Sa ei ole sisse loginud.
Teravussügavus.
1.Objektiivi fookuskaugus. Mida lühem fookuskaugus, seda suurem on teravussügavus samale kaugusele fokusseeritud objektiiviga, jällegi eeldades, et ava ja obketi kaugus on samad.
2.Objekti kaugus objektiivist. Mida kaugemal on objekt, seda suurem on teravussügavus sama ava ja objektiivi fookuskauguse juures.
Jama on selles, et ma ei saa sest tekstist hästi aru. Juba tükk aega maadlen sellega..
Teeme siis teistmoodi:
1. Mida pikem on objektiivi fookuskaugus, seda väiksem on teravussügavus. Mida lühem on fookuskaugus seda suurem on teravussügavus. Ehk siis 300 mm objektiiviga sama asja pildistades on teravussügavus tunduvalt väiksem kui 50 mm objektiiviga pildistades. Kõik see toimib aga eeldusel et avaarv jääb samaks ja objekt ja pildistaja jäävad paigale.
2. Selle kohta nagu ei oskagi midagi öelda - teravussügavus on väiksem kui objekt asub näiteks meetri kaugusel. Sama objekti pildistades aga 10 meetri kauguselt on teravussügavus tunduvalt suurem. Seda muidugi jälle eeldusel et aparaadile jääb ette sama fookuskaugusega objektiiv ja avaarvu ei muuda.
Aga noh eks need põhitõed tuleb ikka põllu peal endale selgeks teha, teooria on üks - praktika teine.
Loodan et sul on ikka põhiterminid selged (avaarv, teravussügavus, fookuskaugus). Ilma nende olemust tabamata jääb kogu jutt segaseks.
Eemal
Need selged..