Sa ei ole sisse loginud.
Oskab keegi aidata panoraamide teemal.
Kuidas tuleks teha neid udu korral. Kasutasin seekord Cokin ND8 filtrit (ilmselt liiga tugev, ND4 oleks vist täpsem olnud), tulemus selline :
Kokku pandud Hugin programmiga, aga juba originaalidel on liiga tugev vinjett sees ja seda just filtri osas. Lisaks muidugi seisis filter ise maksimum minuti kuivana. Siin parim, mis õnnestus kokku panna, teised variandid olid veel hullema vinjetiga (sai katsetud päris palju erinevaid parameetreid).
Pisut varem samal õhtul tehtud (mis kokkupanemise mõttes vist ei olegi nii halb) :
Hugin ise peaks olema päris normaalne, sest tavaolukorras annab päris hea tulemuse :
Kas panoraame oleks muidu mõtekam teha filtritega v ilma ? Kui ilma, siis vist läheks hilisem mitme säri kokkupanek natukene mahukaks.
Eemal
Veel lisaks, et kasutan Sigma 17-70 2.8-4.5 objektiivi, ülemistel piltidel kas 17 mm juures v natukene pikema fookuskaugusega.
Eemal
Minu kogemus näitab et pola filter ja panoraam ei käi kokku, kiil aga miks mitte. Vinjetidega on jah igavene jama, kuulaks isegi mõne targema nõu. Parem oleks seda vältida obje valikul. APS sensoriga oleks täiskaadri toruga ohutum.
Eemal
ei hakanud uut teemat tegema ,ja kui siin juba panoraamidest jutt käib tahtsin küsida et kas on ültse photoshop 7,0 võimalik panoraame teha? ja kuidas?
Eemal
olen teinud pola filtriga panoraame ja on täitsa võimalik. seda muidugi mitte päris igas asendis ja eks pola filtrit on ka võimalik erinevalt seada. siin mingit ühest reeglit ei ole aga võimalused on. kindlasi sõltub palju ka objest ja kasutatavatest mm'test.
ka kasutatavid programme on väga erinevaid, seda just kvaliteedilt.
absurdsena tundub, et just photoshop on teinud väga erinevad asjad. kuni CS2'ni ei kõlvanud nende "photomerge" kuhugi. seeeest CS3 on ilmselt paremgi kui paljud spets panoraami proged.
alusta sellest, et proovi erinevaid panoraami programme, samasuguselt korduvad vead viitavad algmaterjali vigadele ja üksikult esinevad vead programmi vigadele.
Eemal
ei hakanud uut teemat tegema.
tekkis küsimus, et kuidas vältida photoshop CS3 viga suurte panoraamide tegemisel - kui on nii 10 ja rohkem pilti, siis ragistab tükk aega, aga siis lihtsalt lõpetab panoraami tegemise. mõnikord teeb midagi poolikut. lõpuks ei aita muu kui pildid käsitsi kokku kleepida. kas ongi seal mingi mahupiirang või annab midagi ette võtta? on keegi väga suuri teinud?
Eemal
Ta võtab üsna palju kõvaketast. Edit-preferenses-peromance alt saad määrata scratch diske ja muud sellist. PS võtab teinekord renderdades gigasi enda alla, nii, et peab kindel olema, et sul ikka on kõvaketta ruumi vabalt.
Kui jääb ruumi napilt väheks, siis on võimalik kasutada funktsioone Edit-auto align ja edit-auto blend eraldi.
Eemal
Kusjuures see ülalmainitud Hugin (tasuta muide) teeb väga korralikku tööd. On photoshopist kordi võimsam, aga peab ka natuke katsetama ja ta arvutas 27 pildi panoraami üle 5 tunni Algul tuli horisont natuke kõver, aga siis avastasin horisontaaljoonte märgistamise võimaluse ja sai täitsa sirge.
Eemal
hmm, oleks kah huvitatud sellisest tasuta progest, mis panoraame kokku kleebib. Kust seda leida võib?(Hugin) Mina oma lolli peaga seda ei suutnud.
Eemal
Aretaks teemat edasi ja küsin mis peadega spetsid panoraame teevad?
Leidsin netist sellise.Kas keegi on sellist tellinud või kasutanud?
http://gregwired.com/pano/pano.htm
Eemal
Päris lahe tommy. On jah täiesti võimalik teha käest kaadreid ja seda ka vähe dünaamilisemas keskkonnas:
http://www.toruonu.ee/?pid=432
Pilt pole küll väga suur aga eks see ole alati panoraamide probleem. Originaali mõõdud on aga 14400x2008 px. Kadu vertikaalsuunas oli küll olemas, kuid ka mitte väga palju.
Eemal
Hei...
üsna palju viimasel ajal hakanud panoraame tegema ja arvan, et pola filtriga saab mõnel juhul tulemuse, kuid enamasti üsna raske. Kiiluga kannatab edukalt teha (kui see nurga all ei ole). Ise olen palju teinud käest, ilma statiivita.
ajaaa, hilisema mitme säri kokkupanek on muidugi jama, parem kasuta manuaalseadeid kõikide osade tegemiseks ja tee samade seadetega (kaasaarvatud WB, fookus jne)
Spets progesid ei kasuta, käsitöö photoshopis annab pildi välja teinekord ka siis kui kerge vinjett sees või kerged toonierinevused. Rääkimata näiteks laines mere või liikunud pilvede kokku panemisest - suvaline photomerge seda vist ära ei silu?
Eemal
Kui aus olla, siis katsetasin esimest korda Photoshop CS4 photomerge selle lindudega pildi korral ning kuigi tegelased olid liikumises (nagu näha jäi üks isegi tiibade rapsutamisega peale) tegi photomerge pildi valmis täiesti ise. Nii piltide keeramine kui kokku lappimine toimisid imeliselt ning liitmise järgselt ei olnud võimalik tuvastada kus liitmine oli toimunud.
Eemal
see, et s2ri ja wb ja fookus manuaalne peaks olema, on minuarust elementaarne.
kokkupanekuga on jah nii, et t2nap2eval paneb soft asja ikka p2ris ise kokku. mul oli sellesama ylalviidatod panoraamia selline lugu, et algul j2i yks pilt kogemata komplektist v2lja, kusagilt keskelt siis .. pandi panoraam kokku ilma igasuguse probleemita .. p2rast oli tykk tegemist k2tte leidmaks seda kohta, kus valesti kokku oli pandud ..
Eemal