Sa ei ole sisse loginud.
Tere,
mul selline probleem. Kui rääkida nö kalameeste tüüppiltidest, siis igaüks teab, kuidas mees seisab ja hoiab käes enda ees oma kala. Sageli on aga nii, et kala tuleb pärast pildistamist võimalikult kiiresti tagasi vette lasta - kiire pildi saamiseks olen kasutanud automaatreziime oma EOS300-l. Mure on selles, et kui ma nt portreefunktsiooniga teen seda fotot, siis on kas kala terav ja mees udune või vastupidi. Kuigi kala on mehest vaid paarkümmend sentimeetrit eespool, on teravussügavus siiski väike. Kui kasutada aga maastikuvõtet - siis krutib aparaat mul teravussügavuse nii suureks, et pakutud säriaeg on kaugelt liiga pikk mehe ja liigutava kala pildisamiseks käest. Samuti ei ole maastikuvõttega võimalik välku kasutada.
Et siis mida teha? Vaatan siin kunagisi nö seebikaga tehtud pilte, kus on nii kala kui ka mees teravad ilusti - kas peegelkaamera automaatreziimidega samamoodi ei saagi?
Tänud ette!
Eemal
Näita mõnda pilti, koos EXIF infoga.
Eemal
see viimane rezhiim... mis ta nimi oligi, peale M-i, see peaks säädma võimalikult sõgava DOFi. või siis kasuta AV rezhiimi ja pane ava üle 10 kui võimalik. Ikkagi, peaks nägema su untsus pilti, huupi ei oska pakkuda.
Eemal
http://www.pilt.ee/picture.php?album_id … d=13974915
Siin siis üks näide - suurel fotol haug ilusti terav, nägu aga häirivalt udune. Pildistatud EOS 300ga filmile, portreefunktsiooniga.
to Musikäpp -> manuali kasutan ma enamustel juhtudel pildistades - kui on aga selline olukord nagu siin fotol, siis tuleb alamõõduline kala võimalikult kiiresti tagasi vette lasta ja teen tavaliselt foto kiiresti mingi automaatreziimiga (niigi läheb kaua aega, et kaamera kuskilt kotipõhjast välja otsida) - et milline neist kõige sobilikum oleks...
to kaups - > viimane auto-funtsioon on A-DEP - "teravussügavuse etteandega automaatsäri - kõik esiplaanist kuni tagaplaanini terav" - peaks seda vist täitsa proovima.
Eemal
vabandust, risustan siin - pilt on sellel aadressil
http://www.pilt.ee/photo/577702/13974915/
Eemal
portree keerabi ju ava suureks kui ma ei eksi. automaatrezhiimid on üldse saadanast. proovi järgmine kord panna ava näiteks 5,6 või väiksem (7 kanti näiteks). seda AV rezhiimis. ja seda A-DEP värki proovi jah.
Eemal
siis tegelikult veel üks küsimus teravussügavuse sättimisest manualiga. Siin on üks pilt laanelillest...
http://www.pilt.ee/photo/600519/13983121/
tehtud on normaalobjektiiviga 90mm peal, säri oli 1/90 ja ava 5,6 - siiski on terav osa taimest kaduvväike. Et kuidas fookuskauguse ja enda kaugusega jne saaks teravussügavust suurendada?
Eemal
ning siin on üks pilt põisadrust rannal, kus valgust oli kõvasti - säriks 1/350 ja f 11 - kuid sellest hoolimata on dof imeväike. Fookuskaugust ei mäleta kahjuks.
http://www.pilt.ee/photo/600519/13983413/
Eemal
nhelko, mida väiksem ava, seda suurem teravussügavus. pane tähele, et ava number on vastupidi: näiteks 2.8 on väga suur ava, 11 suht väike. samas kui ava väikeseks keerad, suureneb oluliselt säriaeg, mistõttu käevärin on kergem sisse tulema.
mida lähemalt pildistad, seda väiksem on dof. näiteks korraliku makrotoruga on dof kohati alla 1mm kui ikka maksimumi võtad.
Eemal
Selle A-DEP-iga läheb ikka ka aega: esmalt määrad ühe teravusala, siis teise ja alles siis teed pildi - see vist ikka liiga pikk aeg kalamehele.
Ma arvan, et proovi Av reziimis ja avaks 8 või 11
Aga mis filmi sa kalamees kasutad?
kasutan Fuji Superiat ISO200
Eemal