Sa ei ole sisse loginud.

#1 06-11-2007 10:55:13

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

"Teeme ära 2008"

Kel GPS ja oskus seda kasutada saavad juba esimeses etapis kaasa lüüa.
Ise võtan Kakumäe metsa enda kaardistada.

http://www.teeme2008.ee

Eemal

 

#2 11-11-2007 00:08:40

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

hei taas, on keegi siit liitunud üritusega? käisin täna läbi väikese jupi kakumäe rabametsast ja juba sealt sain 13 hunnikut. osa vaid.

http://maps.google.com/maps?f=q&hl= … 3&z=16

pilte minu märgitud kohtadel hetkel küljes pole, varsti ehk on.

siin on palju juttu olnud sellest jubedusest mida me kõik metsades kohtame, nüüd on võimalus jutust kaugemale minna ja aidata asja parandada.

Eemal

 

#3 11-11-2007 00:57:39

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: "Teeme ära 2008"

Prügihunnikuid otseselt ei oska hetkel nimetada, aga sai kahepaiksete seire käigus nähtud tiiki kuhu oli kaks vana kineskooptelekat sisse visatud. Kui veidi otsida leiaks vast koordinaadid üles.

Eemal

 

#4 11-11-2007 12:37:26

Inzain
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 30
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

Eile nägin kuidas üks vanamees tõi autoga hunniku prahti metsa alla. Tegin pilti ka... ei tea kas peaks politseisse teavitama:)

Eemal

 

#5 11-11-2007 13:09:57

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

mis küsimus see on?! keskkonnainspektsiooni mine kohe ja lao pildid välja. maili teel saab ka kindlasti asjad aetud. trahv mille see ahv saab, jääb vist 10 ja 20 tuhande vahele. peaks päris paras õppetund olema. loodetavasti jäi ikka autonumber + nägu tuvastatavalt pildile?

Eemal

 

#6 11-11-2007 13:10:11

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

Inzain, tee seda kindlasti.

Eemal

 

#7 11-11-2007 15:14:49

Inzain
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 30
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

Tehtud!

Eemal

 

#8 11-11-2007 21:56:41

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: "Teeme ära 2008"

Kui on mingi mitteohtlik vanamees (ja mitte kamp jämedakaelalisi), siis oleks arvatavasti ju kõige õigem kohe juurde astuda ning öelda oma arvamus ja ka võimalikes tagajärgedest informeerida.

Eemal

 

#9 11-11-2007 23:40:03

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

Nii ja naa. Tüüp oleks ilmselt lihtsalt järgmise nurga taha portsu maha pannud. Antud juhul on võimalik talle peale lennata (kui kodanik on tuvastatav) ja trahvi saades ehk enam nii ülbelt ei jända, lisaks peab selle jama niikuinii siis ära koristama. Kes teab.

Eemal

 

#10 12-11-2007 01:54:30

kristo42
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

üritusest veel rääkides...
rõhutan, et tegemist on minu isikliku arvamusega ja ma ei taha mingil juhul löömingut alustada. aga... pean seda üritust järjekordseks elfi propagandaürituseks. paha prügi on metsas ja meie, head, tuleme ja teeme metsa puhtaks.
tegelikult lähenetakse asjale ju täiesti valest otsast. kõigepealt tuleks jõuda olukorrani, et enam ei viidaks prügi metsa ja kui see on saavutatud, siis võiks seda kokku korjama hakata. kahjuks olen ma praegu 100% kindel, et enne 3. maid kasvavad metsas olevad prügihunnikud kordades ja seda just seetõttu, et inimesed teavad, et need sealt kokku korjatakse. vaadake, mis juhtus teeäärte koristamise kampaaniaga... enne koristuspäeva tekkisid sellised prügimäed, mida keegi ka kõige hullemas unenäos ei osanud karta. ja ma kardan tõsiselt, et seekord juhtub samamoodi.
teemal, mis aitaks praegust olukorda parendada, ei hakkaks ma vaidlema. seadustessse on täiesti töötavad mudelid sisse kirjutatud, kuna olen töö tõttu selle teemaga tihedalt seotud, loodan tõsiselt, et me jõuame kunagi selleni, et kehtestatud seadused ja korrad on täitmiseks, mitte nendest aukude otsimiseks ja võimalike kõrvalepõiklemisvõimaluste otsimiseks. ja kui inimesed saavad aru, et nende tagant ei hakka enam keegi koristama, vaid keskkonna puhtus sõltub temast enesest, siis olen ma rõõmuga nõus vanast ajast metsa jäänud prügi koristamisel kaasa lööma. enne seda ei ole tuuleveskitega sellisel viisil mõtet võidelda.

Eemal

 

#11 12-11-2007 02:15:06

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

Riigil on palju tegematajätmist, selge see.

1. Kodanikualgatusega sa massilist selgitustööd naljalt ei tee. Selleks on vaja riigi tuge, alates finantseerimisest.
2. Minu kodukohas, kakumäel, pole minu siin elatud 5 aasta jooksul haabersti omavalitsus mitte midagi teinud. Mets on täiesti lagastatud nagu ülalpool näha. Mitmed hunnikud on samad mis olid siia kolides. Kui need ära veame, siis on see suur asi ning vähemalt meie metsas jalutades ei teki ehk enam okserefleksi. Samas pean tunnistama, et uusi hunnikuid tekib viimastel aastatel üha vähem, seega tundub isegi paranemistendents olevat.

Seda, et enne 3.maid olukord halveneb - seda võib tõesti veidi karta.

Aga need tuuleveskid on osaliselt ka sinu enda peas paraku, sest kui riik midagi ei tee, teeb rahvas. Oh, loodetavasti muidugi.

Eemal

 

#12 12-11-2007 02:33:37

kristo42
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

1. kodanikualgatusega on võimalik vägagi suurt selgituskampaaniat läbi viia ja sellele on võimalik ka läbi riiklike struktuuride mõningat finantseerimist saada. iseküsimus on muidugi selle kampaania efektiivsuses.
2. tegelikult just sellele ma üritangi jõuda, et omavalitsused ei ole oma kohustusi täitnud ja sellest on antud olukord suuresti ka tekkinud. mina näen riigi tegematajätmisena seda, et kehtestatud nõuete mitterakendamise puhul ei ole omavalitsusi piisavalt survestatud. oleks 1998ndal aastal korraldatud olmejäätmevedu omavalitsuste poolt vastavalt jäätmeseadusele käima pandud, oleks olukord praeguseks palju parem. kahjuks omavalitsused ei täitnud seda kohustust ja mis veel hullem, riik ei suutnud neid kuidagi ka sundida seda kohustust täitma. umbes sarnane probleem on ka praeguse jäätmeseadusega. õnneks paljud omavalitsused hakkavad nüüdseks kuhugi jõudma/on jõudnud. aga seadus nägi ette, et korraldatud olmejäätmevedu peab toimima alates 01.01.2005. kahjuks polnud tolleks hetkeks minu teada ühtegi konkurssi läbi viidud. ehk siis inimeste käest ei võeta vägisi jäätmeid ära ja neid ei sunnita maksma, seega üritab osa "tarkpäid" oma sodi metsa vedada lootes, et keegi selle ikka ära korjab.

Eemal

 

#13 12-11-2007 04:43:18

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

Eks tuuleveskid sõltu peast -- mõned arvavad, et kahe prügihunniku kaardistamine reklaamikampaania käigus muudab maailma, mõned arvavad, et ei muuda. Mina kaldun sinna viimasesse kategooriasse -- seni, kuni pole avaliku sektori vähemalt mingisugustki reaalse tegevuse ülesnäitamist antud teemal, ei kavatse ma järgmistele prügi/kummihunnikutele ruumi tegema küll hakata. Või kaarti üles panna, kuhu oleks hea prügi juurde viia, sest sinna ju saab viia, kui seal juba on.

Eemal

 

#14 12-11-2007 11:00:21

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

Kui nüüd inimesed vaid vaevuks uurima prügi käitluse kohta inffi, siis praktiliselt kõike on võimalik tasuta ära anda. Vaid olmejäätmed jäävad alles mis ei lähe tasuta ära andmisele.

Kõik vana tehnika on tasuta ära antav, metall on tasuta ära antav, kummid on tasuta ära antavad, rääkimata siis veel taaskasutatavast prügist nagu paber, klaas jne jne. Vähemalt nõmme omavalitsuses on voldikud olemas kus kirjas mida täpselt saad ära anda ja kuhu.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#15 12-11-2007 11:12:15

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: "Teeme ära 2008"

Mulle isiklikult meeldib Austria süsteem. On prügimaks. Keegi sellest viilida ei saa. Prügimaksu suurus sõltub ka loodusesse viidu hulgast. St kui omavalitsus on pidanud jooksval aastal hirmsasti sodi võsavahelt kokku korjama, siis selle võrra tõuseb järgmise aasta maks. Maksu sees on administreerimiskulud, konteinerikulud, äravedu, prügimäe kulud, st praktiliselt kõik. Ja oh üllatus, kuna kogu prügimajandus on rangelt tsentraliseeritud, mitte erafirmade hallatav, siis maksab umbes sama palju elanikule, kui meilgi.
Kahju, et teatud riigikoguliikmed selle niimoodi pöörasid, nagu ta praegu on. Algselt oli ka Eestis mõeldud maksuna.

Kui nüüd kampaaniatest rääkida, siis mingi mõju sellel on. Oma valla territooriumil on nii ja naa õnnestunud. Koostöös vabatahtlikega on vald likvideerinud mitmedki ebaseaduslikud ladestuskohad. Osad on jäänud puhtaks, osad on uuesti täituma hakanud.
Nii tore on kuulda, kui mõnigi inimene ütleb, et temal prügi ei teki. Ja suvilaomanikud viivad ka kõik oma prügi linna ära. Ning sellepärast ei ole neil vaja prügiveoga liituda. Olen isegi korduvalt korjanud oma kinnistult linnameeste kingitusi. Selgi kevadel ca 3 kuupmeetrit.

Sel kevadel sai suur osa taolistest prügihunnikutest tütre kooli uurimustöö raames kaardile. Kui vaja, saab koordinaadid juurde või kättpidi näidatud.

Muide maakohas on kõige paremaks karistuseks avalikustamine. Panna info kohalikku lehte, et see või see viis loodusesse prahti. Muidugi reostaja tuleb tuvastada, mis nagu kõige raskem. Aga juba paar avalikustatud nime teeb imet. Tallinna ligidal suurel anonüümsel maastikul pole seda efekti.

Eemal

 

#16 12-11-2007 12:05:09

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

Jaak - kui riik ei tegele probleemiga, siis järelikult pohh ja vaadaku ise kuidas hakkama saavad? Hämmastav suhtumine. Kui natuke süveneksid, siis teaksid, et jutt on vähemalt 7000 tonnist mitte paarist prügikotist ning kui see ettevõtmine edukalt lõpuni viiakse on tehtud midagi VÄGA SUURT HEAD.

Eemal

 

#17 12-11-2007 13:27:18

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

Kes ütleb, et minu mõtteviis on jabur, elab ilmselt illusioonis, et niipea, kui prügihunnik kaardile tekib, vurab sinna kohale kallur või paar, välja hüppavad mehed, kes selle sodi sups-sups autole viskavad ja siis on kõik jälle ilus.

Mul ei ole prügist pohh, aga oma aega kavatsen ma küll panna ainult sellistesse ettevõtmistesse, kus lahendus on algusest lõpuni välja toodud ja sellest paistab ka tolku olevat. Kui ei ole reaalset plaani, kuidas see prügi sealt minema saada, siis vaadake asjale, kuidas tahate, aga sellest ei muutu asi mitte üks põrm. Ning ennetavalt, kui nüüd viidatakse, et vabatahtlikud hakavad kotikestega prügihunnikuid vähendama, siis olge head, minge vaadake keskmise metsa all oleva prügi kogust/suurust ja mõelge uuesti, kas ikka kotikestest piisab.

Eemal

 

#18 12-11-2007 14:16:04

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

Küsimus pole kalluris või paris vaid plaanis ajada kokku 40 000 vabatahtlikku ja teha masskoristus ühel nädalavahetusel. Keegi pole teemat läbi lugenud? :) Kas see õnnestub, on iseküsimus, aga kui ei ürita, siis ka ei toimu midagi.

Asja algatus ja mõte on suur, ma pole korraldustoimkonnaga seotud ega tea, kui pädevad ollakse asja orgunniga suure plaanis, aga kui võtta sellisele asjale eos EITAV hoiak ja seda ka propageerida siis teed meile kõigile ja Eestimaa loodusele karuteene.

Eemal

 

#19 12-11-2007 14:29:39

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

vtl kirjutas:

draa kirjutas:

Kes ütleb, et minu mõtteviis on jabur, elab ilmselt illusioonis, et niipea, kui prügihunnik kaardile tekib, vurab sinna kohale kallur või paar, välja hüppavad mehed, kes selle sodi sups-sups autole viskavad ja siis on kõik jälle ilus.

Draa: kui hunnik on kaardistatud, on vähemalt konkreetne koht, kuhu näpuga näidata (kui kasvõi mingit ametkonda peksma minna).
Teine asi, kaardistamine on vajalik koristuseks vajaliku ressursi planeerimiseks - et oleks ligikaudugi aimu, kui palju kallureid või kotikestega vabatahtlikke tarvis läheks.

Jah, näitame näpuga. Ja õige, see ju ka tegevus.

Mina isiklikult ei osta endale raamatut, kus ainult sissejuhatus on kirjas ja ülejäänud valged lehed ja märge, et planeerime alles siia sisu. Sama loogikaga käitun ma ka muude asjade puhul.

vtl kirjutas:

draa kirjutas:

oma aega kavatsen ma küll panna ainult sellistesse ettevõtmistesse, kus lahendus on algusest lõpuni välja toodud ja sellest paistab ka tolku olevat.

Kes selle lahenduse peaks välja tooma?

Kas see oli naljaga pooleks küsimus? Või et võimalus on ka, et kuulutame välja projekti, aga endal veel lahendust ei ole?

Eemal

 

#20 12-11-2007 14:51:34

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

kaups kirjutas:

Küsimus pole kalluris või paris vaid plaanis ajada kokku 40 000 vabatahtlikku ja teha masskoristus ühel nädalavahetusel. Keegi pole teemat läbi lugenud? smile Kas see õnnestub, on iseküsimus, aga kui ei ürita, siis ka ei toimu midagi.

Asja algatus ja mõte on suur, ma pole korraldustoimkonnaga seotud ega tea, kui pädevad ollakse asja orgunniga suure plaanis, aga kui võtta sellisele asjale eos EITAV hoiak ja seda ka propageerida siis teed meile kõigile ja Eestimaa loodusele karuteene.

Jah, lugesin läbi. Kui jutt käiks teeäärte koritusest, papptopside korjamisest jne, siis mind veenaks see vabatahtlike jutt. Kuid jutt ei käi sellest, jutt käib ehituspaneelidest, veoauto- ja traktorikummidest jne jne. Ja selleks ON VAJA üks tõsine ports kallureid, koppasid ja võibolla ka kraanasid.

Lõpetuseks, siin on ju tõesti ainult ÜKS õige hoiak, teine hoiak on lausvale. Kuid ega see mind väga ei üllata, et Sa nii arvad, sest ega Sa ei taha mu pointist aru saada -- muidu Sa ei räägiks, et mul on ALGATUSE vastu eitav hoiak.

Eemal

 

#21 12-11-2007 15:28:30

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

vt kristo42 esimest lauset smile

Eemal

 

#22 12-11-2007 16:05:59

kristo42
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

kaups kirjutas:

...jutt on vähemalt 7000 tonnist ...

kas keegi on ka sellele mõelnud, mis see nali maksma läheb?
Kui tõesti kogutakse kokku 7000 t prügi ja see kõik viiakse prügilasse ja ükski veofirma ei sponsoreeri üritust, siis on tonni hind koos transpordiga keskeltläbi 1000-1500 kr/t (sõltuvalt prügihunniku asukohast), seega on vaja 7-10,5 miljonit krooni.
Kui mõni jäätmeveoga tegelev firma transpordi tasuta korraldab, siis tuleb maksta ladestustasu, mis järgmisel aastal on suurusjärgus 700 kr/t, ehk siis kokku 4,9 miljonit krooni.
Kui ka mõni prügila asja toetama asub ja võtab ainult saastetasu hinnaga jäätmed vastu (133 kr/t), siis on kokku "ainult" 931 tuhat krooni.
Kust sellised summad võetakse?

Eemal

 

#23 12-11-2007 16:52:15

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

kristo42 kirjutas:

kaups kirjutas:

...jutt on vähemalt 7000 tonnist ...

kas keegi on ka sellele mõelnud, mis see nali maksma läheb?
Kui tõesti kogutakse kokku 7000 t prügi ja see kõik viiakse prügilasse ja ükski veofirma ei sponsoreeri üritust, siis on tonni hind koos transpordiga keskeltläbi 1000-1500 kr/t (sõltuvalt prügihunniku asukohast), seega on vaja 7-10,5 miljonit krooni.
Kui mõni jäätmeveoga tegelev firma transpordi tasuta korraldab, siis tuleb maksta ladestustasu, mis järgmisel aastal on suurusjärgus 700 kr/t, ehk siis kokku 4,9 miljonit krooni.
Kui ka mõni prügila asja toetama asub ja võtab ainult saastetasu hinnaga jäätmed vastu (133 kr/t), siis on kokku "ainult" 931 tuhat krooni.
Kust sellised summad võetakse?

Nende summade leidmine ei ole ebareaalne, kuid see peaks olema projekti osana selgelt välja toodud, et a) toetajad on need ja need teemakohased ettevõtted/isikud või b) meil on kasutada hetkeseisuga need ja need vahendid. Sellest tekiks käegakatsutava tulemuse tunne, et tõesti need prügihunnikud loodusest ka minema saavad ja sellisel juhul oleksin ise kah abistamiseks valmis. Teisest küljest, nende vahendite ja muu äratoomine oleks juba peaaegu lubadus...

Eemal

 

#24 12-11-2007 17:16:58

kristo42
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

draa kirjutas:


Nende summade leidmine ei ole ebareaalne, kuid see peaks olema projekti osana selgelt välja toodud, et a) toetajad on need ja need teemakohased ettevõtted/isikud või b) meil on kasutada hetkeseisuga need ja need vahendid. Sellest tekiks käegakatsutava tulemuse tunne, et tõesti need prügihunnikud loodusest ka minema saavad ja sellisel juhul oleksin ise kah abistamiseks valmis. Teisest küljest, nende vahendite ja muu äratoomine oleks juba peaaegu lubadus...

teades, kuidas toimib rahastamise süsteem läbi kik'i või keskkonnaministeeriumi ning arvestades, millal tuleb taotlused esitada ning kui konkreetsed need peavad olema, väidan ma, et riigipoolset tuge siin eriti loota ei ole, kui just poliitilise otsusega kuskilt reservfondist raha ei eraldata.
aga üks väga huvitav nüanss on rahaga veel. nimelt läheb 75% olmejäätmete ladestamise saastetasust tagasi kohaliku omavalitsuse eelarvesse, ehk siis 133st kroonist ligi 100 krooni tonni kohta. ja eriti naeruväärne tundub minu meelest see, et omavalitsused, kes on jätnud olmejäätmeveo konkursid korraldamata ja kelle tegematajätmiste tulemusena suuresti praegune olukord on tekkinud, saavad nüüd veel kuni kuni 700 tuhande krooniga "premeeritud". ja selles valguses ma tahangi väita, et võitlust alustatakse valest otsast, nagu ma enne juba märkisin.

Eemal

 

#25 12-11-2007 17:24:08

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: "Teeme ära 2008"

Keskmiselt on jagatud tavajäätmekäitluse raames KIKist ca 60 milj krooni sel aastal. Olen nõus, et taotlemine on seal väga pika vinnaga + siis lepingute sõlmimine jne, kuid ette planeerides saab sellega arvestada -- see on teada, mitte ei juhtu juhuslikult.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB