Sa ei ole sisse loginud.
Talv tulemas, võtaks uuesti üles selle teema, et kuidas külmas pildistada.
Tekkisid mõned küsimused.. Kas peeglil objektiivi vahetamine on kaamera heaolu arvestades vist täiesti lubamatu? Kuidas riietuda?
Uuriks veel ka seda, et kuidas neid metsloomi ikkagi pildistada..?
Kui lihtne on metsas/põldudel kolades loomi kohata, väga vist mitte? Mida peaks arvestama?
Eks neid küsimusi tekib veel, a seniks, head vastamist..
Eemal
Riietu nii, et kihte võimalikult palju oleks..ma praegu käin juba ringi 2 särgi, 3 kampsuni ja jopega......2 paari villaseid sokke on ka...
Objet olen ka vahetanud juba kõvasti...kui ikka vaja maastikku pildistada, siis ega pilti ei saa tegemata jätta...mis ikka juhtuda saab...kui just päris hooletu pole.
Eemal
vtl, olen läbi lugenud selle.. Aitas. Aga tekkisid need küsimused, millele sealt vastust ei leidnud.
Juhan, mõtlesin rohkem ilmast tekkivaid jamasid..
Eemal
oletan, et autoga sa ei liigu? Muidu kitsi näeb sageli põldudel, mis metsa nurkades. Enamjaolt umbes tunnike või kaks enne päikese loojangut või peale tõusu võib neid seal kohata. Tavaliselt nad paiksed, siis võid neid seal igapäev kohata.
Sigu natuke raskem leida. Nad suht harad. Neid lihtsam kohapeal passides kohata, kas siis neile kuskile sööt jätta või otsida metsas kuskil nende ööbimis paik.
Põtru umbes sama raske kohata, aga neid kohtab suht juhuse peale. Nad suht rändajad. Suuremad võimaluse kusagil raiesmikel või istikute peal. Ka jahimeeste soolakutel (aga enne võiks uurida kelle soolak). Mõnda põtra võid ka mõne sihi või kraavi peal näha.
Hunti pole mõtet otsima hakata kui just mõnda väga värsket jälge ei kohta. Väiksed võimalused ka kuskil rabades. Põhimõtteliselt väga suured rändajad
Karuga umbes sama jama... ja nad kohe tuttu ka.
Eemal
Tegelikult mul see hea asi, et kõik sugulased (vaikselt ka ise) on jahimehed.. Eks uurin neilt ka..
A pmst tulebki lihtsalt minna ja silmad lahti hoida siis..
Ja kas rebastel ka mingisuguseid tavasi on..?
Eemal
reedeti on saunaõhtud...
Eemal
Vabandust, eelmine postitus pisut kohatu. Rebased eelistavad ka hämarust ; kui nende uru juures liiga kaua passida siis enam sinna ei tulda.
Eemal
Objektiivi vahetamist ei sega külm ilm kuidagi (v.a. kohmetud näpud).
Eemal
Riietuse koha pealt soovitaks külmaga üht paari sõrmkindaid, millega nuppe-rattaid võimalik tunnetada + soojemad kindad, mida võimalik pildistamise vahepeal käes hoida. Ja katsu siis kaamerast eemale hingata, muidu ei saa seda härmatist kuidagi ära. Ning see, millise objektiivi vahel olev tavott ära hangub ning millisel mitte, selgub alles siis, kui külm käes on
Eemal
Kinnastest: igas korralikus jahipoes on ka kindaid, millel üht või mitut sõrme saab "avada", nagu joodikukinnastel. Mugav.
Eemal
jah aga nendel kinnastel jäävad avatud näpud päris paljaks. Käed on soojas aga paar 'strateegilisemat' näppu külmuvad hoopis ära.
Ei ole veel selliseid kindaid näinud, kus saaks ainult nö kihte maha võtta, et alati tervet kätt midagigi kataks...
Eemal
Selle aasta kevadel, kui veel lumi maas oli, pildistasin ise krossikinnastega.. Suured käpikud olid ka kaasas.. Nende krossikinnastega oli päris hea klõpsutada, aga pikemaid seeriaid teha ei kannatanud ikkagi. Aga eks üritan nüüd päikeseliste ilmadega käima hakata, eks asi ise õpetab kõige rohkem.. Mingit aimu juba sain, igatahes tänud kõigile!
Teema võiks veel muidugi üleval hoida..
Eemal
Kui mu mälu ei peta, siis Hautala mainis millalgi, et tema kasutab pildistamisel naturaalsiidist sõrmikuid. Millega täpsemalt tegu ei tea kommenteerida.
Eemal
Üks küsimus tekkis veel..
Kas kaamerale halba ka teeb, kui ta külmas lihtsalt on?
Või muutub ta lihtsalt aeglaseks ja ei taha tööle minna?
Eemal
Ulliv, need avatud s6rmedega kindad osta pisut suuremad ja sinna alla paned 6hemad liibuvad töökindad nt. tööriistapoest.
Eemal
Mul on sõrmede külmetamise vastu kasutusse jäänud selline variant, et all on villased ilma näpuotsteta sõrmikud ja peale käivad suured pööratud lambanahast labakud. Viimased on nii soojad, et ka üsna külmad näpud soojenevad 5 minutiga üles. -20-ga toimib veel hästi, kui tuult ei ole.
Külmakartlikkus on aparaaditi erinev. Displeid jäävad muidugi aeglasemaks ja aku ka ei jaksa, aga mõnel aparaadil võib mõni määre ka kusagil hanguda. Mu zenit-19 ei viitsinud külmaga alati katiku lamelle lahti teha, tulid juhuslikud säritamata kaadrid. Üks vanem soligori toru säritab külmaga natuke mööda iga 10-s pilt, ilmselt ava liigutamise teema. Aga need on soojenedes kõik mööduvad nähtused, mingit jäävat jama ei juhtu, kui soojenedes kondentsi kontrolli all hoiad ja külmaga midagi puruks ei keera.
Eemal
Tänud T*m!
A küsiks selle kondentsi kohta veel.. Et mul 350D'l KIT torul tekib jah kondents, aga oma 70-200 f4 L torul pole seda jama kunagi olnud. Kas asi selles, et L torudes kasutatakse fluoriiti?
Eemal
Seda ma ei tea. Kas sa pead silmas klaaside uduseks minekut juba väljas, pildistades? Selle kohta siin targemad mehed hiljuti filtri teemas arutasid, et odavad kiilud tõmbavad kergesti uduseks ja überkallid mitte.
Eemal
Väljas pole mul miski uduseks tõmmand, isegi KIT mitte (ilma filtrita).
Aga just kui külmast sooja tuues. KIT torule tekib kondents, L'ile mitte.
Eemal