Sa ei ole sisse loginud.
Kuivõrd kevadine linnurände hooaeg lähenemas, siis pakub huvi, et kuidas erinevad piltnikud kavatsevad end linnugripist eemal hoida?
Eemal
see on nali onju
Eemal
Mis seal vahet on, kas kevad, suvi sügis. Lõpeta lõbumajades käimine ära ja lindudelt gripisaamisohtu enam pole.
Eemal
Nali naljaks, võtaks seda teemat siiski tõsisemalt...
Eemal
kusjuures ise sama asja peale mõelnud.
Eemal
Ma kavatsen metsas pildistamas käia. Linnufarmidest hoian eemale.
Eemal
Tõsisemalt?
------------------------
http://www.tervisekaitse.ee/tkuus.php?msgid=3420
Väljavõtted sealt:
Linnugripi viiruse püsivaks koldeks looduses on veelinnud, kes ise seda taudi ägedas vormis ei põe.
Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on 2003. aasta lõpust 2006. aasta 14. jaanuarini registreeritud linnugripijuhte inimestel kuues riigis. Kokku on haigestunud 148 inimest, neist 79 on surnud.
Inimeste nakatumine linnugrippi on seni valdavalt toimunud ainult kokkupuutel haigestunud linnuga (nt linnufarmide ja –turgude töötajad, lihatöötlejad), kuid ei ole välistatud võimalus, et piiratud ulatuses võib kõrgelt patogeenne linnugripi viirus levida ka inimeselt inimesele.
WHO on mures linnugripi võimaliku massilise leviku pärast ja ütles pandeemiahoiatuse välja juba mitu aastat tagasi. Seni pole midagi juhtunud, kui mitte arvestada veterinaarvaldkonda kuuluva puhtlinnugripi viiruse aktiviseerunud levikut kodulindude hulgas.
------------
Puht mastaabilt on inimesel võimalik selle suremuse statsitika järgi enne piksenoolest surma saada, kuid meist keegi ei käi, piksevarras näpus, ringi. Et kui tõsiselt sa seda ikka võtta tahad?
Eemal
minu meelest kevadise rände ajal rannikualadel roomates/ luurates ning väljaheitega kontakti sattudes on teoreetiline nakatumise oht olemas...
või on see tõesti liigne pabistamine...
Eemal
Gripp on minu teada piisknakkus ehk ta ei levi väljaheidete jms-ga. Kui mõni haige lind julgeb sulle meetri raadiuses ligineda, siis saad vähemalt häid lähivõtteid teha.
Eemal
ii tsuku kirjutas:
Kui mõni haige lind julgeb sulle meetri raadiuses ligineda, siis saad vähemalt häid lähivõtteid teha.
That's the spirit
Eemal
Lindude gripp e. lindude klassikaline katk ei ole päris seesama, mis inimeste gripp.
Lindude gripi viirus eritub väliskeskkonda nakatunud või siis nakkuse läbipõdenud lindude rooja ja hingamisteede nõrega, levib kergesti inimese, saastunud esemete ja transpordivahendite vahendusel ja säilib pikalt eluvõimelisena vees (sõltuvalt keskonna tingimustest), samuti linnulihas, munades.
Tavaliselt säilib lindude gripi viirus elujõulisena madalal temperatuuril. Lindude väljaheidetes võib viirus temperatuuril 4º C püsida nakatumisvõimelisena vähemalt 35 päeva, 37º C juures aga kuus päeva.
Lähiajal üllitab Veterinaar- ja toiduamet selle kohta trükise, nida loomaarstid siis ka levitama peavad.
Linnugripile uuritakse nii kodu- kui metslinde ja arvan, et kuni siinkandis (või lindude rändeteel) seda diagnoositud ei ole, võivad fotograafid üsna rahulikud olla. Igaks juhuks võib ju hoiduda veelindude kogunemiskohas nina mutta pistmisest ja seeläbi väljaheitega kontakti sattumisest.
Tegelikult usun rootslaste oletust, et linnugripi põdejaid on taudipiirkondades tunduvalt rohkem, kui meie sellest kuuleme, sest kergelt põdejad ei lähe arsti juurde.
Eemal
"Inimeste jaoks võivad ohtlikuks osutuda ka kohad, kus on viibinud nakatunud linnud, sest linnugripi tekitaja säilib keskkonnas kaua, näiteks sõnnikus 3 kuud, jahedas vees kuu aega."
Eemal