Sa ei ole sisse loginud.

#51 23-12-2010 20:03:51

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Apelsinikaru, vaatamata tuunimise mõningale mõistlikkusele on kaasaegne inimene lihtsalt niivõrd mugav ja laisk, et viitsi enam ühele tühisele töövahendile niivõrd palju tähelepanu pöörata. Ja viimasel ajal kehtib see isegi nende puhul, kes arvutiasjandusega tegelevad. Ka mina pidasin varem seda odava otsa PC laiendatavust võrreldes "kinniste" Mac'idega üheks kõvaks argumendiks, ent ajad möödusid ja ma avastasin, et ma ei ole peale mälu oma arvutitele suurt midagi lisanud.
Eks ta ole, tervik koosneb detailidest ja need omakorda vanuvad, mistap muutub see ugrademine üheks pidevaks lappimiseks, mis nagu eriti kah ei huvita...
Ja mulle istub nüüd rohkem üks juhtmevaba paneel laual, mille abil ma saan tegeleda enda jaoks põhilisega - fotodega.
Mingit eelist ühel või teisel tegelt pole, maitse asi.
27" iMaci teise monitorina kasutamise pluss on lihtsalt see, et sa ei pea korralikku monitori ära viskama kui isu uue arvuti järele tekib.

Eemal

 

#52 23-12-2010 20:11:21

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Aga kodutarbeks kavatsen ma üldse ilmselt järgmisena võtta kasutusele komplekti Mac mini + iPad.
Hind tuleb odavam kui Pro läpakal või iMacil, no kuna mul monitor juba olemas.
Minil on mälu kuni 8GB, mis on täiesti piisav.

Eemal

 

#53 23-12-2010 20:31:02

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

OnuEnn, kindlasti anab 8 aasta vanust arvutit kasutada, kuid see oleneb sellest mis arvutiga teed ja kui nõudlik oled. Kui ostsid 8 aastat tagasi korraliku konfiga mudeli ja surfad vaid veebis ja kasutad kontoritarkvara, siis miks mitte. Eks see arvuti kasulik kasutusaeg ole väga suhteline. Tean inimest, kes ostab igal aastal uue arvuti. Minu jaoks 3 aastat keskmine.

Jubejuss, nõus, et kaasaegne inimene laisk ja ei viitsi arvutit uuendada, aga siis lihtsalt tuleb summa summarum rohkem raha välja käia;) Mina tahtsingi lihtsalt välja tuua, et Mac versus PC ei ole ainult maitse asi vaid lisaks sellele on neil ka suur hinnavahe ja seda mitte ainult esialgse investeeringu näol. Aga kui rahakott kannatab, siis miks mitte;)

Eemal

 

#54 23-12-2010 20:48:57

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

jään oma arvamuse juurde, et normaalse arvuti tööiga on 3-5 aastat.

arvutit võib kasvõi iga nädal uuendada, aga on mõttetult kallis ja selle tulemusena kannatab tegeli eesmärk - arvutiga töötegemine.

Eemal

 

#55 23-12-2010 21:29:08

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Kui ma liidan kokku aja, millise ma olen olnud sunnitud perse uurakil kruvits peos, kast lahti veetma PC kallal, lisama sellele kõik varasemad bluescreenid, võrgusuutmatuse, viirused, pideva restardivajaduse ja kõrvutama selle ajaga, mis ma olen Mac'i taga lihtsalt tööd teinud, siis summa summarum on Mac odavam arvuti ja suht pragmaatiline valik. Lisaks ei olnud varem Dellid, HP-d, IBM-id samas klassis Mac'ist odavamad. Ma ei tea kuis praegu.
Aga see on minu väga subjektiivne kogemus ja võimalik, et Windows 7 on juba teisest puust.
Mac OS 9 oli ka muidugi paras pask.

Eemal

 

#56 23-12-2010 21:36:17

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Maci puhul on muidugi see jama, et on kaks seltskonda - mäkipeded ja antimäkipeded, mistap see teema väljub sageli terve mõistuse piirest. Mina ei ole ühelegi oma tuttavale kunagi Mac'i soovitanud, kuid olen vastanud, miks ta mulle meeldib. Siin siis sama vastus.

Eemal

 

#57 23-12-2010 22:01:17

kaspar
Kasutaja
Asukoht: Tallinn/Rapla
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 255
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Üks mõte maci ja pc hinnavahe teemal - mäk hoiab oma turuväärtust, peecee masinate hinnad kukuvad kolinal.

Eemal

 

#58 23-12-2010 22:13:28

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Jah, see vastab tõele - 3 aasta vanuse ruunatud PC eest on suht keerukas saada poolt alghinnast, aga sellega liitub ka üks lõbus seik, nimelt on suur osa järelturul ostjaist seda tüüpi, kel pole tähtis see, mis tööd selle masinaga teha saab, vaid see, et see on MAC. Nii hoiab "tark" investor karbi, kiled ja muu ebaolulise pasa igaks juhuks alles, kuna ostjad on nii nõus rohkem raha välja käima. Aga jah, see on tarkus neile, kes nagu fotokategi puhul ei osta mitte tööriista vaid kalkutti, palju nad hiljem selle eest saavad smile

Eemal

 

#59 23-12-2010 23:38:34

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

>> kõik varasemad bluescreenid, võrgusuutmatuse, viirused, pideva restardivajaduse <<-- maita .. pole nagu aastaid midagi sellist olnud .. ainukesed suuremad hädad on olnud tingitud raua lagunemisest või mittekvaliteetsest kolmanda osapoole tarkvarast ..

viimase kuu aja jooksul olen XP'd restartinud ühe korra, ja iMaci kolm korda - too viimane ei võta peale seda kui windowsi serveris olev share misiganes p6hjusel korra k2ttesaamatu on, seda enam kylge .. ja restartida saab teda ainult toitelülitist, sellisel juhul .. XP masinasse  oli vaja üks ketas juurde panna ..

kaido, win & max k6rvuti lauapeal ..

Eemal

 

#60 24-12-2010 00:03:59

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

jubejuss kirjutas:


Mingit eelist ühel või teisel tegelt pole, maitse asi.

st objektiivset eelist
Juss, mac & win kõrvuti lauapeal smile

Eemal

 

#61 24-12-2010 12:37:47

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

heh, max wink

Eemal

 

#62 14-04-2012 12:13:16

silm sirkel
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 8

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Tere, palun soovitage mõnda poodi, salongi (või isegi neist mõnda konkreetset teenindajat), mille/kelle juurde saan minna arvutiostu jutuga (fotode töötlemiseks arvutit vaja) kartmata, et mulle lihtsalt mingi jama müüakse.

Eemal

 

#63 14-04-2012 14:09:06

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Sobivatest arvutitest fototöötluseks

Fototöötluse jaoks arvutit - ma ei teagi, et niimoodi müüakse kusagil. Võid katsetada Hinnavaatluse vastavat alamfoorumit ning seejärel vastava arvuti tellida näiteks Arvutikeskusest (see on vist praeguse aja popim koht pessukate jaoks).

Või siis IMarvutid on üks koht kui Maci suunas vaatad. Siis kaob vajadus detailidesse süveneda arvuti koostamisel. Mina näiteks töötlen Canon 5D mark 2 RAW-faile 2009 aasta MAc Mini peal ning olen väga rahul. Tänapeäval saab muidugi poest võimsama arvuti juba.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB