Sa ei ole sisse loginud.
Mitte et erialasest kretinismist, vaid pigem selgemaks võrdluseks: tee euro paberrahast võrdluspilte. Sealne peengraafika reedab, mis lõhub pilti ja mis mitte.
Eemal
Seiraja kirjutas:
Mitte et erialasest kretinismist, vaid pigem selgemaks võrdluseks: tee euro paberrahast võrdluspilte. Sealne peengraafika reedab, mis lõhub pilti ja mis mitte.
Hea mõte ja tahtsin seda teha, aga hetkel ainuke raha, mis mul rahakoti vahel oli, on Swedbank plastikkaardid
Eks kui millalgi viitsin siis teen ära ja katsun ka paremad valgusolud kusagilt orgunnida Aga nii või teisiti ütleks ma, et detaili kui sellist saab sellises situatsioonis ikka kõige rohkem 2x konverteriga (vt kirja ülemist osa, kus paberi tekstuuri näha). Konverter on küll muutnud pildi pehmemaks, aga kuna suurendus on nii suur on ta siiski toonud detaili esile, mida nt 300mm juures peaaegu näha ei olegi ja see oli üks mu pointidest Väike järelteravustamine annab siin palju jumet juurde, rääkimata olukorrast kus valgusolud on paremad ja võimalik lühemat säriaega kasutada ja ava nt ühe astme võrra kinnipoole keerata.
Eemal
Erik Mandre kirjutas:
Mul on tunne, et sina lahmid oma väidetega "praktikas" tähe all Ei usu, et optiline kvaliteet Nikkori profiobjedel oluliselt kõigub, pole sellele küll ühtki kinnitust seni leidnud. Aga mõistagi saab erinevate keredega erinevaid tulemusi. On suur vahe, kas 300mm 2.8 istub nt Nikon D5100 või D700 ees, seda olen proovinud ja joonis on viimasel ikka selgelt parem. Samas pole olnud mahti kunagi kõrvutada erinevaid 300mm 2.8 objesid samades tingimustes, aga seni on olnud kõik Nikkori objektiivid, mida olen ise kasutanud, optiliselt väga head ja usun, et siin erinevate eksemplaride lõikes küll erilisi erinevusi ei tähelda - kvaliteet on neil tippobjedel lihtsalt niivõrd tasemel.
Arvan, et kõige suurem lahmija on see viidatud lehekülg, mis ebatõeseid tulemusi avaldab. No ei saa nii udust tulemust kui seal lehel eksponeeritakse kohe kuidagi Nikkor 300 2.8 objega kätte.
Ausalt öeldes ainus mis ma väidan on see, et kui sa subjektiivseid järeldusi (nt. kahe erineva mudeli identsus) kuskile avalikku ruumi paiskad, siis peaks nende taga ka reaalne tõestus/testimistulemus olema. Olgu siis tegu Nikkori profiobje või Beko pesumasinaga.
Aga selles mõttes olen igati nõus, et kõiksugust jama netis ei tasu täitsa sulatõena võtta (eriti sellist, mille taga tõestus puudub)
Eemal
margusk kirjutas:
Ausalt öeldes ainus mis ma väidan on see, et kui sa subjektiivseid järeldusi (nt. kahe erineva mudeli identsus) kuskile avalikku ruumi paiskad, siis peaks nende taga ka reaalne tõestus/testimistulemus olema. Olgu siis tegu Nikkori profiobje või Beko pesumasinaga.
Margus: Nikkori 300mm 2.8 non-VR ja VR versioonid on identse konstruktsiooni, elementide arvu ja vääristusega klaaside poolest. Kui erinevatel mudelitel peaks optiliselt erinevusi olema, siis see on juba tootmiskvaliteedi teema, aga siiralt ma ei usu, et neid erinevusi, vähemalt silmaga hoomatavaid on. Samas kindla ja faktilise tõeni jõuame me siis kui panna kõik toodetud objektiivid ühe kindla kaamera ette ja võrreldakse tulemusi, mis on paraku pigem utoopia kui reaalsus. Väga õieti ütlesid, see on mu subjektiivne järeldus, mis tugineb minu valduses olevale infole, ega pretendeeri objektiivsele tõde. Subjektiivset arvamust võin ma paisata avalikku ruumi just sellisena nagu see on, ilma tõestus/testitulemusi omamata!
Eemal
Tavaliselt on vist ikka stabikaga ja stabikata objektiivid erineva optilise skeemiga. Seda seetõttu, et ühte läätse tuleb ju liigutama hakata ja vanas disainis ei pruugi olla läätsed liigutamiseks sobivas kohas, sobiva suurusega jne. Võibolla sellel N 300mm f2.8 objektiivil siis vedas?
Aga igasugustesse testidesse internetis tuleb muidugi alati väikese kahtlusega suhtuda. Seda vist mitmel korral ka välja toodud, et varieeruvus erinevate isendite juures võib olla päris suur ja ega keegi ei viitsi 10 isendiga testi tegema hakata. Lisaks on sellistel testidel ka üks põhimõtteline viga sisse programmeeritud. Nimelt testobjekti pildistatakse alati vaid ühelt kauguselt. Fokuseerides objektiivi 3m kaugusele või 30m kaugusele võib anda hoopis erineva tulemuse, kuna läätsed ju objektiivi sees liiguvad ja valguskiired läbivad hoopis erineva optilise teekonna. Ideaalse testi jaoks peakski testima mitme erineva objektiiviga ja mitmel erineval kaugusel. Aga tõepoolest ei taha uskuda, et Nikoni 300mm f2.8 ka kõige ebasobivamal pildistamiskaugusel nõnda kehva tulemuse annab. Ju siis lihtsalt kehv eksemplar sattunud.
Aga see the-digital-picture.com vaatamata puudustele siiski üks põhjalikumaid testijaid mida ma näinud:)
Viimati muutnud apelsinikaru (24-08-2012 01:02:54)
Eemal
Muig, nende testidega on pigem nii, et isegi samades tingimustes tehtuna on järeldused erinevad
Tookord kui Margusega EF 300/2.8 IS algset ja II versiooni ning konverteri 2x II ja III versiooni katsetasime olid järeldused erinevad. Max 10 minutilisega vahega samast võttekohast pildistatuna, justkui osa motiive ka kauguselt/valgusoludelt kattuvad. Kerede vahe oli aga isegi sellises aspektis nagu kromaatiline aberratsioon vastu suurt valguskontrasti pildistades ei tekkinud konsensust...
Brändivahedest tulenev lisaks, võiks vanduda, et mulle juhtunud 300/2.8 Nikkor VRI ei näita kuidagi sama tulemust välja kui I põlvkonna EF 300/2.8 IS. Ja Marguse II versiooni toru on veel nõks teravam/konkreetsema joonisega.
Erikule on tõenäoliselt kuldne isend sattunud või on margikohasel harjumisel märksa kõrgem lävi kui oskaks algselt ette kujutada
Eemal
Jaanos kirjutas:
Brändivahedest tulenev lisaks, võiks vanduda, et mulle juhtunud 300/2.8 Nikkor VRI ei näita kuidagi sama tulemust välja kui I põlvkonna EF 300/2.8 IS. Ja Marguse II versiooni toru on veel nõks teravam/konkreetsema joonisega.
Erikule on tõenäoliselt kuldne isend sattunud või on margikohasel harjumisel märksa kõrgem lävi kui oskaks algselt ette kujutada
Aga mis keredega sa pilte tegid, väites, et Nikkori 300/2.8 VRI ei anna kuidagi samaväärset tulemit kui Canoni EF 300 2.8? Kerest sõltub ikka meeletult palju, kui muidugi tegid nii Canoni kui Nikoni puhul tippkeredega neid teste, siis ilmselt saab neid võrrelda. Samas erinevate markide optikat on muidugi nii või teisiti keerukas kõrvutada, sest kerede erisused tulevad siin paratamatult esile ehk me ei anna siis hinnangut võibolla mitte niivõrd optikale, vaid pigem suuresti juba fotokerele endale.
Mis puudutab minu obje, siis ei ole mul mingi kuldtükk käes, tavaline 300mm 2.8 AF-S II versioon ehk viimane mudel enne VR-i ehk siis suht vana värk. Ise ma väga ei usu, et Nikkori 300mm 2.8 AF-S objed väga erinevaid tulemusi pakuvad, aga tõekindlalt ei tea seda väidet kinnitada ega ümberlükata. Canonil kipub see erisus pigem sissetulema kalibreerimisest ehk milline kere millise objega on kokku täpselt sobitatud. Nikoni puhul ei teaks et keegi on väga pidanud objesid kerega kalibreerima, Canoni puhul aga tundub see teemaks olema küll.
Eemal
Seda testi usun mina nt rohkem ja huvitavamaks teeb see asjaolu, et pildid on tehtud ühe ja sama fotokere ees ehk siis Nikkori obje on pandud Canon 5D Mark II ette:
300mm f/2.8 VR vs. 300mm f/2.8L IS on a 5D Mark II
http://www.flickr.com/photos/genotypewriter/3852798932/
Sellest testi najal saab küll järeldada, et mõlemad objed on optiliselt vägagi võrdsed ja need mikroerienvused suuremas plaanis mingit rolli ei mängi.
Eemal
Kere oli D7000 ja kuna tollane huvi oli esmaselt just AF täpsuse/kiiruse suhtes siis pmst võiks ju küll ka 5D II ette aretada
Teine kiusatuse algpõhjus oli küll väide, et kui 200/2.0 on Canonil optiliselt parem siis 300/2.8 on Nikonil parem ja just VR I variant. Kuna tolle ühekordse katse põhjal erilist lootust ei tekkinud siis mõtlesin kunagi parema kerega katsetada. AF torude puhul nii ehk naa MF reziimis kasutama ei hakkaks, nii, et too 5D II katse oleks pigem üldhariv
Aga nende väidetega netis on jah nii nagu on. Too leht millest vaidlus tekkis ei saanud MF Zeissiga esimesel katsel hakkama, saatis praagi pähe tagasi Ei ole midagi teha, AF põlvkonna testijad on AF põlvkonna testijad.
Ja töötluse osa ei saa välistada, mina mudisin ACR-ga ja samade sarnaste seadetega mis tavapäraselt kasutuses. Mõningal juhul omavad tootjakohased tarkvarad asendamatut lähenemist, IR moditud 5D korral näiteks ACR tähendabki, et pead m/v töövoolu kasutama, enam ei võlu automaatselt välja neid seadeid mida custom profile/pipetiga 1-2-3.
Ongi peapõhjused vist loetletud- lähtekohad on testidel erinevad ja muutujaid oi kui palju. Võta või 2D v 3D joonise kvaliteet- reprooptikad mis joont/mm pika puuga ära teevad ei pruugi kolmemõõtmelise kujutise edastamises üldse ilusad olla jne. Või DXO mark objetestid mis lisalt lähedalt pildistatakse- tegelikult on erinevad torud/disainid ka eri kaugustele optimeeritud. Leica R 90mm ASPH mis 3m kaugusest edasi loetakse üheks teravaimaks toruks selles fookusevahemikus on miinimumkaugustelt väga nähtava halo/kumaga joonistav
Eemal
Ajaviiteks väike reklaamklipp autost, kuid vaadake meeste objektiivide värve.
http://www.youtube.com/watch?v=h7_pu5Cy … r_embedded
Eemal