Sa ei ole sisse loginud.
Lehed: 1
http://www.eestifoto.ee/uudised/index.php?id=759
Mina võin üpris kindlalt väita, et mul sellist püsivust ei ole, kahjuks. Fotod on muidugi kiiduväärt.
Eemal
Pealkiri on natuke eksitav. 270 tundi jaotus 3 kuu peale. 270/24 on natuke rohkem kui 11 päeva. Aga sellegi poolest on see katsumus omaette.
Eemal
Meie kliimas sellist nalja ei teeks
Eemal
Ei usu, et see mees oleks asja ette võtnud, teades, mis haigused ta sealt loigust üles korjab.
Malaaria on sisuliselt ravimatu nakkus, mis võib hiljem soodsates(haigusetekitajatele) tingimustes igal hetkel välja lüüa. Teine jubedus on bilhartsia ehk teatud parasiitsed vereussid, kes sisenevad organismi läbi naha. Neid leidub just troopilistel maadel seisvates või nõrga vooluga mageveekogudes. Kindlasti on mõni arst pädevam sellest pikemalt pajatama.
Meie veekogud on selles suhtes tunduvalt ohutumad kohad.
Eemal
ma ei taha väita, et nimetatud fotograaf on loll, aga tark inimene oleks eksootilisele maale sõites enne läbi teinud vaktsineerimised.
ja seda, et sellised joogikohad on väga räpased inimese mõistes, võiks olla üldtuntud teadmine.
aga pildid on muidugi vahvad.
Eemal
Vabandust, aga see mees elab "eksootilisel maal" e. LAV-s. OK, malaaria pole levinud kõigis Aafrika piirkondades, aga kohalik, kes piirkonnas elab, sureks ilmselt mingisse mürgitusse või allergiasse rutem, kui ta sööks iganädalaselt või igapäevaselt (sõltuvalt ravimist) profülaktilisi malaariavastaseid tablette. Malaariaga on sealmail pigem lood nagu meil gripiga. Haigestutakse küllalt tihti, süüakse sümptomitevastaseid ravimeid, enamus paraneb, mitmed ka surevad. Malaariavastast vaktsiini pole olemas.
Troopilistes maades saab kõiki nimetet asju muidugi kätte ka oluliselt lihtsamini. Lompi ronimine aga oli ilmselt küll selles mõttes kindla peale minek. Ma kardan, et eks siin väike tähelepanuvajaduse maik man' on...
Eemal
Eemal
Malaariaga on jah nii, et selle piirkonnas elavad valged tablette ette ei söö.
Keerab pikemaajalisel tarvitamisel maksa jm tuksi.
Malarone jms rohkem turistidele, kes alla kolm kuu piirkonnas.
Vestlesin LAV rännumeestega ühes kämpis sel teemal.
Hoiduvad niikaua kui võimalik ja siis on nagu on.
Kui hoog tuleb võtavad leevendavaid rohte ja ootavad järgmist korda.
Eemal
Kahjuks on nii, et petiseid on väga palju ja paraku on seeläbi minu mõttemaailm ka pisut rikutud. Mina ei usu mitte, et see sell ise seal tiigis passis. Kas tal oli krokodillidega miski leping tehtud, et sai seal rahulikult passida? Ok, ehk ei olegi seal isegi igas lombis krokosid, aga pigem on need pildid tehtud väikese kaugjuhitava laevukese pealt. Rommi antud lingil näeme kuidas maismaal pilte saab teha (ohutult), riskides ainult uudishimulike lõvide läbi kaamerat kaotada.
Eemal
Allikakohtades, kus loomad joomas käivad ei pruugi krokusid olla. Aga jah, tervislik selline suplemine paraku pole. Soojas kliimas on veekogudes väga palju väga vastikuid tegelasi, kes võimalusel ühe või teise inimese õõnsuse endale elupaigaks valivad. Aga küllap sealsamas üles kasvanud mees teab, millega riskib või riskis.
Eemal
Lehed: 1