Sa ei ole sisse loginud.
Tänasest saadaval: http://www.adobe.com/products/photoshop/photoshop/
Eemal
Nojah, siis kui tööle hakkab millaski sadama faile, mis eelmises versioonis ei avane ja kõigile selgitaine, et salvestage madalamasse versiooni, hakkab üle jõu käima, saab endale kah. On siis mis ta on.
Mis on hea Adobe toodetel on see, et võid isnstallida ühe toote nii tööjaamale kui ka läpakale.
Eemal
Peab ütlema, et on kiirem, kui CS3. Bridge nüüd täitsa kasutatav. Pluss mõned mõnusad uued viled.
Eemal
Eemal
Nüüd peaks vist Lightroom 2.1 ja uus ACR väljas olema. Või siis iga hetk tulema. Kaameraprofiilid pidid ka betast välja saama täna. Eks siis näis, kas on asjad lõpuks paika saadud.
Eemal
Alari. ARC värvide osas laadi alla siit http://labs.adobe.com/ endale "Camera Profiles and DNG Profile Editor". Paraku töötab alates ARC 4.5 ja uuem. On päris tõsine edasiarendus, kuigi sisse ehitatud 4.4 profiil toimib samuti.
Aga kui tahad eriti täpseid värve, siis pildista XRite 24 ruudilist testtabelit edasine kalibreerimine on üsna lihtne, eriti DNG profile editori abil.
Eemal
Kusjuures eelmiste profiilidega juba (ma mõtlen siis beta1 varianti) töötas värvide kallal väga hästi. Seal oli miski landscape nimeline profiil ja see tegi tõesti maastiku fotode puhul värvidega imet
Eemal
Urmas kirjutas:
Aga kui tahad eriti täpseid värve, siis pildista XRite 24 ruudilist testtabelit edasine kalibreerimine on üsna lihtne, eriti DNG profile editori abil.
Olen ka mõelnud, et peaks sellega proovi tegema. Urmas, sul paistab kogemust olevat - kas tabeliga kalibreerimist erinevad valgusolud ei mõjuta?
Eemal
Pole ise veel kõik võimalikke asendeid proovinud. Kui aga valgusallikas jääb RAW töötlus tarkvara jaoks sobivatesse piiridesse, siis ei tohiks teroreetiliselt mõjutada. Tuleb vaid heleduselt teise valge ruudu pealt balanss paika panna.
Loomulikult ei tohi olla segavalgust.
Eemal
Ma heietasin siin seda mõtet, et kuna ACR on teadupärast nõrguke kuldsete toonide taasesitamisel, (ega need uued beta profiilid ka päris täit tõde ei tooda) et kas kaardiga kalibreerides saaks selle asja täpsemaks? Niimoodi sa pole uurinud?
Eemal
Eemal
Alari Kivisaar kirjutas:
Selge. Järelikult ikkagi C1
Oleks see siis nii lihtne. Paljudes muudes asjades on Lightroom C1-st ikka mitu sammu ees. Lisaks on uus C1 (4.5) vähemalt minu arvutis oluliselt aeglasem kui eelmine.
Eemal
Siin mõned teemakohased lingid:
http://www.creativepro.com/article/out- … page=0%2C0
http://people.csail.mit.edu/ericchan/dp/acr/
http://www.photoactivity.com/Pagine/Art … ole_en.asp
Neid on veelgi.
Eemal
Selles mõttes, et minusuguse jaoks on need igast kalibreerimised ja peentuuningud raketiteadus. Pole sellist aega ka, et kogu see krempel endale selgeks teha. Avan lihtsalt pildi C1-s ja voila - pilt on õige. Edasi shoppi ja kõik sujub. Kui kunagi pinsile jään siis ehk on aega arvuti taga päevade kaupa persetada ning kogu internet läbi lugeda
Eemal
Tegelikult ei pea ACR jaoks käsitsi neid profiile tegema, piisab värvikaardi pildistamisest ja fotoshopi skripti jooksutamisest:
http://fors.net/chromoholics/index.php
Eemal
OK, kuna C1PRO prooviversiiooni katsetamise käigu lakkasid töötamast nii proovikas kui ka vana C1, olen interneti läbilugemisest siiski huvitatut Enne siiski tahaks küsida, et kas siis nendest kalibreerimistes ja skriptijooksutamistes on kasu ka? Kas ACR on pärast seda suuteline värvid üles leidama? Kas on keegi, kes on saanud ACR-i ilusti tööle?
Eemal
Ma olen proovinud kasutada neid skripti poolt genereeritud profiile. proovipildi tegin enda kaameraga, skripti jooksutas üks võitluskaaslane enda shopis. Aga ma ei olnud ikka päris rahul punastega. Siis jäi ajapuudusel asi soiku. Eile laadisin endale adobe labsist siin reklaamit kaamera profiilid (https://www.adobe.com/cfusion/entitleme … raprofiles) ja kiirel vaatlusel tundus päris paljutõotav. Ma soovitan sellest alustada, saad paari klikiga "pildi ette" ja otsustada, kas tulemus on C1 ja NX-ga samast klassist. Toimib ka LR-iga, aga vist peab 2.1 olema.
Eemal
Mina muide olen suhtkoht loobunud photoshopiga renderdamisest, masendavad värvid (canon 450d). Canoni enda kaasasolev soft on silmatorkavalt ebamugav, aga teeb kordades parema tulemuse juba pilti avades. Sealt on lihtne asi 16-bitisena otse shoppi saata.
Eemal
Hmmm...., midagi hakkas juhtuma. Laadisin kaamera profiilid ja... ma ei tahaks väikese katsetamise järel veel väga põhjapanevaid järeldusi teha. Ühte võib aga küll öelda - see mida ma oma ACR-is nägin, meeldis mulle. Mjnah, ei saa enam kuidagi öelda, et mingi värvipõud valitseks seal:) http://www.alarifoto.com/?pid=684
Eemal
Ma juba varem ütlesin, et nende profiilidega on ACR suure sammu edasi astunud. Lootust annab ka see, et nad on ikka beta-faasis ja kindlasti arenevad veel. On osa toone, millega ta veel korralikult mäele ei saa, aga loodetavasti täisversioonis on asjad teisiti.
Eemal
Alari lingile veel lisaks selline - http://toomasili.com/?pid=431 - näide. Neid kuldseid-oranzhikaid värve ei oleks ACR-s ilma kaameraprofiilideta välja võlunud.
Eemal
Mehed, rääkige nii, et minusugune piltnik ka aru saab, et mispärast need kaamera profiilid vajalikud on :-).
Eemal
Jaak Põder kirjutas:
Mehed, rääkige nii, et minusugune piltnik ka aru saab, et mispärast need kaamera profiilid vajalikud on :-).
Sest erinevalt näiteks C1-st (ja veel mõnest) ei ole ACR siiani kasutanud RAW faili pildiks arvutamisel kaameratootjate algsetinguid. Pilt on loodud mingite enda väljatöötatud valemite järgi, kusjuures väidetavalt on ühena paljudest arvestatud, et nahatoonid näiteks eriti tõetruult välja tuleks. Samas mõned teised asjad (näiteks looduses esinevad tõusu-loojangutoonid) on teisejärgulised olnud. Nüüd on neile vist piisavalt pinda hakatud käima, et on midagi ette võetud.
Eemal
Eks heade profiilide põhieelis seisneb selles, et kui muidu tuli mõõdukat vaeva näha peenhäälestusega, siis uute ACR profiilidega saab paari hiireklikiga oluliselt parema lähtetulemuse, kus peenhäälestuse vajadus juba väiksem ja vahel lausa olematu. Kui on palju pilte töödelda, saab oluliselt kiiremini.
Eemal