Sa ei ole sisse loginud.
Kuna ma antud üritusest eriti midagi ei tea, aga olen ikka igal aastal kurvastusega vaadanud neid trööstituid pilte, kuidas metsatukkades suured masinad ringi veerevad ja loodust lõhuvad, siis otsustasin seekord hakata asja natuke lähemalt uurima. Lugesin läbi võistluse juhendi ning leidsin sealt sellise "humoorika" osa:
12.1 Võistlustel osalemise põhieelduseks on heatahtlik suhtumine loodusesse.
12.2 Vintsimine, kasutades kinnituspunktina puud, on lubatud ainult puukaitsevööga.
12.3 Keelatud on looduse reostamine mittelooduslike vedelikega (autokütus, õli jm.).
12.4 Liikumisel looduses tuleb jälgida, et ei tekitata kahjustusi puudele, keelatud on kasvavate, elus puude langetamine ja murdmine, väljaarvatud juhul, kui see tekitab otsest ohtu võistkonnaliikmete elule või tervisele.
12.5 Mootorsae kasutamine on keelatud.
12.6 Loodusele tekitatud kahjud, kuuluvad hüvitamisele kahju tekitanud võistkonna poolt peale vastava hindamisakti koostamist ja keskkonnaeksperdi poolt kinnitamist.
Mind ausaltöeldes huvitab, et mismoodi saab olla põhieelduseks heatahtlik suhtumine loodusesse, kui selline teguviis juba oma olemuselt ei lähe heatahtliku suhtumisega kokku???
Teiseks - tahtlik reostamine (12.3) võib ju keelatud olla, aga üsnagi kindel on see, et need mittelooduslikud vedelikud imbuvad pinnasesse iga kolmanda auto alt!
Need on nüüd konkreetselt selle juhendi kohta käivad küsimused. Veel huvitab mind, kus kohas (kelle maadel) igal aastal seda üritust korraldatakse, kas koht vahetub iga kord ja kes tagab maha jäänud songermaa taastamise? Või seda ei taastatagi? Milline on üldse sellise ürituse pikaajalisem mõju loodusele? Kaua aega võtab, et koht taastuks jne?
Ja kui keegi on antud üritusega rohkem kursis (ehk lausa korraldusega seotud või teab kedagi), siis võiks tulla ning põhjalikumalt rääkida, mismoodi antud ürituse loodusesse suhtumine on ja ehk saavad siis ka minusugused aru, et üritus ongi tegelikult heatahtliku suhtumisega ja midagi mitte mingil moel ei kahjusta!
Ootaks siia teemasse loomulikult (põhiliselt) ka looduspildi kasutajate arvamusi selle ürituse kohta ning kui siit peaks välja kujunema mingi pikem arutelu, siis minu hinnangul on see ainult positiivne!
Eemal
Eks neid sõite sellistes kummalistes jäätmaa servades ja võserikes tehakse. Vanades kruusa karjäärides jne. Korralikku männimetsa või raba küll võistluste käigus segikaapima ei hakata. Pigem üllatas mind ühe multispordi ürituse lubamine läbi Rubina soo. Aastaid siis umbes 4 on möödas aga üle soo jooksu rajad siiani arusaadavad. Esmane värske nägemine ehmatas päris ära, et mingi seltskond ATV dega on risti üle kihutanud.
Eemal
Humoorikas postitus. Äkki tasuks asjade perspektiivi asetamiseks küsida endalt mõned küsimused igapäevaste ja üldaktsepteeritud teemade kohta. Näiteks kuidas mõjutab loodust golfiradade rajamine? Milline on F1 ökoloogiline jalajälg? Millise hinnaga loodusele on meie tarbitav põlevkivielekter? Lennuliiklus? Kes, kuidas ja millal taastab looduse songermaal nimega rukkipõld ? Jne.
Sellel pildil on näha jälgi nii offroadist kui ka põlevkivi kaevandamisest: http://www.karelkravik.com/2009/11/sirg … froad.html (ja ühed neist paistavad ka 1000km kõrguselt).
Kokkuvõttes arvaks, et offroadi mõju on praktiliselt olematu võrreldes sellega, mis me üldiselt loodusega teeme, sh lihtsalt lõbu pärast.
Eemal
Kiirustasin täna mööda ühest Tallinna kõrgemast majast. Kõnniteele oli kukkunud vähemalt neli (neid silmasin) surnud tihast. Ilmselt lendasid nad surnuks vastu peegeldavat kõrghoonet. Inimese tekitatud keskkonnamoondumisi on kõikjal. See on inimliku arengu paratamatu kaasnähe. Samas on selge, et inimesel ei maksaks arengus olla ülemääraselt "frivoolne" keskkonna suhtes ning võimalusel arvestaks ettenähtavate keskkonnale negatiivsete tagajärgede ärahoidmisega.
Eemal