Sa ei ole sisse loginud.
peale http://www.eeroluuk.com/index.php sisestamist ilmus koduleht täiesti nähtavale.
Ise olen sellist jama siis näinud kui mõned failid algasid tühikuga, või kui reavahetus index.html faili sees oli Windows'i stiilis. St. reavahetuse Hex kood on 0D 0A , mitte pole UNIX stiilis 0A
Eemal
Kuna siiski enamus kodulehti tehakse mingitele valmis mootorite (Wordpress, Joomla jne) mootoritele, siis võiks teada natuke tellija õigusi ja arendaja kohustusi ka (väga lihtsustatud ülevaade): http://tehnokratt.net/2010/10/arendusleping-ja-gpl/
Eero pildikodu peaks põhinema joom gallery peal. See ei ole ikkagi otsast lõpuni tehtud vaid sobitatud variant.
Eemal
tommy kirjutas:
eero, sa m6tled lihtsa kujunduse all seda tyhja valget lehte, mis hetkel paistab, v6i peaks seal midagi muud ka näha olema?
Leht on ikka ilusti olemas. Mingil imelikul põhjusel ei ole täna öösel seda vist serverist tuleneval põhjusel näha olnud, kuid nüüd igatahes toimib.
tiitv,.. Joomla on mootoriks tõesti. Aga sellel on igasuguseid võimalusi ja see mis ma kirjutasin, et otsast lõpuni minule kokku pandud, käis ikkagi kujunduse ja lehe enda ülesehituse jms. kohta. Ehk siis...mulle ei kopitud ja mugandatud mingit valmis varianti.
PS. teemaga, millele lingiga viitasid, konflikti ei ole.
Eemal
Minu jaoks on veidi usukumatu, et aastal 2010 käib ühe lihtsa kodulehe/fotogalerii püstipanemine kästitööna. Kas tõesti pole veel olemas ühtegi sobivat fotogalerii teenuspakkujat, kelle lehed oleksid piisavalt mugandatavad, et rahuldada looduspiltnike vajadusi? On keegi uurinud lähemalt näiteks SmugMug Pro võimalusi?
http://www.smugmugpro.com/
Esmapilgul mulle tundub, et kujundus on küll piisavalt kustomiseeritav, saab asutada enda domeendi, igasugu reklaamid ja ülearused asjad saab välja lülitada, kuid kõige tähtsam osa ehk galerii ise on ebamugavalt kasutatav.
Esimese hooga midagi muud sobivat väga ei leidnudki. Kas keegi on veel uurinud taolisi lahendusi?
Eemal
"et aastal 2010 käib ühe lihtsa kodulehe/fotogalerii püstipanemine kästitööna"
ma kasutan jätkuvalt aastal 2010 staatilist veebi, mida ma kirjutan notepadiga. saab kõige puhtama, selgema ja lihtsama tulemuse ilma liigse mahuta.
Eemal
Mina olen tähele pannud, et OnuEnn räägib, kuidas tema kasutab ja teeb jne aga vot oma silmaga pole olnud au tema tehtut näha :S ..kindlasti oskab ta aga sellele väitele midagi tabavat vastu lajatada.
apelsinikaru - mismõttes piisavalt mugandatavad? Terve nett on sadu erinevaid võimalusi täis, vali ainult endale sobiv. Kui tahad paremat ja omanäolisemat, siis pead ka maksma. Kui lepid lahjema variandiga, saad tasuta
Eemal
"aga vot oma silmaga pole olnud au tema tehtut näha"
ju sa siis pole minu sihtgrupp.
Eemal
"ju sa siis pole minu sihtgrupp."
no näed siis
..jumal tänatud vist
..aga ülejäänud kes sinu "tarka" juttu siin loevad? Sest no apelsinikaru küsimus oligi sedapidi suunatud, et ju tema ka üks suur notepadi guru ole
Eemal
Apelsinikaru suur notepadi guru tõesti ei ole, lihtsamaks tööks kasutan EditPlus’i, keerulisemad asjad aetakse juba Visual Studio’s, Eclipse’s või mujal arenduskeskkonnas korda;)
Küsisingi asja võimalikult lihtsalt seepärast, et enamus inimesi siin ei tea tarkvara arendamisest midagi ja ilmselt ei oska ka ise Joomla, Wordpressi, Pixelposti jms püsti panna, sinna peale pluginaid installida, kujundust külge pookida, turvauuendusi peale lasta jne. Mina saaksin oma kodulehe nende vahenditega tehtud, kuid ma paariga neist põgusalt kokku puutunud ja võibolla just selle tõttu hoiaks ma hea meelega neist eemale. Ma küll ei peaks kelleltki seda tööd sisse ostma, kuid kujutan üsna täpselt ette palju ma oma väärtuslikku aega (loe: raha) peaksin selle peale kulutama (enamus aega kulub üldse sellele, et nende seast see õige välja valida;).
Tänapäeval liigub maailm pigem sinna suunas, et pakutakse CMS-i täisteenusena (www.squarespace.com, www.wordpress.com mitte .org jne). Siis kaovad küll pooled eelpool mainitud probleemid ära, kuid kuna need just väga fotograafiale orienteeritud lahendused pole, siis ei saa nendega ka väga head tulemust või peab jällegi seal hakkama ise midagi häkkima (kahtlane kuidas sinna pluginaid jms külge saab). Seetõttu pole ma ka kindel, et ka see parim lahendus oleks.
Kolmandaks pakutakse ju täisteenusena igasugu tasuta ja tasulised fotogaleriid olemas nagu Flickr, Picasa, SmugMug jne. Osad neist vähem mugandatavad ja teised rohkem. Esimses kahes näiteks ei saa mingit kujundust külge panna ja oma domeenist pole kah juttugi. SmugMug-is aga saad juba raha eest valida valmis kujunduste seast või ka kirjutada oma CSS-i, saad oma domeeni, ei pea taluma reklaami ja teenuspakkuja logosid jne. Boonusena saab veel kaasa fotode tellimise (ja ka müümise) võimaluse, geotaggingu, sotsiaalvõrkude integratsiooni jne (kõike peaks saama ka soovi korral välja lülitada). Kahjuks tundub kõige selle toreda kõrval aga SmugMug-i fotogalerii mootor ise kehvakene olevat. Seetõttu uuringi, et kas keegi on veel taolisi lahendusi näinud ja/või kasutanud? Ma usun, et see kõige õigem tee mida mööda minna. Jutu illustratsiooniks üks näidisleht SmugMug-i peal kah:
http://www.moonriverphotography.com/Galleries
Eemal
Valmisteenus kuskil pilves... Mina hoiaks kõigest sellisest eemale. Kui teenusepakkuja otsustab et teeb kogu mootori ümber ning kasutamine muutub ebamugavaks, siis pead suure tõenäosusega kogu oma galerii ümber kolima, mis ei ole üldse meeldiv tegevus.
Teenusepakkujal on alati õigus oma teenust edasi arendada ja parandada, aga kui programmeerijad hakkavad oma arvates head kasutusmugavust peale suruma, siis ei pruugi lõpptulemus midagi meeldivat olla.
Eemal
Aga kui teenuspakkuja otsustab kogu mootori ümber teha ja kasutamine muutub hoopis mugavamaks?
Eks seal oht, et midagi pekki keeratakse alati olemas, aga minu arvates tõenäosus, et pigem muutuvad aja jooksul asjad paremaks on alati suurem kui see, et keeratakse kõik pekki (mida juhtub kah uskumatult tihti). Eks miinuseid ole veelgi, näiteks võib teenuspakkuja alati pillid kotti panna ja siis peab samuti kõik otsast peale üles ehitama, kuid minu arvates see siiski alustuseks kaalumist väärt lahendus.
Eemal
ära põe pisiasjade pärast.
peale selle, et teenusepakkuja tarkvaravahetus võib muuta su kodulehe väljanägemist, muudavad seda erinevad opsüsteemid ja brauserid. kõigis pole samu fonte, kõik ei toeta värvihaldust jne. mõnel kasutajal on lihtsalt flash ja skriptid kinni keeratud jne.
kui sul on pildid mida näidata ja läbimõeldud loogika selleks, ei oma muu erilist tähtsust.
notepad oli sisse toodud lihtsalt kommentaariks käsitöö kohta.
Eemal
Jube keerulised jutud. Proovisin smugmug.com võimalusi. Tuleb tõdeda, et isegi minusugune on võimeline seal veebilehe tegema ning ega see kujundus väga "sõjamehed-reas" variandist ei erinegi. Nii, et nende päris kopsakate summade alternatiivina, mis siin kõlanud on, oleks see vast võimalus küll. Samas tunnistan, et mul puudub nokitsemise võime ja sellisel määral vaba aeg, et isegi see lihtsam asi ise püsti panna kujul, millega ise rahule jääks.
Eemal
Teine täislahendus mille leidsin on Zenfolio.
http://www.zenfolio.com/
Hetkel katsetan mõlemat, aga veel väga põhjalikke järeldusi ei hakka tegema.
Kolmandaks on veel PhotoShelter, aga see on väga kirves.
http://www.photoshelter.com/
Eemal
Lõpeks on ikka ise tehes vajalik natuke asja sisu mõistmist. Kõik need Smugid ja huijugid on toredad, aga alati ja üsna pea tekib tunne et jah, kõik on ok, aga ma tahaks siit veidi teisiti ja sealt veidi teisiti. Üsna pea põrkud seinaga, millel nimeks raha. Raha eest saab väga korralikke galerii võimisiganes lehti, aga ka siis jääb iga kord midagi vajaka, mis viib selleni, et tekib tarvidus asjal ise silma peal hoida. Sestap on Pixelpost või Wordpress kõikse paremad (odavamad) hetkel, aga pead natuke asjasse sisse minema. Muide see OnuEnnu variant pole ka üldse jama.
Ehk oleks foorumiteema hoopis abivajajatele, et kuidas installida Pixelposti ja teine teema, et kui Wordpressiga sama maa läbi käidud, et kuidas kujundada Wordpressist galerii.
Eemal
Urmas K kirjutas:
Kas on siin meie hulgas kedagi, kes on lasknud endale personaalse, oma soovidele vastava looduspiltide kodulehe teha? Sooviks teada, mis suurusjärgu kulutustega peaks arvestama, s.h. põhi + disain + väike koolitus? Head soovitused pädevatele tegijatele on jätkuvalt oodatud
Mina lasin enda lehe teha vastavalt oma soovidele ja hind ikka alla 10 kilo. Huvikorral kirjuta mulle.
Eemal
tommy kirjutas:
Ikka on, http://www.alarikivisaar.com/ tuleb esimesena meelde ..
Eks hind sõltub soovidest, ja sellest, kuihästi need soovid mõne olemasoleva softi modifitseerimisega rahuldatud saab. Kui ei saa, siis pakun, et hind hakkab kusagilt 10kEEK kandist ..
lisaks pead enamasti arvestama, et kui tulevikus midagi muuta tahad, siis tuleb sama firma suunas kukrut kergitada ...
See nüüd päris ainulaadne ei ole.
http://www.templatemonster.com/dynamic- … 21081.html
Eemal
Ma kunagi nägin veel samasugust galeriid nagu Kivisaarel on, keegi väljamaa tegelane oli. Ei olnud see sama kes seal Tarmo lingile klikkides tuleb.
Eemal
Valmar Voolaid kirjutas:
Ma kunagi nägin veel samasugust galeriid nagu Kivisaarel on, keegi väljamaa tegelane oli. Ei olnud see sama kes seal Tarmo lingile klikkides tuleb.
hehh:) Tegelikult ei ole see mingi fotograaf, vaid panin lingi, kus seda templatet osta saab. See oli näidis.
Eemal
jubejussiga enamasti on raske mittenõustuda. antud juhul on küsimus küll pigem selles, et nt mul ei ole aega/võimalust ega viitsimist õppida pixelposti vmt. vrd, alati on võimalik ennast ise kogu seadustiku ja kohtupraktikaga kurssi viia, osta vastav kommentaar või õpik ning asuda ise kirjutama lepingut, on võimalus tellida see advokaadilt ja on võimalus osta mingi lihtnäidis. räägin veebinduse raames just viimasest, et ka sellel on oma tarbijaskond. nõudmised oma veebile ei ole liiga suured, kuna seal pildinäitamine ei ole teenimise teema, vaid pigem edevuse värk. sestap otsibki taoline "mtü-line" endale lihtsamaid etteantud lahendusi. smugmugid jt.
Eemal
tänapäeval on muidugi igal vähegi pädeval pildihaldus/töötlus tarkvaral galerii tegemine olemas. tihti ka otse galerii veebisaatmise võimalus.
koha, kuhu saata, pead muidugi enamasti ise vaatama, kuid on ka variante kus pakutakse mingeid näitamispindu.
Eemal
>> See nüüd päris ainulaadne ei ole. <<-- tõepoolest ..
Eemal
Kodukaga seoses tõusetub küsimus, mis formaadis laadida.. Endal on tööjuures hea lai DELL läpakas, kus ägedamad pildid tahaks suisa 1500 px laialt panna, alles siis saab hea elamuse. Kui aga sama pilti maal vanemast arvutist vaatan, siis pole üldse see... Püstkaadritega tundub lihtsam, seal piisab ka 600PX kõrgusest nii laiekraanile kui tavalisele. Millest siis aga laiemate piltide puhul lähtuda? Enamus looduspiltnike kasutab vist laiformaate ja tahab parimat elamust nii enda, kui teiste piltidest ehk siis eelistaks laiemat..? Samas, sõbrad/tuttavad kasutavad seda, mis parasjagu laual on.. Kuni targemaid mõtteid pole, siis esimese hooga plaanin läbisegi, s.t. ägedamad 1500px, tavapärased 800-1000, olenevalt pildist ehk kuidas pildistatu elama hakkab, millist suurust selleks vaja. Püstkaadrid siis 600-700 px. Väga tänulik, kui keegi ka omi mõtteid jagaks.
Eemal
Ma olen seni ise lähtunud sellest, et märkimisväärne kogus "kundesid" on 1280x1024 LCD'de taga. Ehk siis kui pikem külg on pildil kuni 1200 pikslit ning kõrgus 700 siis jääb pilt piisavalt ilusti.
Eemal
Enda kogemus ütleb, et päris suur osa kasutab monitori resol 1024x768 px. Ehk siis kui sellega arvestada, siis jah, 700 px kõrgus võiks olla selline mõõdupuu. Varaint on veel ka scriptiga venitada pilt täpselt nii suureks, kui suurt monitoriresolutsiooni vaataja kasutab.
Eemal