Sa ei ole sisse loginud.
Tere
Marketist läheb veidi kulukaks lindudele süüa osta ja kui juba söötma hakkad siis pane neile kuni kevadeni. Tihastele pekki saan kümnetes kilodes aga muu kraamiga on veidi probleem.
Kas keegi oskaks nõu anda, kust saaks osta veidi soodsama hinnaga lindude talvise toitesegu jaoks kraami. Mind huvitab sihvkad ja siis ka maapähklid. Muu kraam neile üldiselt ei istu. Mul käivad peamiselt tihased söömas. Varblastele käib igasugune ollus, nad ei ütle millegist ära.
Otra mul on endal mida saan segada päevalille seemnete jms. hulka.
Ja veel kas keegi oskab öelda, kus müüakse neid maapähkite võrgu torne, kus lindudel hea sisu nokkida. Ei ole silma hakanud aga ega ma pole ammu ka kollanud mööda poode, see nagu maamehele veidi võõras asi.
Sel aastal pole rähnid veel pekki nosimas käinud, kas pehme talv ja metsas süüa küllalt või on kull nad ära võtnud. Olen märganud meie kandis ja oma metsas kullide ja viude populatsiooni tunduvat kasvu. Tuvid on meie talu ümber pea kõik läinud, eelmine aasta oli veel üsna palju neid lendmas näha (kuivati lähedal).
Tänud soovituste - vihjete eest.
Tänud abi eest ...
Eemal
Hea hinnaga saab päevalilleseemneid osta AS Balsnack`ist, 25 kilostes kottides, kilo hind on 14 + km (16,52).
Asukoht Harjumaal Ääsmäel, aga tõenäoliselt saab lasta ka müügimehel ära tuua, kui on kaugele vaja.
Kontaktid: tel 6728980, balsnack@balsnack.ee
Eemal
Sel talvel lisasöötmist lindudele-loomadele teha on küll mõttekas:)
Eemal
See võrgu maja näeks välja midagi sellist:
hea ülevaade millised on erinevad linnu söötlad
Eemal
brenner kirjutas:
Sel talvel lisasöötmist lindudele-loomadele teha on küll mõttekas:)
Vihjad lumeta ja soojale ajale? Pehmemal ajal nad reguleerivad ise seda, ei ilmu lihtsalt kohale, mujal võtta veel asju. Hetkel on küll akna taga üle 30 tihase ja 20 varblast pidamas lahinguid sööda pärast, ei ütleks et kõhud täis oleks, et lausa kakluseks läheb.
Aga üks asio nasula sisese või ääres elavate lindudega, nad on juba harjunud talviti inimesest sõltuma ja kui ei ole põõstastikku ja halastust jms. kust leida midagi siis võivad nad ka tõsiselt hätta jääda.
Eemal
Eks see söötmine üks õrnake teema on tegelt.Loomad saavad kiirelt aru,kust lihtsamalt saab.Mul kodu lähedal oli aastaid sigadele söödaautomaat.Nüüd on juba paar aastat teises kohas,aga kärssninad käivad siiani igaks juhuks vaatamas
Eemal
Samas kui on talvel ikka külma siis on lindude söötmine ikka loodusele kasulik, kuna teatud liikidele võtab talvekülm kõva matti ja see ka linnu populatsiooni kärbib (mis ei ole samas vale, kuna loodus kogu aeg reguleerib ennast).
Aga olen ise oma silmaga näinud kuidas peale kõva pakast on puude all nagu õunapunnid külmavõetud ja äranäginud linnud. Seda nägin küll lapsepõlves aga see on tõsi, et teatud miinus kraadid ja toidukesine talv neid ka maha võtab.
Eriti kasulik on aga lisasöötmine siis, kui soovid oma maja, talu, aia, viljapuu aia, istanduse, pargi vms. juurde linde meelitada aasta ringi, st soovid looduslikku kahjuri tõrjet, siis tasub linde hoida ja meelitada piirkonda elama.
Siin oli sigade veebikaamera teema, huvitav mujal jälgitakse ka nii lindude söödamaja tegemisi
http://www.birds.cornell.edu/pfw/News/f … rBirds.htm
Eemal
Mis siis, et pehme talv, kuidas sa sõbrad ikka söömata jätad. Eriti kui nemad harjunud on. Eks nad ise reguleerivad ka, millal suurem söömine ette võtta. Ilm muutub viimasel ajal kole ruttu. Kui mõnel hommikul tihased sööma ei tule, läheb tavaliselt kiiresti sulaks. Kui tihased hommikul akna taga süüa küsivad, läheb kraad kähku miinusesse.
Muide, kuulasin kord ornitoloogide soovitust söötmise kohta. Et ei maksaks ikka päevalilleseemnetega liialdada. Pidi lindudele sama "kasulik" olema nagu inimestele hamburger. Soovitati toita linde mitmekesisemalt. Et natuke sihvkasid, rohkem terasid, kaerahelbeid, hirssi jms. Nii ma siis ostangi Selverist lindude toidusegu, kus suur osa päevalilleseemneid ja "lahjendan" seda omakorda teravija ja muu sellisega.
Eemal
Herkulat nagu eriti ei taheta, varblane ei ütle millegist ära. Aga ostsin täna prooviks hirssi, panen sisse kaera ja veel midagi, mõned maapähklid ka sisse. Et nagu segu teha, netist leidsin palju viiteid ja ka jooniseid kuidas neid söötmistorusid ise teha, eks vaata, kas tuleb midagi välja.
Täna tuli söödalauala üks eksootiline tegelane, kollakate tiivaservadega (pole aega saanud lindude välimäärjast järgi vaadata) ei seedinud tihaseid ega varblasi ja istus serval ja krõhveldas sihvkasi nagu üks "petja" Kopli trammis, koori lendas kahte lehte ja tegelisnki sellise kiirusega kooris, et kole. Tihased ja teised võtavad suhu ja lendavad oksale nokkima koort ära.
Muide veebist leisdsin mitmeid soovitusi teha ka tihasetele sulatatud rasva seemnekooke ja valada topsikutesse hanguma, hiljem nöör läbi ja rippu. Ärakooritud päevalille seemneid küll ei tasu anda, lind muutub nii tõest ilaisaks, peab ikka veidi vaeva ka nägema.
Muideks LOOMADE ABIL ILMAENNUSTAMISEST, et abiruumidesse on hakanud viimase 2 nädalaga metsahiiri (selline pahanduse tegija) tulema (on lõksu jäänud) see on märk et läheb külmaks, nad teavad alati milla ruumidesse pressima hakata.
Eemal
jäljekütt kirjutas:
Täna tuli söödalauala üks eksootiline tegelane, kollakate tiivaservadega (pole aega saanud lindude välimäärjast järgi vaadata)
http://toomasili.com/?pid=305 - ilmselt ei eksi, kui rohevinti pakun.
Eemal
Nii minagi mõtlesin, et rohevint - nii väimuse kui käitumise kirjeldus klapivad. Muide, olen tähele pannud, et kevadeti, kui lumi läinud, tuleb rohevintide seltskond (mullu oli 13 võ 14 lindu korraga) ja söövad siis murult kõike, mis talve jooksul linnumajast pudenenud on. Nende käitumist on siis üsna huvitav jälgida olnud.
Eemal
Rohevinte on mu aknataga juba novembrist saati kevadeni välja ja nii iga aasta. Vahel eksib ka suurnokk vint siia toidulauale ära, on teine juba kolm talve käinud. Tihaseid ja varblasi ei ole mõtet nimetadagi, neid lausa mustab. Puukoristaja on aga täitsa omaette frukt
Eemal
Urvalinde pole tänavu veel näinud, need muidu ikka eelmistel aastatel olid tihedad külalised lindude söögimajas.
Eemal
tom kirjutas:
jäljekütt kirjutas:
Täna tuli söödalauala üks eksootiline tegelane, kollakate tiivaservadega (pole aega saanud lindude välimäärjast järgi vaadata)
http://toomasili.com/?pid=305 - ilmselt ei eksi, kui rohevinti pakun.
Ju oli tema, nokk oli massiivne ja värv selline, veidi tuhmim vaid. Emaslind oli paksem, suurem ja tuhmin (ei olnud nii värviline).
Pean vist ühe söötla panema veidi metsa äärde - poole seal võib kirjuid külalis ka teisi tulla!
Täna tegelen projekiga, iminappadega mingi pakkkarp panna akna külge, akna poolne külge auk et saaks pildistada ja vaatame kas julgevad sööma tulla. Lastel vähemalt lõbus.
Eemal
Kangelane siin, kuigi nagu selgus on ka sarnaseid ja kitsa nokaga tegelasi. Neid kaadrsisse pole saanud, ei olnud ka nii ülbed - laisad.
Eemal
Rohevint, jah.
Sarnaseid ja "kitsa nokaga"? Sa pead silmas sellist nagu nt. tihasel või lehelinnul? Ei tule küll paugupealt ette, kes võiks talvel sarnane söögimajas käia.
Soe soovitus: osta omale lindude välimääraja.
Eemal
Mul käisid ka eelmine aasta rohevindid, sel aastal pole näinud. Aga ülbed tegelased on küll, istub üksi ja jahavtab aga sihvkasid. Rasvatihased ja varblased on põhilised, kes regulaarselt käivad. Mõni tihane on nii valiv, et sööb ainult maapähkleid - istub topsi peal ja loobid sihvkasid sealt välja, otsib pähkleid. Lisaks veel üks sinitihane. Imelik, et tal kaaslast pole.
Eemal