Sa ei ole sisse loginud.
On siin canonimaailmas ka mõni nikonimees(naine)? Saaks vähe nikonijuttu ajada
Eemal
Mis sind huvitab? Mõned ikka vist on. 99,9% on jah c.
Eemal
Mõni on päris tavaline mees ka, ehk siis kasutab nii canonit ,kui nikonit (paari muud kaamerat veel).
Eemal
Mõtisklen siin objesi kunagi ostma hakata. Mingid arusaamad sellest, mida vajan, hakkavad lõpuks ometi vaikselt paikka loksuma Keegi pole vist veel saanud käes hoida uut Nikkor 18-200 VR-i mis kindlasti on super turistiobje aga kas ka hea maastikutoru? Ja igasugu revjuusid lugedes, pole ikka veel päris täpselt sotti saanud, kas Nikkori 80-400 VR on kümne tonni jagu parem(kas üldse on) kui Sigma analoog? Vot sellised mõttekesed vaevavad minu peakest. Lihtsalt niisama oleks ka huvitav teada palju nikunimehi siin ringi liigub
Eemal
Ja-jah, oleks pidanud täpsustama, et digipeegli omanikke. Aga digipeegel või mitte, igal juhul on Nikon väga hea valik
Eemal
Täiesti õige, et hea valik... ja Nikon on siin ilmas 100% vajalik, sest ilma konkurentsita löödaks meile ühiselt veel hirmsam kirves selga + poleks areng nii kiire ilmselt. Omal ajal (kui veel usast tellimine moes pold) otsustasin ise Canoni kasuks ainult seetõttu, et Nikoni objektiivid olid sigakallid. Aga minu jaoks pole oluline bränd, vaid tulemus. Ususõdasid ma ei poolda
Eemal
Nikoniga on see probleem, et no ei tule pildid välja
Eemal
> On siin canonimaailmas ka mõni nikonimees
mina olen...küsi julgesti...
>Nikoniga on see probleem, et no ei tule pildid välja
ei ole küll mingi brändisõltlane kuid endiselt arvamusel et aparaat ei tee pilti...
Eemal
hmm keerulised küsimused. pole küll digiga jälle vägapalju kogemusi.
üldiselt ei kasutaks ma üldse zoomi maastiku pildistamiseks. ülipika vahemikuga zoomid hakkavad kindlasti lisaks veel kõvasti moonutama.
80-400 VRi olen paar korda käes hoidnud. ma ei oska öelda pildikvaliteedi kohta. vaevalt ta kehva on. aga see on nikoni kõige nõrgem zoom enne neid d50 kite. f80ne ees oli ikka meeletult uimane AF. Ja üleüldse väga kallis sellise väljanägemisega toru eest. Miks ta sul VR peaks olema. Soovitaks nikkori 300/4 fixi. ükskõik kas vana või uus versioon. Koos konverteriga ei pea pildikvaliteeti häbenema ja hind on ka soodsam.
Eemal
rtiit kirjutas:
üldiselt ei kasutaks ma üldse zoomi maastiku pildistamiseks. ülipika vahemikuga zoomid hakkavad kindlasti lisaks veel kõvasti moonutama.
Soovitaks nikkori 300/4 fixi. ükskõik kas vana või uus versioon. Koos konverteriga ei pea pildikvaliteeti häbenema ja hind on ka soodsam.
Ise kasutan Sigma 100-300...ei ütleks et kuskilt otsast moonutab...kasutan aeg ajalt ka 1,4 TC...täiesti söödav pilt.
Selle 300/4 fixi kohta sai kunagi sellist probleemi loetud
http://www.naturfotograf.com/AFS300_test_images.html
sant küll kui panustad läätsede kvaliteedile aga siis hakkab konstruktsioon saba panema.
Eemal
Tore vaadata, et ikka on Nikoni kasutajaid kah. Endal küll 8800, nii et torude koha pealt ei saa kaasa rääkida :-(
Eemal
see selle af-si 300se probleem on jah. aga sellel VRil on sama statiivikinnitus. Pealeselle palju sa seda statiivilt kasutad ja siis võid juba mingi lisa klambri sinna konstruida. Paned tikutopsi vahele.
Ega ma mõelnudki, et 3x vahega telezoom moonutab. aga see esimene oli ju lainurkzoom 11x vahega.
Eemal
Pole minagi brandisõltlane, peaasi, et korralikku piltti teeb. Laialtlevinud ütluse kohta, et ega aparaat pilti tee-ikka inimene, võiks niipalju arvamust avaldada, et ehk on see tänapäevasel tehnikaajastul pisut üldistatud ütlus. Ma saan aru küll, mida sellega öelda tahetaksa aga parim tulemus sünnib ikkagi inimese ja aparaadi koostöös, olgu see aparaat siis milline tahes. Mida parem, seda meeldivam koostöö See selleks. VR-i soov tuleb puhtalt mugavusest/laiskusest Ei pea alati, kui korraks kõndima lähed, statiivi kaasa tarima. Elu on lihtsalt selline, et pole võimalik päevade kaupa looduses viibida Seda enam, et põhiliselt paelub makromaailm ja teisi looduspilte (a`la lind või metsatukk) teen kõnnin-vaatan-mis silma jääb-tulistan stiilis. Vähemasti praegu on see nii. Seepärast tahaks ka zoomi, mis jälle omakorda annab `vabadust` veelgi juurde. Kuna rahakott puuga seljas just pole, et igaks elujuhtumiks objesid kokku kuhjata, üritan enda jaoks leida kõige optimaalsema variandi. Targad inimesed on rääkinud, et viimasel ajal on objemeistrid hakanud juba päris korralikke zoome tegema, mis rahuldavad ka üle keskmise nõudlikke fotohuvilisi. Kuna kohe lähiajal ostuks ei lähe siis on mul veel aega uurida ja katsetada, mis sobib, mis mitte. Niiet kõik kogemused, arvamused ja nõuanded on endiselt teretulnud
PS: D50-ne 18-55 kitti küll väga kehvakeseks nimetada ei julgeks.
Eemal
Marko rääkis midagi usast tellimisest- kustkohast tasub vaadata.
Eemal
Kui palju selle mehe juttu võib uskuda?http://www.kenrockwell.com/nikon/18200.htm
Eemal
Rockwelli jutud on üldiselt head. Eriti kui tahad mingi vanema spetsiifilise objektiivi lisavõimalusi uurida. Aga ta ütleb ka:
Distortion is awful compared to a 50 mm f/1.8,
Põhimõtteliselt on teisele raske soovitada. Asi on maitses ikkagi!
300se fixi kohta niipalju, et eks ta võtab fotokotis kõvasti rohkem ruumi ka. Aga mul oli kunagi aastaid nikkor 300/4,5 manuaalne rauast objektiiv. Ja sellega sai iso 100se filmiga pilti tehtud enamjaolt käest. säri 1/1000 ja oli aegu kus ava oli vaja keerata 5.6 või isegi rohkem kinni. d50 hakkab sul iso 200st. Võidad terve ava. Plus objektiiv ise pool ava valgem.
> PS: D50-ne 18-55 kitti küll väga kehvakeseks nimetada ei julgeks.
ma ei ole seda objektiivi ka ise proovinud. aga ma mõtlesin välist silmaga hinnatavat tugevust. Plus autofookust(sellel 80-400VRil).
Asi võib muidugi uue nikoni AF arhitektuuriga rahuldavalt töötada. Aga kindlasti ei ole see võrreldav selle 18-200sega, 300sest fixist rääkimata.
See d50 kit võib tõenäoliselt isegi ühe teise tootja analoogist parema vääristuse ja kontrastiga olla. Nagu vanasti kippus olema. Aga mul ei ole sellega kogemusi.
Usast võib vaadata näiteks www.bhphoto.com
Eemal
Annan ennast ka nikonimehena üles.
ca. aasta tagasi käisin ise läbi suht analoogilise dilemma, mis lõppes kasutatud Nikkor 300mm F4 ED-IF + TC hankimisega. Põhiliseks argumendiks siin oli suht odav hind, äärmiselt hea joonis ja väga hea koostekvaliteet.
300mm Nikkor AFS praakisin oma valikust välja, kui liiga kalli (kui sinna paremat statiivikinnitust juurde organiseerima hakata). 80-400 VR jätsin kõrvale, kuna kolmesajane oli üle 3x odavam, sama aeglase fokuseerimisega ja ühe stopi jagu valgem. Kui selle valiku juures uuesti peaks otsustama, siis kaaluks väga tõsiselt ka Sigma 100-300 F4, kuna selle joonis ei jää eriti Nikkoritele alla, aga HSM mootor on tihtipeale suureks abiks.
Muidugi kui kindlasti VR optikat tahad, siis praktiliselt peale 80-400 VR valikut polegi. 70-200 AFS VR + TC oleks ka variant, aga see vist jääb 1.4x TC korral liiga lühikeseks ja 2x TC korral liiga pehme joonisega.
Kusjuures minu enda loo puänt: hetkel kaalun ise tõsiselt Canoni peale üle kolimist ja seda puhtalt tänu sellele, et Nikonil pole midagi Canon 300mm F4 L IS USM-le analoogset vastu panna - võta milline objektiiv tahes ja ikka on kas IS, USM või piisavalt millimeetreid puudu (nojah, või siis raha).
Ning last but not least,
USA-st fototehnikat otsides vaata kinlasti üle ka http://www.keh.com kataloog. See oleks siis üks USA suuremaid (kui mitte kõige suurem) kasutatud fototehnika müüja. Netis leiduva info ja oma kogemuste kohaselt on nende valikus Excellent ja ülespoole konditsioonis tooted äärmiselt eeskujulikus korras.
Eemal
Sigma 100-300 on tõesti tubli tükk aga olles nüüd paar kuud 70-300-ga mänginud, tunnen et 300 jääb lühikeseks. See 80-400 vr on jah sigakallis ja nagu ma aru olen saanud ka sigaaeglane. Kahju, et pole saanud proovida. Kas keegi on näppinud Sigma 80-400, mis kuulujärgi pidi jälle olema sigaraske. Kogu aeg üks häda
Eemal
Et te ka viitsite selliseid torusi tassida Pigem pakkus sealt lingikogust huvi 85mm f2.8D mudel. Kuigi, ametlikult teda vist ei toodeta? Igatahes tootelistist on ta kadunud...
Eemal
> Kusjuures minu enda loo puänt: hetkel kaalun ise tõsiselt Canoni peale
> üle kolimist ja seda puhtalt tänu sellele, et Nikonil pole midagi Canon
> 300mm F4 L IS USM-le analoogset vastu panna - võta milline objektiiv
> tahes ja ikka on kas IS, USM või piisavalt millimeetreid puudu (nojah, või
> siis raha).
minumeelest oleks see natuke loll otsus. mida see c IS sulle juurde annaks? see toru maksab uuest peast ligi 600$ rohkem kui see af-s mida sa osta ei jaksanud. selle rahaeest ei saa sa vastu peaaegu mitte midagi. juba kasutatud 300/2.8 af-i(s) tollest c mitusada $ odavamalt saada. c analoogi peale pole mõtet alla 2600$ unistada. seda enam, et see firma alla eos 1 nimelisele kaamerale mingit konkurentsivõimelist autofookust ei tee enam.
Eemal
rtiit kirjutas:
minumeelest oleks see natuke loll otsus. mida see c IS sulle juurde annaks? see toru maksab uuest peast ligi 600$ rohkem kui see af-s mida sa osta ei jaksanud. selle rahaeest ei saa sa vastu peaaegu mitte midagi. juba kasutatud 300/2.8 af-i(s) tollest c mitusada $ odavamalt saada. c analoogi peale pole mõtet alla 2600$ unistada. seda enam, et see firma alla eos 1 nimelisele kaamerale mingit konkurentsivõimelist autofookust ei tee enam.
Rahalise poole pealt maksavad nii Nikkor 300mm F4 AFS kui 300mm F4 IS USM ümmarguselt 1000$, kasutatuna mõnevõrra vähem. Oletan, et arvutasid selle 600$ vahe mingi teise toru pealt välja?
IS-st loodan põhiliselt kasu mingites statiivi kasutamiseks ebamugavates oludes hiilimisel. Päris mitu korda on ette tulnud, et kusagil põõsas või kraavikalda peal statiivijalgu sättima hakates õnnestub kas loom minema hirmutada või lihtsalt moment maha magada.
Kas see IS reaalsuses ka loodetud tulemuse annab, seda ma tõttöelda ei tea, aga võimalus 300mm peal 1/125 juures käe või mingi juhusliku tugipunkti pealt pilt kätte saada tundub üsna hea argument.
Eemal
otot räägi nüüd lember kust sa 300mm f/4L IS USM toru saad 13KEEK kätte? Kohalik hind ikka pigem 22-23KEEK
Mis puudutab IS-i osa, siis ise käin metsas alati ilma statiivita ning ütleks just, et tänu IS-le on mu parimad pildid siiski piltideks saanud mitte jäänud udukogudeks. Kui ikka hommikul enne päikesetõusu liigud ja valgus puudub, siis IS-ga on võimalik välja meelitada ka 1/20s, 1/30s särist pilt. Ilma IS-ta võib sellest ainult unistada
Eemal
No kui vaadata kuulsamate loodusfotgraafide pilte või näiteks bbc wildlife võistlust siis tehakse suurem osa pilte "projected flashiga". Mõnevõrra kui kõik jubinad osta siis tuleb odavam kui IS. Saab ka liikuvast linnust pilti. Plus valgus tuleb parem. Üldiselt on fotopealt raske öelda kas on kasutatud seda projekteeritud välku. Seda on küll võimalik öelda millistel ei ole ja oleks saanud parema foto kui seda kasutanud oleks. Loomulikult ei saa seda kõikide loomade ja lindude puhul kasutada. Mina igaljuhul ei tea ühtegi head pilti mis oleks tehtud puhtalt ISiga. tavaliselt kipub siis valgus ise ka kehva olema.
Hmm selle c ISi toru hind on langenud ja nikkori oma tõusnud umbes 100$. Aga ma arvan, et põhjusega!
Eemal
Sellega ei taha ma muidugi öelda, et ISist üldse kasu ei ole. Kindlalt on aga mina sellepärast vahetama küll ei hakkaks. Võtaks parem valgema objektiivi.
Eemal