Sa ei ole sisse loginud.
Soomaalt surnuna leitud kassikakule sai saatuslikuks elektriliin, milesse takerdudes lind saadud elektrilöögist hukkus. Hukkunud kassikakk kandis Läti rõngast.
Keskkonnaameti looduskaitse juhtivspetsialist Agu Leivits ütles, et kassikakku loetakse üheks liigiks, kelle suremust elektriliinid oluliselt mõjutavad.
"Euroopas tehtud teadusuuringute andmetel ongi kakkude puhul täheldatud suhteliselt sagedat hukkumist elektrilöögist, vähem esineb elektritaatidega kokkupõrkest tingitud vigastusi," ütles Leivits.
Näiteks Itaalias on kindlaks tehtud, et kassikakkude territooriume läbivad elektriliinid on nende lindude oluliseks hukkumise põhjuseks.
Eestis on kassikakk langeva arvukusega liik, kelle arvukus on langenud viimasel aastakümnel.
Soomaa rahvuspargis puuduvad viimase aastakümne kohta kindlad kassikaku pesitsusandmed, varem oli kassikakk regulaarne pesitseja rabarinnakutel. Kassikakk on tundlik ka häirimise suhtes – nii on Eestis viimastel aastatel mitmed kauaaegsed pesitsusterritooriumid hüljatud suurenenud külastussurve tõttu. Kassikakku peetaks Eesti üheks paiksemaks linnuliigiks.
Kassikakk kuulub II kategooria kaitsealuste liikide hulka.
Looduskaitseseadus ütleb, et surnuna leitud I või II kaitsekategooria loomaliigi isendist peab leidja viivitamata teavitama Keskkonnaametit.
Hukkunud kassikakk on tõenäoliselt märgistatud Lätis pesapojana, mis võimaldab teada saada hukkunud linnu vanust ja avardab seeläbi teadmisi kassikakkude asurkonnasiseste liikumiste kohta
Õhtuleht ( http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=328005 )
Eemal
olen isaga mõnikord kaasas käinud kui mõni lind on kõrgepinge liini lennanud, see on ikka jube mis sellest linnust järele jääb, ükskord oli ka mingi kakk liini lennand, oli vist händkakk, ka toonekurgi lendab päris palju, juba viljandi maakonnas hukub selle taga järjel aastas 4-5 lindu. Ükskord (sõna otsesesmõttes) grillis elektriliin toonekure ära.
Eemal
Kas ei ole nii, et lindudele on elektriliinid ohuks pigem sellepärast, et nad võivad end vigastada (eriti pikakaelalised pidavat murdma oma kaelu) liinide vastu lennates, mitte elektrilöögi tõttu, sest teatavasti maandust neil õhus ei ole.
Eemal
Kõrgepinge liinil tekib lühis kui kaks juhet omavahel kokku puutuvad, kui kahe juhtme vahelt juhtub läbi lendama kurg või kakk siis nende tiivad lähevad vastu juhtmeid ja tekib lühis ja kõrvetab juhtmete vahel oleva linnu ära.
Eemal
ii tsuku kirjutas:
Kas ei ole nii, et lindudele on elektriliinid ohuks pigem sellepärast, et nad võivad end vigastada (eriti pikakaelalised pidavat murdma oma kaelu) liinide vastu lennates, mitte elektrilöögi tõttu, sest teatavasti maandust neil õhus ei ole.
Elektrilöögi kohapealt piisab kui puudutad kahte juhet korraga, mingit maandust pole vaja.
Variant 2 oleks kui puudutada ühte pingeall olevat juhet ja näiteks maandatud traaversit (see on see metallist sarvik seal posti otsas).
Tegelikult on ikka päris mõistatus kuidas kured oma pesa ehitama hakkavad ja selle üle elavad.
Eemal
pentaxkm kirjutas:
pole veel ühtegi kure pesa näinud (6-20kv)kõrgepinge liinil, aga 35kv liinil küll.aga sellisel liinil ei suuda kurg puututada kahte juhet.
Väga elektrotehniliseks kisub, aga ega 10kV liini traaversi tippu pole see kurepesaehitustehnilisestküljest väga võimalikki. Ehita ise oma maja ühe orgi otsa ja püüa siis seal veel ühel jalal seista )
Eemal