Sa ei ole sisse loginud.
Tülitan teid looduspiltnikud ühe küsimusega.
Millistest audiovisuaalsetest õppematerjalidest tunnete kõige enam puudust. Mõtlen emakeelseid materjale, õppefilme, loodusfilme jne.
Eemal
Saan sellele vastata justkui kahes osas. Puudust tunnen vabast ajast ja liikumisvabadusest(Et ei peaks olema kodus punkt 12.00, sest poeg tuleb koolist) ja rahast elamise jaoks. Audiovisuaalselt ootan lihtsalt häid filme nagu Vanamees ja põder või paljud teised Matsalus näidatud filmid. Vaataksin neid ikka jälle kuigi riiulis on üle poole meetri sir David Attenborough filme ja suurem osa neist on veel vaatamata. Ootaksin ka selliseid filme, kus peategelaseks oleks mõni loom.
Eemal
Aeg ja tarkus (ka kogemused jms.) on tõesti kullast kallim, neid ei saa vahel ei osta ega müüa ning vahetada.
Tänapäeval on ju üsna lihtne kodukootud videosid klopsida valmis ja neid siis streamida. Pean silmas veidi enam kui istud veebikaamera ees ja jagad mõnda oma lugu jms. Aga tõesti õppefilme ja muid julgemaid väljaastumisi võiks rohkem olla. Eks eestlane ole loomu poolest arglik ja kes nii välja astub siis peetakse seda eputamiseks vms. Aga tegelikkus on see, et a'la perioodilised youtube streamid, õppefilmid, kodustuudios tehtud on ka mujal maailmas üsna populaarsed asjad. Vahel nö. ärieesmärgiga, riiklikult (õppekavas vms.) jms. on liiga korralikult tehtud, et need ei ole enam kodusad, lihtsad jms. Stiilinäide: kui populaarsed on laste seas need mingid lasteka algelised jänku-jussi multikad.
Algajatele looduse huvilistele võiks olla meie metsade põlisasunikest igaühest väike video, kus veidi temast juttu, pilte + siis mõni intervjuu mõne jäägriga, kes õpetab kust seda looma leida ja nippe vms.. Kõike seda ei ole tehniliselt ega asja ajamise poolest keerukas teha. Oleks noortele alternatiiv igasugusele vägivaldsetele ja sistutele arvuti mängudele, reitidele jm. jamale.
poolveeline edu tegemistes
Eemal
Eksootilistest ja varjatud eluviisiga loomadest on juba päris palju filme, aga meenutades vestlust Annelinnas elavate sugulastega mõtlen, et võiks olla üks koguperefilm linnalindudest. Selline, mis aitaks märgata, kui palju erinevaid linde tegelikult linnas näha võib, õpetaks hakil ja varesel vahet tegema ning annaks aimu ka linna kolinud lindude eluviisist, pesitsemisest jne. Vähemalt Tartu linnustik on ju küll päris rikkalik. Väike pildiraamat võiks ka juurde kuuluda.
Eemal
Reemek, sa oled päris hea tööd teinud, sest eks viimasel ajal ole ilmunud nii mõnigi nn. õppefilm, mille autor või kaasautor sa oled. Vaatasin ja lindistasin nädalavahetusel ETV2 jooksnud R.Marani loodusfilmi "Operatsioon lagrits", keda oleks soov isegi kunagi kuskil näha - ilmselt mitte Eestis. Uusi loodusfilme oleks kindlasti vaja ja ilmselt ka selliseid, mis ei oleks vaid ühe kindla vaatajaskonna jaoks mõelud. Tänase AK lõpus oli lugu kitsest ja selles kui kurjad ja saatanast on hundid, minus väga vastakaid arvamusi tekitas. Õnneks, tuleb selle aastane talv loodusele appi ja sõelub nõrgemad isendid välja, kes veidi pehmemate talvedega on ellu jäänud - tänu lisasöötmistele. Ühesõnaga, loodusfilme on kindlasti vaja. Jõudu ja jaksu Reemekile!
Eemal
Mina isiklikult sooviks näha just ekraanil inimesi, kelle südamed põksuvad loodusega ühes rütmis. Tihtipeale on just need inimesed sellised, kes tunnevad lihtsatest asjadest rõõmu. Sooviks ka näha Eestimaa looduspiltnikke tegevuses, suhtlemas loodusega.
Eemal
Aitäh kõigile kes oma arvamust avaldasid!
Looduspildi suurest kasutajakonnast oleks lootnud pisut suuremat arvamuste laviini aga noh viis inimest viiest tuhandest vähemalt midagigi.
Eemal
Remek, aga küsimus on ka piisavalt üldine. Ega ei oskagi ju ka eriti vastata, nt. millisest filmist või raamatust tunnen puudust. Tõsiasi on see, et inimesed hakkavad lähemalt uurima siis, kui neile midagi ette satub.
Aga nüüd vastuseks: sooviksin ise rohkem teada saada just meetoditest, kuidas loodusfilme tehakse, loomi-linde jälgitakse, varjed, otsimine-leidmine, peibutamine, elu-olu kohapeal, võibolla ka idee sünni, vajaduse tekkimise, tellimuse või juhuse lugu jne. Sama fotograafia kohta. Mitte niivõrd üksikasjalikult filmitehnilisest poolest, vaid just üldplaan.
Eemal
Ma tahaks teada näiteks saaremaal elutsevatest kobrastest, saarmatest ja teistest sellistest veeloomadest, et kuskandis neid veel siin liigub
Eemal
Ütlen siis kah enda kaitseks, et minule tundus küsimus liiga pinnapealne, mida täpselt ikka teada soovitakse, et ei hakanud kuskilt lisa kah otsima.
Kas emakeelseid tähendab siis mida - algusest lõpuni emakeelselt tehtud või tõlgitud? Kas küsimuse idee on selles, et milliseid audiovisuaalseid õppematerjale oleks vaja meieni tuua või teha kohapeal?
Eemal
Võimalik tõesti, et küsimus sai liiga üldine.
Sõnastan siis täpsemalt.
Pidasin silmas emakeelseid loodusfilme/videoid mis tehtud isamaal ja on neist olenditest kes siin elavad.
Ehk siis kas tunned puudust sellest, et ei tea täpselt kuidas kobras territooriumi tähistab ja miks ta seda teeb.
Eemal
Mina tunnen puudust näiteks lindude dok. filmidest (mis kirjeldaksid just neid liike, kes elavad Eestis)
Eemal
tiit marani omad ei kõlba?
Eemal
PS - Rein Maran. No neid on vaadatud ja vaatab veel, kuid neid jääb minu huvi täitmiseks väheks
Eemal