Sa ei ole sisse loginud.
Nii, on aeg esimesed pildid A4-jale lasta:) Millised trendid valitsevad? Kas läikivad või matid? Kas pilt lasta servast serva või jätta väike raam? Kas saata üle neti või peaks plaadiga kohale minema? Mida veel peaks tähele panema?
PS. Mõtlesin Digifotos teha lasta.
Eemal
Mida veel peaks tähele panema? Kasulik on teada saada labori printeri värviprofiil. Et samad värvid saada paberile kui sulle monitorist paistavad, peaksidki selles värviprofiilis pilte ka töötlema. Aga trende ei tea, maitseasi.
Eemal
Meil on viimasel ajal kasutusel üks selline siidmatt paber, mis ei ole nii krobeline kui varem matt paberid ... mulle meeldib see - sile pilt aga ei läigi. Kas saata üle neti või kohale minna ... sõltub sinu inerneti ühenduse kiirusest ja piltide kogusest ...
Eemal
kui sa tahad pilti pärast klaasi taha raami panna, siis oleks parem matt, kuna läikiv kipub klaasi külge kinni jääma ja enamasti hakkab seal muljuma - igatähes ei jää just liiga ilus
Raami puhul arvesta ka seda, et mõni raam võtab pildi äärest tubli jupi maha ühesõnaga jätab varju.
Eemal
Samas värviprofiilis pildi töötlemine- mida see veel tähendab?Samas on ka monitorid erinevad. Ja kuidas sõltub pildi kvaliteet interneti KIIRUSEST??????? JNE. Ootan veel ässade nõuandeid:)
Eemal
Küsimus:
alari kirjutas:
Kas saata üle neti või peaks plaadiga kohale minema?
Vastus:
musikäpp kirjutas:
sõltub sinu inerneti ühenduse kiirusest ja piltide kogusest ...
Ja siis küsimus
alari kirjutas:
Ja kuidas sõltub pildi kvaliteet interneti KIIRUSEST???????
Humorist
Eemal
No krt, kas see interneti kiirus oli mingi nali väää Ärge naljatage, ma võin tõe pähe võtta!
Eemal
Eemal
Eemal
alari kirjutas:
Samas värviprofiilis pildi töötlemine- mida see veel tähendab?Samas on ka monitorid erinevad. Ja kuidas sõltub pildi kvaliteet interneti KIIRUSEST??????? JNE. Ootan veel ässade nõuandeid:)
Kõike värvihaldusest siin kirjutada pole mõtet, toksi neti otsingusse "värvihaldus" ja jõudu kodutööks. Uuri ka http://marvetaarium.uniprint.ee/colormanagement Ja selleks, et erinevates monitorides oleks ühene pilt, on monitori kalibreerimine, millest kõik edasine peaks alguse saama. Jällegi kodutöö,et mis ja kuidas. Kui tahad kvaliteetpilte, peavad ka algfailid olema kvaliteetsed ja need üldjuhul on üsna mahukad. Ei tea sinu neti kaudu saatmise võimalusi, aga iga pilt paarkümmend megabaiti... vahel saab CD-l kohale rutem viia.
Eemal
et siis musikäpp mõtles ehk seda, et kuidas küll läbi interneti saadetav fail peaks teistsugune olema, kui cd plaadil kohale viidav. vahe on ainult selles, et nt sissehelistamis netiga 50 mb suurust tiff faili saata võtab kauem aega kui plaadiga poodi jalutada aga kvaliteet sellest kohe kuidagi ei tohiks muutuda.
Eemal
Kalibreerimisega olen kursis.Tundub, et pean mõne oma sõbrast fotograafiga otse ühendust võtma.Äkki saan sotti mis on TIFF ja kuda saab 45MB, sest minu pildid on 5MB. Ja üleüldse, kas kuidagi LIHTSAMALT EI SAAKS:)))?
Eemal
Aavo, vaatasin sinu viidatud leheküljele. Kas normaalne:) inimene saab ka kuidagi norm pilte paberile teha või peab räme spetsharidusegaittegija olema?))
Eemal
Alari enam lihtsamalt ei saa jah, tuleb pildid enda jaoks ilusaks teha siis plaadile lasta ja seejärel poodi jalutada. Poes plaati üleandes mainida laborandile vähemalt 2 (kaks) korda, et MITTE KORRIGEERIDA! Ja siis hiljem enda piltidele lihtsalt järgi minna
Eemal
Eemal
tegelt, eriti mis puudutab piltide paberile laskmist oma vahenditega, on üsna keerukas. Kui laborisse viid ja töödelda seal ei lase, siis jääb ometigi võimalus, et sealne seade pole korrektselt seadistatud ja nii saad ikka nt kas natuke liiga kollakad, punakad vms tooniga pildid...seda on juhtunud. Monitori kalibreerimiseni pole ise veel jõudnud (aga tundub, et see väga puus ei ole), küll aga mürgeldasin sellega, et printer paika saada ja enam-vähem talutav tulemus välja saada. ja siin on tõesti see tera sees, et "tavainimesele" võib see olla ülejõu käiv...vähemalt mulle (kes ma ennast arvutialal just päris "tavainimesena" ei tunne ) tundus kogu see värk täielik ooper, seda osaliselt puudliku info tõttu printeri manualis jne. Nüüd olen hakanud mõtlema ka sellele, et kui järgmine aasta LCD soetan, siis võtan vist molli kalibreerimisseadme ka ligi igaks-juhuks.
Kui lamineerida hiljem tahad, siis pole oluline eriti, kas läikiv või matt, siis vist teeks isegi mati.... aga mulle isiklikult meeldib läikivat vaadata.
Eemal
aga sa tee algul nii läikivad kui matid ( või siis üks läikiv ja üks matt samast pildist ) ja siis otsustad ise kumb sulle rohkem istub
Eemal
Oma vahendeid polegi, kasutaks näiteks Digifoto vahendeid. Arusaamatuks jäi, kuda saadi näit. 45MB, kui minu pildid on 5MB? Samas hea võimalus küsida, kas ka mingi ``kodune`` printer suuteline head pilti välja trükima?
Eemal
Ahaa, kas läikavad või matid on maitse asi-seda tahtsingi teada:)
Eemal
vaatasin, et kasutad piltide töötlemisel photoshopi. juhul, kui sa pildistad oma pildid ikka algselt raw formaati või siis nikoni analoog mis iganes selle nimi on ja konverdid selle pildi ära, siis lõpuks salvestades (save as) on sul ühest kastikesest võimalik valida faili formaat, sealt valigi jpg asemel .tif (TIFF) ja ongi su pildike lähes 50 mb ja kvaliteet kah parem kui jpg-l
Eemal
alari kirjutas:
Samas hea võimalus küsida, kas ka mingi ``kodune`` printer suuteline head pilti välja trükima?
jaa, väga head pilti trükivad...Odavama otsa pillidest Canon Pixma 4200 prindib ma ütleks ikka väga head pilti, vahet ei tee, ka on laborist või ise tehtud. Maksab 2000 eekumi ringis.
Vingem klass on väidetavalt Epson, aga hind on parematel ka vingem
Eemal
Alari, see värvihalduse tundmine on...noh sarnane autoga. Sa ei pea mitte muhvigi teadma, mis seal sees on, kui rooli ja pedaale jagad, saad sõidetud ikka. Aga vaevalt on rallisõitjat, kes ei tea, mida see kolb seal mootoris teeb või miks on vaja karburaatorit ja kuda see toimib. Kui lased esimesed pildid välja, näed ju ära, kas oled rahul. Kui ei, hakkad tahes-tahtmata uurima, et milles uba. Küll siis tekib huvi ka värvihalduse tundmaõppimise järele, kui ikka kooliraha kipub suureks minema aga tulemus jätab soovida. Mõni pildistab kalli kaameraga ainult automaatre˛iimil, prindib kodus otse mälukaardilt või kaamerast ja on ülimalt rahul. Nii-et jõudu.
Eemal
Uskumatu, kas 2-e tuhhine printer teeb sama ilusad pildid kui laboris? Milleks meile siis laborid:) Kas see faili suuruse erinevus tuleb siis sellest, et ma EI pildista RAW-is? Kas peaksin ikka ilmtingimata RAW-is pildistama kui paberile tahan pilti panna?
Eemal