Sa ei ole sisse loginud.

#1 18-10-2011 18:38:29

SAS
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 2

Kaamera kott

Terv.

Kuna olen algaja fotograaf, sooviks teada milliseid fotokotte kasutavad proffid (pean silmas kas õla või seljakotte)? Kummaga oleks mugavam olla looduses ja objektiive tassides?

Viimati muutnud SAS (18-10-2011 21:13:40)

Eemal

 

#2 19-10-2011 01:32:04

Casualty
Kasutaja
Asukoht: Ida-Virumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 65

Re: Kaamera kott

Looduses liikumiseks igaljuhul seljakott. Seljakotiga raskus jagatud kahe õla peale ja võimalik korralikumatel vöörihmaga raskus puusadele panna mis muudab raske koti kandmise tunduvalt lihtsamaks. Õlakotiga see jama, et õlg väsib ära kui raske kott ja õlarihm kipub õlalt maha libisema kui kummardada vaja või võsas ragistada. Üks võimalus selleks on õlakoti rihm üle kaela panna aga mul hakkas igatahes nõnda raske kotiga väga vastikult rinna peale pressima. Pärast seljakoti (lowepro flipside 400) soetamist ei taha õlakotti nähagi enam.

Eemal

 

#3 19-10-2011 12:37:16

ennww
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5

Re: Kaamera kott

Väiksema varustuse hulgaga meeldib vähemalt minule nn. sling-kott. Jääb oma olemuselt seljakoti ja õlakoti hübriidiks. Positiivne see, et kott üle õla ja võimalik kandmiseks keerata selja taha, samas on vajadusel kaamera kiirelt haaratav. Seljakotiga ei kujuta ette, kuidas sealt kähku aparaati haarata.  Kergema kaameraga kotis ei ole sling mulle küll mingit ebamugavust valmistanud.
Suurema tehnika hulga puhul ehk ikka seljakott. Pildilt tunduvad huvitavad Kata Digital sling 3-in-1 kotid (http://www.photopoint.ee/et/toode/12995 … t-d-3n1-20), mis on kasutatavad nii tavaseljakotine kui slingina, aga reaalses elus neid proovida pole saanud.

Eemal

 

#4 19-10-2011 15:16:50

monty11
Kasutaja
Asukoht: Nõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 40

Re: Kaamera kott

Pikaajalisem raske õlakoti kandmine võib hakkata lõpuks ka rühile halvasti mõjuma.


Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein

Eemal

 

#5 19-10-2011 15:29:12

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Kaamera kott

mul on nii suur tamrac'i seljakott (cyberpack9), vanguardi sling (pampas57) kui isetehtud õlakott. viimasel ajal pole seljakott väga aktiivset kasutust leidnud, kuna väga palju sellist pildistamist pole, kus tuleks suur kogus tehnikat ühte kohta kohale viia ja seal siis 20m raadiuses seda kasutada.

slingil on fikseeriv ristirihm olemas, nii et rännakul püsib kott ilusti seljas, samas on liikumisel kasutamine täitsa hea - fotoosa käib 3 kohast lahti ja välisklapil on võrgust serv mis ei lase asjadel välja pudeneda.

2 poolkaadri keret koos 3-4 objektiivi ja 2 välguga mahuvad ilusti ära.

muidugi, casualty jutt raskuste kandmisest on tõsi - pikemal rännakul raske tehnikaga peab olema seljakott ja sellel korralik vöörihm, mis polsterdatuna raskuse oma kanda võtab.

lisaks neile kolmele varustuse kandmise viisile on veel neljas, rakmetega. militaarias on see üldlevinud viis ja ka fotograafias on täiesti mudelid olemas. kõik fototehnika on rihmapeal asuvates vöökottides, kust seda mugav välja võtta on, traksid annavad lisatuge ja seljakotis võib muud matkavarustust (toit, riided) kanda. lisaks on tegu modulaarse süsteemiga, mida võib hakata kasvatama alates vöörihmast ja paarist vöökotist ning tehnikat juurde soetades kotte juurde osta.

Viimati muutnud OnuEnn (19-10-2011 15:54:12)

Eemal

 

#6 19-10-2011 15:55:48

Kaisa. T
Kasutaja
Asukoht: Norra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Kaamera kott

Mul oli esimene seljakott, ühe õlarihmaga ja kõhupealt kinnitatav. Mulle ei istunud, hakkas õlale ja seljale hirmus. Nüüd ostsin kaltsukast vöökoti mille saab ka üle õla visata. Kotil on külgedel 2 eemaldatavat taskut kuhu saab siis edukalt objektiivid panna.. No ja palju muid taskukesi. Sai ostetud sel eesmärgil, et ei peaks koguaeg kotti seljast kiskuma. Aga raskemat kola sellega kaasa ei kannata tassida. Soovitan siiski korralikku seljakotti, mis on ümbert kõhu ja rinna kinnitatav.


Meditsiinilises kirjanduses kohtame tihti viiteid fotograafidele, arvatavasti valmistatakse neid poroloonist...

Eemal

 

#7 05-01-2012 19:14:16

Sixty
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 247
Veebileht

Re: Kaamera kott

Tere!


Ei hakka uut teemat tegema. Sooviks näiteid ja soovitusi suurtes seljakottidest. Suurem kui see siis: http://products.lowepro.com/product/Pro … 183,16.htm

Praegu leidsin ainult siukse, aga ehk on veel variante : http://www.photopoint.ee/et/toode/9468/ … ack-ng5737

Kui kellelgi miskite head pakkuda, siis võib ka siia kohe müügipakkumise teha smile

Või siis andreas.raukas@gmail.com

Eemal

 

#8 05-01-2012 21:33:01

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Kaamera kott

http://www.guragear.com/categories.php? … y=Products

ise kasutan esimese p6lvkonna kibokot ja olen suhteliselt rahul ..

Eemal

 

#9 05-01-2012 21:34:40

Diezo
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5

Re: Kaamera kott

Tamrac'i expedition seeriast midagi äkki? Või siis Tamrac'i 5265 CyberPack Express on hetkel Photopointis poole hinnaga. Kuigi ta on natuke väiksem kui NG Large Backpack.

Eemal

 

#10 06-01-2012 15:11:59

Tiho
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15

Re: Kaamera kott

Tere

Ise julgeksin seda soovitada: http://www.photopoint.ee/et/toode/17252 … t-pl-b-220
Pm. sama suur kui viidatud NG aga odavam.
Näeb üsna viisakas välja ja on mugav, kere koos kinnitatud 300 2,8 ja varjukiga mahub ilusti ära,
lisaks jääb külgedele veel ruumi muu kola jaoks.

Eemal

 

#11 06-01-2012 15:28:00

Sixty
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 247
Veebileht

Re: Kaamera kott

Kellelgi sellega kogemust pole ?   http://www.the-digital-picture.com/Revi … eview.aspx

Eemal

 

#12 06-01-2012 16:27:34

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Re: Kaamera kott

On keegi Matrixi fotosejakotte kasutanud? Mõtlen just neid suuremaid Photomission näiteks?
http://www.matrixpro.eu/index.php/et/to … egory_id=1

Eemal

 

#13 06-01-2012 18:10:21

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Kaamera kott

Sixty kirjutas:

Kellelgi sellega kogemust pole ?   http://www.the-digital-picture.com/Revi … eview.aspx

Mul on see ja pluss on mahutavus -- 500mm mahtus sisse ja hulgaliselt muud nodi. Aga pikaks retkeks ebamugav, väsitab jubedalt alaselga. Praegu ongi mul see rohkem kasutuses siis, kui kola on vaja korraga ühest kohast teise transportida, muidu seisab kapis.

Kasutan igapäevaselt http://products.lowepro.com/product/Fli … 116,14.htm , sinna läheb 300/2,8 koos kerega sisse + veel paar kolm tillemat toru + konverterid, vaherõngad jms. Kui vaja saab ka külgedele ühe-kaks lisakotti lisada. Seljas suht mugav, ka pikalt kandes. Mugav ka see, et käib lahti selja poolt.

Eemal

 

#14 07-01-2012 14:20:34

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Kaamera kott

Jaagu poolt viidatud Lowepro Flipside 400 on ka minul kasutusel ja on igati sobiv. Juhiksin tähelepanu, et antud kott on väga kerge võrreldes näiteks Pro Runner vms. Ava nagu Jaak juba ütles on turvaliselt selja pool ehk siis turvaliselt rihmade alt. Aga eelkõige on muidugi tähtis, et mida Sa uude kotti mahutada tahad?

Eemal

 

#15 07-01-2012 19:50:46

Priit Pallum
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161

Re: Kaamera kott

Mul endal on 2 kotti ja kasutan neid vastavalt vajadusele.
Väiksem kott on Lowepro Mini Trekker AW. See on mõnus, kerge ja kompaktne kott, mis mahutab peegelkaamera koos 5-6 objektiiviga. Lisaks on piisavalt taskuid, kus filtreid jms hoida. Mini Trekker AW-ga on mõnus kuskil võpsikus-tihnikus majandada - ei sega liikumist ega jää okstesse kinni.
Teine kott on Tamrac 5588. See on suur kott ja mahutab vabalt 2-3 kere koos 6-7 objektiivi ja laptpoiga. Sahtleid ja taskuid jagub. Tihedamas võpsikus või alustaimestikuga metsas on sellega natuke ebamugav liikuda, kuna kipub okstesse kinni jääma. Maastikul pole probleemi.
Mõlemad kotid "istuvad" mugavalt seljas ega hakka kusagilt koormama.

Eemal

 

#16 13-02-2012 21:10:45

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: Kaamera kott

Koti valimisel tuleks tähelepanu pöörata ka koti enda kaalule.
Ise olen valinud selliseid kotte mille kaal ei ole üle 1,5 kg.Paljud tootjad koti kaalu ei avaldagi.Sellistest brändidest olen kaugelt ringi käinud.
Seljakott on väga mugav pikemaks matkaks kuid kui on soov objektiivi kiirelt vaheda siis seljakoti puhul see kiirelt ei õnnestu.Kuid samas on saadaval ka kõikvõimalike hübriidkotte.
Õlakoti pluss on see et saad kiirelt objektiive kätte kuid pikema distantsi läbimiseks ebamugav.
Ise kasutan ja olen rahul kahe kotiga - Lowepro PRO RUNNER 300 AW ja Tamrac SUPERLIGHT 46(tootmisest maas)
Kui Eesti fotopoodide hinnad tunduvad kõrged siis pea poole odavamalt saab Saksa E-bayst.Samas ei ole seal püsisoodukat vaid saksa kaupmehel on kombeks teha kampaaniaid.Näiteks 20 kotti müüakse miinus 50% soodukaga.Ja see müüakse läbi paari nädalaga.Nii et tuleb peale passida.

Viimati muutnud Aivar P. (13-02-2012 21:29:38)

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB