee“, „ääää“ või "ei tea".

Mis tähendab, et ostja ei tea tegelikult, mida ta ostab. Tootja või edasimüüja annab ainult üldised andmed – ketta maht, mälu maht jne, reeglina täpstamata, kes on mingi konkreetse komponendi tootja.  Sisuliselt on see sama, kui osta karbis fotoaparaat ainult megapikslite alusel.

Kui kasvõi kõvaketastest rääkida, siis igal tootjal on mitu erinevat seeriat, erinevate omadustega ning paraku ka erineva kvaliteediga. Mõned seeriad on ebaõnnestunud ning tuksi läinud ketaste protsent kõrgem kui mõnel teisel seerial. Seda saad kontrollida ainult siis, kui tead, mis konkreetne ketas masinas on. Toiteplokk on teine kriitiline koht, valmiskomplektides on tavaliselt kas „no-name“ või siis odavapoolne masstoodang, mille puhul pole kindel, kas plokk suudab töötada stabiilselt. Mis omakorda viib eespool kirlejdatud jamadeni. Valmiskomplekti ostes ei tea sa ka seda, kui laienduskindel see on ja nii edasi.

Ma ei usu ka väidet, et tänapäevases riistvaras orienteeruvaid inimesi on väga vähe. Pigem on nende seast asjaliku tegelase väljasõelumine raske.

Teema algatajale soovitaks lihtsat ja äraproovitud meetodit. Mine Hinnavaatluse foorumisse, tee ostuabi alamfoorumisse teema, pane sinna kirja oma hinnapiir, soovid masinale ja see, milleks seda kasutama hakkad. Selles foorumis on mitu täiesti pädevat inimest, kes soovitavad sulle mõne arvutikaupade firma hinnakirja alusel komplekti. Sellega pöördud firma poole, sulle pannakse masin kokku ja garanii saad ka. Tee seda kõige rohkem kuu aega enne arvutiostu, sest komponenide hinnad ja saadavus võivad üpris rutu muutuda. MOTT.

Eemal

 

#30 04-12-2010 19:21:13

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

On muidugi inimese asi, millele ta oma aega kulutab .. Usun, et mul läheks terve nädal, et endale elementaarselt selgeks teha, millised tykid ja millises j2rjekorras kaasaegse arvuti sisse k2ivad. sealhulgas siis n2iteks toiteplokkide puhul erinevad tootjad ja nende erinevad seeriad jms .. protsessorite ja emaplaaide ja võrgukaartide ja kõvaketaste ja videokaartide ja plaadikirjutajate ja helikaartide jnejne juures ..

lisaks siis veel teadaolevad mitteühilduvused muus osas standardsete tükkide juures jnejnejne

Ja ma arvan, et mul on oluliselt üle keskmise it-taust ja ysna põhjalikud eelteadmised.

Ma pigem usun, et keegi on selle töö enne ära teinud ja masinad niimoodi komplekteerinud, et ma võin endale sobivate parameetritega komplekti välja valida ja seda kasutama hakata ..

brändi kultus ei puutu siin kuidagi asjasse ..

Niiet, need kes tahavad arvutiehitamise spetsialistiks hakata - jalad selga ja proovitud meetodil hinnavaatluse foorumisse .. need aga, kellel arvutit töötegemiseks vaja on - poodi arvutit ostma ...

ja Diamond Dog - sinu sõnadel võiks tyki rohkem kaalu olla, kui sul koera asemel inimese nimi oleks, eks? wink

Eemal

 

#31 04-12-2010 21:15:38

kamraad
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Üldjuhul maksab osade kokkumonteerimine ~250.- . Selle hinna sees on ka kõikide osade testimine. Pole vaja seda kokkumonteerimist ise õppida.

Eemal

 

#32 04-12-2010 22:27:57

Jaanos
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Ja mida nad sul selle ~250 eest kokku panevad?! Või millistest osadest? Anomaaliad võivad ilmnema hakata mingi programmi pealejooksutamise või jublaka juurdepanekuga. Optimaalsuse seisukohast ka, praktiliselt teavad sobivust need kes igapäevaselt asja sees. Järgmine kiibistik/protsessor võib esitada uued nõuded sama standardi mälule. Ei aita need teisel platvormil jooksvad hüper/superkiired mälud või kalli SSD puhul jääb pudelikaelaks emaplaadi kontroller.
Kokkuvõttes vist ikka nii, et kui ise küünarnukini kasti ei taha ronida ning riskida sellega, et nii mõnegi jupi pead töö käigus ümber vahetama kuni kõik anomaaliad lahendatud ning asi toimib siis põhjust kiigata valmis asja poole.
Või siis vaadata mac`i poole wink

Eemal

 

#33 04-12-2010 23:09:01

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

mac on selles kontekstis samasugune valmis asi, kui iga teinegi ..

Eemal

 

#34 05-12-2010 13:29:49

Diamond Dog
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 13

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Jaanos kirjutas:

Või siis vaadata mac`i poole wink

Jaanos, nagu tommy juba ütles, mac on täpselt samasugune valmiskomplekt nagu iga teinegi Inteli protsessoriga samaväärne komplekt. Ja maci sisse panduna võivad need komponendid minna ja lähevadki füüsiliselt katki täpselt samamoodi ja sama sagedasti, nagu iga teise võrdväärse hinnaklassi PC-komplekti komponendid. Või arvad Sa tõesti, et õunalogo kandvas kastis käituvad Inteli protsessorid või Radeoni videokaardid jne teistmoodi kui näiteks Delli logo kandvas kastis?

Paar mu kolleegi kasutavad maci, sõprade-tuttavate seas on maci kasutajaid paarkümmend. Kui ainult riistvarast rääkida, siis ma ei ütleks, et neil oleks märkimisväärselt vähem või minu PC-kasutajatest sõpradel-kolleegidel-tuttavatel märkimisväärselt rohkem probleeme rauaga. Loomulikult on odavama otsa PC ostjatel (ja neid on kindlasti rohkem kui maci omanikke) rohkem probleeme, aga see pole adekvaatne võrdlus, võrrelda tuleb samaväärse hinnaklassi tooteid.

Ainus suurem ja kasutajale tajutav erinevus IMHO on see, et kui minu koduarvutil (viimane valmiskomplekt, mille ostsin) toiteplokk kärssas, siis selle vahetamiseks kulus mul koos teoreetilise eeltöö, ostmise ja paigaldamisega umbes poolteist tundi. Masin töötab siiamaani laste netiarvutina. Tuttav pidi sama probleemi puhul oma imaci esindusse viima. Ma ei mäleta kahjuks, kaua tal aega läks, aga mõned päevad kindlasti.

Jaanos kirjutas:

Ja mida nad sul selle ~250 eest kokku panevad?! Või millistest osadest? Anomaaliad võivad ilmnema hakata mingi programmi pealejooksutamise või jublaka juurdepanekuga.

Täpselt selle panevad, mille sa tellid. Ja täpselt nendest osadest, mis su tellimuses kirjas on. Kokkupaneku raha on töö hind, komplekti ostmise puhul on see lõpphinna sisse peidetud, oma listi alusel tellides eraldi real välja toodud. Simpel. Mis aga puutub anomaaliatesse, siis need võivad täpselt samamoodi ilmneda ka siis, kui "jooksutad mingi programmi peale või lisad jublaka" valmiskomplektile. Mingit vahet ei ole.

Firmad, mis kliendi nimekirja alusel arvuti kokku panevad, müüvad ka reeglina oma nime all valmiskomplekte. Ainus põhimõtteline erinevus on selles, et kliendi nimekirjas olevad jupid on vaja ükshaaval laost kokkupanija juurde toimetada. Ma ei usu, et see märkimisväärselt kvaliteeti mõjutab.

tommy kirjutas:

On muidugi inimese asi, millele ta oma aega kulutab .. Usun, et mul läheks terve nädal, et endale elementaarselt selgeks teha, millised tykid ja millises j2rjekorras kaasaegse arvuti sisse k2ivad.

Ma ostsin oma viimase arvuti täpselt sel moel, nagu ma kirjeldasid ja soovitasin. Tegin hinnavaatlusesse teema, mulle pakuti välja erinevaid komplekte Inteli ja AMD põhjal. Valisin ühe komplekti välja, vaatasin paarist kohast konkreetsete juppide kohta arvamusi-arvustusi, konsulteerisin kahe oma tuttavaga, kes teemat jagavad ja kelle arvamust ma usaldan. Selle põhjal lasin ühe komponendi välja vahetada ja tellisin masina ära. Kokku kulus mul selleks aega nädala jooksul ma arvan umbes neli tundi, äärmisel juhul kuus. Tükkidest-juppidest tean ma natuke rohkem, kui enne seda, aga mitte märkimisväärselt. Ja sellegi vähese olen praeguseks suures osas unustanud.

Tegelane, kes minu välja valitud koosluse välja pakkus, teenib oma igapäevast leiba arvuteid kokku pannes. Lugesin ka teiste kasutajate arvamusi tema kohta, tema firma kohta ja mul ei olnud kõige vähematki põhjust tema pädevuses kahelda. Siiamaani pole. Võibolla tuleb, aga võibolla mitte.

Kokku pani selle nimekirja alusel firma, kelle igapäevane tegevus on arvutite kokkupanemine. Mul pole ka vähimatki põhjust arvata, et nad minu masinat kokku pannes käitusid kuidagi  teistmoodi, kui oma igapäevast toodangut kokku pannes. Garantii on kolm aastat.

Mis ma sellest võitsin? Enne selle vastuse kirjutamist tuulasin viis minutit arvutifirmade lehekülgedel. Loomulikult ei leidnud ma täpselt samasugust valmikomplekti, aga tehniliste andmete poolest enam-vähem samal tasemel valmiskomplektidega võrreldes säästsin umbes 4-5000 krooni. Teiseks sain ma täpselt oma soovidele ja tahtmistele vastava arvuti.

Jah, võibolla tuleb mul selle arvutiga mingi raudvaraline jama. Aga võibolla ei tule. Täpselt sama seis on ka siis, kui ma oleksin ostnud valmiskomplekti.

Eemal

 

#35 06-12-2010 11:11:07

Jaanos
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Mac`i valik on vähe nagu elustiili deklaratsioon. Ja teatud asjad rauast ei hakka kohe kindlasti kokku. Näiteks välised kettakontrollerid ei ole buuditavad ect. ning sobiv alternatiiv maksab oluliselt rohkem kui PC maailmas. A see selleks. Ning neid katseid õunaarvutitele win opsüsteem selga ajada on tehtud küll ja naa ning tulemuseks on hirmus aeglane aga sama ilus arvuti. Et niipalju kui mina aru saan on kõige suurem vahe siiski opsüsteemis ning selle toimivuses, ressursinõudlikuses jne.
Ja see sinu jutt juppidena ostes parema hinnaga arvuti saada kõlab väga sarnasena jutule varuosade kaupa omale auto kokku panna. Julgen kahelda.

Eemal

 

#36 06-12-2010 15:19:43

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Ma olen olnud pea 20 aastat PC peal (kunagi väga-väga ammu oli ka selline vahva masin nagu Amiga 2000). Seekordset arvutiostu planeerides mõtlesin kah korraks Mac-i peale, aga hindu nähes pidin peaaegu pikali kukkuma:) Senikaua kuni Mac on sisuliselt ühe firma monopol (kunagi oli ka PC IBM-i monopol) ja teised riistvara tootjad jaole ei saa jäävad ka hinnad kirveks.

Eemal

 

#37 06-12-2010 15:42:44

Diamond Dog
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 13

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Jaanos, mis puutub siia Windowsi toppimine mac-ile? Viimane katse seda teha muuseas on Boot Camp, Apple enda ametlik toode ja Lumeleopardiga kaasas.  Ei ole kasutanud, ei oska midagi arvata.

Mis aga hinda puutub, siis minu kirjeldatud moel mõjutab soodsamat hinda kaks tegurit, Esiteks, sa ostad jupid hetke turuhinnaga. Teadupärast muutuvad arvutidetailide hinnad kiiresti. Mis Apple hinna- ja turunduspoliitika tõttu on mac-i kasutajatele muidugi võõras teema, aga see selleks.

Teiseks, sa ostad sisuliselt otse tootjalt ja sa ei maksa kinni edasimüüja/vahendaja/lõppmüüja ja muude vahelülide kulusid ja kasumit. Sa ei pruugi seda muidugi uskuda, ent näiteks kui tootjal on olemas oma tehasepood (või müügilett vms), siis sealt ostes maksab toode alati vähem, kui jaemüüja juures.

Eemal

 

#38 21-12-2010 21:04:36

maikk
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 166
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Küsiks siin kohal arvamust 27" iMac'i ekraani paneeli kohta. Tehnoloogia on tal S-IPS, aga kas ekraani klaas liiga glossy ei ole? Poes vaadates tundus, et pilt on kuidagi väga kontrastne ja saturation'iga liialdatud, või ma eksin?

Mis teie arvate just loodusfoto harrastaja seisukohast, kumb oleks otstarbekam soetada?
kas
27" iMac
2.93GHz Quad-Core Intel Core i7
8GB 1333MHz DDR3 SDRAM - 4x2GB
1TB Serial ATA Drive
Magic Mouse
Apple Wireless Keyboard (English) & User's Guide

või PC koos Eizo monitoriga:
PC näide:
Intel I7-950 4-core 3,06GHz 45nm 8MB-cashe 130W, Turbo Boost up to 3,33GHz;
Emaplaat socket LGA1366, chipset Intel X58,
6GB DDR3 1800MHz;
Radeon 5670 1GB 
Intel SSD 80GB + 500GB 7200rpm SATA;
DVD-kirjutaja;
typical 550W Xilence ZXC-XP550.(12)R3
ja monitor:
Eizo ColorEdge CG222W

Ise kaldun iMaci poole, mida teie arvate? smile

Eemal

 

#39 22-12-2010 12:38:44

Jaanos
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Ega keegi ei oska soovitada enne kui oma maailmavaatelise seisukoha avaldad wink
PC puhul on kindlad plussid SSD, Intel pealegi, loodetavasti G2 mis toetab TRIM`i. Ideaalne süsteemiketas sellisel juhul.
Eizo pilditöötluseks sobiv monitor, samas kõlbab ka tavaelus kasutada, punktisuurus jääb mõistlikusse diapasooni. Need suure reso/väikese punktisuurusega uuemad molud on paras silmatapmine kui muuks kui pilditöötluseks kasutada sad

Eemal

 

#40 22-12-2010 15:03:30

maikk
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 166
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Maci poole kaldun seetõttu, et ise ei ole teab mis suur arvutite spetsialist. Kogu arvuti komponentidesse ja nende omavahelisse koostöösse ei jaksa süveneda- meeletu ajakulu minu jaoks. Kui hiljem ilmnebki probleem, et komponent1 ei olnudki mõeldud päris selle komponent2-ga koos korrektselt töötama, siis ise nagu ei tahaks jalgratast leiutama hakata ja oma vigade pärast maksma.
Samas ei julge ka kõiki komplekteerijaid usaldada (muidugi leidub tippspetsialiste, kes teavad mida nad teevad) Olen kuulnud endiselt K-Arvutisalongi töötajalt, mis moodi neil ehku peale kompoente vahetati ja komplekteeriti. See selleks. Sisimas usaldan Mac'i siiski rohkem. Eriti meeldib iMaci kompaktsus- pole nii palju igasuguseid juhtmeid ja suurt kasti laua all nagu PC puhul.

Natuke jääb hinge kriipima tõsiasi, et soetades Maci, tean et olen selle raha eest tunduvalt madalamate parameetritega arvuti saanud kui sama raha eest PC puhul. Iseasi kui palju nende töös vahet on? Aga ootaks lugejatelt arvamust 27" iMaci monitori üle, kas ta on fototöötluseks liialt läikiv ja kontrastne või sobib ta vabalt harrastaja tasemel fototöötluseks?

Eemal

 

#41 22-12-2010 18:35:18

Jaanos
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Siis on vastus käes smile
Millesse ma investeeriks oleks ikkagi SSD sellisena komplekteeritud mac puhul. Siis oleks konkreetsem, kiire ketas opsüsteemile ja teine aeglasem info hoidmiseks. Ja infoketta kallal ei käida pidevalt midagi tahtmas. Teoreetiliselt süda rahulikum kui et need kaks asja koos. Mälu vaata, et suuremad moodulid, mida vähem pesasid alguses kinni seda rohkem hiljem võimalik lisada. Mälu hinnad on korralikult alla tulnud ja tõenäoliselt teevad seda veel järgmise aasta esimese/teise kvartali jooksul.

Eemal

 

#42 22-12-2010 19:06:58

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Maikk, olen 24" i'Maci kasutanud viimased 2 aastat ja ostes kartsin samuti, et äkki läigib häirivalt palju. Kodustes tingimustes ei läigi sugugi nii nagu paljude valgistite all poes. Tegelikult ei häirigi üldse. 27" tollisel on veelgi parem mahutada paralleelselt kaks pilti(programmi) kõrvuti ja neid võrrelda, mida sageli on vaja teha. Ise olen arvutite kohalt täielik võhik ja ausalt öeldes on mul poogen, mis firma märk asjal peal on.

Eemal

 

#43 22-12-2010 23:56:46

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

iMac-i juures on minu meelest peale hinna kaks peamist miinust, miks ise ta kohe välja praakisin. Esiteks on laiendusvõimalused on suht nirud ja teiseks on arvuti monitori külge laulatatud.

PC-d kannatab komponentide kaupa uuendada ja nii annab tema eluiga pikendada. Näiteks 2-3 aasta pärast lisad vastavalt vajadusele mälu, kettaid, uuema protsessori jne ja jooksutad arvutit veel 2-3 aastat. Seejärel juba kogu kupatus moraalselt vananenud ja pead uue ostma. Siiski saab vana veel mingi mõistliku hinnaga maha müüa. Samas see Eizo on nii korralik asi, et selle kasulik eluiga ilmselt pikem kui arvutil endal.

iMac-i korral annab vast midagi kah putitada, aga kui ta praegu juba PC-st kehvem, siis tema kasulik eluiga ilmselgelt lühem ja selle lõppedes pead kogu kupatuse kasutatult maha müüma või siis arvuti jääkväärtuse maha kandma ja eraldi lauaarvuti juurde ostma.

Muidu, ketas võta kohe 1TB vähemalt, hinnavahe 500GB-ga võrreldes suht olematu. Mälud võimalikult suured nagu soovitati. SSD kah kindlasti.

Eemal

 

#44 23-12-2010 00:36:30

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

"iMac-i juures on minu meelest peale hinna kaks peamist miinust, miks ise ta kohe välja praakisin. Esiteks on laiendusvõimalused on suht nirud ja teiseks on arvuti monitori külge laulatatud."

võta seda kui suurt ja ilma akuta sülearvutit. ka neid ei saa oluliselt laiendada ja monitor on külge laulatatud, aga näed ostetakse juba kõvasti rohkem kui neid kohalikes töökodades kokkupandud lauaarvuteid.

aga üleüldiselt on see pidev arvuti tuunimine suht kulukas tegevus (kui just arvutijuppidega ei sahkerda ja kõik need ostma pead) ja kuulub rohkem noorte mängurite hobide hulka. korralik arvuti kestab üldiselt aastaid (ma kirjutan seda 2002 aasta ibm sülearvutil muide) ja mingi 3-5 aastane periood raua uuendamiseks on suht mõistlik. aga selle ajaga on asjad niipalju arenenud, et igasuguseks uuendamiseks peab alustama emaplaadi-protsessori-mälu väljavahetamisest ja need moodustavad suurima osa arvuti kasti hinnast (kuigi, mis pattu salata, nii ma täpselt oma viimase lauaarvuti tegin üle 2 aasta tagasi). rääkimata sellest, et klaviatuurid-hiired on samuti selleks ajaks amortiseerunud.

Eemal

 

#45 23-12-2010 16:15:35

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

See laiendatavus või õigemini selle vajadus kehtib vaid teatud tüüpi inimestele. Just jah seetõttu, et 2-3 aastaga muutub tehnika piisavalt. iMacil võid mälu lisada või kõvaketta vahetada, keegi ei keela ja arvestades, et sul selle hinna sees on ka monitor, ei ole komplekt eriti ulmalise hinnaga.
Võid samuti sisse panna SSD ketta.
27" iMac'i annab kasutada välise monitorina, mistõttu paari aasta pärast rauda vahetades jääb sulle monitor alles.
Läikiv ekraan puuduseks juhul kui sul kõrval teine ei ole läikiv, nö harjumise küsimus.
Võid samuti sisse panna SSD kõvaketta.

Probleemid või puudused:
Võrreldes MacBook Pro 17" läpakaga, puudub expresskaardi pesa, milline annaks võimaluse kasutada E-Sata ühendust ja läbi selle OLULISELT kiiremat ühendust väliste kõvaketastega.
Ja kohe siit teine probleem - teenindus.
Mu läpakal andis emaplaadi see osakond, mis eelpoolmainitud expresskaardi töö eest vastutust kandis, kohe pärast garantiiaja möödumist saba.
Ja mulle kohe üldse ei meeldinud, et ImArvutid tahtis selle vahetuse eest 8000 krooni. Subjektiivne muidugi, aga kurat, et nii garantiiaja läheduses asi juhtus ja imarvutid mulle midagi lohutavat ei öelnud ajas närvi.
Noh jah, on võimalik maksta pikema garantiiaja eest.
Kui oleks viitsind, oleks võind muidugi eBays kahlata ja sama seeria pruugitud, aga töötav emaplaat ise ära osta.

Plussid:
Operatsioonisüsteem.
Kuigi ma olen aru saanud, et Windows 7 on juba op süsteem, mis samuti inimestele mõeldud. Minu kogemused XP ja Vistaga, mis tavakasutajatele küll mõeldud pole.

Eemal

 

#46 23-12-2010 16:20:25

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

MA ei tea miks ma selle SSD ketta jutu kaks korda kirjutasin smile

Eemal

 

#47 23-12-2010 16:22:40

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

"MA ei tea miks ma selle SSD ketta jutu kaks korda kirjutasin"

ju sulle meeldivad  ssd kettad  :-)

räägi mäkikasutajana, kuidas selle remondi ja hooldusega eestis on? juhtus nii, et isegi astusin laeva ja ootan macbook-i saabumist postiga.

Eemal

 

#48 23-12-2010 18:05:40

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Tegelt rohkem ei teagi, kuna pole katki läind muud.

Eemal

 

#49 23-12-2010 19:10:01

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Läpaka peab tõesti 2-3 aasta järel maha kandma. See hind tuleb maksta mobiilsuse eest. Ma ei saa aru, miks aga peab vabatahtlikult lauaarvutiga samasse ämbrisse astuma.

Ega laiendatav arvuti pole ainult arvutifriikide jaoks. Kui endal tahtmist või oskusi sellega tegelemiseks pole, siis teevad korralikud arvutisalongid selle töö sinu eest ära. Kui uue arvuti kokkupanemise eest küsitakse paarsada krooni, siis ei saa upgrade sellest kallimaks minna.

Kui emaplaadi vahetamiseks juba läheb, siis ilmselt tõesti mõistlik uus arvuti osta, kuigi annab arvutit ka ilma selleta uuendada. Kui protsessori socket pole just eelmise põlvkonna oma, siis kannatab 2-3 aasta pärast protsessorit uuendada ilma emaplaadi vahetuseta. Mälu ilmselt hetkel mõistlik panna 8GB ja 2-3 aasta pärast laiendada 16GB-ni. Paari aasta pärast ka suuremad SSD-d parema hinnaga. Lisaks soovi korral graafikakaardi uuendus, BluRay kirjutaja lisamine jne laiendusvõimalused.

See iMaci kautamine välise monitorina peale arvutipoole moraalset iganemist tundub mulle täieliku raha tuulde loopimisega. 2-3 aasta pärast võiks selle arvutiosa jääkväärtuseks olla suurusjärgus 5k. Kui sinna lihtsalt uus lauaarvuti juurde osta, siis läheb see 5k lihtsalt raisku. Iseasi üdse mis lauaarvuti sinna juurde osta. Mac-il vaid MacPro, mis on sigakallis, teine võimalus kolida PC peale, mis aga tähendab softivahetust, millega võivad litsentsitasud raisku minna jne.

Eemal

 

#50 23-12-2010 19:21:33

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

"Läpaka peab tõesti 2-3 aasta järel maha kandma"

sa vist ei lugenud seda kohta, kus ma mainisin 2002.a. ibm thinkpadi siiani kasutamist. tõsi, kolmandat aastat on küljes teine aku. korralik masin kestab.

2010-2002=8aastat.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB