Sa ei ole sisse loginud.
Kas soovitate osta-
EOS 50D + EF-S 18-200mm IS
http://www.overall.ee/tootekataloog/EOS … mp;pid=177
EOS 50D + EF-S 17-85mm IS USM
http://www.overall.ee/tootekataloog/EOS … mp;pid=177
Või soovitate sama raha eest midagi muud? Kas on hea kaamera? Kõik kes teavad selle headest ja halbadest külgedest, palun rääkige! Tasub midagi kohe ka juurde osta kui juba ostmiseks läheb(statiivid jms on plaanis juba) Jõulud ikkagi tulekul ja tahaks selleks ajaks kindlaks teha, kas ikka seda soovida .
Tänud!
Tambet
Eemal
Tervist. Kui tahad head reisizoomi siis võta 18-200. Kui aga head univerlsaalobjektiivi siis 17-85. Ise soovitan seda teist varianti
Kui ütlete, mida on plaanis pildistama hakata, on kergem ka nõu anda
Eemal
Mul oleks plaanis pildistada kõike! kaugeid objekte, loomi, linde, kunagi hangin macro objektiivi ka . jah pm tahaks põike pildistada mis ette jääb
Eemal
Loomad tuleks kõne alla alates 300mm objektiivist. Soovitaks 100-400 F4,5-5,6 L IS USM objektiivi. http://www.photopoint.ee/et/toode/3617/ … 6-l-is-usm
Kasutatuna olen näinud 15-16k liikumas.
Eemal
kahjuks pole sellist võimalust seda objektiivi osta, seega kumba soovitaksite eemlistest? 17-85 või 18-200?
Eemal
tambetcanon kirjutas:
jah pm tahaks põike pildistada mis ette jääb
Kui tahad pildistada KÕIKE, siis jääb valikusse ju 18-200. Lihtne ju
Eemal
Ma soovitaks isiklikult mõni odavam kaamera koos parema objektiiviga muretseda. Hea pildi toob siiski objektiiv, kaamerad on sellises klassis suht teisejärgulised. Võtas näiteks live view võimalusega 450D ja sellele mõned normaalsed suure avaga objektiivid ja usu, naudid pildistamist palju rohkem. Küsi kellelt tahes, keegi veidigi tõsisemalt fotograafiaga tegelev inimene ei pildista nende 18-200 zoomidega, samas enamus alustasid sellega, ma ei näe pointi, miks pool aastat seda kasutada, kui näha, et oled valmis päris suure summa sinna kulutama.
Eemal
Ei saa kõike pildistada, see pole päris nii lihtne, kui esmapilgul tundub. Lähed loodusesse ja avastad, et sinu pikimad torud jäävad ikka lühikeseks ... muretsed pikema toru, siis avastad, et see paganas on nii pime, valgust vähe, vaja paremat ja suurema avaga. Hakkad makrot tegema, siis avastad, et objektiiv ikka ei lase piisavalt lähedalt teha ja ei suurenda nii palju kui vaja ... otsid sobivama, selgub jälle, et mingi asi nagu paranes ja mingi koha pealt ikka pigistab. Hakkad maastikke tegema, siis selgub, et pagana objektiiv võiks olla kas laiema nurgaga ... teravam v mida iganes, peab töötama filtritega jne. Siis jälle tahaks tausta kas udusemaks v vastupidi teravamaks ja jälle sada muret kaelas. Igapäevaseks ringiliikumiseks sobib kas seebikas v mingi kerge väike fiksobjektiiv (nt 50 mm F1.8), kõige rohkem kasu on ikkagi lainurgast (see 17 v 18 millimeetrit, parem oleks kui veel laiem). Lainurgaga saad teha linnavaateid, siseruumides, inimestest, maastikke jne. 18-200 viga on see, et see sobib paljudesse kohtadesse, kuid samas ei sobi ka, s.t. ta jääb pimedaks vähese valguse korral, telekonverteriga jällegi liiga pehmeks, lainurk ei ole ka nii lai kui vaja jne. Peegelkaamera plussid tulevad eriti esile, kui kasutada mitte tavapärast seebika vahemikku 18-200, vaid kas miinimum-maksimum väärtusi ja sellest veel edasi (kusjuures mängu tuleb ka objektiivi suurim ava).
Kõige mõistlikum on muretseda mingi objektiiv, mis omas vallas väga hea (s.t., sul on huvi seda ala pildistada ja see objektiiv on kasutatav väga pikka aega, s.t. sa ei tunne puudujääke ka hiljem). Nt õige makrotoru on ikka õige makrotoru, mitte mingi poolik lahendus jne. Seda on lihtne öelda, vast vähesed suudaksid kannatada ühe kitsa valdkonna objektiiviga. Mina kasutasin pikemat aega 50 mm F1.8, odav kuid väga tõhus ... aga ma käisin sellega maleturniiridel ja seal see sobis (ka linnapildis), kuid sellega vast loomi-linde ei tee ja lainurgaks see ka ei kõlba.
Eemal
Hmm see kogu jutt ajab asja veel segasemaks. Ma pean vist ise ka otsustama. Reisi objektiiviks ja selliseks üldvärgiks sobiks vist 18-200?
Eemal
Äkki tasuks osta tõesti 18-200 ja siis lisaks Canon EF 50mm F1.8 II ?
Eemal
Mida, tahad ilmselt, et keegi kiidaks takka sinu valikule, mida sa nagunii oled juba teinud. Osta see ära ja pärast on sul kiruda ainult ennast
Eemal
kas väga hlab päev oli teil? mul lihtsalt kindlustunnet vaja et ikka kõiksugu jura endale kokku ei ostaks.
Eemal
10 tuhhi mingi jama objektiivi ostmiseks ei tasu vist ära.
Vaatasin fotoluksist EOS 50D + EF-S 18-200mm IS maksab 25000 kr. aga näiteks kui osta Canon EOS 500D + 18-55mm IS KIT läheks 13000 kr.
Säästetud 12000'ga saab äkki juba mõne kastutatud fix tele näiteks Canon EF 300mm F4 L IS'i. Hiljem veel vaja extender juurde ja on väga proff komplekt.
Eemal
Osta 50D kere koos 50mm fixiga, sellega väga mõnus kõikke pildistada, õpid oma aparaati hästi tundma ja saad aru mida sa hiljem sinna ette kruvida tahad. Ja seda objektiivi ei ole põhjust ka välja vahetada kuna joonistab ilusti ja valgust laseb ka sisse piisavalt. Mingit odavamat keret ma küll ei soovitaks, varsti hakkad tahtma mugavamat keret(pildikvaliteet tõesti ei kannata odavama kere puhul), ISO, säri, ava muutmine mugavam ja Displaylt kohe näha(mustvalge kere ülaosas). Kui aga lähed säästu kere peale välja siis 300mm F4 asemel ikka universaalsem 70-200 f4 mis on väga terava joonisega objektiiv ja katab sul suure fookusvahemiku ära.
Neid odavaid pimedaid universaal objektiive mille hinna on keresisene stabilisaator üles kruvinud ei ole mõtet osta, nii või nii hakkad neid müüma hiljem kui asja käppa saad.
Eemal
simpson: 'kõike' on õige. ja noh, kõike ei ole sugugi väga mõnus 50mm fiksiga pildistada, eriti looduses.
Eemal
Tänud- kokkuvõte siis teie jutust- ostan Eos 50d kere koos 50mm objektiiviga. Lisan juurde, et mulle meeldib väga macro niiet macro objektiiv on puudu, aga ei oska valida. mul üks teema on juba selle kohta. kas see oleks hea valik? Sigma AF 105mm F2,8 EX DG Macro 1:1
Tänud
Tambet
Eemal
Üks küsimus ka statiivi kohta- kas selline valik on hea? - http://www.photopoint.ee/et/toode/4603/manfrotto-785-b
äkki soovitate sarnase raha eest mõnda paremat- tean et kaldun algteemast kõrvale aga loodan et keegi kallale ei tule. nagu ka vanasõna- küsija suu pihta ei lööda
Tambet
Eemal
Tundub, et tahad kõike ja kohe Soovitan Sul tõsiselt osta esialgu ainult kere ja üks objektiiv, mille välja valid ja siis sellega õppida/katsetada ja aru saada edasiste soetavate objektiivide näitajaid/vajadusi. Ei ole mõtet korraga suurt tükki hammustada ja endale hunnikus kola kokku osta, mida pärast kahetsed. Vastuseks Su viimasele küsimusele siis see statiiv ei sobi kuidagi. Miks? Töökoormus sellel ainult 1kg. Pealgi kaalub ise ka iand 1kg ja see statiiv ei paku Sulle peegelkaamera juures mitte mingisugust tuge (ebastabiilne tuulega), mida aga üks statiiv peaks just tegema.
Eemal
Et ka midagi soovitada siis alguses näiteks selline odavapoolsem valmis komplekt, mis minuarust täitsa okei (arvamusi on erinevaid niikuinii )
http://fotoluks.ee/?op=body&id=191& … &cgid=
või http://fotoluks.ee/?op=body&id=191& … &cgid=
Kui aga väga head kraami tahad siis kiika eraldi Manfrotto jalgade ja peade suunas, kuid hind ka loomulikult kordades kallim.
Eemal
mina kasutan canon 50D + 50mm 1,4 + manfrotto 055XPROB
Eemal
50mm fix on harjutamiseks ok.
Aga nagu juba korduvalt mainitud loomade lindude pildistamiseks on vaja objektiivi alates 300mm + stabikas (IS).
Maastikke pildistatakse enamjaolt vahemikus 10-20mm.
Eemal
Ma saan soovitajate keerukast olukorrast kah aru, ei taha ju kehvemapoolset asja soovitada, kui ise see tee juba läbi käidud, kuid algatuseks arvan, et KIT täitsa ok. Ise sai kah alustatud 18-55 kit objega ja siis siit samast foorumist 1500.- eest Sigma 70-300mm juurde ostetud. Alguseks oli see lindude püüdmiseks ikka hea küll ( http://looduspilt.ee/index.php?page=pilt&id=11115 ) ja sai ka nö pildistamise eelistest aimu. Rohkem linnupilte minu galeriist väga ei leia Varsti sai see toru makro obje vastu välja vahetatud ja nii ta vaikselt edasi läheb. See 18-55 on siseruumides parem valik, kui 18-200 ma arvan.
Eemal
Kui statiivi ost plaanis ja päris täpselt veel ei tea, millist osta siis soovitaks sellist väikest ja kerget, kuid millel oleks ümber oma telje keeramine lihtsam. Alguses kasutad kas panoraamide pildistamiseks või siis pikkemate säriaegade korral koos peegli eellukku ja 2 sekundilise iseavajaga. Samuti saab stabiilsust lisada jättes kesksamba sisse ja jalad välja tõmbamatta. Tormise ilmaga pole sellisega jah midagi teha kuid ka hiljem on seda hea reisidele kaasa võtta. Hiljem kui huvi on ikka tõeliseks osutunud, soovitaks süsinikkiust päris statiivide poole vaadata - on teised kergemad ja stabiilsemad, kui samade mudelite alumiiniumist versioonid.
Eemal
Mina tõmblen ringi praegu ka aint KIT obje ees. Alguseks oli see ikka suurepärane kui ei tea kaamerast midagi ja üldse esimest korda käes hoiad. Nüüd olen ringi jooksnud juba mõne aja ja mõtted täitsa liiguvad, et mis objektiive juurde tahaks jne.
Minu looduspildi galeriis on kõik pildid peale haigru pildi pildistatud kitiga. (Lihtsalt võrdluseks sai mainitud)
Statiivi kohapealt julgen mina küll alustuseks soovitada ka Velbron Sherpa 750. Ostsin kasutatult ja siiamaani ei ole kordagi kahetsenud.
Eemal
Tambet, ühinen siin täiesti Janekiga, et keegi ei tahaks Sulle siin midagi viletsat soovitada. Samas on siin vanemad olijad kogu aeg rõhutanud, et hind sõltub täiesti kraami kvaliteedist.
Su komme jälgides saan aru, et eelarve jääb hetkel suurusjärku 25 tuhat. Millest 2/3 läheb kere alla, kui jääd antud mudelile kindlaks. Ülejäänu eest saad lisavarustust.
Kui Sa ei ole eriti pildistanud, siis teadmiseks, et fiksobjed on reeglina kvaliteetsemad. Samas fiksi puhul kadreerid Sa ise liikudes. Suumi puhul on võimalus ka objektiivi kruttides kadreeringut muuta.
Kui pildistad toas või maastikku, siis on sageli vaja laiemat otsa kui 50mm. Ja kiti saad kasutatatuna üpris odavalt kätte, nii et kahju ei saaks. Sama ka makroobjektiivi puhul. Sama väljapakutud Sigma objektiivi raha eest saaksid kätte Canoni enda kasutatud 100mm objektiivi.
Kui makro tõsiselt huvitab, siis statiivi puhul on vajalik vaadata lisaks kandevõimele (mis peaks vähemalt 2x suurem olema, kui kavatsed koguraskust peale panna), et kui kõrge on madalaim asend. Kui see jääb ikka ca 20-25 cm kanti, siis vastu maad ei saa pildistada. Lisaks pead veel statiivile veel pea vaatama. Olen proovinud kuulpeaga makrotada, aga üpris kohe ostsin kinopea.
Eemal