Sa ei ole sisse loginud.

#1 19-06-2009 23:33:31

Priit Pallum
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161

küsimus

Tekkis küsimus autoriõigusluse ja info algallikale viitamise kohta. Postimehe www-lehel ilmus artikkel jahipistriku kohta. Sellise vana pesa avastamine on kindlasti väga huvitav, kuid artiklis on osa juttu copy-paste meetodil tõstetud loodusõppe sellelt leheküljelt. PM-i artiklit lugedes tekkis mul väike äratundmisrõõm, et midagi sellist olen ma ka ise kunagi jahipistriku kohta kirjutanud, kuid samas ka kahtlus, et osa teksti on PM-i artiklisse copy-paste-ga üle tõstetud. Ja lähemal vaatlusel saingi ma oma kahtlusele kinnitust.
Selline copy-paste meetod ei tohiks vist päris korrektne olla? Mingil moel peaks seal ikka looduspilt.ee/loodusope leheküljele viide olema? Või olen millestki valesti aru saanud...

Eemal

 

#2 20-06-2009 02:43:15

Priit Pallum
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161

Re: küsimus

Seda juttu (liigitutvustust) ma kusagilt üks-ühele maha ei kirjutanud, vaid kogu tekst sai erinevate infoallikate põhjal kokku kirjutatud - see on 100% kindel. Seetõttu on suhteliselt raske uskuda, et ka keegi teine (erinevate infoallikate põhjal) täpselt samasuguse sõnasustusega lauseid ja jutu kirjutab, ainult lausete järjekord on kohati erinev... aga mine sa tea, võib-olla (loodetavasti) ma oma eelmises postituses eksisin ja just selle PM-i artikli puhul oli selline juhuslik sõnastuse ja lausete kokkulangemine võimalik.
Isegi siis, kui kasutati copy.paste-t, pole mul antud juhul mingeid isiklikke huvisid mängus.... Küsisin seda lihtsalt selguse saamiseks...

Eemal

 

#3 20-06-2009 12:18:36

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: küsimus

Kuulge, tõesti hea vihje Loodusõppe vedajatele. Toomas Ili näiteks viitab oma blogis korralikult Loodusõppele - http://blog.toomasili.com/index.php?showimage=26 - ma tahaks ise ka sellist asja praktiseerima hakata.
Halb oleks poole aasta pärast avastada, et nii pole ilus, lubatud vms.

Eemal

 

#4 20-06-2009 13:24:13

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: küsimus

Loodusõppele võib vabalt viidata ja sealt lühikokkuvõtteid teha.

Kasutustingimuste koha pealt -- üpris keeruline on keelata või lubada liigitutvustuse ümberkirjutamist, kui just sõna-sõnalt kopi-peist pole tehtud. Liigiinfo näol on tegemist avalikult kättesaadava infoga, mida tegelikult ka Loodusõppe enda tekstid ära kasutavad -- need on koostatud, mitte ise välja mõeldud.

Eemal

 

#5 24-06-2009 12:08:31

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: küsimus

Kaubamärgil pole autoriõigusega mingitki pistmist smile

Eemal

 

#6 09-02-2010 22:56:55

Tarvo111
Kasutaja
Asukoht: Keila
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 46

Re: küsimus

Kuna teema pealkiri on selline nagu ta on(sisu kohta info puudub), siis kasutan oma küsimuseks varem tehtud teemat.

Kuna saatsin 5 päeva tagasi kirja küsimusega "Teate saatmine looduspilt.ee meeskonnale" kaudu ja vastust ei ole saanud, siis millegipärast on mul tunne, et kas see funktsioon ikka toimib korralikult?

Kahtlus tekkis vastuse pika viibimise pärast ja tähelepaneku tõttu, et foorumis muud asjad ka alati kõik korras ei ole. Olgu selleks siis kõikidel kasutajatel registreerimine 2004 või viivitused viimase postitaja info kohta.

Eemal

 

#7 09-02-2010 23:02:44

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: küsimus

"Looduspilt.ee "teenus" ise on kõikidele huvigruppidele tasuta ja põhimõttel "nagu on"."

http://www.looduspilt.ee/?page=reeglid

Eemal

 

#8 09-02-2010 23:19:15

Tarvo111
Kasutaja
Asukoht: Keila
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 46

Re: küsimus

OnuEnn kirjutas:

"Looduspilt.ee "teenus" ise on kõikidele huvigruppidele tasuta ja põhimõttel "nagu on"."

http://www.looduspilt.ee/?page=reeglid

Tänan, OnuEnn, aga reeglid on mul ammu läbi loetud ja seega ma midagi uut sellest lingist ei leidnud ja vastust ka saanud.

Hetkel märkasin ma veel ühte küsimist väärt asja. Nimelt on minu nime all joon ja joon on ka OnuEnn nime all. Kahtlemata on tore teistest eristuda, aga ikkagi, millest see tingitud on? Suuremal osal kasutajatel ju see joon nime all puudub. Puhtast uudishimust küsin.

Eemal

 

#9 09-02-2010 23:21:12

Tarvo111
Kasutaja
Asukoht: Keila
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 46

Re: küsimus

Ise küsin-ise vastan. Sain asjale pihta smile Joon nime all näitab online/offline olekut.

Eemal

 

#10 09-02-2010 23:32:11

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: küsimus

"Praegu kiipavad 9 registreeritud kasutajat ja 39 külalist.
Ergo, FotoKiiks, immi, lepamaja, Mart Salumäe, OnuEnn, Raving Polarbear, Risto, Tarvo111 "

(foorumi avalehe altservast)

Eemal

 

#11 10-02-2010 20:42:18

Tarvo111
Kasutaja
Asukoht: Keila
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 46

Re: küsimus

Saatsin 6 päeva tagasi kirja küsimusega "Teate saatmine looduspilt.ee meeskonnale" kaudu ja vastust ei ole saanud. Kas see funktsioon ikka toimib korralikult?

Eemal

 

#12 10-02-2010 20:48:28

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: küsimus

eesti suuremad fotokeskonnad osutavad teenust "nagu on". kuna sa ei maksa teenuste eest, ei saa sa ka eeldada et sul on personaalne kliendihaldur.
võibolla juhtus saatmisel viga, võibolla pole admistraatorid pikalt arvutiligi.

Eemal

 

#13 10-02-2010 21:17:34

Tarvo111
Kasutaja
Asukoht: Keila
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 46

Re: küsimus

OnuEnn kirjutas:

eesti suuremad fotokeskonnad osutavad teenust "nagu on". kuna sa ei maksa teenuste eest, ei saa sa ka eeldada et sul on personaalne kliendihaldur.
võibolla juhtus saatmisel viga, võibolla pole admistraatorid pikalt arvutiligi.

Jah, ei maksa ja ilmselt ei hakkagi maksma, aga selleks ma tegingi postituse küsimusega foorumi teemasse, et saaksin vastuse või kinnituse. Saatsin 4 päeva tagasi ka
sven@looduspilt.ee kontole kirja, aga sama vaikne on ka seal. Nagu olen aru saanud, siis siinset foorumit üleval hoiavad ikka rohkem, kui üks inimene ja seepärast eeldaks ka vastust. Ma ei tee skandaali ja minu siiras lugupidamine looduspilt.ee meeskonna suhtes, aga nädal aega vastust oodata on liig.

Eemal

 

#14 11-02-2010 12:09:52

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: küsimus

Enn, vaat seesama küsimus on mind mitmelgi korral kummitanud, ehkki mul isiklikult pole mingeid probleeme olnud. Ok, teenus on jah, põhimõttel " nagu on", see on õige, aga hiljuti nt. fotokalas üht üsna dramaatilist jutulõnga lugedes tekkis küll vähe imelik tunne. Nii siin kui nt. fotokalas, kui ka paljudes foorumites ei saa päriselt öelda, et see on nüüd kellegi eraomand ja teen sellega mis tahan. Taoline veebileht on siiski "raam", mida täidab sellistel puhkudel n.ö. "user content" e. siis kasutajate panus antud lehte on tohutu ja selles ongi lehe mõte. Eriti veel juhul, kui lehe haldamiseks minevatest kulude tasumisel peaks bännerirahast veel pisut üle jääma. Siin on suhtumine üsna ok, aga fotokalas olen tõesti kohanud ikka täiega täis tegemist (viimane kord siis ühe kasutaja aadressil, kes palus oma konto kustutada).

Kokkuvõtteks: tegelikult me "maksame" teenuse eest küll oma piltidega + foorumi sisuga. Kuid teeme seda hea meelega ning kasu on mõlemapoolne. St. tegemist on pigem partnerlusega. Keegi ei tule ju siia ilusat lehekujundust vaatama. Ikka ilusaid pilte ja väärt infot. Ning tänu lehe ülevalhoidjaile, et see võimalus olemas on ja veel nii edukas.

Eemal

 

#15 11-02-2010 16:05:36

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: küsimus

ma vihjasin sellele, et kuna pole tegemist kommertsteenusega kus on kokkulepitud reageerimisajad kliendi soovidele, võiks austada administraatorite õigust ka vahest väljas pildistamas või reisidel käia.

Eemal

 

#16 11-02-2010 19:38:35

Tarvo111
Kasutaja
Asukoht: Keila
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 46

Re: küsimus

OnuEnn kirjutas:

ma vihjasin sellele, et kuna pole tegemist kommertsteenusega kus on kokkulepitud reageerimisajad kliendi soovidele, võiks austada administraatorite õigust ka vahest väljas pildistamas või reisidel käia.

OnuEnn, loomulikult ma austan teiste vabadusi ja õigusi, aga asi selles, et administraatoreid ei ole ainult üks ja pealegi oli Sven eile foorumis ja pilte kommenteerib ta ka pidevalt. Teisi ma ei ole tähele pannud, aga küllap ka nemad on peale minu kirja saatmist foorumit külastanud.

Kordan veel, et ma ei tee skandaali, seda enam, et minu saadetud küsimus/probleem äärmiselt väike. Kuna minu arvates on vastus väga pikale veninud, siis kahtlustasin, et see läbi foorumi teate saatmine meeskonnale ei toimi ja kuna sven@looduspilt ka ei vasta, siis tegin oma posti küsimusega foorumisse. Ja nüüd ma ootan seda ja austades administraatori õigusi ja vabadusi looduses pildistamas käia. Lihtsalt asi selles, et liiga pika ootamise peale ei oma enam ei positiivne ega negatiivne vastus minu pisikesele küsimusele/probleemile enam olulist rolli. Lõpuks ootan vastust lihtsalt vastuse pärast, et kas ikka lõpuks vastatakse smile

Eemal

 

#17 12-02-2010 01:19:26

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: küsimus

Tarvo, Sa oled neitsi tähtkujus sündinud või? Loe neid asju siin Looduspildis ja saad oma küsimusele tõenäoliselt vastuse. Poisid teevad seda heast tahtest ja pole kohustatud kellelegi vastama 24 tunni jooksul. See pole ju mingi linnavalitsus, mis sinu maksurahaga laiutab.
Siin on nagu on. Enn juba ütles seda. Vaata pilte ja pane sõna sekka foorumis kui tahad. Või lae oma pildid üles ja hinda teiste omi kui tahad.

Eemal

 

#18 12-02-2010 01:49:51

Tarvo111
Kasutaja
Asukoht: Keila
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 46

Re: küsimus

Udumartin, kirja esimese osaga panid totaalselt ämbrisse smile
Kirja teises osas soovitatut kasutan praktikas aktiivselt ja ainult kiidan seda saiti.

Eemal

 

#19 09-03-2010 01:02:56

immi
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 103
Veebileht

Re: küsimus

Ei hakanud uut teemat tegema.
Tahtsin küsida, kas ma võin lisada looduspilt.ee lingi avalikult oma kodulehele, et oleks sealt hea ja kiire võimalus siia üle hüpata?


Alles lapsekingades..
http://www.imrekosemets.eu

Eemal

 

#20 09-03-2010 10:09:01

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: küsimus

loomulikult võid looduspildi lingi lisada oma kodulehele ja kui bannereid on vaja siis need on saadaval siin http://www.looduspilt.ee/index.php?page=bannerid

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB