Sa ei ole sisse loginud.
Värske võimas prantsuse dokfilm "Home" meie planeedist ja inimese hävitavast mõjust sellele.
HD täisversioon Youtubes: http://bit.ly/z74Es või täna õhtul ETV2 22:40 (eile oli ETV pealt).
Igatahes minu naise pani see film nutma kui mõtlesime selle peale, millisesse maailma meie laps sündima peab.
Eemal
sa tähtsustad üle inimese võimu looduse üle. inimene võib muuta oma lähema keskkonna omale elamiskõlbmatuks, kuid pikemas perspektiivis saab loodus enda taastamisega hakkama.
Eemal
Möh, mis avaldus see nüüd siis oli?
Aga filmi soovitan vaadata kindlasti.
Eemal
loomulikult soovitan ma ka filmi vaadata, aga sa tähtsustad üle inimese võimed.
nagu ma kirjutasin, võib inimene hävitada keskkonna, mitte looduse. loodus taastab ennast peale igasuguseid keskkonnakatastroofe. kas samade või uute liikidega, on juba teine teema.
Eemal
Loodus ei pea tegelema kogu aeg mingi jamaga mida meie toodame. Võibolla saab hakkama, väga pika aja jooksul, aga inimese käitumine on vastutustundetud, ERITI teiste liikide suhtes. Sinu kommentaar ei ole kohane.
Eemal
inimese käitumine on VÄGA vastutustundetu. minu kommentaaril pole väga viga.
Eemal
Inimene rikub loodust , raiub puid , saastab jne . Jaja loodus EI saa sellest jagu . Sellega kaasnevad kliima soojenemine jne . Inimene on loodud siia maailma rahulikult elama , järglasi tegema , ning ühel päeval läheb taevasse .
Eemal
Kõigest muust saan ma aru, looduse rikkumises, saastamisest ja puude raiumisest. Saan aru ka kliima soojenemisest, rahulikult elamisest ja järglaste saamisest. Aga aru ma ei saa seda, mispidi taevasse minnakse? "Valge valgus langeb maale ja imeb sind taevasse" (?) Vähemalt multikas oli nii.
Eemal
Ei , kui oled midagi kuulnud kristlastest siis on hästi ,
Eemal
Võib-olla oleks parem,kui me neist poleks iialgi kuulnud.Ja veel vähem näinud...
Eemal
Eemal
Noh, kui poleks leiutatud kristlust, eks siis oleks leituatud mingi teine samasugune narrus, mille varjus igasugu õudusi korda saata ja neile lihtne põhjendus välja pakkuda.
Eemal
Filmi pole veel näinud, kuid enam-vähem nõus Ennuga. Inimene tegutseb väga vastutustundetult, kuid tema võimed on tühised kasvõi ühe vulkaanipurske või tsükloniga võrreldes. Üks väheke üle keskmise vulkaanipurse võib muuta paari kraadi jagu kliimat mitmeks aastaks. Üks madalrõhkkond kannab endas nii palju energiat, kui kulutab kogu inimkond aasta jooksul. Kliima muutub kogu aeg. tahame seda või ei taha. Me võime üritada hoiduda oma lähima kekkonna saastamisest, kuid loodust muutumatuna hoida ei õnnestu meil isegi siis, kui kõik paigal seisaks ja isegi ei hingaks...
P.S. Eesti ja Soome olid viimased piirkonnad, mis Euroopas ristiusustati. Soome vähe rahulikumalt (hõredam asustus, nõrgemad sidemed kogukondade vahel jne), Eesti tugeva vastupanuga ja täielikult tõenäoliselt alles 15.-16. sajandil. Ja olen uhke selle üle. St. selle konkreetse kontseptsiooni järgi on inimestel vähem aega aju pestud. Pole lõpuni välja pekstud sidemeid looduse jms.-ga.
Eemal
Sveni remark on muidugi ka õige.
Eemal
Samas inimkonna vanus on võrreldes planeedi Maa vanusega ikka väga mikroskoopiline ja paraku ilmselt se suhe ka säilub või suureneb veel planeedi kasuks. Inimene lihtsalt teeb ennast tähtsaks, mis muidugi ei tähenda, et ta pole rumal, hoolimatu, ega lihtsalt loll.
Eemal
Kristlus on kõige suurem äri olnud läbi aegade. Need suured usklikud on ikka sajandeid inimesi koorinud. Nii, et see kristlus on nii nagu ta on.
Eemal
Küsimus pole ju kristluses, vaid võimus. Ahnust ja lollust on vaja ja tulemust nimeta kuis tahad. Savisaarlus, natsionaalsotsialism, kommunism - heal lapsel mitu nime. Ja siis lapsed ja pimedad tapavad ja röövivad... meie suuremal või vähemal määral ikka ka.
Eemal
Filmis olid fantastilised kaadrid ja eks ta ongi selline film, mis peaks inimest mõtlema panema. Samas olen OnuEnnuga ja Jyrkaga suht sarnasel arvamusel. Kogu selle saastamise ja meeletu raiskamise tagajärg on ainult see, et ühel hetkel muutub Maa inimese jaoks nii karmiks paigaks, et isegi tehnika, mis on meeletu kiirusega arenenud ei aita sellises julmas keskkonnas ellu jääda. Pean ennast nn. rohelise mõttemaailma toetajaks ja püüan seda maailma võimalikult vähe saastada, sest olgem ausad, seda on suhteliselt keeruline teha. Looduspiltnikud.. võiks kasvõi selle peale mõelda, et palju läheb nende fotokate, objektiivide jms. tootmise peale energiat, palju nende tootmisega saastatakse loodust jne. jne. Paljud on uue kaamera soetamisel endalt küsinud, kas mul tõesti on seda uut kaamerat. Või näiteks, kui käid kuskil metsas, rabas vms. kohas pilti tegemas, siis millega sa sinna lähed, mis sul seljas on jne. jne. Kõige tootmiseks kulub mingi n+1 hulk energiat, saastatakse loodust jne. Foorumis võib lugeda nn. peletistest ehk puukidest. Ons puuk, sääsk või mõni muu inimese jaoks ebameeldiv putukas, loom, taim selles süüdi, et ta inimesele ei meeldi?? Nagu filmi põhiline sõnum "Kõik on omavahel seotud... üksi liik pole ülearune" ütleb. Üldjuhul on ikka nii, et Homo sapiens tahab näha kõiki asju ainult oma mättakese otsast. Ühesõnaga, ilmselt lõppeb asi inimkonna jaoks suht kehvasti ja sinna pole lihtsalt midagi parata.
Eemal
Minu meelest on lähenemine a la kas ja kui palju mingi tehnilise vidina jaoks ressurssi kulutatud suht ajast ja arust (pigem mingi radikaalne suund). Tehnikaajastul neid toodetakse ja jäädaksegi tootma, isegi, kui see saab tulevikus toorme tõttu raske olema (või see loodusele kahjulik on). On see siis arvuti, fotokas, mikrolaineahi, auto, tank vms. Küsimus on pigem selles, kui tähtis ja kasulik see vidin siis ikka on ja eelkõige kui kaua see vidin vastu peab. Minu meelest on palju hullem, et toodetakse massiliselt igasugu pudi-padi, mille eesmärgiks on enamasti paljallt tarbimine ja raha teenimine. Võtamen nt igasugu suveniirid kõikvõimalikes värvides, aga ka nt fotokad (seebikarbid), mis iga paari kuu tagant omale uue mudeli (järglase) saavad ja kus tegelt mingit sisulist muutust eriti ei ole. Korrali peegelkaamera kestab ka päris kaua (mõistliku ümberkäimise korral) ja objektiivid veel kauem. On inimesi, kes neid kindlasti vajavad, aga on ka palju inimesi, kellele see lihtsalt pähe määritakse.
Eks omaette tähtsal kohal on teavitamine ja selgitustöö, et inimesed ilmaasjata niisama ei tarbiks. Siinkohal tasub õudusega mõelda, mis juhtub, kui arengumaad saavutavad sama tarbimismudeli ja taseme, mis läänemaailm. Minu meelest tuleks pigem propaeerida asju, mis kestavad kaua v mida saab parandada v taaskasutada. Nt kui mu muusikakeskus ikka kestab 20-30 aastat (aga loodetavasti kauem), siis vast selle kunagine soetamine on üsna õigustatud, sest ilma on ikka nadi olla v kuidas? Eks me seda energiat kuluta massiliselt tühja kuskile mujale, aga mis ei tule meile pähe v ei ole esmapilgul kohe läbi näha.
Eemal
tore, et te olete tarbimisühiskonnast osaks saanud ja propageerite modernset individualismi. seega läheb teil majanduslikult hästi.
esiteks ajate te segi kristluse kui moraalse süsteemi ja kiriku kui organisatsiooni. see, et kristluse levitamise varjus tegeldi siin maadevallutamisega on paraku tõsi, nagu ka see et enne seda käisid siin misjonärid ja suur osa eestist oli juba kristluse vastu võtnud.
Eemal
Igavikulises suures pildis inimene tõenäoliselt ei mõjuta tõesti midagi, väike tolmukübe Universumis. Aga kas väärtuslik pole mitte iga jääkaru ja iga hetk mis ta elab või inimese tõttu kannatab? Seda praegust hetke kiputakse ära unustama. Elu mõte ja värk.
Eemal
Sul on õigus, Kaupo. Paraku, ei ole ma sugugi kindel, et inimese võimuses on nii jääkaru elupaika hävitada kui ka selle hävimist vältida. Õigemini, uuesti sõnastades, kas meie osa ülemaailmsetes muutustes ikka on nii suur kui väidetakse? Loomulikult peab elama võimalikult keskkonda säästvalt, kuid ma kardan, et see, et me isegi ilma grammigi süsihappegaasi või metaani õhku laskmata jääkaru küljealuse sulamisest päästame, on väga küsitav. Samuti on väga küsitavad igasugu metoodikad, mille alusel kõike seda arvutatakse. Mingist sajandikust komakohast kuskil valemis järeldab üks astronoom, et universum tõmbub kokku, teine, et paisub. Sama, kardan, on kliimaga meile lähemal.
Eemal
Seeria sellest, kuidas inimese toodetud ja vastutustundetult loodusesse lekitatud sodi võib küllaga kahju teha:
http://www.chrisjordan.com/current_set2.php?id=11
ja see on vaid väike kild suurest pildist
Eemal
Üksjagu lähevad teemasse ka kaks järgnevat filmi:
http://www.overstream.net/view.php?oid= … amp;skip=0
http://www.overstream.net/view.php?oid=mgmfs3uvsjek
Pikad ja veniva algusega, aga tasub vaadata. Panevad mõtlema.
Eemal