Sa ei ole sisse loginud.
http://www.dxomark.com/index.php/eng/Im … e-cameras/(appareil1)/176|0/(appareil2)/205|0/(onglet)/0/(brand)/Canon/(brand2)/Nikon
Eemal
Ja, ja paistab, et võiks isegi käes hästi istuda- nupud nüüd tagaküljel ka nii paigutatud nagu Nikonitel. Ainult. et vist ühe kettaga,
Eemal
5D Mark II loodusvideoid veel: http://www.vimeo.com/user804041/videos
Eemal
tervitus.
ehk keegi 5D II käppija teab ka seda, kas tal filmimise jaoks saab kaadreid sekundis ka muuta?
ma vaatan, et standard on 30fps, aga teatavasti PAL on 24/25 fps
muidugi on olemas programmid arvutis hilisemaks konvertimiseks 30-->24, aga tundub kuidagi tülikas.
mats.
Eemal
NTSC on 29,9 isegi tegelikult. Selle üle on Canonimehed foorumites palju kurtnud, et video framerate on jama sel kerel. 30 -> 24 ei ole nii lihtsalt konverditav, vahe on juba päris suur. Variant on aeglustada, et sekundilt-sekundile üleminek sujuv jääks, aga see vajas vist 20% aeglustust, mis on juba slow-motion pilt. Näiteks videolindilt NTSC -> PAL konvertimiseks on vaja dekoodrit, milliseid on Eestis paar tk. ETV-l oli vist ja üks on TV3-l.
See kehtib siis PAL-meedia kohta. Arvutist vaadates pole mingit vahet.
Eemal
Irv. No misasi seal siis lihtsam on, kui sa saad tulemuseks jõnksatusi täis pildi? Täpsemalt on jõnksatus igal sekundil. Ma olen isegi tele-eetris sellist pilti näinud, mingite naljameeste (filmile) tehtud korraliku eelarvega klipp oli valesti PAL-i keeratud. Ja selline vahe tuli siis 24 -> 25 kodeerimisest. Arvati samamoodi, et võtame filmi fps-ga pildi sisse ja küll me ta kuidagi softipõhiselt PAL-ks saame. Sellise lõpp-produkti nimi on Eesti keeles praak.
Jah, uued telekad mängivad kõike maha. Samuti ei ole probleemi arvutist näidates-vaadates. Aga broadcast-meedias ei ole selle pildiga midagi peale hakata.
Eemal
PS! Suure tõenäosusega on see kõik firmware-põhiselt parandatav, et saaks ise (enda regioonile sobiva) fps-i valida. Ka Nikoni D90 ei tee PAL-i, vaid on 24 fps.
Eemal
NTSC -> PAL konvertimise karm reaalsus kaob palju vähemkarmimaks, kui seda läbi spetsiaalse dekoodri teha. Need jõnksakad paistavad ikka igal hetkel välja, kui pildis vähegi liikumist on.
Selle reklaamklipi kohta tean ma veidi rohkem köögipoolelt, ei saa siin täpsemalt rääkida, aga selle koha pealt pole mõtet vaielda.
Filmi videoks üldiselt Eestis ei tehtagi. Võib-olla on hiljuti keegi sellise aparatuuri ostnud, aga kahtlen sügavalt. Kõik filmile toodetav produktsioon ilmutatakse ja kodeeritakse PAL-ks (juhuks kui väljund on televisoon - näiteks musavideod, reklaamklipid) välismaal. Suur osa Soomes. Lähed oma rullidega sinna ja tuled tagasi, materjal PAL-na taskus.
Eemal
Ma kunagi isegi teadsin sellele küsimusele vastust. Enam ei mäleta. Küll aga on tänu sellele agregaadile nii mõnigi suurem või väiksem asi tele-eetrisse jõudnud, mis kellegi lolluse või vea tõttu on NTSC-s Eestisse saadetud.
Eemal
nojah, see konvertimiseteema läheks juba tülikaks.
aga arvate, et mehed on selle peale mõelnud, et ka meie regioon saab seda mõistlikult kasutada (et saaks endale sobiva fpsi valida)?
Eemal
Siin on päris kena lihtsasti mõistetav review:
http://www.artbyphil.com/phfx/photograp … index.html
Võrreldud on küll peamiselt 1Ds MarkIII'ga.
Eemal
Tegin detsembri Digisse (selline ajakiri) lühikese ülevaate ja võrdluse vana 5D-ga.
Eemal
Lisaks fotograafidele on kaameraid läinud ka filmitegijatele ja kui abi vaja, siis võib minu mailile pöörduda. Ma ei luba ühelegi mailijale tasuta töövoo välja mõtlemist ning 24/7 hotline'i, kuid kui konkreetse tehnilise küsimuse puhul abi vaja, aitan hea meelega.
Kaadrisagedusest nii palju, et kõrglahutuse puhul ei ole PAL-ist ja NTSC-st enam juttu, sest need on STANDARDLAHUTUSE televisioonistandardid, mis HD puhul ei kehti. Ainus, kus võib küsimusi tekkida on kindlatel juhtudel tehisvalguse kasutamine, millega reeglina oma kogemuste järgi mingeid muresid ei teki ja kui tõesti tekib, siis on erinevaid võimalusi, kuidas sellest üle saada.
Kui HD video agastandardlahutusse konvertida (nt DVD-plaadile kirjutamiseks), tulevad mängu juba ka PAL ja NTSC. 1080p30 täiskaadrilaotusega video on sel juhul kõige mõistlikum konvertida 576i50 ülerealaotusega videoks (mis ongi PAL, sest pal koosneb 50st poolkaadrist). Ning selle konvertimisega saab hakkama mõistlike tulemustega ka kõige labasem tarkvara.
Rohkem lugemist siin
http://en.wikipedia.org/wiki/HDTV
http://www.dvinfo.net
Lennart Luhtaru
lennart@overall.ee
Eemal
>> Seda kõrglahutust võib ju oma kodus arvutist vaadata,
>> aga seni, kuniks puudub kättesaadav ja odav viis
>> HD pildi levitamiseks
miks puudub? ftp ja http ja miskid striimivad protokollid on t2itsa olemas ju .. kas YouTube ei toeta veel?
Eemal
Tore Lennart, et sõna võtsid! Sellist asjakohast infi ootaks teinegi kord canonit puudutavade teemade kohta.
Eemal
Okei, räägi mida täpselt teha tahad ja siis oskan ka vastaval tasemel lahenduse soovitada. Kui tahad ringhäälingu jaoks tööd teha, siis vii juba parem oma asjad nt Finlabi. Kohtusin sealsete inimestega eelmisel nädalal ja nemad on igasugu PP koha pealt väga tegijad siinkandis.
Kui aga ringhääling ei ole eesmärgiks, on ka muid võimalusi, millest siis allpool
Kõigepealt 5D Mk II kaadrisagedusest nii palju, et kuna Live View on vaikimisi 30 k/s on kõige lihtsam kaamera panna ka salvestama 30 k/s. See võib olla minu arvates ka üks peamisi põhjuseid, miks kaamera salvestab just 30P videot.
Aga vastused siis sinu küsimustele:
Et saada HD-pilt telekasse on mitmeid erinevaid viise:
1) HDMI abil arvutist pilt ja heli telekasse.
2) Blu Ray mängija teleka küljes ning arvutis DVD-kirjutaja ja tarkvara, mis oskab AVCHD DVD plaate kirjutada.
3) Blu Ray mängija teleka küljes, arvutis Blu-Ray kirjutaja ja tarkvara Blu-Ray plaatide kirjutamiseks (kõige kvaliteetsem lahendus ja nagu ikka, siis tuleb ka parema kvaliteedi eest rohkem maksta).
Tulevikus muutuvad kindlasti ka Blu-Ray seadmed/plaadid odavamaks ning siis on juba küsimused selles, kuidas 4K, 8K, 12K videot telekasse/projektorisse näidata, kui kodus ainult Blu-Ray mängija ja Blu-Ray kirjutajad ning mingi uus meedium pole veel jalgu alla saanud:)
Aga kui koduste vahenditega kaadrisagedust konvertida, käituks ma ise järgmiselt:
1) Video H.264-st mõnesse vahepealsesse kodekisse, kus kasutatakse ainult kaadrisisest (i.k. intraframe) pakkimist
2) Video kaadrisageduse konvertimine 1080p30 -> 1080i50
2) Video lahutusvõime muutmine 1080i50 -> 576i50
See peaks andma koduste vahenditega kõige paremad tulemused
Tarkvarast on kõige labasem SUPER.
Kvaliteetsema poole pealt julgen soovitada Adobe'i tooteid, sest nendega olen ise kõige rohkem tööd teinud. NTSC-PAL konvertimisega on AfterEffects väga hästi hakkama saanud. Seega tarkvara poolelt oleks sulle vast vastuseks Adobe AfterEffects. Selle prooviversiooni leiad siit https://www.adobe.com/cfusion/tdrc/inde … amp;loc=en
Vootele, kui soovid mu juttu täiendada, siis on see igati oodatud. Kui sul tekib oma 5D-ga töötades mingeid küsimusi, siis võid julgelt minu poole pöörduda ja kui sul on midagi abistavat filmikunstnikele mõeldud töövoogude kohta, siis on info igati oodatud.
Eemal
Kõige labasem meetod on arvutist saada HD pilt HD telekasse (Full HD, mitte Ready, viimase kvaliteeti ei tea) läbi HDMI. Vähemalt uuematel ATI kaartidel on HDMI otse tugi olemas või siis on konverterid, igal Full HD telekal on ka HDMI sisend olemas. Saad kvaliteedikaota näidata filmi telekas. Endal selline lahendus kodus püsti ja väga rahul.
Eemal
Eesti soodsaim hind paistab olevat
kere 33keek http://www.hinnavaatlus.ee/products/Fot … rad/95458/
koos 24-105 40keek http://www.hinnavaatlus.ee/products/Fot … rad/33153/
Eemal
Kaupo, tagumine siiski eelmine mudel, mitte Mark II.
Ja hind hinnaks, kui reaalselt ainult väike arv aparaate uue omaniku on leidnud. Ja keegi ei julge täpset päeva öelda, millal hulgilattu ja sealt lettidele neid jälle saabub. Enamikes netipoodides on asendatud kiri 'saabub novembri lõpus' kirjaga 'saabub detsembri alguses'. Kavalamad reklaamivad toodet kirjaga 'saabub varsti'
Eemal
MkII hind on tõesti GNT-l ja teistelgi müstiliselt madal, kui arvestada sellega, et selle uue mudeli müük pole veel praktiliselt alanudki. Ja vaadates ta hindu ka piiri taga. GNT-l ka mõned muud hinnad soodsamad, kui varem
Eemal
Lennart, äkki oskad ka vastata sellele küsimusele.
Tean, et uus Nikon viskab tehisvalguses filmides flickerit, kas ka 5d mII ?
Eemal