Sa ei ole sisse loginud.
Küsimus siis konkreetselt 350D kohta aga 20D vist täpselt sama.
Et mida see (C.Fn-2) funktsioon just konkreetselt teeb ja kas ja millal on seda mõistlik kasutada?
Eemal
see peaks vähendama müra kui teed pilte pika säriga nii lihtne see ongi. ise pole seda proovinud/võrdlenud et kas ta ka vähendab siis aga sa saad ju proovida. tee pilt ilma selle funktsioonita ja tee pilt koos selle funktsiooniga ja pane pildid kuskile üles et teised ka näeksid kas mõjus..tegelt ma võin ise ka selle ära teha.
Ei soovitaks müravähendust üldse kasutada.See peaks toimima ainult jpge´s.Tee võtted RAW ja ka sellisel juhul konverteerimisel pole ma müraemaldust kunagi kasutanud.Moonutused on silmnähtavad.
Samas pole kunagi täheldanud(pildisdan sama fotokaga),et pikal säril tekiks müra väikese tundlikuse juures.Alates ISO800 tekib müra nii,või naa.
Statiiv ja ava 8 - 16 ,ISO 100 ja ei mingit müra(maastikuvõtte puhul).
Edu edaspidisel proovimisel.
Eemal
eelpoolnimetatud kaamerate kohta ei oska öelda, aga EOS 1D ( esimene mark) tegi müraeemaldusega palju mürasemaid pilte kui ilma selleta . )
Eemal
tänud selle eest siis ma tean et ma võtan selle funktsiooni kohe maha siis sealt.
no mul sama kaamera ju 350d ja niipalju et ise olen teinud pilte kui see funktsioon peal on ja ei olnud rahul eriti tulemusega. pildile ei saanud eriti mingeid järeltöötlusi tehagi nii et tera välja ei tuleks ja ometi oli ISO 400 aga võibolla on asi minus et ma liiga nõudlik sellise kaamera kohta.
Eduka järeltöötluse eelduseks on eelkõige RAW fail. jpegdest ei saagi tavaliselt ilma tera välja tulemiseta eriti asja. Vaid väga pika ja ajusid sööva töötlusega on neist võimalik asja saada ning siiski mitte nii head kui otse toorfailist.
Teine eeldus on muidugi see, et säritad täpselt - alasäri helendama hakates on müra paratamatus, olenematta sellest kas sul oli see müraeemaldaja sees või "toast"väljas
Eemal
minu teada hakkab see müraeemaldus tööle vaid siis kui säri on pikem kui 1 min. Ja töötab sama kaua kui pikk oli exposure. Mõeldud üldiselt ööfotode jaoks kus tihti on suur osa pildist must ning minu teada teeb kaamera siis lihtsalt sama pika võtte kinniselt ning mõõdab ainult müra ning seejärel lihtsalt lahutab selle. Tõenäoliselt on skeem keerulisem kuid kinnise katikuga saab mõõta kaamera spetsiifilist müraprofiili.
Eemal
Toruonu variant on õige, et lahutab kaadrist musta (kinnisa ketikuga võetud sama pika säriga) kaadri müra. Niisiis töötab ka raw puhul. Ainult et mitte alates minutist vaid 30 sekundist.
Eemal
Täpustan, ISO 100-800 puhul alates 30 sekundist ja ISO 1600 puhul1 sekundist. Seda siis 350D puhul. Aga Raw konverteri müraeemaldus on hoopis midagi muud, see toimub juba olemasolevaid andmeid töödeldes ja teeb seda päris hästi, ise kasutan tihti.
Eemal
Nikon D70s-il hakkab müravähendus tööle alates 1 sek-st ja töötab säripikkuselt. Pole aint kunagi võrrelnud, kas kas ka. Peaks proovima
Eemal