Sa ei ole sisse loginud.
Riputasin kodukale veidi pilte ja õige natuke juttu eelmise aasta sügiseselt Mauritiuse-reisilt. Kel huvi, võib kiigata siia: http://foto.ok.ee/?op=body&id=281
Eemal
no küll võttis ikka aega väga korralik ja kena ülevaade ning head pildid, võid teinekordki puhkusele sõita
Eemal
räägi äkitse paari sõnaga, kui aega saad, kuidas sa sinna kulgesid ja kui suur peaks olema kogu reisi eelarve. Mis on kohapeal võimalused ööbimiseks ja auto rentimiseks nt jms. Mis muud märkimisväärset võiks teada?
Eemal
No ma proovin natuke kirja panna, niipalju kui veel meeles on:)
Euroopast lendavad Mauritiusele Air Mauritius, Virgin Atlantic, Air France ja Condor (võimalik et mõned charterid ka). Me läksime Tallinn-Helsinki-München-Mauritius, alguses Finnairiga ja edasi Air Mauritiusega. Edasi-tagasi lennupilet algusega Tallinnast 15’700 EEK. Madalhooajal (jaanuaris-veebruaris, kui neil tormisem-vihmasem ja ehk ka juulis-augustis) peaks saama isegi alates 10’000 kroonist.
Suur pluss on see, et Mauritius pole massiturismi koht. Seetõttu pole saar ka turistide poolt ülerahvastatud ja praktiliselt üldse ei kohta turistidele suunatud skämmi. Kohalikud (umbes 2/3 rahvastikust on hindud) on hästi sõbralikud ning abivalmid ja seda üldse mitte ruupiate teenimise eesmärgil.
Saarele saabudes on oluline silmas pidada, et sul oleks ette näidata tagasilennupilet ja hotelli broneering. Vastasel juhul võib maale pääsemisega jama tulla.
Ööbimisvõimalusi on igasuguseid, sõltuvalt võimalustest ja soovidest. Le Cannonier, kus meie olime, on ülemise otsa hotell, aga foorumitest on silma jäänud, et ca 50 EURi/öö saab juba enam-vähem korraliku peavarju. Tasub veebis ringi vaadata.
Üldine hinnatase on laias laastus Eestiga sarnane, muist asju on odavamad ja mõne asja eest tuli ka rohkem välja käia.
Kohapeal ringi liikumiseks on 3 võimalust: rendiauto ja takso on enam-vähem ühes hinnas, ca 800 EEK päev. Maitse asi, kas tahad ise rooli keerata või taksojuhiga juttu ajada. Rendiautod on korralikud ja samuti maanteed. Liiklus on seal vasakpoolne, aga mitte üleliia tihe ja sellega harjub kiiresti ära. Kolmas võimalus ringi liikumiseks on buss, mis on odavam, aga ei vii sind kõikjale kuhu tahad.
Igaks juhuks ütlen ka, et Mauritius ei ole nn. „metsiku loodusega” saar. Algupäraseid metsi on alles vähem kui 10% ja suure osa saare territooriumist katavad suhkruroopõllud. Kui aga tahta rannas peesitada või sukeldumas käia, siis on see väga hea sihtkoht. Ja kui pikk lennusõit välja arvata, on ka väga hea koht väikese lapsega minekuks, ajavahe Eestiga ainult 2 tundi, turvaline ja puhas.
Eemal
Asustus paistab päris tihe: Saaremaast veerandi võrra väiksemal pindalal 1,2 milj elanikku.
Ja mina mõtlesin, et sri lankal on väga tihe asustus: 65000 m2/16 milj elanikku. See on vaid 300 elanikku per m2, Mauritiusel siis 600 per m2 (tiheasustuselt maailmas 17-s). Kas nii tihe asustus torkas ka silma?
http://en.wikipedia.org/wiki/Mauritius
Eemal
600 per m2 ???? See tuletab meelde ühe muheda Hiiu taadi jutu,et pärast sõda olnd nende kandis nii palju metsavendasid,et äärmised pidid puudest kinni hoidma,et metsast välja ei kukuks. Vabandan risustamise pärast.
Eemal
jajah, km2 :)
Eemal
Sellega meenub, kui ükskord peast arvutasime: kui kõik hiinlased Saaremaale paigutada siis kas mahuvad ära? Vabalt, kasvõi pikali, 2,5 m2 jääb igaühele ruumi.
Teine arvutus käis hiinlaste paigutamise kohta Peipsi järve põhja. Ma ei mäleta täpset tulemust, aga veetase kerkiks vist ca 1cm. Toruonu kalkuleerib kindlasti ruttu läbi arvestades keskmise hiinlase litraazhiks ca 50l. :)
Eemal
>> kui kõik hiinlased Saaremaale paigutada siis kas mahuvad ära
mahuvad ikka, aga saar lähes põhja selle peale, ma kardan
Eemal
Kaupsile: üllataval kombel see tihe asustus väga silma ei hakanud. Loomulikult, pealinnas Port Louis's on palju inimesi ja sealt lõuna poole jääb 20 km pikkune "küla", mille moodustavad mitu otsapidi kokku kasvanud linna - Beau Bassin, Rose Hill, Quatre Bornes, Vacoas, Curepipe - igas ca 80-100'000 elanikku. See oli ka ainus koht saarel, kus kaart meid enam ei aidanud ja korra päris ära eksisime.
Samas ida- ja lõunarannik oli suhteliselt vähe asustatud ja üldmulje saarest tervikuna oli meeldivalt mitte ülerahvastatud.
Eemal