Sa ei ole sisse loginud.
Mul tekkis täna selline küsimus ,et kui käite metsas kas ,kasutate ka mingeid enesekaitse vahendeid igaksjuhuks.Sellepärast ,küsin ,et täna sattusin karu otsa ja eks võttis ikka värina sisse küll,pilti kahjuks ei saand kuna jooksis ,umbes 40 meetri pealt üle tee ,aga mõtlema pani .Nii et avaldage ka ses suhtes arvamust.
esiteks, loom ei ründa sind suure tõenäosusega niisama, sa pead sattuma kuidagi õnnetult tema ja tema järglaste vahele või ajama ta sellisesse kohta nurka, kust tal pole pääsu. Ulmelised erijuhused võivad samuti ette tulla, nt Järva-Jaanis ründas marutõbine ilves inimest, päästis auto ligiolu. Tõbiste huntide, rebaste kährikute jms pisiulukite käest võib päästa osaval kasutamisel nt pipragaas/gaasipüstol või siis 9mm tulirelv ning heal juhul tõestad relva kasutamise põhjuse ka ära, ent kui sa ikka karu või põdra marru ajad, siis päästab ainult lähim puu/auto, vastasel korral võib olla kabelimats. Nii suurte loomade vastu saab ülima ohu korral ainult tõsise relvaga, mida metsas niisama "pulli" pärast (laetuna) kanda ei tohi. Väikese käsirelvaga võib üritada ka niisama paugutada, et hirmutada, ent pead arvestama sellega, et tulemus võib olla vastu ootusi - nimelt mets võib kajada sedasi, et loomale võib tunduda, et pauk tuli selja tagant ja nii võib ikka asi kellelegi kurvalt lõppeda...karu puhul ilmselt sulle, sest püstoliga lased karusugust looma nagu hernepüssist, ajab teda ainult rohkem vihaseks. Seega jääb siiski reaalselt üle loota heale õnnele ja sellele, et sa marutõbise/haavatud isendi otsa ei juhtu ning et mõni puu on lähedal. Põdra puhul arvesta päris priske puuga
Eemal
Mina kasutan pidevalt ründavate kiskjate vastu, nt sääskede vastu OFFi, sest no püüa neid püssist paugutada või noaga lõikuda... ja nende vastu ei aita puu otsa ronimine ka.
Eemal
muide su naljaga vastatule küsimus kohe Jaak et kas sellest OFF-st on kasu ka? Sest täna jäi mul mitu pilti tegemata lihtsalt sellel põhjusel, et mind üritati lihtsalt elusast peast ära süüa. Sama on olnud ka varem, et kui ronid kuhugile varju, et siis seal ca pool tunnikest vaikselt kükitada, siis võid selle vabalt ära unustada kuna need tapjasääsed ründavad sellise aktiivsusega, et igale linnukesele lähema nelja kilomeetri ulatuses on su asukoht teada sellest rapsimisest.
Eemal
OFF'st on ikka kasu, aga kui sa m6ne koha sisse m22rimata j2tad, siis nad selle ka k2tte leiavad, niiet ole hoolikas .. ja OFFi m6ju ei kesta v2ga kaua, miski tunnikese ehk. niiet pudel metsa kaasa ..
Eemal
Lindude pildistamisel töötab jah OFF väga hästi, sest linnud ei pea lõhna millekski. Loomi aga võidki niimoodi sissemääritult passima jääda, ise seal juures imestades, miks keegi ei tule
Eemal
tõsiselt hea igasuhuste imejate vastu on "AUTAN" miski saksa toode vist. aitab ka puukide vastu. saadaval on küll vaid vähestes apteekides ja mõnes üksikus poes.
ps. toimib vähemalt 4 korda kauem, kui off.
Eemal