Sa ei ole sisse loginud.
Lehed: 1
Enda või kellegi E-maili aadressi kasutamine internetis:
Soovitus - meeldetuletus kõigile!
Ärge kunagi pange veebi meiliaadresse kujul nimi@domeen.ee vms. on siis tegemist foorumite, kommentaaridega või päris enda kodulehega.
Asi on selles, et veebis jookseb pidevalt ringi 24h spider programmid jms. mis kammivad veebi ja otsivad tekstidest meiliaadresse (põhimõtteliselt mailto: või siis ka niisama @ märgiga tekste), kui need leitud siis on need mingis andmebaasis, mis järgmine hommik kuskil kräkkerite foorumis maha müüakse ja sealt läheb edasi ja edasi ning spämmi hakkab sadama. Ma ise olen sattunud sellistesse nimekirjadesse just sp. et keegi kusagil pani meiliaadressi üles @ märgiga (kaitsmata jms.) ja sellest piisas ...
Alati pange @ asemel ätt või (at) või (ät) või (att) või (ätt) või [at] või [ätt] jne...
Kodulehtede jaoks võite kasutada ka erinevaid JavaScript või siis muid KAITSEID! Neid leiab Googlest, lisad HTML koodi ridadele mõned ja ongi olemas töötav mailto: (ehk lingina E-maili aadress) aga mis ei sisalda HTML koodis E-maili aadressi!
Parimate soovidega ...
Jäljekütt
Eemal
Tõsi ta on. Kirjutasin kunagi huvi pärast sarnase programmi ning lasin öö otsa (kuskil 10h) joosta. Hommikuks oli üle 5000 e-maili. Me oleme ise oma spämmis süüdi, ei maksa vinguda
Samuti on ka osadel veebilehtedel/foorumitel automaatselt "Näita e-maili profiilis" funkstsioon aktiveeritud. Olgem tähelepanelikud .
Eemal
kui kodulehele aadressi paned, siis võid näiteks @ teisendisse lisada muid peenikesi komponente, kuid sulatad taustavärviga ühte. siis lugejal kergem aru saada. näiteks minni'['at']'manni.com kus ülakomad teed samavärvi mis taust. Kui inimesel vaja sinna kirja saata, siis kui raske see ikka saab olla "tehis" ätt õigega käsitsi asendada.
Neid veebist aadresse korjavaid programme kasutavad krt meie enda eesti ettevõttedki. Ühele spämmivale ettevõttele, kelle spämmis oli kirjas, et mu aadress saadi ühest avalikust andmebaasist, saatsin vastuse kust küsisin, et öelgu, millise andmebaasiga on tegu. Vastuseks sain, et ega tglt ei olegi andmbeaasi vaid nad kirjutasid roboti kes neti läbi otsib ja e-maili aadresse kogub.
Aga põmst kui googeldad oma aadressi, pannes selle jutumärkidessse, võid leida, kus su aadress avalikult saadaval on . Ettevõtete puhul on sellisteks avalikeks kohtadeks näiteks (alustavad) infokataloogid, kes äriregistrist nii palju ettevõtteid kui võimalik oma avalikku andmebaasi sisestavad koos e-maili aadressidega, millel puudub igasunuge spämmi kaitse. Trükitakse tavakujul sisse.
Eemal
Lehed: 1