Sa ei ole sisse loginud.
jah, tore oleks võimalus näha kasutaja kirjutatud kommentaare
Üks mugavuselement on ka kindlasti mõjutaja: erinevalt enamikest suhtlusportaalidest ei ole siin cookiet, mis küll, nagu näha, foorumi ilusasti elus hoiab, kuid portaalipoolel seda rõõmu ei paku.
See on kindlasti üks mõjutaja, sisselogimine kui selline on piisavalt tüütu protsess, et nii mõnigi komm jääb panemata (impulssi ei teki).
Eemal
Kuna enamikul tänapäeva brauseritel on võimlik valida, kas konkreetsel lehel jätta parool meelde või mitte, siis ma ei näe siit suurt probleemi. Windowsil omakorda on profiilid, mis võimaldab seda kasutajal privaatsena hoida...st coockie pole selles mõttes sugugi turvalisem. Ma arvan, et enamik inimesi saab selle info brauserisse salvestamisega hakkama.
Eemal
Markoh, ei saa paraku.
Eemal
Mõlemast. Mina vähemasti. Kvaliteet huvitab eneseharimise mõttes, Looduspilt on olnud tõeline kool minusuguse algaja jaoks.
Eemal
Samad sõnad
Eemal
Samad sõnad
Eemal
Mõlemast poolest ikka! Kusjuures, teinekord on päris lahe, kui keegi viitsib saadud emotsiooni jagada. Eriti kui pilt ise pole tehniliselt just kõige kvaliteetsem, aga temas on miskit hingele ... Ja see tehnilise poole kommenteerimine on tulnud ikka õppimise mõttes kõvasti kasuks.
P.S. Ja aru ma ei saa, miks minu kasutajanimi jälle seekord läbi ei läinud.
hindamise teeks (minujaoks) lihtsamaks kui pildi saatja peaks kuhugi ära märkima kas tegemist on originaalse tulemusega (täiesti töötlemata) või töödeldud, cropitud vms. ja kuidas sa hindad näiteks põdrast pilti kui pole elusat põtra looduses kohanud, ei tea mis moodi loom käitub või õigesti väljagi näeb.
äkki saab hindamiseks teha ankeedi kus käiakse läbi erinevad pildi hindamise komponendid (nagu objekt, vävid, teravus jms), antakse neile hinded ja lõppuks moodustub neist ühe kasutaja koondhinne ühele pildile.
Eemal
sellise ankeedi puhul ei viitsiks mina enam väga hinnata
Eemal
Eemal
Iga internetti ülesriputatud pilt käib läbi mingisuguse digitöötluse. Ka pildi vähendamine ning sellejärgne teravustamine on digitöötlus. Ka skännimisejärgse sodi eemaldamine käib sinna alla. Kui nüüd mõelda pimikus istutud tundidele, päevadele, siis sai ka seal lõigutud, varjutatud, retušeeritud ja mida kõike veel tehtud
Eemal
Ma ei saa ka sellest töötluse vastusest aru paljudel inimestel. Digiga pildistamine EELDAB töötlust. Eriti kui RAW failina pildistada. Heledused paika keerata, teravustamine (eriti RAW puhul), värvid paika, sensori sodi eemaldamine makrode puhul jne jne kuuluvad elementaarse töötluse alla mida peaks tegema pildiga, et ta üldse kuhugi kõlbaks. Üldiselt on nii, et mida vähem seep kaamera on, seda rohkem töötlust on vaja teha.
Ja mis puudutab kroppimist, siis hilisem kerge kadreeringu muutus ei tohiks küll olla surmapatt. Siis peaks ikka hakkama ka vaatama kui pikk toru kellelgi on ja kui palju siis võib lõigata kuna näiteks 1DS MKII-ga pildistades ja 16MP pealt kroppides 6MP peale versus 300D-ga pildistades ja täiskaadri kasutamine. Inimesed, hinnakem pilti mitte seda kas seda on nii ja naa muudetud. Kui ikka veebis esitamise jaoks on 600px külg, siis hindame ka veebis esitamist mitte A4 või A3 pildi kvaliteeti, seda niikuinii ei näe.
Eraldi teema loomulikult on ületöötlemine ja abstraktse digikunsti teostamine, see pole looduspilt enam...
Eemal
errmmm... Marko, millal jälle komme muutma saab hakata, leidsin juba kaks typot oma kirjas ja vanast harjumusest on submit kiire tulema
Eemal