Sa ei ole sisse loginud.
Ma nüüd siinsete tegelastega võrreldes täieliku arvutivõhikuna arglikult küsin, et mis kiirus siin nüüd jutuks üleüldse on? Kui inimkeeli seletada
Eemal
Selles mõttes, et misasjad need nii hirmsa kiirusega kuhugi liikuma peavad? Mul hetkel mingi harilik Buffalo 500 arvutitaga ja pole aru saanud, et midagi kuhugi ei liiguks.
Eemal
kui saadad mõned pildid arhiivikettale pole vahet. kiirusevahe tuleb kindlasti suuremate (gigades) anmete liigutamisega tunda.
Eemal
>> Tõenäoliselt kodukasutuses nad nii nõrgad pole <-- hmm .. ma olen koguaeg arvamusel olnud, et kodu on arvutustehnikale oluliselt raskem keskkond, kui kontor .. alates kasv6i tolmust, mida k6ik vahed kodus varsti t2is on ..
Eemal
nagu ma ka enne ytlesin, backuppimise jaoks ei ole kiirus eriti oluline. oluliseks muutub siis, kui sa sealtsamast v2lise ketta pealt yritad n2iteks CaptureOne v6i Adobe Bridge vms vahendiga tervet kataloogit2it faile avada vms ...
Eemal
Üks kummaline küsimus. Kas selle värvilise karvase tolmuharjaga võib arvutisse ronida?
Eemal
kui sa just pead. võib tekitada staatilisi laenguid ja tõrkeid arvuti töös, aga ei pruugi.
kui ma raha eest arvuteid hooldasin, kasutasin suruõhku ja keskmist (35mm laiust) värvipintslit. soovitavalt õues.
Eemal
alari: see hari hoia arvutist eemal, see on staatikat t2is .. puhu tolm v2lja .. õUES!
Eemal
Gigabitisel võrgul ikka tänapäeval enamasti käib liiklus full duplexina ehk siis mõlemas suunas gigabit ehk ca 100MB/s on realistlik kiirus mida sealt läbi ajada. (lihtsalt kommentaariks selle gigabiti läbilaske üle). Küll aga pessukatel sõltub nüüd väga palju mis kaart on millise emaplaadi komponendi külge ühendatud jne jne et kas tegeliku kiiruse ka kätte saad sellest. Serverites enamasti on asi korralikult tehtud kuid on tulnud ette arvuteid mis ei suudagi pritsida gigabiti jagu välja kuna on sisene ülesehitus sitasti tehtud tootjal.
Eemal
NAS-ide puhul ei ole piiranguks sinu arvuti kaardi või ka hubi/swichi kiirus, pigem selle NAS-i enda. Tüüpilised kiirused jäävad ketta enda kiirustele alla, vt siit
eSata-Firewire-USB kiirustest saab ülevaate (1984 on Firewire sünonüüm)
siit
RAID-ist: teoorias tore asi, aga minu arvates liiga sageli juhtub, et ühe ketta hävimise järel ei õnnestu "nagu peab" rebuildida. Niiet pigem n korda riskantsem kui üksik ketas, kus n on raidis olevate ketaste arv.
Tolmust: Staatika on elektroonika suurim vaenlane, tolmuharjaga ei tohiks isegi arvuti ega temaga ühendatud seadmete pealt midagi pühkida. Tolmuimeja on palju parem, eriti see kitsas pragudest puhastamise ots. Ei pea puhuma, imemine on sama hea.
Eemal
tom: raidist - kui on korralik kontroller ja 1:1 mirror tehtud, siis juhul, kui teine ketas katki l2heb, tootad yhega edasi .. probleem puudub. igast softiraidid muidugi v6ib 2ra unustada ..
Eemal
>> Miks softiraidid ära võib unustada? Eeldusel, et räägime
>> ikkagi mirrorist, mitte stripest.
yks juhus oma masinast ja kaks lisaks kuuldud siit ka ja sealt - kus mirroris yhe surma korral ei olnud teise peal ka enam suurt midagi v6tta ..
Eemal
ehh, väike vaheküsimus.
Vaadake, on olemas usb toitega kõvakettaid ja elektri toitega kõvakettaid, ei osanud seda parameetritest leida, kas keegi võiks mõne 500GB-se usb toitega isendi nime öelda?
Eemal
usb toite peal istuvad 2,5" sülearvutikettad.
pole kindel et selliseid 500gb tehakse.
Eemal
Mikk Mihkel Vaabel kirjutas:
ehh, väike vaheküsimus.
Vaadake, on olemas usb toitega kõvakettaid ja elektri toitega kõvakettaid, ei osanud seda parameetritest leida, kas keegi võiks mõne 500GB-se usb toitega isendi nime öelda?
Endal selline asi :
http://www.pointofview-online.com/defau … nt_id=1850
PTmikrost ostes maksis 440.- eeku
Ühendatakse USB porti, andmevahetuskiiruseks lubatakse 480Mbps , kasutab eraldi toiteplokki ning sisse käib tavaline SATA või IDE kõvakettas.
Eemal
selleks on kaheharulise otsaga usb kaabel kõvakettaga kaasas, et voolupiiranguga pesast tööle läheks. ma ei ole küll teistel sellist näinud aga beestingust ostetud kaarditühjendamisvõimalusega kettal selline oli.
üldiselt töötab ka ühe pistikuga, aga mõnes arvutis isegi tuleb teisega voolu juurde ammutada.
Eemal
vana ibm x24 tagumises näiteks töötab aga külgmises pesas ei tööta. kõik usb pesad ei ole võrdse koormustaluvusega.
Eemal
probleem esines just peale külgeühendamist käimajooksmisel. usb hubi taga on kriitiline see, et poleks teisi tarbijaid eriti küljes ja kui üks-kaks ka on et nad sel hetkel aktiivselt ei suhtleks. hiljem pole nagu vahet, pane hub mälupulki võimidaiganes täis ja liiguta nende kõigi vahel asju.
igal juhul pole 2,5" väline ketas oma ebastabiilse toite tõttu mõistlik arhiveerimiskoht. samas suurema põrutuskindluse tõttu nagu võiks ju sobida.
Eemal
Põhiline viga , mis tekkib väliste kõvaketaste süsteemiga ja tingib nende ''tuksimineku'' on lihtsalt ketta USB ühendusest välja tõmbamine laksuga või siis voolu välja lülitamine ja ikka USB-st välja sikutamine ...
Arvuti välja lülitamine või restart mõjutavad samuti väliseid kettaid .
Siinjuures annan väikese nõuande windooza kasutajatele ( XP ) - parempoolses nurgas , kus on kell ja kuupäev on kastike , kuhu ilmutab ennast rohekas ikoon pealkirjaga : ''Safely Remove Hardware ''
Klõpsates parema hiireklahviga sellel ilmub aknake kus on valikutes ''Propeties'' ja ''Stop'' - vajutades ''Stop'' ikoonile tehes eelnevalt klõpsu seadme ''USB Mass Storage Device'' peal vasaku hiireklahviga 1 kord , sulgete turvaliselt välise kõvaketta järgides edasiseid juhiseid , kui tuleb ette järgmine lisaaken , kus kõpsates vasaku klahviga seadme ikoonil , lülitate te välise kõvaketta turvaliselt ka välja ektsesside vältimiseks ...
Loodan , et on kasu ja jääb ära rida jamasid väliste ketastega ja nende läbikärssamistega seoses voolukõikumistega , mis seotud niisama ketta USB-st eemaldamisega või reso või mõne muu ektsessiga ! Ilmtingimata soovitan ka läpakate puhul kasutada UPS-i kuhu on võimalik ühendada näiteks eraldi toitel käivituvaid väliseid kõvakettaid - see säästab nii mõnestki peavalust .
Siinjuures on praktilised kogemused endal kaotustega reaalsuses läbi tehtud - hävis täielikult kuue aasta arhiiv , ka skännitud materjal - sain läbi valusa õppetunni targemaks - loodan , et on abi teistelgi !
Edu siis kõigile ...
Eemal