Sa ei ole sisse loginud.
Tere. Kohalikus foorumis pole seda teemat käsitletud. Seega küsimus, et kas lugupeetud looduspiltnikud kasutavad binoklit või on selle asemel väh. 300 toru + TC? Ehk siiski leidub siin mõni, kes oskaks midagi arvata/soovitada, et mida vaadata, hinnata jne kui oleks plaanis üks korralik binokkel soetada.
Tänud juba ette.
Eemal
Ise muretsesin omale X-OPTICS X-400 8X42 ja olen väga rahul, meeldib just tema kompaktsus. Tehnilised näitajad leiad siit: http://www.hong.ee/x-optics/x-400.html
Eemal
Kui rahakott ei kannata siis igati asjalik ja normaalne riistapuu on näiteks Olympus 10x50 DPS I või Pentaxi sarnased... Pentaxi omad mõnevõrra kallimad aga siiski norm hinnapiires:) Väike miinus on see, et natuke liiga kobakad on nad. Soetasin Olympuse oma ning igati rahul...
Elvin
Eemal
ja kui raha selle peale peaaegu et kulutada üldse ei taha (ei haaku küll hea binokli teemaga, sry), aga kaugemale näha siiski tahaks, siis sellistele tingimustele vastab nt Horizon 12x35 binokkel. Mul oli oluline näitaja, et ma julgeks ja saaks seda igal ajal autos hoida, ta on nii väike, et mahub täpselt käetoe nodikambrisse. Samas et ei oleks väga kahju, kui maha kukkuma või ära uppuma peaks. Asi ise maksis siis alla 400.- krooni ja ostsin selle Hobby Hallist Kõik irvitavad sõbralikult selle peale, aga kui läbi vaatavad, siis veenduvad ise, et asja on selle raha eest küll. Üks puudus on tal see, et kui paljud binoklid videvikus "ilustavad" vaadet, siis see mitte, ning noh, 5 tonnisest binoklist on tõesti suts etem ilmaelu kaeda.
Kui rahast kahju poleks ja hoiutingimused paremad, võtaks samuti kas X-Optics või Canoni (stabikaga) binokli, kuigi viimasega jalutamine koos fotovarustusega ei pruugi tema suuruse tõttu just eriti mugav olla.
Horizoni pilt (praegu HH's pole müügis vist, aga ilmselt pole see ainuke auk, kust sellist sodi osta)
Eemal
Kasutan Veber 10-30*60 http://www.veber.ru/podrob.php?tovar=41&tovid=92
Näitab head pilti ja just hämaras on nähtavus ja valgusjõud täitsa
head. Kaal 1.1kg. Alates 15 kordsest suurendusest vajab juba tuge ja alates 20kordsest suurendusest paremat valgust . On küll vähe suurem, aga mahub ilusti kotti. Maksis Jahipaunas kuskil 1600kr.
Eemal
Kasutan samuti 10-30x50 saksa binoklit. Zoomimine on vahel üsna vajalik tegevus. Samuti on aeg ajalt kaasas isa üsna valgusjõuline pikksilm, mis vajab statiivi.
Eemal
Binokli puhul tasub vaadata samuti ikka tehnilisi näitajaid. Peale suurenduskordaja, mis enamuseleon üsna arusaadav, on ka teised olulised kategooriad. Alustame nt. tagumise läätse suurusest - minu arvates sageli isegi olulisem, kui kordaja. Mida suurem lääts (läbimõõt mm), seda heledam toru (mõnes mõttes sarnane fotooptikaga). Seega vaadake ikka ka tagumist arvu. Teiseks (suuresti seotud eelmisega): kas osta katusprismaga (sirge toru) või porroprismaga (klassikaline "jõnksuga" toru) binokkel. Esimene on kergem ja väiksem, aga ka pimedam (väiksema tagumise läätsega), teine suurem, aga reeglina eredam ning parema pildikvaliteediga. Loomulikult mängib rolli ka tagumise klaasi vääristus. See punane läige, mis enamusele odavatele peale on kantud on igatahes mingi kosmeetiline jama. Teoreetiliselt peaks hea binokliklaas nägema välja samasuguse vääristusega nagu hea objektiiviklaas, st garanteerima võimalikult kaduteta valguse läbijooksu, vähem peegeldusi jne. Tasub tähele panna ka seda, et paljud odavates kohtades müüdavate torude näitajad ei vasta vahel sellele, mis peale kirjutatud, st suurendus väiksem vms. Lisaks on veel erduskoefitsent, st, mida suurem number, seda heledam/eredam, st. läheb kokku ka selle valguse läbilaskmise ja tagumise läätse jutuga. St. mida väiksem suurenduskordaja ja suurem tagumine lääts, seda eredam pilt.
Sai ehk veidi segane, aga ehk on terad väljanokitavad.
Mul endal omaaegne vene 10x50. Väga hea.
Eemal
Ehh - siiluri (Hongi) lingil kogu see jutt tegelikult olemas. Parem lugege sealt - asjalikum ja täpsem. Ei vaadanud enne.
Eemal
No vene sõjaväe optika andke andeks aga 80 ndatel oli nii vene soto kui ka misiganes läätse kvaliteet ja tehnika väga nõutud üle maailma.
JUST jyrka binokli üks tähtsamaid näitajaid on tagumine nummer ja sellest sõltub ka hind :p Plaanin kunagi soetada midagi korralikumat millega ka hämaras vaadata saab.
Eemal
Kasutasin varem Berkut 8x45 vene binoklit, aga aasta algul hakkas see kusagilt niiskust läbi laskma, seega mõni aeg tagasi muretsesin selle Olympuse 10x42 EXWP I http://www.olympus-europa.com/consumer/ … EXWP_I.htm . Mulle oli oluline, et oleks väiksemat sorti (st mida kannataks ka fotokaga olles kaasa tirida, kuid mis ilma fotokata väga palju muus osas ei kaota), korraliku valgusjõuga, kvaliteetne ja veekindel. ISi selle suurenduse juures veel vaja ei ole, vähemalt minu arust, kui just vaataja käsi kontrollimatult kogu aeg ei värise.
Minu arust õige oleks enne binokli osas (nagu ükskõik mis ostu osas) oma vajadused selgeks teha ja siis alternatiivid välja vaadata. Lihtsalt soovituse peale, et see on hea asi, ma ei soovita küll midagi osta -- järsku soovitaja kasutab seda head asja sellistes oludes, millega Sinu soovid üldse ei haaku.
Eemal
Endal jäi binokklit valides just sõelale lõpuks see Olympuse 8x42 EXWP I ja X-OPTICS X-400 8X42, aga otsustasin viimase kasuks, kuna X-OPTICS klaasid on roheka tooniga ja hind oli ka veits soodsam. Muidu on nad väga sarnased kõikide oma heade omadustega.
Ainuke asi millega rahul ei ole, on objektiivide katted, mis ei püsi kindlalt ees ja tulevad väga lihtsalt ära. Õnneks on nad siiski rihma küljes ja ära ei ole kadunud.
Soovitan samuti binokklit valides mõelda läbi kus teda kasutama hakata, kui looduses käies, siis kindlasti niiskuskindel.
Eemal
Kas gaas binokli sees on ka selleks, et siis ei saa kondentsvesi ja muu niiskus läätsede vahele tekkida?
Eemal
Hong.ee, X-Optics ametlik maaletooja ütleb gaasimöllu kohta nii:
VEE- JA UDUKINDLUS - rõngastihendid ja gaasitäide tagavad seadmete vee- ja udukindluse, mistõttu need jäävad seest kuivaks ka vette kukkudes.
Soovitan seda lehte ka üldiselt tõsisema binokliostu huvilistel uurida
Hong.ee X-Optics kraam http://www.hong.ee/x-optics/index.htm
Hong.ee KKK binoklitest http://www.hong.ee/x-optics/kkk.htm
Eemal
Tänud kõigile sõnavõtjatele. Lähen ja hakkan neid nüüd füüsiliselt kompama. Teooriat siin ja antud linkides ja mujalt studeeritud.
Eemal
selle jutu peale googeldasin veel..... Äkki tulevikus kellelgil kasu http://www.loodusajakiri.ee/eesti_loodu … php?id=654
Eemal