Sa ei ole sisse loginud.
stabilisaatoriga junn.
Eemal
See Sigma 18-50 2,8 on täitsa OK, 70-300 5,6 on liiga pime - algaja objektiiv, millele on stabikas külge poogitud. 300 mm soovitaks vaadata alates f4 ja 400mm alates f5,6. Vaata, siin müügifoorumis on mitu pikemat valgemat Sigmat pakkumisel, sh. stabikaga. Igal juhul etemad selle raha eest.
Eemal
tambetcanon kirjutas:
Tere jälle. Uurisin natuke objektiive.. Mis sellisest jurakast arvate? http://www.photopoint.ee/et/toode/15186 … -5-6-dg-os
Kui selle või analoogse obje ostad siis vahetad üks aasta jooksul ta kindlasti välja mingi parema vastu ja vanast objest eriti kergelt lahti ei saa, kui just üliodavalt turgu ei pane.
Mina soovitaks osta kasutatud 300mm F4.0 L IS-i või 100-400mm L IS-i
Kasvõi kogu selleks tükk aega raha aga vähemalt hiljem ei kahetse.
Eemal
Ja objektiive kasutatuna osta ei maksa karta - kui ise proovida saad, vaatad, klaasid, mehhaanika toimimise üle, teed kasvõi testpildid ära, kodus vaatad ja siis otsustad. Korralikule objektiivile ei tee hea hoidmise puhul mõned aastad midagi.
Eemal
Soovitate siis kõik objektiivid siit foorumist osta? Odavam ja teistele teeb rõõmu? Ma üritan siis Kere tahaks ainult garantiiga õigest poest.
Eemal
Soovitaksite siin foorumist mõnda head KIT'i? Palun? Oleksin üpris õnnelik. Tänud
Eemal
Ükskõik, kust. Vaata eestifoto.ee, fotokala.ee, photopointi, fotoluksi jt. kasutatud kraami lehekülgi jms. Mõne portaalis tuntud tegelase käest on ehk kindlus väheke suurem.
Eemal
Praegu laiemast otsast ei tundu eriti palju olevat, üks Canoni 17-40 f4 oli kuskil, aga kardan, et see võib olla, kallim kui kolmanda osapoole f2,8'd poes. Pikki torusid aga oli siin küll. Sigmadest oli juba juttu, aga ka paar Canoni 100-400 5,6 IS päris normaalse hinnaga mälu järgi.
Eemal
kuidas see tundub KIT'iks? http://fotoluks.ee/?op=body&id=90&cid=188
Eemal
100-400 täitsa olemas ja isik kellet osta ka täitsa usaldusväärne
http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=5677
Eemal
tambetcanon kirjutas:
kuidas see tundub KIT'iks? http://fotoluks.ee/?op=body&id=90&cid=188
See pole enam KIT vaid korralik objektiiv. Selline objektiiv liigub järelturul ringi kusagil 7000.- kuni 10000.- ringis
Eemal
kas see sobib nagu objektiiviks? üldkasutusse Ma just märkasingi seda järelturul Soovitaksite osta?
Eemal
Canoni L seeria objektiivid on väga head objektiivid.
Mina soovitaks:
1. EF 17 - 40mm F4.0 L USM
http://www.overall.ee/tootekataloog/EF- … mp;pid=185
2. EF 24 - 105mm F4.0 L IS USM
http://www.overall.ee/tootekataloog/EF- … mp;pid=185
3. EF 70 - 200mm F4.0 L USM
http://www.overall.ee/tootekataloog/EF- … mp;pid=185
Kõiki neid on järelturul soodsalt saada. Hiljem lihtne müüa ka.
EF 24 - 105mm F4.0 L IS USM on neist kõige universaalsem, hea reisiobjektiiv, millel ka stabilisaator.
Pildistamisega alustamiseks vägagi head torud.
Eemal
24-105 ei soovitaks - pole liha ega kala. Lühem ots liiga kitsas, pikk ots mitte küllalt pikk. Ikkagi pead ühe laiema ja teise pikema objektiivi ostma ning see jääb kahe vahel kasutamata.
Eemal
Aga kui Canoni 17-40 f4 liialt kallis tuleb, siis lühemas otsas Sigma, Tokina ja Tamroni torud ca 18-50 f 2,8 on ka küllalt OK, kuna see fookusvahemik pole nii tundlik superkvaliteedi osas kui nt. pikad torud (pole nii suur oht ära väristada (värisemisamplituud väiksem), taust ja joonis pole nii tundlikud, fokuseerimiskiirus pole reeglina nii oluline, kuna maastiku- vm. üldpildid jne.) . Tamronil on isegi uus stabilisaatoriga objektiiv selles fookusvahemikus välja ilmunud.
Eemal
Mina polnud 24-105 kvaliteediga kah rahul täiskaadri eest. Detaili polnud ei kusagil.
Eemal
Priit, oli siis kvaliteet nii karm? Millise täiskaadri ees? Ise kasutan seda kombinatsiooni Mk2-ga ja eriti kvaliteedi ning detailipuuduse üle ei kurda. Jyrkaga küll nõus, et poolekaadri ees tahaks teinekord seda objektiivi kasutades laiemat nurka.
24-105 juures torkab täis ja poolkaadri ees küll silma see erinevus, et kui poolekaadri ees võis lisaks kaitsefiltrile 1-2 filtrit juurde panna probleemideta, siis täiskaadri ees tuleb juba 2 filtri puhul (näit UV + pola) kõige laiemas otsas nurkadesse teinekord vinjett.
Eemal
5D taga proovisin mina. No ma lihtsalt ootasin rohkemat aga andestasin selle detaili tema suurde zoomiulatusse. Detaili poolest laiemas otsas sain sama teravusega pilte tokina 19-35mm objektiiviga. Hinnavahe 10000kr.
Eemal
Ise soovitaks mingit KIT-i v alternatiivi a la 17-50 v mis siin on soovitatud. 24-105 on jah täiesti mõtetu poolkaadri juures, pigem valida laiem ots. Edasi tuleb pikka aega kannatada nende v selle objektiiviga, mis sul on ... ja selle aja jooksul tuleb ka esile, millist objektiivi sa kõige varem vajad. See 50 fiks teema on lihtsalt soovituseks, sest see on ilmselt algatuseks odavaim valgustundlik objektiiv, mida endale lubada saad (on päris pädev portreeobjektiiv, udustab ka hästi tausta). Alternatiivid on veel 30 mm, 24 v midagi sellist ... F1.4 v F1.8 v F2.
Kaamerate osas ... poolprofi kaamera ja algajate oma vahel hakkad erinevusi tundma alles siis, kui oled kaamerat korralikult käsitlema hakanud ... see ei ole päris nii, et parem kaamera teeb kohe ise paremaid pilte. Ikka tuleb neist viimane välja pigistada ja seda saab saavutada vaid läbi oskuste. Kallim kaamera üldjuhul tähendab, et on pisut parem ehitus, paremini läbi mõeldud, veits kiirem (kuigi, kui sa professionaal ei ole, siis kus kohas seda kiirust sul niivõrd vajaläheb, sest ega odavam siis aegalen ei ole) ... enamasti seda, et kallimal kaameral on rohkem valikuid ja mugavam kasutada (ma meelega jätan siit iso ja ulatuse välja, sest need on odaval kaameral ka päris head algaja jaoks).
Eemal
> 24-105 juures torkab täis ja poolkaadri ees küll silma
> see erinevus, et kui poolekaadri ees võis lisaks
> kaitsefiltrile 1-2 filtrit juurde panna probleemideta,
> siis täiskaadri ees tuleb juba 2 filtri puhul
> (näit UV + pola) kõige laiemas otsas nurkadesse
> teinekord vinjett.
Imelik. minu 24-105 vinjetib t2iskaadri ees ilma igasuguse filtrita m2rgatavalt. kusagilt 30mm ja laiemale .. filtriga on asi veel hullem ..
detaili osas justnagu ei olnudki probleeme, aga kui hakkasid pilti l2hemalt vaatama, siis p2ris absoluutselt teravat kohta muidugi ka ei olnud
samas, v2ga universaalne objektiiv, v2hemalt t2iskaadri ees. ma olen seda k6igele vaatamata p2ris mitu aastat reisiobjektiiviks kasutanud.
Eemal
17-40 ja 24-105 on täiskaadri asjad. Poolkaadri torud on EF-S'id:
* lainurk Canon EF-S 10-22mm F3.5-4.5 USM
* normaalzoom Canon EF-S 17-55mm F2.8 IS USM
* standardtele Canon EF-S 55-250mm F4.0-5.6 IS
17-40 ei ole asi mida poolkaadri ette standardzoomiks soovitaks, selle toru mõte on teine. Ülalnimetatud poolkaadri torusid pole ise kasutanud, need on lihtsalt vahemikunäited. Pikemas otsas võib muidugi L'e ka poolkaadri ette panna, kui pikkust taga ajada on see 1,6 korrutamine eelis.
@Arno - üle ühe filtri ei tasuks korraga ette panna. Tahad pola ette keerata, võtad UV maha. Iga klaas on klaas, mis peegeldab, hägustab, võtab kontrasti maha, raam vinjetib. Mõnede filtrite puhul võib ka 1 filter 1 liiga palju olla, vt ntx http://lenstip.com/113.1-article-UV_fil … ction.html
Eemal
Huvitav, vaatasin kiiresti koju tulles mõned pildid üle. Filtritena kasutan muidugi suht kvaliteetseid ja õhukesi klaase. UV filtriga pole märgatavaid probleeme ka 30mm laiemas otsas. Eks 2 filtrit korraga ole tõesti probleem, mis sest, et mõlemad õhukese raamiga.
@Karel EF-S torusid saab ainult poolkaadri ees kasutada. Teised on nagu universaalid, st lähevad nii poolkaadrile, kui ka täiskaadrile. Mina ei ostnud neid EF-S torusid juba poolkaadri ette, sest oli unistus kunagi endale täiskaader muretseda. Juba sellepärast, et EF-S pundis ei ole ühtegi L-seeria toru.
Eemal
Karel Kravik kirjutas:
17-40 ei ole asi mida poolkaadri ette standardzoomiks soovitaks, selle toru mõte on teine.
kasutan 17-40 F4L poolkaadri ees ja väga rahul.
Canon EF-S 55-250mm F4.0-5.6 IS ei ole küll mingi linnu-looma pildistamise toru. Linnud kipuvad nii vilkad tegelased olema , et ilma USM'ita teravavalt pildile saada suht võimatu
Ja kui kunagi tuleb tahtmine täiskaadrile üle minna siis on need EF-S'i kõik kasutud ja tuleb poole hinnaga müüma hakata.
Eemal
Minu arusaamist mööda oli see noorel inimesel esimene kaamera osta.. Ja ma olen jätkuvalt arvamusel, et 1000D+kit obje on hea viis välja selgitada, kauaks fotohobi jagub. Kõik meist ei lähe täiskaadrile üle ega pea muretsema, kas praegused ostud tuleviku kaamera ees töötavad Pole vähe neidki kes väga uhke varustuse maha on müünud ja platvormi vahetanud.
55-250mm - ei ole öelnud, et see oleks linnu-looma objektiiv.
17-40 - ise kasutan täiskaadri ees ja ei ole rahul. L ei ole mingi müstiline asi iseeneses. 17-40 hinna eest otsiks mina poolkaadrile mõeldud f2,8 standardzoomi.
Eemal