Sa ei ole sisse loginud.

#26 06-05-2009 16:33:45

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Paljud on kindlasti näinud, kuidas lindude rõngastamine ornitoloogide poolt toimub ja kui väidetakse, et see ei tekita lindudes stressi, siis kamoon .. aga see selleks, selline üksteise materdamine vaevalt kuhugi viib, meil siin Eesti looduses kohtab pidevalt palju suuremaid probleeme, kui looduspiltnike tegevus. Pidev ja rahulik kasvatustöö annab parema resultaadi, samas arvan, et mida enam üks piltnik looduses toimuvat jälgib, seda rohkem oskab ta seal ka käituda. Need, kes ilma looduses viibimata oma elu ette ei kujuta, oskavad seda hinnata, kuid alati leidub igas valdkonnas negatiivseid näited, sinna ei ole ju midagi parata.

Eemal

 

#27 06-05-2009 16:36:16

Marguss
Kasutaja
Asukoht: Võru
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

tommy kirjutas:

>> Kohad, kus varem teadsin, et liigun üksi, pole
>> enam need rahulikud kohad. Ikka juhtub, et
>> keegi jõlgub aparaat kaelas ringi.

Sina liigud, teised jõlguvad. masendav suhtumine tegelikult, kas pole?

Võib ka vastupidi, mina jõlgun, teised liiguvad. See ei muuda asja olemust. Ma tahtsin sellega seda väita, et looduse pildistamine on massipsühhoosina levinud viimasel ajal.

Eemal

 

#28 06-05-2009 16:40:11

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Vaatame viimaseid Osooni saateid vms, kus korraldatakse linnuhuvilistele väljamaalt retki ja pidevalt inimesi loodusesse kutsutakse .. ma olen tihti mõelnud, et milleks. Minu arvates peaks loodusesse minek olema keelatud, kõigepealt peaks tegema eksami, saama vastava loa ja alles siis võid metsa minna .. nii, nagu autojuhtimisega.

Eemal

 

#29 06-05-2009 16:42:01

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

kivirullija kirjutas:

Martin Mägi kirjutas:

Samas galeriis on illustreeritud näide:
http://www.llk.ee/galerii/photo.php?pho … =121281,33

ja mida sa meile selle näitega nüüd öelda tahad? et kus on looduskaitseametnikud, linnuteadlane pildistab pesapoegi, miks asja ei uurita, seda või?

Teeme tolle teema algatanud avalduse järgi pisikese pildianalüüsi. Kuna häirijate nimed pole meile teada, teame vaid, et häirijad on loodusfotograafid, siis -- kaamera on? On. Linnupoeg on? On, isegi mitu. Pesa on? On. Pesale on lähedale ronitud? On, väga lähedale. On kusagilt aru saada, et tegu on teadlasega vms? Ei ole. Järeldus: vaesed linnupojad on sattunud kahe loodusfotograafi küüsi.

Selline avalduses kasutatud üldistamine täpselt sellise tulemuse annab.

Eemal

 

#30 06-05-2009 16:58:35

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

To spek: Urmas Tartes, kirjutas kunagi väga hea artikli teemal "Mis on loodusfoto?" ja soovitaksin seda kõigil uuesti lugeda.

Mis on loodusfoto?

Probleem on kindlasti olemas, aga ma pole väga kindel, kas see jagelemine asja paremaks muudab.


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#31 06-05-2009 17:38:55

Marguss
Kasutaja
Asukoht: Võru
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Minu arust on kõige ohtlikumad sellised pooles vinnas looduspiltnikud ja muidu looduse huvilised. Huvitav oleks teada, paljud algajad, ka mitte päris algajad loodusfotograafid uurivad enne pildistatava liigi kohta kirjandust, teostavad vaatlusi, õpivad objekti tundma? Kui paljud lähevad kohe kompama avastatud huvitava objekti taluvuspiire? Konflikt on suureks paisunud, mitmed linnumehed(bongarid), keda tean, on loodusfotograafide peale üpris tigedad. kahjuks kiputakse kõiki ühe puuga lööma. Alo poolt viidatud Urmas Tartese artikkel tasuks läbi lugeda küll.

Eemal

 

#32 06-05-2009 17:58:02

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Eelmisel aastal sai musträhne jälgitud ja enne seda sai ikka päris palju uuritud ja puuritud ja eemalt jälgitud, et kuidas konkreetne pere tegutseb ja kui tihti söödetakse jne. Jälgimisest oli kasu väga palju, sest selgus, et rähnidel on ka nn. teine õõnsus - õõnsus kus puhatakse või otsitakse ussikesi. Väga kindlate intervallidega külastati seda teist õõnsust, mis asus pesast umbes 50 meetri kaugusel. Ühesõnaga olid rähnid rahul ja ka mina, sest nii saime toimetada nn. neutraaltsoonis, sest teises õõnsuses olid rähnid väga rahulikud ja ei teinud minust väljagi.
Isiklikult arvan, et väga paljudel jääb puudu püsivusest ja tahetakse saada kohe vingeid kaadreid ja kodutöö jääb kas päris tegemata või siis väga pinnapealseks.


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#33 07-05-2009 00:44:49

Olgerd
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Käis kohe selle "üldistamise" teemal selline asi peast läbi, et siis kui mingi mõttetu salakütt või jahimees korraldab mingi jama, siis olen siin foorumis näinud küll üldistusi, kus tembeldatakse suurt enamust jahimeestest kohe kõiki sellisteks. Aga nüüd saate omal nahal tunda, et mõttetu teguviis see "üldistamine" , kui omal nahal tunda, siis pole ju hea? Nüüd rohkem teemasse! Paar algajat või nn selliseid profi fotograafe nagu Hautala hirmutavad linde kas kogemuste puudumiste tagajärjel või lihtsalt hea pildi saamiseks, siis selge ju see, et kõik loodusfotograafid pole sellised või mis?

Eemal

 

#34 08-05-2009 02:04:43

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Alo Eenmäe kirjutas:

To raymond: sellistel puhkudel tuleb telefon võtta ja helistada 1313. Kui fotokas juhtub kaasas olevat, siis tasuks ka paar pilti neist autodest teha.

igaksjuhuks enam ei kanna kaasas moblat ja fotokat, kui vee peal solberdan, ma ei tea miks, aga vesi armastab mind smile

Eemal

 

#35 08-05-2009 02:31:08

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Jaak ütles ilusti ära... ehk loodusfotograafe tuleks liitlasteks pidada, mitte vainlasteks, need "linnuteadlased" teevad isegi oma teaduse nimel kurat teab mida, palgid kõigil silmas. Usun kindlalt, et loodusfotograaf sõna otseses mõttes, on hingelt ka üks suurimaid loodusehoidjaid. Kõik on teinud kunagi vigu, kindlasti mitte pahatahtlikult. Kes teab mitu miljonit sipelgat olen minagi surnuks tallanud. Ma tõesti aru ei saa, millest selline kiri ühe ametniku poolt ja veel meedias, äkki ta võiks näiteid tuua, konkreetselt...

Eemal

 

#36 08-05-2009 14:04:30

Rein Kuresoo
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 8

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

No ega selline ättituud nüüd ka "linnuteadlasi" ja loodusfotograafe kohe vennastuma ei pane. See viitab pigem sellele, et viimased on kordades tõsiselt võetavamad kui need jutumärkides tegelased. See siin on ka meedia, registreeritud kasutajate hulk läheneb viiele tuhandele.

Eemal

 

#37 08-05-2009 17:43:05

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

sain täna kurikirja lugupeetud linnusõpradelt ...

Eemal

 

#38 08-05-2009 18:21:41

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

raymond kirjutas:

sain täna kurikirja lugupeetud linnusõpradelt ...

Äkki valgustad rohkem?

Eemal

 

#39 08-05-2009 20:45:43

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

raymond kirjutas:

sain täna kurikirja lugupeetud linnusõpradelt ...

... paluti viisakalt ebaviisakate sõnadega mul mulisemine siin lõpetada. Klounid.

Eemal

 

#40 09-05-2009 19:25:18

Karl Adami
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 328
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Varsti kui saaks hakata linnuteadlasi samuti üldistama, siis võiks ma oma artiklit täiendada alapealkirjaga ''Kuidas suhtuvad 'linnuteadlased' looduspiltnikesse?'' (huumoriga ikka)

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB