Sa ei ole sisse loginud.

#26 28-10-2010 19:52:07

Priit Pallum
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Mul sama probleem, et kuupea ei toimi enam sujuvalt. Ühes varasemas teemas soovitati WD-40 määret.
http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=5132
Peab vist järgi proovima.

Eemal

 

#27 28-10-2010 19:52:19

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Aivar Sokk kirjutas:

Küsiks vahepeal, et millega võiks määrida Manfrotto RC488 kuulpead?
Nimelt ligunes mul statiiv mõnda aega merevees ja peale kuivatamist ei liigu kuulpea nii sujuvalt kui enne. Ise mõtlesin, et võiks proovida segistitele mõeldud määret aga ei julge väga katsetada ka, äkki läheb asi veel hullemaks!

http://toolmonger.com/wp-content/upload … t-wd40.jpg

Eemal

 

#28 28-10-2010 19:57:08

Kaisa. T
Kasutaja
Asukoht: Norra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Ma suutsin Manfrottolt kaamera koos objega maha kukutada. Obje jäi õnneks terveks aga kaamera tuli uus soetada.


Meditsiinilises kirjanduses kohtame tihti viiteid fotograafidele, arvatavasti valmistatakse neid poroloonist...

Eemal

 

#29 28-10-2010 20:01:03

arka
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 56

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Võibolla on need õhukesed määrded liiga ajutised. Mina vaatasin , et kuulpeal kummidetaile pole & määrisin kevadel õhukese universaalmäärde kihiga(nagu vanasti LITOL24). Siiani väga hästi kõik funksib. Kuid vast liiga rohkelt ei maksaks panna, hakkab tolmu korjama...

Eemal

 

#30 30-10-2010 23:04:53

Jaanos
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Kuulpeade määrimise kohta veel niipalju, et kõiki kindlasti ei tohi määrida. Oma hooletus FLM pea puhastamisel (mis korduvalt oli merevees käinud ning jäänud veest läbi loputamata ning soola sisse korjanud). Mõtlesin, et puhastan viisakuse pärast ära ja lasin sortsu deflonit kuulile. Tulemuseks oli see, et hakkas jõnksutama just mingi konkreetse hõõrdeteguri seadmisel. Tihend arvatavasti tõmbas mingi osa määrdest endasese, mingis asendis poos või tekitas vaakumi ja mingis asendis oli kuuli liikumine liiga vaba. Pidin veel rohkem lahti kiskuma ja ära puhastama. Peale seda käisid paar kuud liigutamisel väikesed jõnksud, hetkeks toimetab õnneks jälle sujuvalt, saab õige höördejõu seadistemise järel sujuvalt liigutada. FLM kasutab vist roostevabast terasest kuuli, igatahes see materjal ei vaja kindlalt määrimist.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB