Sa ei ole sisse loginud.
No nii. Kaua tehtud, kaunikene.
http://www.looduspilt.ee/loodusope on viimaks avatud Loodusõppe keskkond. Paar põhipointi.
1. Hetkel on keskkonnas ca 360 liigitutvustust. Olemas on kõik imetajad, kahepaiksed ja roomajad ja kõik enamlevinud linnuliigid, kes siin kas pesitsevad või läbi rändavad. Pikemas perspektiivis lisanduvad sinna ka need linnuliigid, keda kohatakse siinkandis väga harva. Osad sellised seal juba on, näiteks kivikakk või suurtrapp. On mõned isegi sellised, keda arvatakse kohatud olevat, kuid kinnitused selle kohta puuduvad.
Liigitutvustused on KOMMENTEERITAVAD. Ehk siis sinna saab oma kogemusi eri liikidega kirja panna. Just enda oma kogemusi, mitte kellegi 'kalamehejuttu'. Täpsemalt juhised juba Loodusõppe abi all.
Siin on suur ports inimesi, kes liigitutvustuste koostamisel suureks abiks olid. Aitäh neile! Nende nimed leiate Loodusõppe keskkonna Abi ja KKK 'tegijad' alt.
2. Viktoriinid -- pole vist midagi seletada. Miljonimänguks vajalikke teadmisi koguda igatahes aitab ,-).
3. Konkursid -- visake pilk peale. Homme üks algab.
Kui märkate kirjavigu või vigu, palun postitage need 'Loodusõppe vead' teema alla selles samas foorumis. Alguses võib neid olla päris palju, sest kuigi me püüdsime olla hoolikad, on keskkonnal sisumahtu ... hmm, 700-800 lehekülge teksti, võibolla rohkemgi.
Veel, kui märkate liiki, millel on pilt puudu, kuid teil on sellest liigist pilt tehtud, oleksime tänulikud, kui saadaksite selle pildi ka meile tutvustuse juurde lisamiseks... Piltide puudumist märgivad praegu liiginimede juures olevad + märgid -- 1 + tähendab, et liigitutvustuse pilt on puudu, 2 +, et lisaks ka looduspildis seda liiki ei ole.
Päris pikk jutt sai, rohkem teid kinni ei hoia, head surfimist.
Eemal
Ah jaa, Eesti arvukuseandmed pärinevad lindude juures päris palju 98 aastast. Need me ajakohastame ajapikku, praegused värskemad andmed on meil tänu Mati Martinsoni antud Ornitologiaühingu ajakirja Hirundo'le aastast 2002.
Eemal
Pitlide saatmise koha pealt -- pange pildid kas mulle jaak [ät] looduspilt . ee või siis kõigile (meeskond [ät] looduspilt . ee) -- kuna ma olen homsest 10 päeva ära, siis targem oleks lähiajal need kõigile saata. Hää oleks, kui laeksite pildid ise kusagile üles ja saadaksite lingi, aga kui ei ole sellist võimalust, saatke väike pilt.
Liigitutvustuste all olev pilt peab olema ruuduks kropitav (250x250 pxl). Kui lähedalt või kaugelt pildistatud, pole seal oluline.
Soovitada võib ka juba olemasolevate piltide asemele häid määramispilte, sest osadel on meil ainult ilusa valguse / huvitava asendi pildid, mis aga määramiseks pole kõige paremad.
Eemal
Remo täitis 31 pildilünka, nii et kui keegi parajasti enda piltides sobrab, vaadake uut seisu ;-). Niipalju veel, et kui liigitutvustuse pilt on olemas, aga looduspildis pilt puudu, siis + märki nime taga ei ole. Vaatamata sellele võib 600 pxl pikema servaga normaalseid pilte selle liigi kohta saata -- laeme nad liigitutvustuse pildina (nagu nt see http://www.looduspilt.ee/index.php?page … p;id=21457 ) üles, kommimis ja hindamiskadalippu need pildid ei läbi.
Eemal
Keda huvitab, mismoodi Loodusõppe kriteeriumite kohaselt inimene välja näeb, siis seda saab lugeda http://ajaviide.delfi.ee/news/teadus/ar … p;l=fplink :-)
Eemal
Õnnitlused põhitöö tegijatele! See on väga tänuväärne ja suur asi, millega te hakkama saite.
Eemal
Jaak Põder kirjutas:
Keda huvitab, mismoodi Loodusõppe kriteeriumite kohaselt inimene välja näeb, siis seda saab lugeda http://ajaviide.delfi.ee/news/teadus/ar … p;l=fplink :-)
Lahe! Selle võiks siiski päriselt ka Loodusõppesse imetajate alla üles panna - saaks tähelepanu, nalja ja täiendusi küllaga
Eemal
Jaak Põder kirjutas:
Keda huvitab, mismoodi Loodusõppe kriteeriumite kohaselt inimene välja näeb, siis seda saab lugeda http://ajaviide.delfi.ee/news/teadus/ar … p;l=fplink :-)
irw, hästi kirjutatud :D
"võib segamini ajada loodusfotograafiga" - see on mingi eraldi liik ilmselt, huvitav ainult, kas arenenum või mitte. Liigub see liigiesindaja tihtipeale käpuli, roomates või kahel jalal kolmjala abiga ja vaatamiseks vajab kallist optikat :P
Eemal
Eemal
alari kirjutas:
Loodusõppe lehel võiks omakorda olla link Looduspiltti?
On ju, alaservas
Eemal
Eemal
Eemal
iccc andke andeks "vanale inimesele " läksin silmi üle sharpima
Eemal
Kuidas teile tundub ettepanek teemal, et Loodusõppe esilehel oleks väli või paar rida uuenduste kohta? Ehk siis kui mingisugusel lehe alamosal lisandub pilt või kommentaar siis sellele ka viide juba esilehel ntx "täiendatud" või "uus" ja otsetee kohe siis ka uuenenud/täiendatud lehele/liigile ... jne.
Hetkel korduvalt esilehele tulles ei ole aimu kas või kus on midagi uut.
Ülemisel ribal oleks ju ruumi "uus" nupule mis genereerib kiirelt uuenduste nimistu ja miks ka mitte, nimekiri ka "tagaotsitavate" liigipiltide kohta. Hetkel sellest ülevaate saamiskes tuleb samm-sammult kõik liigid läbi käiia.
Sihukesed tillukesed ideed siis.
Eemal
Las ma mõtlen veidi valjult.
Esilehele viimaseid kommentaare välja tuua -- meie eesmärk on saada liigi alla sisukat infot, mitte arutelu. Kui keegi selle liigiga tegeleb, siis ta ilmselt vaatab sinna ja kui ta näeb puudujääke, siis kirjutab miskit juurde. Kui kommentaarid uutena välja oleks toodud, siis on äärmiselt suur 'oht', et asjasse mittepühendunud inimesed hakkavad mingile väitele vms oponeerima ja asi läheb laadaks kätte ära. Meil adminnida raske ja teistel tõesti väärtuslikku infot leida veel raskem.
Veel:
Liigitutvustuste puuduvad pildid tulevad siia foorumisse. Mulle on hääd inimesed suure portsu juba saatnud, seega enne ei postita, kui ülevaade endal (peale 10-t polaarpäeva) olemas.
Liigitutvustuste alla võib postitada ka liigi vigu (ehk vastuväiteid olemasolevale jutule). Suured tänud siinjuures valgevaresele, kes meie tähelepänu ühele või teisele asjale on juhtinud.
Eemal
Lingiribale võiks ikkagi panna ka Loodusõppe lingi - muidu näiteks foorumis olles ei saagi sinna muidu, kui minna esilehele ja sealt edasi õppesse.
Eemal
Viktoriinide puhul võiksid tulemuse juures ka vale vastuse puhul õige vastus näha olla. Muidu ei saagi iialgi teada. Teist korda ka samu küsimusi enam vastata ei saa. Kuna kuvatakse ka veel kommentaar, millel pole subjekti e. mille kohta see käib, jääb jutt sageli pisut segaseks.
Eemal
Jyrka kirjutas:
Viktoriinide puhul võiksid tulemuse juures ka vale vastuse puhul õige vastus näha olla. Muidu ei saagi iialgi teada. Teist korda ka samu küsimusi enam vastata ei saa. Kuna kuvatakse ka veel kommentaar, millel pole subjekti e. mille kohta see käib, jääb jutt sageli pisut segaseks.
Esialgselt oli viktoriinides võimalus vastata küsimusele seni, kuni õige vastus käes. Seepärast ka kommentaar ei ütle vastust ära. Uurin asja, kuhu see võimalus kadus.
Eemal
1 idee - imetajatele võiks lisada käpajäljest reaalse pildi või/kui ka mustri pildi.
Eemal
Priitsuga nõus.Äkki peaks jälgede kogumise kampaania korraldama,milledest paremad Looduõppesse lülitada?
Eemal
Üks tähelepanek. Lind nimega lauk on sattunud haneliste-partlaste sekka. Küllap ta peaks olema kureliste-ruiklaste rivis. Kuigi teda kutsutakse tiigikanaks
Eemal
Tutt-tihaste arvukuse alt leiab järgmise lause:
Arvukus. Eestis pesitseb 20-50 tuhat musttihaste paari, Euroopas 6-12 miljonit paari.
http://www.looduspilt.ee/loodusope/inde … amp;id=236
Eemal
Imetajatel võiks lisaks olla ka pilt jäljest.
Eemal