Sa ei ole sisse loginud.
Tere,
mul on praegu Canon 80-200 4,5-5,6 ja ma ei oska otsustada kas osta Sigma 70-300 ,või osta Canonile ette konverter? Konverter kindlasti vähendab pildi kvaliteeti, aga kas see on algajale vastuvõetav?
Teiseks olen ma huvitatud Sigma 70-300 ja ei oska valida kas APO või mitte APO?
Kas ühel on parem pildikvaliteet kui teisel?
Igasugune info kuluks ära.
Eemal
nt 1.4x Canoni konverteril on imo pildi kvaliteedile üsna minimaalne tagasilöök (ja ma ütleks, et ma ise seda üldse eriti ära ei taba), ent hoopis suurem kadu on ava arvu vähenemises kahe stopi võtta, ehk pikemas otsas on selle objega sul min ava 8 ja seda on juba üsna vähe. Ilma stabikata pole sellisel juhul asi üldse eriti mõeldav.
Pildi kvaliteedi vahel (80-200 + 1,4 vs Sigma 70-300) ei oska hinnata, ent subjektiivse arvamusavaldusena ma kahtlen sügavalt, et see Sigma pildi kvaliteedi poole pealt nii võimekas oleks kui isegi kui Canon + TC kokkupanduna.
Eemal
TC võtab ikka kvaliteeti maha küll, eriti, kui tahad pilti kõvasti suurendada -- ka känoni fixi fahel on see selgelt näha. Aga nende nimetatud objede vahele ma küll enam tc-d ei keeraks, sest pildi kvaliteet = obje kvaliteet + tc kvaliteet ja zoomi kvaliteet on juba ilma tc-tagi suht küsitava väärtusega. (ma ei tea, kas sigma või canoni eenduv konverter sinna sobib ka).
Ja APO või mitte-APO -- kui vähegi kannatab, võta APO, vähemalt osad mured vähenevad nagu lillad puuoksad taeva taustal jne jne.
Eemal
Mina ei kombineeriks kumbagi toru tc-ga .Canoni puhul võiks nende kodulehelt vaadata, millised torud konverterit üldse kannatavad ja tuleks mõelda ka sellele, et enamasti kaob AF(autofookus) kui ava on väiksem kui 5,6 (see tähendab kui ava number on suurem). Ka säriajad eriti nüüd sügise pimeduses muutuvad sobimatult pikaks. Välja arvatud staatilised objektid statiivilt. Hüppeline kvaliteedi kasv oleks kui raha koguda ja osta näiteks canoni 70-200 F4 või sigma 70-200 F2,8. Need kannatavad ka 1,4 TC ja samas vahemik 70-200 on tipptasemel.
Eemal
Ma arvan, et kui keerata sellele Canoni torule konverter vahele, siis on tulemus isegi halvem kui paljas Sigma toru. Lisaks oleks see Canon sul siis veel maksimaalse avaga F8.
Parandan natuke Markot ja lisan, et 1,4x konverter vähendab valgust siiski ühe astme võrra. 2x vähendab kahe astme võrra.
Udumartini soovitus oli selles mõttes päris asjalik, et tuleks veel raha juurde koguda.
Eemal
Muus osas ei oska kaasa rääkida aga kui just kahe Sigma vahel valida siis kindlasti APO!!!
Eemal
Mille poolest see APO siis seda 1000 kr väärt on?
Mida ta juurde annab?
Eemal
Ostsin endalegi selle obje. Vanad tegiad siin foorumis soovitasid mul ka raha koguda ja midagi paremat osta. Värske obje omanikuna võin kinnitada, et neil oli tuline õigus! Siiski siiski, parem obje on juba kordades kallim ja kui finants ikka KUIDAGI ei võimalda siis SELLE raha eest on seal objet küll (valgust peab ka muidugi küll olema). Enne ostu uurisin kõvasti erinevaid arvustusi ja julgen öelda, et APO on tonni väärt küll. Üldistades võib öelda, et annab lihtsalt parema(ka teravama) pildikvaliteedi.Mul siin looduspildis mõned selle objega tehtud pildid üleval kah. Aga mõtle selle rahkogumise peale kah:)
Eemal
Loomulikult on sigma 70 - 300 apo kehvem kui canoni L-seeria 70 - 200 f4 või sigma 70 - 200 f2,8, aga kui vaadata nende torude hinnaerinevusi, siis tõesti saab canoni toruga ~3x ja sigma f2,8 ~4x pildi teha?!
Soovimata kedagi solvata, arvan ikka et antud torude kvaliteedist rohkem mõjutab pilti see tehnika, mis jääb kaamerast tahapoole
Uued BMW-d, MB-d, Audid on ka väga turvalised ja sõidurõõmu pakkuvad autod. Miks me siis kõik ainult nendega ei sõida
see nüüd tõesti naljana mõeldud, kuid päris mitmed siit keda tean just nendega sõidavadki
Eemal
No autod autodeks, aga minusuguse võhikliku amatööri küsimus on kas siis selle odava Sigma toruga ei saagi saama norm pilte? Või on ikka nii et selle odavamaga peab rohkem vaeva nägema ja aksepteerima, et mõni klõps tegematta jääb? Ja kes sellega ei lepi, peab siis lihtsalt rohkem investeerima.
Aga autoteemat edasi arendades on vist parem fototehnikat võrrelda ralliga: kes sõidab WRC-ega, kes ralliks kohandatud autoga ja kes rahvarallit tänavaautoga