Sa ei ole sisse loginud.
Uuematel kaameratel on tolmupuhastussüsteem peal. Kas parem on see kogu aeg töös hoida, ... ehk siis iga sisse-ja väljalülituse korral see töötab ( kas see võib kuidagi kaamerale halvasti mõjuda ? ) või oleks parem välja lülitada ja vahel kasutada ?
Eemal
Olympuse leiutis, väidetavalt ka ainus tootja kellel see tõesti ka eesmärki täidab (4 aastase kasutamise järgselt ma näiteks ei saa üldse aru mis asi see tolm sensoril veel olla võib). Samas välja seda Olympuse kaameral küll kuidagi lülitada ei anna. Kahjulikult kindlasti ei mõju, kaamera võibolla käivitub mõned sekundimurdosad aeglasemalt kui ilma selle vidinata, ja kindlasti kulutab ka natuke energiat.
Eemal
muidugi hoia sees, nii ju mõeldud ongi, et ta pidevalt sensorit väristaks. tõsisemast tolmust ta muidugi jagu ei saa, aga abi tast igatahes on.
Eemal
On kasu tõesti, pea aasta olnud kere ja nüüd sattus alles mingi suurem jublakas sinna mis kudagi ära ei taha minna säält...
Eemal
faustusele: canoni tolmueemaldus toimib samamoodi. minu puhul tüüpava on 16-22 ja peale tolmueemaldust pole ma pidanud sensorisodile enam mõtlema, varem 350d puhul oli see üks rist ja viletsus.
Eemal
jah mul on ta peal olnud kogu aeg, kaamera mõne nädala vanune aga täna viisin juba sensoripuhastusse ... aga eks viimastel päevadel mere ääres ka mitu raksu käidud.
Eemal
Mul on 400d sensoriväristaja koguaeg sees, kui puhastusse viisin, oli tehnik pisut imestunud, et sensorisodi...
Ma ei tea, kas asi on selles, et mul see tolmupumbaks sõimatav 100-400 või on asi minus või liivas roomamisest vmsjne, kuid mul saab sensor üsna kiirelt mustaks, hoolimata väristajast...
Eemal
ma ei tea, mul ka 100-400 aga ei usu, et selles asi, tolmu ju peaks ära väristama, pigem arvan, et objektiivi vahetamisega ( näit mere ääres tormiga ) ükskõik, kuidas hoiad või kui kiirelt püüad seda teha, satub sensorile mikropiisake vms, mida maha ei värista.
kaups, sul ka 100-400, mis arvad ?
Eemal
Kuulge mehehakatised, teil võib see sensor värised palju tahab, ega see lõplikult midagi ei lahenda. Värsitab tolmu kuhugi sensori lähedusse, millelt ta varem või hiljem tee tagasi sensorikilele leiab. Teinekord võtab tolm enda külge veel teisigi liigikaaslasi ja kinnitub kilele vähe tugevamini - siis ei aita see sensoriväristamine kah enam miskit. Kindlasti on see sensorivärin kasuks, aga mõelgem ikka sellele, kuhu see tolm sealt värinaga kukub
Eemal
kui sa nüüd veepiisakest silmas pead, siis selle sattumine sensorile pole eriti loogiline, kui just peegel üleval ja katik lahti toru ei vaheta.
küll aga on õhk alati täis imepisikesi tolmuosakesi. mida tugevam tuul, seda suurem tõenäosus, et tuule käes objektiivi vahetades seda tolmu igale poole satub. need "täpid" mida sa sensoril näed, on enamasti nii pisikesed, et silmaga sensorit uurides sa neid ei näe. ma usun, et sa lülitad kaamera ikka objevahetuse ajaks välja ka?
100-400 pidi paras tolmupump olema küll.
Eemal
ErikM kirjutas:
Kindlasti on see sensorivärin kasuks, aga mõelgem ikka sellele, kuhu see tolm sealt värinaga kukub
punkt 1 - pildistamise hetkel pole eriti oluline kuhu ta kukub, niikaua kui ma oma pildid tehtud saan.
punkt 2 - reeglina kukub ta sensori all paiknevale spetsiaalsele kleepribale.
Eemal
Nagu ma ütlesin kasu sellest kindlasti on, aga lõplikult see miskit ei lahenda. Tolm on üllatavalt osav ja kindlasti ei leia kõik kübemed enesele kleepribal kohta
Eemal
ei olegi öelnud, et tegemist on mingi lõpliku lahendusega. sensoriväristaja abist üks hea näide - suvel rannalinde pildistades avastasin ükspäev lõuna paiku sensorilt päris korraliku (täisavaga ilusti nähtava) laraka. kaamera lcd-d vaadates siis. fotoka sisse-välja lülitus ehk kaks värinaseeriat ajas ta sealt minema. sel õhtul läksin koju, taskus veidi alla tuhande pildi. sellest päevast jäi kõvakettale alles ca 100 pilti. ilma väristajata oleks mul olnud 100 puhastustvajavat pilti. erik, lõplikku lahendust tolmu vastu (igapäevafotograafias) ei ole olemas, aga kõnealune värinamehhanism on päris hea abivahend.
Eemal
Nõus tom. Rahu, minu komm oli suunatud pigem sellele, kui siin avaldati mõningat imestust, et kuidas tolm sensorile ikkagi vaatamata sensonrivärinale sattus.
Eemal