Sa ei ole sisse loginud.
Just sain enda vana digi maha müüdud ja kavatsen jõuludeks uut osta. Digipeeglid on natuke liiga kallid minu jaoks, seepärast valisin välja ühe tavalise digi, Canon Powershot S2 IS. Kui kellegil on sellega kogemusi ning pilte, mis sellega tehtud, siis võiksite neid siin jagada.
Eemal
Vist üks parimaid nö poolkompakte? Mari kindlasti oskab kasutajana lähemalt kommenteerida. Kas universaalsus ja väikesed mõõdud ka pildi kvaliteedile mõjuvad?
http://www.dpreview.com/gallery/canons2is_samples/
Eemal
Kasutajana oskavad pigem kommenteerida lkylli ja marksu
Minul on jah S1. S1 ja S2 on tehniliselt küllalt erinevad. Kasutavad ka erinevaid mälukaarte (CF vs SD). Aga mõlemad tahavad edukaks kasutamiseks teatud nippe, mida manuaalist otseselt välja ei loe.
Eemal
Mina olen küll oma S2-ga väga rahul ja julgen soovitada! Kaamera suurimaks plussiks on 12x optiline zuum ja ka supermakro on täiesti OK! Olen ainult ise laisk olnud ja pole suutnud seda aparaati veel päris selgeks endale teha ...
Eemal
millibell kirjutas:
Kompaktkaameratel on minu silmis mitu olulist puudust: väga suur müra ISO 400-st ülespoole, häiriv kromaatiline aberratsioon (värvilised triibud kontrastsete pindade piiril) ning et nendega on üldjuhul raske saavutada väikest teravussügavust.
Nii see on. Nt mu S1 on enamasti ISO 50 peal ja napilt kasutatav vajadusel ka ISO 100. Mitte rohkem. Ja väikest teravussügavust ka ei saa: nt 2,8 ava ei vasta kaugeltki peegli 2,8-le. Kuid huvitav on see, et kehva valguse juures need kaks puudust kompenseerivad teineteist: nt pildistad hämaras linnukest 380 mm (S1) stabiliseeritud zoomiga, ISO 50 (või 100) ja ava 3,1. See 3,1 avana on piisav linnu teravaks saamiseks (ja ehk liigagi palju - ei blurri veel tausta korralikult ära).
Peegli parameetritest jäi ette üks vastupidine näide (archie pilt) siin: http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=3345 - ISO800 1/80 f6,3 155mm@IS. Siin ava väga kinni keeratud (et lindu tervenisti teravaks saada), seetõttu sunnitud ISOt 800-le suurendama (enamusel peeglitest sellise ISOga kaasnev müra) ja aeg 1/80, mis nõuab stabiliseeritud objektiivi ... mis on teadagi kallis.
See lihtsalt näiteks, kui erinevad võivad olla peegli ja kompakti settingud samas/sarnases situatsioonis. Ilma kvaliteedihinnanguteta (mis ikka peegli kasuks). Samas väiksus ja kompaktsus on jälle kompakti plussideks ...
Eemal
Üks, asi veel. Kui soovid kaugemal olevaid objekte veel lähemale saada, soeta endale PS S2 IS telekonverter TC-DC58B, annab kõvasti juurde. Kindlasti on asjalik ka lainurkkonverter WC-DC58A. Mis aga minusilmis täiesti jamaks osutus, oli niinimetatud makro objektiib (pigem lääts) 500D, sellega sain ma hoopis kehvema makrovõtte.
Eemal
Üks küsimus veel. Selle aparaadi objektiivi vasakul ääres on kaks pilti, üks on MF ja teine on lill. Lille tähendust ma tean, makrovõte. Aga MF peal hoides ja nooltega reguleerides peaks vist teravustada saama? Kas seda peab tegema iga võttere˛iimi juures, väljaarvatud automaatse? Või ei pea seda alati tegema?
Eemal
Peab ikka iga võttereziimi juures, mis võimaldavad manuaalselt fookust (MF) kasutada. Iga võttereziim seda ei võimalda. Kas sa kasutusjuhendit aparaadiga kaasa ei saanud? Mul lausa eestikeelne olemas.
Eemal
marksu kirjutas:
Peab ikka iga võttereziimi juures, mis võimaldavad manuaalselt fookust (MF) kasutada. Iga võttereziim seda ei võimalda. Kas sa kasutusjuhendit aparaadiga kaasa ei saanud? Mul lausa eestikeelne olemas.
See peaks ikka tähendama seda, et on võimalik manuaalselt fokusseerida, mitte et kohe peab. Kui AF normaalselt töötab, pole ju vajadust käsitsi teravust timmida. See on lihtsalt lisavõimalus teravustamiseks, kui AF mingitel põhjustel hakkama ei saa. Ja pealegi on see manuaalne teravustamine displei või elektroonilise pildiotsija abil üks igavene peavalu ja õnnevärk.
Eemal
Just, Aavo väljendas õigesti - MF pole kohustuslik
Eemal
Kuidas kaamera tundub?
Eemal