Sa ei ole sisse loginud.

#1 09-12-2006 19:49:04

snufkin
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 42

Fotokolaga metsa

Nüüd hetk kiita enda valikut ja jagada oma kogemusi kasutamisest. Vaatan, et võimalusi kuhu mahutada metsas vajalik fotovarustus on palju ja seeläbi valikute tegemine keeruline http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=17


Seljakott tundub olevat hea sest üks olulistest liikumise viisidest on mul jalgratas või omad jalad…Samas tundub, et seljakotist raske kätte saada varustust, Teisalt saab selles hoiustada ka muid rännakul vajalikke „vidinaid”.  Õlakott tundub olevat aga rännakule veidi ebamugavam! samas teinekord kuhugi üritusele kaasavõtmiseks igati sobilik.

Kunagi nägin siinsamas üht linki ühele tootjale kellel oli kaheosaline seljakott elik alumine osa liikus vööl. Kahjuks ei suuda otsinguga seda enam leida! Keegi mäletab?

Kokkuvõtteks mehuke võiks olla hea fotokott metsas uitamiseks

PS kui kellelgi jäänud nurka "nukralt" mõni väike õlakott mida nõus kiirelt odava rahaga loovutama siis olen huvitet! saada pakkumine mailile

Eemal

 

#2 09-12-2006 19:53:13

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Fotokolaga metsa

see oli ühes foto.diip.ee uudises

http://www.rotation360.com/

Eemal

 

#3 14-12-2006 15:19:16

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Fotokolaga metsa

Mina kasutan http://www.fotoluks.ee/?op=body&id= … &cgid=
Seljakott, mille fotosahtel on alumises osas. Tavalisest seljakotist eristab see, et teda saab keskelt lahti murda ja seda ka ilma seljast võtmata. Trikk selline, et vöörihm peale, vasak käsi õlarihmast välja ja siis nihutad koti parema kaenla alt läbi puusale. Siis saad koti üsna mhgavalt keskelt lahti ja pääsed ligi kogu alumisele osale ja väiksele esimesele sahtlile. See on tegelikkuses mugavam kui pildilt paistab. Mahutab kere toruga + 2-3 lisatoru koos varjukitega ja välgu, väikses sahtlis varuakud, filtrid jms. 10-20km kõmpida nii et kogu varustus seljas ja vahepeal teed kotti maha panemata pilti, vahetad objektiive jne täiesti ok.

Eemal

 

#4 14-12-2006 18:50:12

Villem
Kasutaja
Asukoht: Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 91

Re: Fotokolaga metsa

T*m, kui suur toru sinna kotti mahub? Kas 300mm mahuks, kui see parajasti kere küljes oleks? Ja kas statiivi on kuhugi kinnitada?

Eemal

 

#5 14-12-2006 18:59:20

Siim Peetris
Uus kasutaja
Asukoht: Lääne-Nigula
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23

Re: Fotokolaga metsa

Canoni 300 fix ei mahu,küll aga igasugused odavad suumid mis 300 ulatuvad. Statiivi kohta ei oska midagi öelda.

Eemal

 

#6 15-12-2006 02:20:23

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Fotokolaga metsa

ise oman adventure 6 ja julgeks öelda, et mu isend on suht väikene. sinna mahuks 3 objet. 2 eraldi+fotoka küljes. lisaks mahuks välk ja miskine sarnases möödus detail veel. nt peoga filtreid karpides. rohkemat küll ei mahu. kuidagi liiga tihkelt on juba 3 objektiivi adventure 6 kotis. vb on 7 natuke laiem ja mahutaks paremini.

Eemal

 

#7 15-12-2006 12:42:38

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Fotokolaga metsa

Villem kirjutas:

T*m, kui suur toru sinna kotti mahub? Kas 300mm mahuks, kui see parajasti kere küljes oleks? Ja kas statiivi on kuhugi kinnitada?

Mul kahjuks pole pädevat võrdlusmomementi, olen ise suht lühikeste torudega varustatud. D50 ja 18-200VR kokku on kusagil 18cm pikad ja sellest palju pikem kooslus sinna püsti ära ei mahu ka. Välk koos diffusion domega on 19cm ja see on absoluutne maksimum.
Statiivi jaoks on põhja all aasad, kust saab rihmad läbi ajada. Kuna mul neid rihmu pole, olen ise statiivi riputanud lihtsalt otsapidi selle aasa külge, kust kotti saab nagisse riputada, aga pikema matka puhul see mugav pole, kisub kotti seljast eemale.
Üldiselt, ega kotti ikka kotis osta ei tasu smile Võta oma kola kaasa ja mine poodi, vaata kuhu ja kuidas ära mahub ja mis mugav on.

Eemal

 

#8 06-03-2007 22:05:18

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Fotokolaga metsa

kirjutas:

Seljakott tundub olevat hea sest üks olulistest liikumise viisidest on mul jalgratas või omad jalad…Samas tundub, et seljakotist raske kätte saada varustust, Teisalt saab selles hoiustada ka muid rännakul vajalikke „vidinaid”.  Õlakott tundub olevat aga rännakule veidi ebamugavam! samas teinekord kuhugi üritusele kaasavõtmiseks igati sobilik.

Sai ka Ebayst seljakott hangitud, korralik mitme osaline jms. No träni mahub vaevu ära aga no ma ei tea. Kui tahad seal midagi kiirelt pildistada siis unustage ära. Metsa minekuks ja matkates on see super. Aga kui tahad et asjad oleks ilma käte vehkimiseta ja tuuleveskita kättesaadav, et obje ära vahetada ja seda tehes mitte tuuseldada kotta maha, lukk lahti jms. see on mõeldamatu. Sp. hangin korraliku õlakoti, kus obje taskud ja kõik kenasti sees, hetkel veel luuran ringi.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#9 08-03-2007 00:09:54

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Fotokolaga metsa

Alguses kui oma omale fotoka ja tele ostsin siis ma mõtlesin, et mul pole seljakotti vaja. Võtsin omale Lowepro Nowa 1 AW õlakoti. Sinna mahtusid mul objektiivid ja kaamera ära. Kusagile üritusele on soliidne kott. Metsas aga ennast ei õigustanud. Kippus õlalt ikka maha kukkuma. Sai ka omale siis Tamrac Adventure 7 ostetud. No oleks võinu suurem olla, on praegune arvamus. Sigma 70-300mm mahub sinna hädavaevu kaamera küljes ära. Mulle väga ei meeldi see, et koti ülemine äär kaamerale peale surub. Sellepärast alati keeran tele metsas ette ja enne koju minekut eest ära. Tülikas tegevus peaks mainima.
Üks suur miinus, mis mulle selle koti juures mulle ei meeldi on see, et statiivi pole kusagile kinnitada. Rihmu sinna alla aasadele ei müü keegi. Otsustasin need siis ise teha. Ostsin seda sama paela millest koti rihmade alumised osad tehtud on(6 krooni meeter big_smile) ja klambrid. Sai siis kõik õmmeldud ja puha. Esmamulje oli väga viis aga kinnitasin siis statiivi kah sinna alla. Selline tunne oli, et kohe kukun kummuli. Ma jagasin statiivi võrdse pikkusega koti alla aga statiivi ylemine osa on ju raske. Proovisin igatpidi sinna alla seda statiivi mugavalt panna. Kord jäi teda üheltpoolt liiga palju üle. Nii ka hea pole kui statiivipidi võssa kinni jääd. Natuke on veel plaanis seda näputööd teha. Proovin tekitada kotile statiivi kinnituse nagu Explorer kottidel on. Kui sest kah asja ei saa ostan omale uue koti(Explorer 5 vb.). Statiivi ikka metsas vaja vahepeal.

Minu soovitus on see, et mine poodi ja vaata kuhu su asjad ära mahtuda võivad. Kui statiiviga tahad metsa minna siis kindlalt võta selline kott millel on korralik statiivi kinnitus.

Eemal

 

#10 08-03-2007 00:42:31

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Fotokolaga metsa

Väike parandus - Ma ikka mõtlesin tamraci expedition kotte.

Eemal

 

#11 08-03-2007 13:25:04

Päevapiltnik
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 54
Veebileht

Re: Fotokolaga metsa

Mulle meeldib et metsas käies on "püss" ikka laskevalmis. Mul on Sigma 50-500+kere+manfrotto pidevalt kaenla all. Selleks kasutan IBM-i läpaka koti rihma mis on õlal risti üle rinna ja ehituspoest ostetud karabiini, millega saan statiivi kiirelt rihmast eralda. Olen seda juba paar aastat kasutanud ja ei oska paremat tahta. Tean et nii mõnigi kaader oleks tegemata jäänud kui oleks seljakotist kaamerat kookima hakanud.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB