Sa ei ole sisse loginud.
Mul on mõttes mõlkunud täiskaader kere ostmine ja seoses sellega tekib vajadus uue lainurkobjektiivi järele maastike pildistamisel.
Esimeseks valikuks on hetkel Canon TS-E 24mm F3.5 L II objektiiv, mida erinevates foorumites kiidetakse. Eriti hea objektiiv arhitektuuri pildistamiseks.
Kas keegi on seda objektiivi kasutanud maastike pildistamiseks? Millised on muljed?
Ma tean, et see on suht uus väljalase, aga äkki on keegi jõudnud seda katsetada.
Eemal
Ma laenutasin seda objektiivi korraks. Muljed ainult positiivsed ja pean isegi plaani see endale osta. Maastikupildistamiseks täiskaadri ees ilmselt üks parimaid valikuid üldse. Lisaks saab temaga ka veidi teistmoodi pilte teha
http://blog.toomasili.com/index.php?showimage=244
Ainsaks miinuseks muidugi hind..
Eemal
Tänan Toomas!
Kas Sul mõni selline pilt ka on, kus tilti ega shifti ei ole kasutatud ning kas raatsid selle Raw faili mulle meilile ( olar.barndok@gmail.ee ) saata?
Oleksin väga tänulik. Mind huvitab eelkõige teravus nii keskel kui äärtel.
Lisaks huvitab, kas näiteks rabas lauka ääres tilt ka midagi juurde annab?
Eemal
Raw fail on muidugi meiliga saatmiseks liiga suur, aga ehk saab selle kusagile üles panna.
Eemal
Täna sain seda objektiivi proovida ning proovipildid on nüüd mul endal olemas.
Eemal
Selge. Kuidas siis toru tundus?
Eemal
Esmamuljed on sellest torust väga head. Väga terav nii keskel kui äärtes ja seda ka täiesti lahtise avaga.
Tilt võimaldab väga head DOF' kontrolli. Lahtise avaga saab otsast lõpuni terava pildi. Ainus miinus minu arvates, et tiltiga on palju jukerdamist nii et magus valgus on selleks ajaks läinud, kui objektiivi lõpuks õigesse asendisse saad ))
Shifti kasutamine on lihtsam. Toru omanik oli väga abivalmis ning näitas ise selle toru nipid mulle kätte.
Eemal
Olar, valgusta oma testikogemusi ka sel teemal, et kas peale terava fookuse kontrollimise said teha ka korralikke arhitektuuri pilte? Ehk siis mitte pikali kukkuvaid maju jne?
Eemal
Maju ei pildistanud, küll aga puudega alleed. Majade puhul on selge, et saab korralikud pildid, aga mind huvitas rohkem, kas looduslike objektide pildistamisel ka see toimib. Toimis küll, aga see ei olnud nii märgatav kui majade puhul, sest sirgjooned looduses puuduvad.
Eemal
:-) Kui sa seadistad oma kaamera X-Ray mode (röntgen) peale (customX alt leiad) siis hakkad sirgjooni looduses nägema küll ja veel ja ainult sirgjooni näedki. (sest igal asjal on oma telgjoon) ja ega kaameral pole ju vahet kas on majad või puud, nuppu keerab ikka sinu enda käsi :-)
Endal kahjuks seda objektiivi kasutada pole õnnestunud aga mulle aina tugevamini kinnistub see mõte, et seda objektiivi on vaja kindlasti!
Eemal
Kas on piisavalt sirged http://www.tulutudtegevused.pri.ee/gallerii/p/547
Tegelikult seal tuleb silma ja aju koostöö mängu, et kui mõõtude järgi sirgeks ajad tundub ebaloomulikuna. Peaks veidi alla korrigeerima, mõjuks loomulikumana. Samas sürrim veel on 17mm-ga pedantne lähenemine.
Eemal
Jaanose viidatul on küll korrigeeritud selili kukkumine, kuid maja ise on ikka tugevalt moonutatud.
Eemal
Pagan jah, tellisetehast laivis nägemata tundub ta pildil miskit pidi vormist väljas aga no pole võimalik et seda ei saaks paremini timmida... pildistamise ajal seisad ju ise kaamera taga ja LiveView-ga tsekid ja timmid ja vaatad objekti seni kaua kuni on OK. Või siis tõesti on see keerulisem kui ma siin aru saan.
Eemal
Seda ma jah silmas pidasin, et ei näe silmale vastuvõetav olevat. Samas tüüpiline lainurga moonutus, vanematel arhitektuurifotodele nii omane. Tänapäeval digiajastul on abiks ümberarvestused. ACR ei ole veel tollele optikale kahjuks profiili. Seda tuleks takkajärgi PS käsitsi mudida aga seal on omad piirangud. Teine võimalus on mitte nurga all pildistada ja minna kaugemale. Samas nende laiade T/S mõte ongi just kasutada seal kus muidu ligi ei pääse
Eemal