Sa ei ole sisse loginud.

#301 31-03-2011 17:03:18

Piilur
Kasutaja
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 154

Re: Keda TÄNA nägid?

jorx kirjutas:

Vaatasime elukaaslasega täna päeval Pealtnägija kordust, kui ühtäkki hakkas õues suuremat sorti varesekisa pihta ja tiirutasid kambaga akna taga ringi. Ütlesime kassile, et mis sa niisama lebotad, mine vaata parem akna peal linde. Vaatasin telekat edasi aga elukaaslane läks ise ka akna peale vaatama, et mis toimub. Äkitselt hõikas mulle, et "kakk". Mina selle peale "jajah kindlasti" ja vaatasin huvitavat lugu pildikastist edasi. Siis hüüti mulle veel kõvema häälega "KAKK" ning siis tuli uurima minna, et kas tehakse järjekordset nalja või on asjal tõsi ka taga. Ja ennäe imet! Istuski üks kena hännakas hoovil oleva kase oksal. Puu ise on majast kuskil 8 meetri kaugusel. Siis hakkas alles kiire, kõik foto asjad olid eraldi pakitud. Kere oli fotokotis ja objektiiv objekotis. Ei hakanud varjukiga üldse mässamagi, sest kaua see kakuke ikka seal passib. Ruttu jalgupidu akna all oleva laua peale ja ülemine väike aken lahti ning klõpsima. Valgust oli hoolega ja säri oli kiire. Fokuseerimist segasid kaku ees tuulega liikuvad väikesed kaseoksakesed. Kiiruga läksin veel õue, et parem pilt saada. Nurga tagant vaikselt hiilides sai mõned klõpsud tehtud. Varesed tiirutasid ja lärmasid nagu segased ümber külalise. Kauaks kakku polnud ja üks hetk otsustas minema lennata "eskordi" saatel. Mõned arvestatavad pildid siiski sain.
Loo teeb toredaks 3 asja. 1) Viimasel ajal pole mul üldse tehnikat Tallinnas kaasas aga seekord sai võetud, et Overalli minna. 2) Ma poleks pidanud üldse kodus olema aga kuna haigus kallal, siis seekord tõi haigus ka kasu smile 3) See juhtus Tallinna kesklinnas

Pilti ka näitad ?


Sõrve on see õige koht!

Eemal

 

#302 31-03-2011 18:05:53

jorx
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 65

Re: Keda TÄNA nägid?

Üks pilt ka siis jutule lisaks: http://www.upload.ee/image/1236388/kakk1.jpg

Eemal

 

#303 02-04-2011 15:01:30

terepeeter
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Nägin täna nii tedre- kui metsisemängu. Tedred mängisid kümnekesi, metsis aga mängis üksi kahe metsisekana ees.

Eemal

 

#304 03-04-2011 00:29:35

Objektiiv
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 58

Re: Keda TÄNA nägid?

Olen kolmandat nädalavahetust järjest (ainult nädalavahetuseti käin looduses) seakarja näinud, üleelmisel korral 6 siga, eelmisel nädalal 9 siga, täna ka 9 siga (sama kari, mis eelmine kord). Tegu pole loomulikult söödakohtadega. big_smile

Viimati muutnud Objektiiv (03-04-2011 00:30:49)

Eemal

 

#305 03-04-2011 21:31:10

immi
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 103
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Täna:
Hiireviu 2tk, Sookurg, Kiivitajaid (ˇ10tk), Lõokesi ja palju Metsvinte.


Alles lapsekingades..
http://www.imrekosemets.eu

Eemal

 

#306 11-04-2011 01:02:08

Objektiiv
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 58

Re: Keda TÄNA nägid?

Objektiiv kirjutas:

Olen kolmandat nädalavahetust järjest (ainult nädalavahetuseti käin looduses) seakarja näinud, üleelmisel korral 6 siga, eelmisel nädalal 9 siga, täna ka 9 siga (sama kari, mis eelmine kord). Tegu pole loomulikult söödakohtadega. big_smile

Nüüd võin siis juurde lisada 23. big_smile Ei olnud kunagi varem nii palju metssigu korraga näinud.

Eemal

 

#307 26-04-2011 19:44:33

Kaisa. T
Kasutaja
Asukoht: Norra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Kevad on käes ja lapsed nõuavad hommikust õhtuni ainult väljas olemist. Kuna nad veel liiga väikesed omapäi väljas olemiseks siis ei jää muud üle kui nendega väljas toimetada. Täna siis vaatasime kuidas traktor heina väetab kui ühtäkki vuhises kotkas meist üle ja majandas harakaga. Ta oli  elektriliinide kõrgusel. Mina muidugi jäin suu ammuli passima pooleks minutiks ja siis taipasin tuppa tormata ja teise kaamera tuua. Krahmasin fotoka ja alumisele korrusele jõudes meenus, et meil on rõdu ju ka. Ei olnud mul enam aega üles tagasi ronida. Kotkas tuhises veel paar korda üle pea meil ja läks edasi. Pärast kahetsesin et rõdule ei läinud, oleks palju paremaid pilte saanud, mäe taustaga ja puha(ma arvan). Muidu nad käivad siin kevadeti tallesid noolimas, naabritel iga kevad vähemalt ühe minema viinud. Aga uhke lind on!


Meditsiinilises kirjanduses kohtame tihti viiteid fotograafidele, arvatavasti valmistatakse neid poroloonist...

Eemal

 

#308 17-05-2011 15:40:18

peegel
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 8

Re: Keda TÄNA nägid?

ma olen nädala jooksul kaks korda ilvest näinud.

Eemal

 

#309 17-05-2011 17:02:31

lepamaja
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Eile jäin autoga korraks teeäärde seisma, et nurmenukkudest mõned pildid teha. Kui auto seisma panin siis kuulsin läbi suletud akende kõva kukkumist. Peale ukse avamist muutus kukkumine ikka päris valjuks. Avastasin, et tee kõrval oleva elektriliini traadil istub selle kukkumise autor - kägu. Pole varem kägu näinud. Ja sellises kohas ei oleks teda ka kohata lootnud. Ega ta pikalt mind ei usaldanud ning lendas eemale. Aga ikka jälle traadile. Paar klõpsu siiski sain.


Jan wink
Pildigalerii: https://lepakapildid.ee

Eemal

 

#310 21-05-2011 10:16:36

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Paar selle aasta uudist Hiiumaalt.Meite hundid jooksevad nüüd paarina.Tõenäoliselt on tegemist heteroseksuaalse paariga,nii et käesolevaks hetkeks võib neid rohkemgi olla.
13. Mai nähtud Lääne Hiiumaal Estbirdingu seltskonna poolt stepi-loorkulli.Esmakordselt Hiiumaal.
Ja veel.Aafrikas pildisafaritel käinute shedöövritelt on tuntud selline kaunis suleline,nagu mesilasenäpp.Nüüd on toda tegelast nähtud Kiideval ja eelmine aasta Hiiumaal.Kena keik!

Eemal

 

#311 22-05-2011 01:40:50

korvimeister
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Re: Keda TÄNA nägid?

abja vallast:kodust kaugemale ei saanudki aga pika päeva peale-praegu patrullivad nahkhiired akna taga,rebsik läks kompostihunnikut revideerima,öösorr nurrub eemal,videvikus 8 pealine seakari eemal võsa ääres,roo-loorkull tiirutas põllu kohal,hallpea toimetas,aias linavästrikud, varblased,karmiinleevike põõsalinnud põllul kiivitajad nurmkana vilksas korra kuldnokad(ümbruses 30 pesa)piiritajad pääsukesed sätivad taas pööningule pesitsema,hiireviud pea kohal.hommikul köögiaknast metskits näha,toaaknast põder,no ja sookured toimetavad ülepäeva ümbruse põldudel.kahju et ainult kompakt(panasonic dmc-tz3)on,sellega hommiku-ja õhtuhämaruses ja 300m pealt just häid pilte ei saa...kodukat pole ja siia ka pole suutnud veel ühtegi üles saada,nagi.ee-s ühtteist siiski üleval on(põder toaaknast jne),kasutajanimi sealgi korvimeister

Eemal

 

#312 31-05-2011 12:15:54

Reigo T.
Kasutaja
Asukoht: Värska
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 25
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Juhtus metsas selline põnev värk. http://blog.valmarifotod.com/?p=60

Eemal

 

#313 31-05-2011 20:05:08

udna
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 40
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Täna õnnestus põllul tööd tehes näha väga palju kiile, midagi sellist pole ma varem näinud.  Koguseliselt ei oska õelda aga kindlasti oli neid tuhandeid. Korraga nad ei tulnud, vaid nii 10-20 võis pidevalt näha. Kõik liikusid ühes suunas, lähedal asuva jõe poolt ja üle põllu kus mina viibisin.Lennu ala laius oli ehk nii 100m.

Eemal

 

#314 05-06-2011 07:58:16

werta
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Keda TÄNA nägid?

Üleeile metskitse, kes tuli täiesti ootamatust kohast - vaatasin juhuslikult selja taga oleva põllu peale ja märkasin, et mingi loom jookseb...
http://2.bp.blogspot.com/-kcXgA8SC4Pw/T … 002ttt.jpg
Eile ühte ilusat lindu, ilmselt talvikest? http://images115.fotki.com/v686/photos/ … ttt-vi.jpg
Ja et teemasse läheks, siis täna olen näinud varest, tuvi ja palju puid big_smile

Eemal

 

#315 05-06-2011 17:48:39

Objektiiv
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 58

Re: Keda TÄNA nägid?

werta kirjutas:

Üleeile metskitse, kes tuli täiesti ootamatust kohast - vaatasin juhuslikult selja taga oleva põllu peale ja märkasin, et mingi loom jookseb...
http://2.bp.blogspot.com/-kcXgA8SC4Pw/T … 002ttt.jpg

Kitse nägemine üsna tavaline asi, võin iga päev näha, igast kitse peale ei viitsi enam katiku ressurssi raisata, ainult kui tõesti väga lähedalt juhtun nägema või muus mõttes huvitava pildi saaks. tongue

Eemal

 

#316 04-07-2011 13:23:47

KristjanTeär
Uus kasutaja
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 22
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Kohtasin kahte mäkra, kellele oleks peaaegu rattaga otsa sõitnud. Sõitsin mööda soo teed ning vaatasin spidomeetri pealt kellaaega. Kui ma pilgu jälle tee peale viisin, siis ehmatasin üsna tugevalt, kuna 2 meetri peal oli 2 mäkra. Sain natuke enne neid pidama(30cm või nii). Vana mäger pani kohe jooksu, ju teadis, et pole mõtet inimesele vastu hakata, aga noor mäger hakkas kohe vastu urisema. Täitsa kõhe hääl tuli tal suust välja. Loom jooksis siis madalasse heina ja jäi sinna kükitama. Ma viisin ratta väheke eemale, ning viskasin ennast kõhuli maha, lootes, et loom valib just selle koha välja tulemiseks. Seda ta ka tegi ning sain ka paar pilti. Kuna oli juba väga pime, siis midagi superhead ei saanud, aga täitsa rahuldav. Noor mäger tuli heinast välja ja jooksis vanale mägrale järgi. Olen neid seal varemgi kohanud, aga sellist vahvat, samas ka ohtlikut kohtumist pole veel olnud.

Eemal

 

#317 21-07-2011 02:31:56

Objektiiv
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 58

Re: Keda TÄNA nägid?

Olin passimas, lootuses põtra näha. Vahepeal nägin kaugemal üht lindu, aga ei saanud aru mis lind see on ja klõpsisin mõned pildid, et pärast tuvastada. Äkki kuulsin üsna ligidalt (võibolla u. 10 m) enda ees kuivanud rohu sahinat, aeglaselt liikuv kogu tundus minu suunas liikuvat. Arvasin, et niikuinii kits. Mu ees olid puuoksad ja liigutasin end veidi, et paremini näha. Üsna kiirelt pööras see loom otsa ringi ja pani kiiresti ajama. Rohi oli pikk ja ei saanud täpselt aru, kes see ikkagi oli. Jäi mulje, et rebane, aga tundus kuidagi liiga suur tundus rebase jaoks, no kitse moodi ta ka ei paistnud. Ega muidu polekski vist täit kindlust saanud kui poleks selja tagant kui ta juba jooksis, kiiruga ühte pilti teinud. Kui pilti vaatasin, siis vist vajus lõug veidi ripakile: ilves oli. Ilvest olen vist ainult 1 korra lapsepõlves näinud puu otsas, see oli mu mäletamist mööda üsna väike, vist üsna noor. Nüüd nähtu oli üsna suur, kindlasti täiskasvanud ilves. Talvel nägin täpselt samas kohas jälgi (suunaga sinnaoole, kust ta nüüd tuli) ja veidi käisin mööda jälgi, aga jäljed läksid sellisesse võpsikusse, et kuidagi ei pääsenud läbi. Igatahes loodan teda selles kohas veel näha ja ikka mingi vähemalt rahuldava pildi saada kunagi.

Eemal

 

#318 05-10-2011 10:28:29

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Eelmisel nädalavahetusel nähti Hiiumaal viiest loomast koosnevat hundiseltskonda.

Eemal

 

#319 04-02-2012 01:02:17

Objektiiv
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 58

Re: Keda TÄNA nägid?

Kitsesid ja rebaseid ei viitsi üldse mainida. Veidi raskemini kohatavatest loomadest täna nägin jänest, eelmisel nädalal täpselt sama koha peal ilvest. Ilvese sain kuidagi pildile ka, raske oli teha ilma stabikata 300 mm toruga poolkaadri ees käest püsti seistes, sest: ava F4, ISO 3200,  säriaeg 1/60 s. big_smile Teravustada oli autofookusega raske, sest ees oli oksi, ikka mitu korda pani mööda ja manuaalselt teravustamise võib selle pimeda pildiotsijaga kerega vähemalt F4 avaga ära unustada sellistes kehvades valgustingimustes. Kärpimata pilt vähendatuna:
http://img197.imageshack.us/img197/6803/ilves3.jpg
Ilus suur kiisu oli. On plaanis ka edaspidi sellel kohal silma peal hoida, sest kohatud ilves ja jänes ning ka põdrajäljed, kitsede ja rebase jälgedest rääkimata kõlavad paljutõotavalt. smile
Krt, vahel ikka on vajadus stabika järgi, see 1/60 on suht max. säriaeg, mida käest olen võimeline tegema. Ei ole veel kindlat müügi- ja stabikaga variandi ostmise plaani, aga veidi uurin, kas kellelgi oleks huvi stabikata Canon EF 300 F4 L USM vastu?

Viimati muutnud Objektiiv (04-02-2012 01:41:59)

Eemal

 

#320 05-02-2012 20:49:36

Objektiiv
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 58

Re: Keda TÄNA nägid?

Täna 2 kitse, 3 rebast (ausalt öeldes pole kindel kas 3 erinevat või 2). Eile 2 kitse, 1 orav, 1 rähn, 6-7 metssiga. Enda jaoks häid pilte sain metssigadest (kõige lähemal üks suurem siga kattis küljega olles üle poole kaadri).

Viimati muutnud Objektiiv (05-02-2012 20:51:53)

Eemal

 

#321 08-02-2012 23:54:11

KristjanTeär
Uus kasutaja
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 22
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Hirvekarja, nugist, rebast ja musttihast. Tihasega kohtumisest jäi väga vahva elamus. Küll oli teine kärme selle külmaga tegutsema. smile

Eemal

 

#322 19-05-2012 23:53:31

Anete
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: Keda TÄNA nägid?

Just praegu nägin kuidas ilves õue peal kõndis. Hiilis nii vaikselt, et isegi koer ei märganud teda. Tegin paar pilti läbi akna ja vaikselt läksin õue, kuid kadus mul silmist.

Eemal

 

#323 21-05-2012 01:31:06

real
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23

Re: Keda TÄNA nägid?

Mina jälgin juba päris mitu nädalat vaenukägu, kes iga päev mul ümber elamise tiirutab. Olen paar korda neid ka kahekesi koos näinud. Käepärast on olnud videokaamera - fotokat ei jõua kaasa tassida kogu aeg:) Üks kaader tänasest videolõigust: http://undu.ee/loodus/vaenuk2gu_kaader.jpg

Eemal

 

#324 08-08-2012 00:25:23

Anete
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: Keda TÄNA nägid?

Nägin oma silmaga käo ka ära, üsna suur lind on!

Eemal

 

#325 10-09-2012 23:17:48

Anete
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: Keda TÄNA nägid?

Kahte mänsakut nägin täna, käivad meil sarapuid rüüstamas. smile Proovisin neid ka pildile saada, tervenisti jäid peale vaid väga kaugelt, kui nad vahepeal metsa äärde lendasid, muidu jäid sarapuu lehtede varju. sad Üritan mingil päeval veel neid luurata.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB