Sa ei ole sisse loginud.
Jah, nii ongi. Ma otsin kasesalusid, tammikuid ja pajusid. Need mu lemmikud lapsepõlvest. Saaremaal oli palju, Tartus vähem ja Tallinnas on ainult majad. Tegelikult olen Harjumaal ikka ringi ka sõitnud, aga huupi kindlat asja otsida on väga raske ja Google siinkohal ei aita. Kel kade meel pole, siis palun jagage infot, olen väga tänulik.
Praegu otsin eelkõige Harjumaal, sest seda kanti ei tunne kohe üldse, aga ka mujal Eestis on teretulnud, hiljem võtan kaugemad kohad ette. Sobivad kohanimed, lingid, viited kaardile - kõik, mille järgi on võimalik paik üles leida.
Eemal
Kaasikud moodustavad Eesti metsadest umbes 30%, st nad on männikute järel teisel kohal. Seega peaks kasesalusid päris palju olema, tuleb natuke ringi sõita ja juba jääbki mõni silma. Palju kaski kasvab ka soodes, üldse kasvab Eestis looduslikult 4 liiki kaski (arukask, sookask, vaevakask ja madal kask). Iseasi, kui soovid tutvuda nt kaitsealuste kaasikutega, neidki leidub, nt
Hernemäe kasesalu, Kaiu vald, Raplamaa
Hiie-Sunda kasesalu, Raka küla, Rapla vald, Raplamaa
Tammikutega on muidugi kehvem lugu. Tuhandest puust Eestis vaid 3 on tammed, seega ega neid palju ole. Enamik tammikutest asuvad Põhja- ja Lääne-Eestis.
Nt
Mudaaugu–Keila matkarajal saab näha 1000-aastast tammikut
Saue tammik, Saue linn, Harjumaa
Lehmja tammik, Jüri, Rae vald, Harjumaa
Loode tammik, Nasva küla, Kaarma vald, Saaremaa
Tammiku tammik (Oru tammik)
Pajaka tammik, Pajaka küla, Märjamaa vald, Raplamaa
Lepna tammik, Valjala vald, Saaremaa
Pajusid kasvab kõikjal, mingit kindlat infot selle kohta anda on väga raske, pajud kasvavad reeglina niisketes kohtades (metsas, soos, jõgede ja kraavide ääres). Pajude kohta loe nt siit: http://www.eestiloodus.ee/artikkel1414_1409.html
Kaitsealustest puurühmadest saab infot nt siit:
http://register.keskkonnainfo.ee/envreg … L2uqaCpUs8
Eemal