Sa ei ole sisse loginud.
Tegelikult ei ole küsimus mitte kärsituses, sest tagantjärele, teades asjaolusid, on meil hea rääkida. Ette paljud asjaolud ei olnud teada.
See vahetus on lihtne plusside-miinuste mäng. Kellel on aega, võib oodata mitu aastat, et need plussid-miinused ilma midagi tegemata tasakaalu saada. Võib ju loobuda teadlikult osadest võimalustest, mis tegelt on saadaval. Plussid-miinused ei hõlma mitte ainult kaamera omadusi või objektiive, vaid vahetamisele minevat aega ja sellega kaasnevat kadu. Küsimus, mida endalt küsida, on, kas loodetavad pildid kaaluvad lõpuks selle üles.
Eemal
Vaatasin täna ka siis dpreview saidist D3 võrdluspilte ja tuleb tunnistada, et see ISO osa on täiesti uskumatu. ISO 3200 näeb välja enam vähem sama või parem kui 1D ISO 800 Igal juhul parem kui Canoni ISO 1600. Isegi ISO 6400 tundus teatud oludes pandavana. Ja no jättes rääkimata ISO 25400 millega saab enam vähem keset ööd ka pilti teha ja mis näiteks 20D ISO 3200-ga on võrreldav ehk siis pärast must valgeks keerates on veel täitsa pandav retro pilt ja võib haruldase pildi puhul täiesti käiku minna.
Mnjaa ... tuleb tunnistada, et kui plaaniks praegult kere vahetust ## seeriast # seeriale, siis vist tuleks ka kaalumisele Canon -> Nikon vahetus...
Eemal
ega jah ilmaasjata eluaegsed canonikummardajad (näiteks Andy Rouse) järsku nikonit taevani kiitma ei hakka. midagi peab seal taga olema ka. ma tegin nikoni tehnikaga proovipilte juba hea mitu kuud tagasi kui veel canonit kasutasin ja pidin juba siis tunnistama, et on küll.
jubejuss, sa suvalise riista all pead D3-e silmas või?
Eemal
Vaatasin ka Canoni (40D) testpilte dpreview-st ja aus olles - mina küll väga hullumeelset vahet ei täheldanud. Samas aga reaalsuses tahaks neid kõrvuti katsetada ja siis suurelt pildid lahti võtta. Võimalik, et seal on vahe märgatav. Muidugi ISO suure kasutusalaga on teised lood. Seda võiks ju ka Canon pakkuda. Oleks põnev, kui keegi, kellel endal näiteks D300 teeks mõne sõbraga koos pilti, kel näiteks 40D ja siis paneks siia võrdluse. Või siis vastavalt 1Ds MIII ja D3. Ainuke asi, mis minul kõrvu liigutama paneb on D300-l olevad teravustamispunktid. Täiskaadrile hetkel nagunii hammas ei hakka. Kui, siis kasutatule ja selle valiks ikkagi Canoni. Ja muidu olen ma seda meelt, et ega nüüd Canon püssi põõsasse viska. Usun, et küll nad midagi ette võtavad. Olgugi, et Nikon lippu hetkel enda käes hoiab. Võibolla hoiab veel mitu aastat, kuid eks see Canon siis tal kannal käi. Ühesõnaga, mõistan neid, kes liiguvad, kuid ise jään passima, kuna minu kasutuses olev tehnika nagunii midagi nii määravat ei ole ja vahetus läheks liialt kalliks. Üks asi kivi on muidugi veel Canoni kapsaaeda ja see siis AI Servo problems, kuid sellega ma nii hästi kursis ei ole ja ei tea sellest rääkida. Igal juhul on kogu see värk meile, kui kasutajaile äärmiselt kasulik, kuna nüüd on Canonil ora pees ja asjad liiguvad mõlemal pool tugevas konkurentsis kiiremini:)
Eemal
1Ds III pidi väidetavalt tiba mürasem olema kui 1D III. viimast ma omasin enne nikonile minekut ja võin öelda, et üle iso 1600 ei tahtnud väga keerata. see oli veel noh.. kasutatav. mitte küll väga suurteks printideks. neil piltidel, mis ma D3-ga olen 1600 peal teinud, puudub müra. viimati reisul olles klõpsisin naljaviluks ka õhtusöögilauas 4000-ga. noh, A1 prindib tuimalt välja.
Eemal
Viitega dpreview lehele:
http://www.dpreview.com/reviews/NikonD3/page18.asp
Siin on kõrvuti Nikon D3 ISO 3200 ja Canon 1Ds MkIII ISO 800... ja kolmandana Canoni vastava ISO 3200.
Eemal
Mis siin ikka väga firmade osas jahuda. Teeme parem pilte ja vaatame neid. On üsna selgelt näha, et viimaste aastate digikaamerate tootearengut pole suunanud mitte niivõrd tehnoloogilised piirid vaid eelkõige turukonjuktuur. Kui konkurentsi pole, ei pane ükski tootja viimast välja. Selles osas minu tunnustus Nikonile, kes võttis kuulda enim oodatud lähenemise - pigem tundlikum ISO ja vähem müra kui rohkem (müraseid) piksleid. Saime lõpuks tootjatevahelise konkurentsi ja see on kõikidele piltnikele ainult kasuks. Põnevaks alles läheb.
Kunagi oli üks jäähokikommentaator. Nikolai Ozerov. Tema üks meelde jäänud tüüpväljendeid oli: "Proshol, võdershal pauzu ... i zabrosil!". Minu 5D signaali müra suhe ja IQ langes esikohalt allapoole, kuid on endiselt digipeeglite seas tugeval punktikohal.
Eemal
Nikonil siis 1 juulil välja tulemas täiskaader digipeegel D700
Könn Rokvell näiteb juba korralikku pilti kaamerast : http://www.kenrockwell.com/nikon/d700.htm
Eemal
Siin viimasel ajal päris palju pilte laetud, mis D3'ga tehtud. Vaatad siis tehnilisi andmeid ja iso 800-1000 ja on ikka ilusam ja müravabam, kui osadel iso 200'ga. Uskumatu, kuidas nii kõrgel isol nii puhas pilt on.
Eemal
Ega see pilt 800-1000 juures nüüd 100% müravaba ka ei ole aga see müra on selline hästi `ilus´ ja pehme, mis näiteks CS-i müraeemaldiga kaob nagu naksti.
Eemal
Kodu tõde kiidetud D3 leiab aadressilt http://astrosurf.com/buil/nikon_test/test.htm ehk nagu selgub pole Nikoni NEF töötlemata RAW, vaid juba softiga töödeldud värk.. eriti ilmekad on pildid pikemate säridega.
Eemal
noh, kas seal nyyd just kogu tõde on, aga miskit kindlasti .. ehk siis minu jaoks on sealt yks j2reldus - sensor on canonil/nikonil sisuliselt v6rdne, vahe on peaasjalikult softis .. niiet canonistid, softiupdate ootama
Eemal
Siit saab lugeda natue pikemat kirjatükki selle kohta, mida minu kogemus Canoni 1DsM3 ja Nikoni D3 kohta ütleb.
Eemal