Sa ei ole sisse loginud.

#1 05-04-2007 23:36:11

Elysee
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Jälle statiividest :D

Et , nt Velbon CX540 , kaal 1, 54 kg ja umbes 725 .-   Tundub suht normaalne , aga miks ta nii odav on siis ? on väga ebastabiilne vmss ?

Ja sama seeria oma CX 640  kaal 1, 75 kg ja 825 .-  Samaasi .

Etjah , uurin veel veits , mujal ei leia nendest midagi , kõigil paremad ikka , aga lihtsalt , alguseks , et kas on mõtet kohe korralik osta ( ise siis vaataks Velbon Shepra 600) või osta alguses mingi nendest eespool olevatest ?

Eemal

 

#2 05-04-2007 23:41:39

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Jälle statiividest :D

Usu selliseid teemasid on ennegi olnud ja ära taha odavamaid variante, mille jalad on oma vahel seotud. Osa siis juba korralikum, siis tulevikus ei kahetse:)
Ise valiks, valisingi 600R.
Täitsa rahul.

Eemal

 

#3 05-04-2007 23:42:55

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Jälle statiividest :D

*Osta

Eemal

 

#4 06-04-2007 00:09:52

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Jälle statiividest :D

Alustuseks kärab see ka, meil peres üks tegelane siiamaani sellist kasutab :)  Eks ta tudiseb jah, teletoru pole erilist mõtet otsa panna ja üldse tundub käes igatepidi käkk ning läheb kohati rooste. Aga hind ka vastav.

Tegelikult on mõistlik võtta kas ülalmainitud odavatest midagi või koguda juba korralikult, jätta ka sherpad jms vahele ja midagi tõsist võtta. 3-4 tuh on siis eelarve suurusjärk küll. Üks levinumaid on Manfrotto 055 PROB, jalg siis, päid soovitada ei oska.

Eemal

 

#5 06-04-2007 00:17:44

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Jälle statiividest :D

No ütleme nii, et mina ostsin kunagi esimesena odava statiivi (ca 500-700kr oli vist). Mitu asja mis sakkisid:

* sellel statiivil ei olnud võimalik jalgu viia täiesti horisontaalseks ning nad oli omavahel seotud (tulemuseks oli sitt eri tasandiga pindadel statiivi püsti seada).
* Ebastabiilne ning liiga odavatest materjalidest, väriseb ja vibrad jne
* Pea ei hoidnud korralikult 300mm f/4L + 20D. Kuradi keeruline oli kinni keerata ilma, et kadreering muutuks.
* Kiirkinnitus vajas kruvikat või münti, ilge porr kui tahad kiirelt objede või obje ja kaamera vahel tõsta ja pole käepäraseid vahendeid.

Need on asjad mida ei pruugi osata kohe näha, kuid mis mina avastasin on piisavalt tüütud, et mina pea 2 aastat ei kasutanud üldse statiivi. Nüüd aga kui on uus statiiv (Manfrotto 055ProB) kasutan väga tihti ja on alati kaasas. Korralik statiiv mis on stabiilne, mille jalad käivad kõik eraldi ja mis kannatab ka täitsa lahti teha (täiesti horisontaalseks) on asjad mis on olulised lõpuks. Samuti pea kiire kinnitumine ja ka kinni jäämine.

Loodan, et on abi.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#6 06-04-2007 01:01:53

jaanalind
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 109

Re: Jälle statiividest :D

Oleneb kui tõsine pilditegija oled. Mina selline vaikne harrastaja, otsustasin Velbon Sherpa (ka vist 600) kasuks ja üldse ei kurda. Kui rahalisi piiranguid ei oleks ja hobi midagi ka tagasi teeniks, valiks kindlasti midagi kallimat, aga see katab kõik vajadused seni. Ma ei näe, et sellest niipea välja kasvaksin smile
Odavamaid olent proovinud teiste käest kui enda oma kaasas ei ole ja ei soovitaks. Tõesti, värisevad. Eriti kui kit'st suurem objektiiv on.

Eemal

 

#7 06-04-2007 01:03:18

jaanalind
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 109

Re: Jälle statiividest :D

Ise lugesin ka enne ostmist palju igasugu foorumeid ja selle põhjal ostu-otsus tehtud sai.

Eemal

 

#8 06-04-2007 01:28:51

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Jälle statiividest :D

kaups kirjutas:

Alustuseks kärab see ka, meil peres üks tegelane siiamaani sellist kasutab smile  Eks ta tudiseb jah, teletoru pole erilist mõtet otsa panna ja üldse tundub käes igatepidi käkk ning läheb kohati rooste. Aga hind ka vastav.

Tegelikult on mõistlik võtta kas ülalmainitud odavatest midagi või koguda juba korralikult, jätta ka sherpad jms vahele ja midagi tõsist võtta. 3-4 tuh on siis eelarve suurusjärk küll. Üks levinumaid on Manfrotto 055 PROB, jalg siis, päid soovitada ei oska.

rooste...
Ei ole ma küll kuskil niiske kuuri all 600R hoidnud, vaid omas toas, nurgas.
Avastasin hiljuti, et poole aastaga rooste plekid juba peal. küll puhastanud lumest majja sisenedes ja puha...:s
Lihtsalt mainisin, kas ma olen siis kuidagi enda teadmata halvasti ümberkäinud või...

Eemal

 

#9 06-04-2007 01:30:28

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Jälle statiividest :D

Oluline küsimus, mida statiivile kinnitad ( raskus ? ), kui näiteks teletoru, siis need odavama otsa omad on raharaiskamine, õige pea hakkad paremat tahtma.

Eemal

 

#10 06-04-2007 01:37:09

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Jälle statiividest :D

Endal on selline statiiv nagu Cullmann Maximo
http://www.photopoint.ee/toode.php?id=109
sellel on praegu max stabiilne kõrgus 56 cm
Alguses sai ka kõrgema asendiga stabiilse toetuspinna, nüüd on aga liiv ja merevesi oma töö teinud sad

Eemal

 

#11 06-04-2007 02:01:53

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Jälle statiividest :D

Kui rasket ja kui pika fookuskaugusega toru sa tahad toetada selle statiiviga?
Sherpa 600 on mingi piirini täitsa mõistliku hinna/tugevuse/kaalu suhtega. Kaalusin seda isegi, aga valisin süsinikkiust Velbon Sherpa Pro 635. Koos peaga üle 2 kilo kaaluvat statiivi ma seljas vedada ei taha, siis ta oleks lihtsalt koguaeg autos, mitte kaasas, ja see tundus kõige stabiilsem ning makro jaoks piisavalt madalale minev valik mõistliku raha eest. Tuule käes kaalu saab lisada seljakoti või kivikotiga, nii riputuskonks kui kivikott on komplektis.

Eemal

 

#12 06-04-2007 11:58:28

Elysee
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Jälle statiividest :D

Olympus E-500 ja siis Sigma 55-200 objektiiv , või väike.

Ja ma olen päris algaja , see aasta algkursusele , järgmine aasta tahaks edasijõudnute kurususele minna, aga ikkagi , ei usu et kunagi lõpetaks pildistamise vms. big_smile

Aga praegu oleks vist kalleim ikkagi Shepra 600 ma arvan , kuna ise ei osta endale neid asju veel , siis on mingi piir ikka big_smile.

Aga selge siis , et pigem osta ikka korralik.
Tänan:).

Eemal

 

#13 06-04-2007 12:32:43

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Jälle statiividest :D

T*m kirjutas:

Kui rasket ja kui pika fookuskaugusega toru sa tahad toetada selle statiiviga?
Sherpa 600 on mingi piirini täitsa mõistliku hinna/tugevuse/kaalu suhtega. Kaalusin seda isegi, aga valisin süsinikkiust Velbon Sherpa Pro 635. Koos peaga üle 2 kilo kaaluvat statiivi ma seljas vedada ei taha, siis ta oleks lihtsalt koguaeg autos, mitte kaasas, ja see tundus kõige stabiilsem ning makro jaoks piisavalt madalale minev valik mõistliku raha eest. Tuule käes kaalu saab lisada seljakoti või kivikotiga, nii riputuskonks kui kivikott on komplektis.

Hehee, statiiv ei tohi üle 2 kilo kaaluda... Statiiviga on nii, et kas ta on korralik (ja mitte enam-vähem korralik, vaid täiesti korralik) või pole teda üldse mõtet osta. Igasugu vähemgi raskemate torudega kipakate statiividega mängimine rikub pigem pildi, mitte ei aita seda teha. Nt kui lainurgaga veel enamvähem Manfrotto 055PROB ja suht OK kuulpeaga miskit teeb, siis makrotades on tema 'lõtk' nii suur, et sisuliselt sedasi kaadreerida, nagu ma tahan, päris ei saagi -- fotoka lahtilaskmisel 'vajub' ta mõned millimeetrid ära. Kergete vms statiivi soovitajad tavaliselt ise kasutavad statiivi ainult fotoka maaga ühendamiseks ja sealt pealt nö käest tegemiseks, siis ei tule nende miinused nii julmalt välja.

Minu soovitus on -- mine poodi, võta oma kõige raskem toru ja fotokas, proovi erinevate nurkade all seda 'lõtku' (st ära proovi ainult maaga paralleelseselt fotokat statiivi peale kinni keerata), proovi jalgade vajumise lõtku eri asenditest (statiivi jalad  lahti, statiivi jalad kinni, statiivi jalad laiali jne) ja võta see kombinatsioon, kus vigu kõige vähem.

Eemal

 

#14 06-04-2007 12:48:23

Elysee
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Jälle statiividest :D

Mismõttes , ei tohi üle kahe kilo kaaluda ? Kas siis see Shepra600 on siis see mis on raske ja rikub pildi pigem ära ?

Eemal

 

#15 06-04-2007 12:55:30

Elysee
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Jälle statiividest :D

Ja draa , Äitah siis soovituse eest , (ma ei näind seda alguses) , eks ma siis jah proovin igat pidi kui nad mind poest välja ei viska big_smile.

Eemal

 

#16 06-04-2007 13:04:34

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Jälle statiividest :D

See 2 kilo jutt oli väikse sarkasmiga üle korratud, statiividega on tavaliselt ikka nii, et mida raskem, seda kindlam. Hea pea kaalub ise poole kilo-kilo kanti, see statiivile enam väga palju ruumi ei jäta, kui 2 kilo reegli järgi astuda...

Eemal

 

#17 06-04-2007 13:31:01

Priit Pallum
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161

Re: Jälle statiividest :D

Sherpa 600 hoiab E-500 + Sigma 55-200 päris kenasti paigal. Ka odavad ja kerged 300 mm teled (a'la Tamroni ja Sigma 70-300) seisavad suhteliselt stabiilselt Sherpa 600 peal. Aga kallimate ja raskemate toudega jääb see statiiv juba hätta.

Eemal

 

#18 06-04-2007 14:50:15

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Jälle statiividest :D

draa kirjutas:


Hehee, statiiv ei tohi üle 2 kilo kaaluda... Statiiviga on nii, et kas ta on korralik (ja mitte enam-vähem korralik, vaid täiesti korralik) või pole teda üldse mõtet osta. Igasugu vähemgi raskemate torudega kipakate statiividega mängimine rikub pigem pildi, mitte ei aita seda teha. Nt kui lainurgaga veel enamvähem Manfrotto 055PROB ja suht OK kuulpeaga miskit teeb, siis makrotades on tema 'lõtk' nii suur, et sisuliselt sedasi kaadreerida, nagu ma tahan, päris ei saagi -- fotoka lahtilaskmisel 'vajub' ta mõned millimeetrid ära. Kergete vms statiivi soovitajad tavaliselt ise kasutavad statiivi ainult fotoka maaga ühendamiseks ja sealt pealt nö käest tegemiseks, siis ei tule nende miinused nii julmalt välja.

Stabiilsuse poolest ideaalne statiiv kaalub lõpmatult palju, nõus. Aga elu on täis kompromisse ja fotograafia suht tehnilise alana seda enam. See 2 kilo on minu sügavalt isiklik piir - raskemat ma lihtsalt ei tahaks (selg haige) pikematel otsadel kaasa võtta ja nii ei oleks tast midagi kasu. Mõnel teisel võib see piir olla 4 kilo peal või kusiganes, aga igal juhul on see üks valikukriteerium. Valisin üsna hoolikalt, mul endal hetkel kõige raskem toru on 400mm ja ainult kilo kaaluv plastmassjunn, mis on ilma statiivikraeta, st ka paraleelselt maaga kinnitades ei ole kinnitus tasakaalupunktis. Laenasin sõbralt ka Sigma 80-400, et raskema toruga proovida. Mulle sellest Sherpa Pro stabiilsusest piisas hetkel. Süsinikkiud summutab võnkumise kiiremini kui teras või alumiinium. Sinu latt on ilmselt kõrgemal ja torud mida kasutad ka raskemad.
Anyway, mis puutub kadreerimise täpsusse, siis siin on teemaks pigem pea kui jalad. Plaanisin ka kuuli osta, aga leidsin, et 3d on täpse kadreerimise jaoks igal juhul täpsem ja mugavam.

Kokkutulekul on siis üheks teemaks kolmjalgade mõõtmine, kellel seisab paremini? big_smile

Eemal

 

#19 06-04-2007 16:43:53

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Jälle statiividest :D

T*m kirjutas:

draa kirjutas:


Hehee, statiiv ei tohi üle 2 kilo kaaluda... Statiiviga on nii, et kas ta on korralik (ja mitte enam-vähem korralik, vaid täiesti korralik) või pole teda üldse mõtet osta. Igasugu vähemgi raskemate torudega kipakate statiividega mängimine rikub pigem pildi, mitte ei aita seda teha. Nt kui lainurgaga veel enamvähem Manfrotto 055PROB ja suht OK kuulpeaga miskit teeb, siis makrotades on tema 'lõtk' nii suur, et sisuliselt sedasi kaadreerida, nagu ma tahan, päris ei saagi -- fotoka lahtilaskmisel 'vajub' ta mõned millimeetrid ära. Kergete vms statiivi soovitajad tavaliselt ise kasutavad statiivi ainult fotoka maaga ühendamiseks ja sealt pealt nö käest tegemiseks, siis ei tule nende miinused nii julmalt välja.

Stabiilsuse poolest ideaalne statiiv kaalub lõpmatult palju, nõus. Aga elu on täis kompromisse ja fotograafia suht tehnilise alana seda enam. See 2 kilo on minu sügavalt isiklik piir - raskemat ma lihtsalt ei tahaks (selg haige) pikematel otsadel kaasa võtta ja nii ei oleks tast midagi kasu. Mõnel teisel võib see piir olla 4 kilo peal või kusiganes, aga igal juhul on see üks valikukriteerium. Valisin üsna hoolikalt, mul endal hetkel kõige raskem toru on 400mm ja ainult kilo kaaluv plastmassjunn, mis on ilma statiivikraeta, st ka paraleelselt maaga kinnitades ei ole kinnitus tasakaalupunktis. Laenasin sõbralt ka Sigma 80-400, et raskema toruga proovida. Mulle sellest Sherpa Pro stabiilsusest piisas hetkel. Süsinikkiud summutab võnkumise kiiremini kui teras või alumiinium. Sinu latt on ilmselt kõrgemal ja torud mida kasutad ka raskemad.
Anyway, mis puutub kadreerimise täpsusse, siis siin on teemaks pigem pea kui jalad. Plaanisin ka kuuli osta, aga leidsin, et 3d on täpse kadreerimise jaoks igal juhul täpsem ja mugavam.

Kokkutulekul on siis üheks teemaks kolmjalgade mõõtmine, kellel seisab paremini? big_smile

Ei ole latt torude tõttu kõrgemal, vaid lihtsalt point on selles, et statiiv ei ole ainult telerotude hoidmiseks, nagu enamus piltnikke varem või hiljem aru saab. Kui Sa 1:1 makro juures lõtku jalgadega mõtlemiseks nimetad, pole Sa ilmselt makrot korralikult pildistanud. Ma ei eita, et umbes 10-dal korral saab kaadri kehva statiiviga paika, sest lõtk vajub täpselt sinna, kuhu vaja, kuid sedasi saab ka käest 10 pilti teha ja 1 vast ikka satub õieti. Kui piltnik tahab mässata sellega, palun, mina parem teeks pilti ja statiivihädadega end ei kurnaks.

Ja see statiivi seismise mõõtmine -- küsimus EI OLNUD, kellel on ägedam statiiv, vaid selles, mida võiks statiivi juures vaadata. Sa mainid 2 kilo nagu oleks see mingi piir, samas nüüd selgub ka tegelik põhjus -- kuid küsijal ei pruugi ju selg haige olla! Igal omad kriteeriumid ja kompromissid, aga põhipoint on esimesena ikka, et statiiv peab fotokat võimalikult kindlalt hoidma ja alles siis hakkad sealt pealt mitte kellegi teise, vaid ENDA järgi kompromisse tegema. (Mitte, et algsoovitus on juba kellegi kompromissidega läbi kaalutud.)

Eemal

 

#20 07-04-2007 12:45:41

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Jälle statiividest :D

hmm.. no 055PRO seeria jalgadest piisab küll makrotamiseks. 100 või 105mm toruga nimetatud lõtk vähemalt minu jalal veel küll tunda ei anna. küll oli tublisti lõtkumist, või pigem sõna otseses mõttes vajumist, tunda erinevate manfrotto peadega, millega pildistanud olen. see millimeetrites äravajumine tekkis ikka just poolkõvadest peadest.

loomulikult paneb korralik gitzo jalg igale manfrottole pehmelt öeldes vasaku käega ära, mis just stabiilsust puudutab, (kellel seda raske uskuda, minge kasvõi poodi, lööge mõni tummisem gitzo lahti ja proovige) aga 055 seeria manfrottod nüüd päris prügikastikraam ka ei ole. just selle lõtku koha päält.

Eemal

 

#21 08-04-2007 01:00:07

Viper
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47

Re: Jälle statiividest :D

Makrot palju teinud pole, kuid maastiku jaoks, samuti olukordades, kus on vaja statiivi stabiilsust kuid ometi kiiret kadreerimist on Manfrotto 055 Pro + 222 joystick pea ennast suurepäraselt ära tasunud...
Soovitan julgelt.

Eemal

 

#22 08-04-2007 23:53:17

Elysee
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Jälle statiividest :D

Täna siis ostsin ikkagi Sherpa 600 ära wink.

Eemal

 

#23 09-04-2007 01:01:27

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Jälle statiividest :D

draa kirjutas:


Ei ole latt torude tõttu kõrgemal, vaid lihtsalt point on selles, et statiiv ei ole ainult telerotude hoidmiseks, nagu enamus piltnikke varem või hiljem aru saab. Kui Sa 1:1 makro juures lõtku jalgadega mõtlemiseks nimetad, pole Sa ilmselt makrot korralikult pildistanud. Ma ei eita, et umbes 10-dal korral saab kaadri kehva statiiviga paika, sest lõtk vajub täpselt sinna, kuhu vaja, kuid sedasi saab ka käest 10 pilti teha ja 1 vast ikka satub õieti. Kui piltnik tahab mässata sellega, palun, mina parem teeks pilti ja statiivihädadega end ei kurnaks.

Makro on peamine põhjus, miks ma endale uue statiivi ostsin. Aga ma ei saa su jutule päris hästi pihta. Sealtmaalt, kust lõppevad statiivikujulised asjad ja algavad statiivid (no näiteks seesama populaarne sherpa 600), ei ole mitte ühtegi statiivi, mille JALGADE lõtk segaks makro kadreerimist. Ma ei kujuta seda ette. Lõtk või kadreerimise ebatäpsus tuleb pigem ikka peast. Minu praegune pea (Velbon PHD-41Q) ei ole ses suhtes ka ideaalne, et korralikult kinni pingutades ta mitte ei vaju ära vaid tõstab toru natuke ülespoole, puhtalt konstruktsioonist tulenev. Jalgade vedelus tuleb teemaks siis, kui on vaja statiivil seisev mitu kilo võimalikult kiiresti stabiliseerida. Aga võibolla me räägime ikkagi üksteisest mööda.

draa kirjutas:


Ja see statiivi seismise mõõtmine -- küsimus EI OLNUD, kellel on ägedam statiiv, vaid selles, mida võiks statiivi juures vaadata. Sa mainid 2 kilo nagu oleks see mingi piir, samas nüüd selgub ka tegelik põhjus -- kuid küsijal ei pruugi ju selg haige olla! Igal omad kriteeriumid ja kompromissid, aga põhipoint on esimesena ikka, et statiiv peab fotokat võimalikult kindlalt hoidma ja alles siis hakkad sealt pealt mitte kellegi teise, vaid ENDA järgi kompromisse tegema. (Mitte, et algsoovitus on juba kellegi kompromissidega läbi kaalutud.)

Nõus, sõnastasin pahasti. St ei selgitanud piisavalt üheseltmõistetavalt, et mis mu eelistuse tingis. Aga sellegipoolest ma tooks natuke värvi sellesse mustvalgesse väitesse, et hea statiiv on võimalikult palju kaaluv statiiv:
1. Hea statiiv on see, mis sul on kaasas. St ta on täpselt nii suur ja raske, kui sa oled nõus päev otsa seljas tassima. Autos või kodus olevast überstatiivist ei ole midagi kasu.
2. Hea statiiv on see, mida sul on mugav kasutada. St, sa ei mõtle, et ah, mai viitsi seda seljast võtta, kokku panna, siis tükk aega kruttida et kaadri paika saaks, teen parem käest.
3. Hea statiiv ei maksa nii palju, et sa ei raatsi temaga mudasse ronida.

Mis puutub mu vääritimõistetud nalja mõõtmisse, siis minu point ei olnud ka selles, et välja selgitada, kellel on ägedam statiiv, vaid siiralt huvitav oleks põllu peal proovida erinevaid statiive, kui lahked omanikud lubavad. Poes katsudes ei saa päris nii head tunnetust kasutamise kohta.

Eemal

 

#24 11-04-2007 16:16:44

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Jälle statiividest :D

T*m`ga samal meelel. Kui mina kriitilise pilguga statiive vaatasin, siis minule sai argumendiks suuresti just see, et millise statiiviga ma saaksin ka mõistlikult metsas päevade kaupa ringi kolada ning siin ei näinud ma küll Velbon Sherpa Pro seeriale oma hinna, kvaliteedi ja kaalu suhte osas vastast. Need statiivid on tänu süsinikust jalgadele küll kerged, aga seejuures väga stabiilsed. Odavama otsa Velbon jääb aga üsna kiiresti komistuskiviks kui huvi fotonduse vastu vähegi kasvab. Ise kogesin sama ja seda viga teistele ei soovita.

Eemal

 

#25 11-04-2007 22:45:44

Veljo23
Kasutaja
Asukoht: Kose vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Jälle statiividest :D

Olen nüüd oma NG'd paar päeva rattaga kaasa kandmist katsetanud. Võimaik kuid hea meelega kinnitaks ratta külge. Seljas kipud päeva lõpuks üsna tülikaks muutuma. Ta lihtsalt tilberdab siia sinna, kui ta paigal seisaks, siis ehk veel. Nüüd nuputan kuhu ja kuidas seda kinnitada. Lihtsalt "kummiga" kinni tõmmata ka ei saa, kipub jalga laskma. Kas on kogemusi selles kasutusvaldkonnas? Loogiline koht oleks lenksu ligi, kuid seal on juba lenksule knnitatud rattakott, kus hea fotoaparaati ja maks kahte objet hea hoida.


"i’m" is about making a difference. Not in a huge expensive way, not in a time-consuming way. But in a simple, effective way.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB