Sa ei ole sisse loginud.
eelvaade väljas
http://www.dpreview.com/articles/sonydslra100/
laetud üsna huvitavate uuendustega. tugevat uudishimu tekitas näiteks selline detail: pildista 3 kaadrit sekundis kuni kaart täis. jms.
loodetavasti sony, konica-minolta kaamertootmise ülevõtnu, tekitab piisavalt närvikõdi canonis, et viimane mudeleid uuendades ei piirduks valdavalt kosmeetiliste täiendustega :)
Eemal
täpselt, nt võiks olla Canonil kere küljes juba ka IS, nagu see täna juba DSLR oluliseks osaks tasapisi kujunemas on. See on küll Canoni enda kapsaaeda laskmine IS objektiivide koha pealt, ent ma arvan, et turu surve on selleks peagi väga suur. Viimati nägime imet, kuidas Canon lisas (Panasonicu jt eeskujul) oma Ixuse viimasele (800 IS) mudelile stabika, edaspidi lisatakse see juba kõikidele Ixustele ma arvan ning vaikselt ka PowerShot'idele. Elagu konkurents ma ütlen
Eemal
eestikeelsena ka
http://foto.diip.ee/archives/2006/06/so … _a100.html
Eemal
kas kaamerasisene IS ka reaalselt aitab? võrreldes obje omaga? kui canon pistab peeglitele IS sisse, siis kuidas on klapp seniste IS torudega? jne jne. sellised küsimused tekivad Marko jutu peale :)
Eemal
üldiselt on kämmil (nt selsamal sonyl) kui ka praegustel objedel võimalik IS (VR, SS jne) välja lülitada, seega avaneks igatpidi võimalus asja lahendada ja ühildavuse probleemi ilmselt ei oleks. kuidas aga praegustel see integreeritud IS kärab, ei oska kosta. Canon, kui ma eksi, on siiski võrreldes enamustega, stabika teemas vanem kala ning peamiseid põhjuseid, et ta pole seda teinud võib olla kaks 1) ei ole väga efektiivne või tema praeguse disaini tõttu mingil põhjusel teostamatu 2) oleks kabelimats tema enda IS toruärile (mis on reaalsem)
Eemal
Obje- ja keresisese stabilisaatori efektiivsus ei tohiks teoreetiliselt erineda. Güroskoop mõõdab ju nurga nihet ja see on sama nii 600mm toru otsas kui ka kere sees. Nikoni ja Canoni obje stabikad on ka pärit filmi ajast. See oli ainus võimalus siis. Paljud pildistavad filmile ka praegugi. Ise loodan ka, et kaks suurt läheks üle keresisesele stabilisaatorile. Stabiliseeriv läätsegrupp on ju lisaklaas oma valguskao ja peegeldustega - mitte hea asi. Canonit hoiab ehk sel teel tagasi ka tema objede (ka IS funktsiooni) ühilduvus xl-seeria videokaameratega. Lisaks sellele peaks arvestama ka turunippidega Canoni ja Nikoni osas - saab ju IS ja VR torude eest paremat hinda küsida. Keresisese kaamera softi poole pealt ei tohiks olla probleem ära tunda objektiivi stabilisaator ja siis käituda vastavalt - lülitada see välja või kasutada ainult objektiivi oma.
Eemal
Stabikaga keres põrutab sensor mööda objektiivist tulevat kujutisringi ja otsib pilti taga. See aga tähendab, et kujutisring peab olema varuga ja tavaobje ei toida täismõõdus sensorit ära.
Teiseks mängib rolli fookuskaugus. 600mm toru stabiliseerimiseks peab sensoril olema rohkem liikumisruumi kui 300mm toru puhul. Torusisese stabika puhul on stabiliseeriva läätse suurem liikumisruum pikas ja jämedas torus loomulik.
Ei usu seega, et Canon/Nikon vähemalt pikemate torude puhul IS/VR-st loobuvad, aga stabikaga sensor tuleb niikuinii. Kui mitte varem, siis sensori megapikselduse füüsilise piiri saavutamisel peab ju midagi uut leidma, millega värskeid mudeleid müüa. Ja kui IS+SS kokku 4 stoppi efekti annavad, no mis siis ikka, ostame ära.
Eemal
Kunagi üht güroskoopi katses kasutanuna ei saa aru, mida ta seal veel mõõdab? Güro on loll kui lauajalg Aga kindel seeeest. Raskeks teeb konstruktsiooni vaid jõud, mis hakkaks mõjuma kui ikka stabiilseks vaja toru saada. No nii, et kaamerat keerata enam ei jaksa
Eemal