Sa ei ole sisse loginud.

#1 04-01-2008 12:22:30

RV
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 129

värvihaldusest

Sai siis ka lõpuks molu kalibreerimise seade soetatud, sellega seoses tekkisid väikesed ebakõlad värvide vahel. Nimelt monitori profiiliks pandud ämbliku tehtud profiil, PS-is color settingute all aga sRGB. Kui nüüd pilte töödelda siis PS-is vaadates aga täitsa normaalsete värvidega, kui aga vaadata mõne pildivaatamisprogega mis värviprofiile ei toeta siis pildid kõva punase ületooniga. Samuti pildid sama punased kui vaadata PS-is proof setup ja sealt valida monitori profiil.
Et tekkis küsimus millest selline erinevus e. kus punktis ma olen asju valesti teinud.

Eemal

 

#2 04-01-2008 17:46:42

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: värvihaldusest

siin võib miljon põhjust olla. aga alustuseks, miks sul shopis värviruum sRGB on? see võiks ikka Adobe RGB olla, kui neti jaoks teed, siis keera pilt alles lõpus sRGB-sse. teiseks, kui pildi shopist välja seivid, jääb talle ikka sRGB profiil külge ka?

mis seadmega kalibreerid? eye-one'i omadel kuvatakse peale kalibreerimist nn. "kokkuvõte", kus värvikõverad, heledused, jms info. tee sellest printscreen ja postita see siia. lisaks võiksid postitada ka mõne pildi, mis "punakas" paistab.

ning igaks juhuks küsimus - ega jutt läpaka ekraanist ei ole?

Eemal

 

#3 04-01-2008 18:16:36

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: värvihaldusest

tom, miks peaks adobe v2rviruumis tootama? eriti juhul, kui valdav osa pilte niiehknaa trykki ei j6ua ...

Eemal

 

#4 04-01-2008 19:12:04

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: värvihaldusest

tommy kirjutas:

tom, miks peaks adobe v2rviruumis tootama? eriti juhul, kui valdav osa pilte niiehknaa trykki ei j6ua ...

ei peagi. ma ütlesin võiks. pildi töötlemisel (eriti värvi(toonide) paikaajamisel) on laiem värviruum ning sellega kaasnev värvide/toonide rohkus abiks. trüki jaoks või mitte, kuigi seda polnud kuskil kirjas.

Eemal

 

#5 04-01-2008 19:19:30

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: värvihaldusest

srgb ja adobe vahe on nii väike, et 95% fotograafidest ei tee vahet kummas asja toodeldud on .. eriti kui tulemus niigi srgbsse konverditakse .. teoreetiliselt on jah, adobe suurem ja ilusam wink

Eemal

 

#6 04-01-2008 19:37:12

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: värvihaldusest

ma ütlen veelkord, see polnud kuskil kirjas, et nende piltide lõppväljund on midagi muud kui paber. võibolla läheb tal just enamik trükki. "netipildid" on alati üks suur savi, enam-vähem igas (sitema klassi) kalibreerimata monitoris on ühel või teisel pildil mingid toonierinevused. kohati isegi ilged erinevused. värvihaldusest ja kalibreerimisest hakatakse reeglina just siis huvituma, kui pildid paberil enda ekraanilt nähtavaga väga sarnased ei tule. ja Adobe RGB on praktiliselt suurem ja ilusam, mitte ainult teoreetiliselt wink

Eemal

 

#7 04-01-2008 20:47:45

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: värvihaldusest

RV kirjutas:

...tekkisid väikesed ebakõlad värvide vahel.

See, kas Sul on PS-is Adobe või mõni muu RGB mudel ei määra süsteemi värvihaldust. On programme, mis süsteemi värvihaldusest lugu peavad. Need kõik arvestavad süsteemi vaikimisi profiili. Selline on näiteks Photoshop.

Siis on programme, millel peab käsitsi ütlema, mis värviproifiili monitori jaoks tuleb kasutada. Näiteks Canoni DPP või ka Breezebrowser jt. Neil tuleb kusagil seadetes öelda, et monitori jaoks kasuta seda või teist profiili. Nende mõlemat tüüpi programmide korral peaks üks pilt igas proges enam-vähem sama välja paistma.

Ja siis on programme, mis värvihaldusest midagi ei tea. Näiteks veebibrowserid, tekstiredaktorid jms. Nende korral ära imesta, sama pildi väljanägemine kõigub ja jääbki kõikuma.

Eemal

 

#8 06-01-2008 20:49:06

RV
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 129

Re: värvihaldusest

tom kirjutas:

siin võib miljon põhjust olla. aga alustuseks, miks sul shopis värviruum sRGB on? see võiks ikka Adobe RGB olla, kui neti jaoks teed, siis keera pilt alles lõpus sRGB-sse. teiseks, kui pildi shopist välja seivid, jääb talle ikka sRGB profiil külge ka?

mis seadmega kalibreerid? eye-one'i omadel kuvatakse peale kalibreerimist nn. "kokkuvõte", kus värvikõverad, heledused, jms info. tee sellest printscreen ja postita see siia. lisaks võiksid postitada ka mõne pildi, mis "punakas" paistab.

ning igaks juhuks küsimus - ega jutt läpaka ekraanist ei ole?

Ega tegelikult midagi väga hullu polekski kuid sain esimesed pildid peale kaibreerimist laborist kätte ja need olidki sellised punased nagu mu värviprofiile mitte toetav programm näitas (irfanview nimelt). PS-is vaadatuna olid pildid tunduvalt loomulikumad.
SRGB-d kasutan just sellepärast nagu tommy ütles - aga see pole praegu teema, kui vaja keeran AdobeRGB peale.
kalibreerimiseks kasutan Spider2express-i, see küll mingit kokkuvõtet ei tekita lõpus.
probleem ilmnes ka koduarvuti peal, kumbagis ei kasuta läpaka ekraani.

Eemal

 

#9 06-01-2008 21:15:58

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: värvihaldusest

niimoodi distantsilt ei oska edasi aidata, kuna pole spyderit kunagi kasutanud. äkki saad kuskilt eye one-i laenata korraks, vaata mis pilt sellega tuleb..

Eemal

 

#10 06-01-2008 21:16:40

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: värvihaldusest

ptui, spider ikka mitte spyder smile

Eemal

 

#11 08-01-2008 17:33:24

RV
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 129

Re: värvihaldusest

Mul igatahes juhe koos selle profiiliga mässamisest. Vahekokkuvõte siis - tundub et spideri loodud profiil on tunduvalt punasem kui sRGB. Järeldus seepärast et kui vahepeal korjasin spideri profiili ära ja panin monitori profiiliks sRGB siis olid pildid nii veebis vaadates kui shopis ühesugused. Nii kui aga spideri profiili tagasi panin kordus sama.

Eemal

 

#12 08-01-2008 17:39:21

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: värvihaldusest

noh kui sa kalibreerimisel kõik õigesti teed ning monitor mingi tõsine käsn ei ole, siis kalibeeritud pilt on tõele igatahes lähemal. nagu öeldud, ma pole spiderit kunagi kasutanud ning ei tea ta töövoolu, aga kas teed auto-mõudis või annad talle ise setinguid ette? värvustemperatuur huvitab eriti..

kui tahad, võid mulle monitori profiili mailile saata, viskaks huvi pärast pilgu peale.

Eemal

 

#13 08-01-2008 23:37:27

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: värvihaldusest

RV kirjutas:

Mul igatahes juhe koos selle profiiliga mässamisest. Vahekokkuvõte siis - tundub et spideri loodud profiil on tunduvalt punasem kui sRGB. Järeldus seepärast et kui vahepeal korjasin spideri profiili ära ja panin monitori profiiliks sRGB siis olid pildid nii veebis vaadates kui shopis ühesugused. Nii kui aga spideri profiili tagasi panin kordus sama.

See sRGB profiil on sama hea kui näpuga monitori nuppudest värvust korrigeerida. Otsi kusagilt õpetus, et mis settingud peavad selle kalibraatoriga monitoril panema (kontrast, heledus jne), kontrolli, et tarkvara on sobiva versiooniga (olen korra vana eye1 tarkvaraga uut eye1 kalibraatorit kasutanud ja tulemus oli päääääris kunstiline :-).

Eemal

 

#14 09-01-2008 12:44:47

RV
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 129

Re: värvihaldusest

tundub et kalibraatori loodud profiilil on sRGB profiiliga mingi tõsisem kana kitkuda. Nii AdobeRGB kui kaamera enda profiil näivad veebis vaadates normaalsed aga nii kui sRGB-ks konverdid on pildid ülipunased.
spyderiga kaasasolnud programmijupis ei saa suurt midagi muuta, heledus ja kontrast tuleb panna factory default ja värvutemperatuuri määramise kohta ma küll ei leidnud - seega käib enamus asju auto mode.

Eemal

 

#15 09-01-2008 20:02:16

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: värvihaldusest

RV kirjutas:

tundub et kalibraatori loodud profiilil on sRGB profiiliga mingi tõsisem kana kitkuda. Nii AdobeRGB kui kaamera enda profiil näivad veebis vaadates normaalsed aga nii kui sRGB-ks konverdid on pildid ülipunased.
spyderiga kaasasolnud programmijupis ei saa suurt midagi muuta, heledus ja kontrast tuleb panna factory default ja värvutemperatuuri määramise kohta ma küll ei leidnud - seega käib enamus asju auto mode.

Seda heledust, kontrasti ja värvustemperatuuri sa ei muuda softis, vaid kuvari all olevatest nuppudest. Nt Eye1 juures on õpetus, mismoodi need kuvaris paika timmida, et profileerimine kõige parema tulemuse annaks.

Eemal

 

#16 09-01-2008 20:57:37

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: värvihaldusest

ma mõtlesin algatuseks seda, et üldse midagi monitori pealt kruttima hakata, peab soft teadma "mida nõuda", ehk siis mingid heleduse, värvustemperatuuri ning gamma numbrid peaksid ees olema. mu küsimus käis selle kohta, kas neid sääl softis ka muuta saab, või lajatatakse automaatselt mingi 7000K ja heledus 170 ette ja palju õnne. praegu tundub, et midagi sellist just toimub. RV, vastan su mailile veits hiljem, aga vahelduseks püüa sellest softist mingi manual-rada leida, kus ise ülalräägitud setingute väärtusi muutma pääsed.

Eemal

 

#17 09-01-2008 21:47:10

RV
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 129

Re: värvihaldusest

tundub et probleem pole kalibraatoris ega softis. tegelesin veidi otsinguga ja tuvastasin et sama jama mis siin... http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=2214

Eemal

 

#18 10-01-2008 12:51:23

Margus Kriisa
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 166
Veebileht

Re: värvihaldusest

Mul oli sama lugu. Viga tundub olevat Photoshop´i enda värviprofiilis. Kruttisin miskit photishopi värviprofiilis paigast ära ja pärast pilti save for WEB või save AS tehes tuli pilt tunduvalt punasem. Üritasin algset seisu taastada ja ei õnnestunud kuidagi. Asi lahenes hiljem arvuti kõvakettale formatti tehes, kui olin photoshopi uuesti installinud siis asi jälle korras SAVE töötas õigete värvidega. Tookord monitori ega miskeid muud profiile ei näppinud ainult photoshop CS2 enda omi!

Eemal

 

#19 10-01-2008 12:53:23

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: värvihaldusest

photoshopil ei ole "enda värviprofiili" smile ta kasutab seda, mis sa talle värvisetingute all tööprofiiliks ette annad.

Eemal

 

#20 10-01-2008 13:05:02

Margus Kriisa
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 166
Veebileht

Re: värvihaldusest

Tööprofiiliks ikka Adobe RGB. Huvitav ongi see, et ma keerasin selle SRGB peaale ja siis jama hakkaski. Pärast Adobe RGB peale tagasi pannes asi ei lahenenud. Minu jaoks jäigi see müstikaks ja rohkem ma pead sellega ei vaevanud smile

Eemal

 

#21 10-01-2008 13:56:44

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: värvihaldusest

Minul hakkas jama pärast seda, kui arvuti uue ketta peale sai. Programmid ja seaded justkui samad, kui enne, aga pildid PS-st sRGB profiilis väljaviimisel punane toon peal. Panin uue versiooni PS peale, kuid probleem endine. Läpakas sai ka uue ketta ja seal ka probleem sama. Olen veel seda märganud, et kui pildil neid punaseid toone endal pole, siis ei lähe ka see pilt salvestamisel punaseks. Mida prohkem punaseid toone pildil endal sees on, seda intensiivsema punase saab pildi väljaviimisel.

Eemal

 

#22 10-01-2008 16:19:45

RV
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 129

Re: värvihaldusest

Müstika jätkub. Keerasin proovipärast kaamerast väljatuleva profiili sRGB peale. Ja juba kaamera lcd peal muutus punane punasemaks kui adobeRGB-s pildistatu. ma ei saa enam üldse midagi aru.

Eemal

 

#23 10-01-2008 16:26:45

Margus Kriisa
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 166
Veebileht

Re: värvihaldusest

Ma arvan, et RV sa asud mingi energiasamba kohal või veesoone peal. Üks võimalus on veel UFO-d :-P

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB